kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Yeni forumdaki ilk konu, Neler değişti?

JaqLee

1. Nesil Kanka.net Üyesi
zaten girmiyorsunki kardeş ne farkeder :D
olarak sevdim onu belirtmek istedim sadece

Size öyle geliyor.Seneleeer önce yönetiminize aldığınız yanlış kişiler binlerce mesajlarımı sildiğinde de max repe ulaştığımda "rep çetesi" adı altında tüm replerim silindiğinde de ben bu forumdaydım.Şuanda eski popülaritesi olmamasına rağmen hala bu forumdayım.Bakarsanız kanka.netin admini ile aynı senede üyeliğe sahibim.2005 senesinde nasıl bu foruma giriyorsam 2019 senesinde de burdayım.Ben bu forumu turuncu renkli vBulletin olarak sevdim onu belirtmek istedim sadece.

crazy

kanka.Net
olarak sevdim onu belirtmek istedim sadece

Size öyle geliyor.Seneleeer önce yönetiminize aldığınız yanlış kişiler binlerce mesajlarımı sildiğinde de max repe ulaştığımda "rep çetesi" adı altında tüm replerim silindiğinde de ben bu forumdaydım.Şuanda eski popülaritesi olmamasına rağmen hala bu forumdayım.Bakarsanız kanka.netin admini ile aynı senede üyeliğe sahibim.2005 senesinde nasıl bu foruma giriyorsam 2019 senesinde de burdayım.Ben bu forumu turuncu renkli vBulletin olarak sevdim onu belirtmek istedim sadece.
tamam kardeş alınma hemen öylesine söyledim. Turuncuyu halledicem, yeni site açıldığından beri Türkiyedeyim git gel v.s bir türlü fırsat olmadı. Yavaş yavaş halledicem. Bunca seneler sonra burda olman güzel.

crazy

kanka.Net
Biraz önce 45 dakikalık bir offline modu oldu bunun sebebide ramları 16 dan 24 e yükselttim pek gereği yoktu ama eski serverda daha iyi ramlar vardı boşta durucağına yenisine taktım. Zaten serverın hard diskleri ssd olduğu için gayet hızlı çalışmakta şuanda tüm site rahatlıkla ram üzerinde çalışır ama zaten ssd ler iyi performans veriyor. Ben tek başıma takılıyorum sitede iyi oldu baya hahaha

DrEaMeR_x_X

♥ Devlet-i Ebed Müddet ♥
güzel olmuş elinize sağlık.yalnız sayfadaki beyazlıklar çok fazla.insanın gözünü alıyor bu konuyla ilgili çalışma yaparsanız güzel olur diye düşünüyorum

crazy

kanka.Net
arkadaşlar en üstteki resimli zımbırtıyı kaldırdım, yapan kişi güzel yapmış fakat performans bakımından hiç düşünmemiş şuan için sitenin hızı bizim için çok önemli.
sitenin açılma hızını 7.9 saniyeden 4.9saniyeye düşürdü hedef 2-3sn bunun için şuanda çalışmalar devam etmekte memcached yüklendi ayarları yapıp tekrar test yapıcağım yaklaşık 15-20gb ram sürekli boşta biraz işe yarasınlar. Üsteki zımbırtı ayrıyetten yaklaşık 300kb ana sayfanın boyutu azalmış oldu. günde 100 bin sefer ana sayfa açıldığını hesap edersek 300mb tasarruf :D

kısacası günde 300mb önemli değil ama google amcamızın bizi listesinde güzel yerlerde bulundurması için mili saniyeler bile çok önemli .

Son düzenleme:

hakan4729

New Member
2005 senesinden beri uzaktan baktığım yer kanka.net
Üye olup olmadığımı bile hatırlayamadım ve bugün üye oldum. Çok şeyler yazmak isterdim ama hepsi geride kaldı.

Üst Alt