kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Yunanistan'da Claudio Ranieri dönemi kapandı

Sisli Kimlik

Hangimiz sevmedik?
Elite Üye

Yunanistan'da Faroe Adaları karşısında alınan yenilginin faturası Claudio Ranieri'ye kesildi.

2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Faroe Adaları'na 1-0'lık şok skorla boyun eğen Yunanistan'da Teknik Direktör Caludio Ranieri'nin görevine son verildi.

Monaco'nun eski çalıştırıcısı, Dünya Kupası'nın ardından Fernando Santos'un yerine göreve gelmiş ve Yunanistan deneyimli teknik adamın yönetiminde F Grubu'nda oynadığı maçlarda sadece bir puan alarak son sıraya düşmüştü.

Ranieri, Faroe Adaları maçı sonrası yaptığı açıklamalarda, "Neler olduğunu açıklamak için söyleyecek kelime bulamıyorum. Gruptaki ilk galibiyetimizi almak istiyorduk. Ama bizden daha fazla pozisyona giren Faroe Adaları galibiyeti hak eden taraf oldu. Eleme maçları başladığında kimse bu duruma düşeceğimizi beklemiyordu. Kolay bir grup olduğu konusunda hepimiz yanıldık. Hak ettiğimiz bir şekilde son sıraya düştük. Sorumluluk bana aittir." diye konuşmuştu.

Bu açıklamaların 12 saat sonrasında ise Yunanistan Futbol Federasyonu, 63 yaşındaki teknik direktörün görevine son verdi.

"Takımın aldığı şok yenilgi sonrasında teknik direktör seçimi için tüm sorumluluğu üzerime alıyorum." diyen Federasyon Başkanı Giorgos Sarris, "Federasyonumuz gerekli değişikliği en kısa sürede yapacak ve utanş verici geceyi unutmak için bundan sonra elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

Üst Alt