kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Yeni forumdaki ilk konu, Neler değişti?

crazy

kanka.Net
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,848
İlk olarak vbulletin yazılımından Xenforo yazılımına geçtik. Siteyi ilk açtığımızdan beri kullandığımız vbulletin yazılımının 4. sürümü 2009 yılında çıkmıştı şuanda kullandığımız xenforo forum teknolojiside yeni ve hergün yenilenmekte olan bir sistemdir. Özetle diyebilirizki 10 senelik eskimiş ve ihtiyaç ve gereksinimlere ayak uydurmayan bir yazılımdan artık en son model günümüze uygun bir forum sistemine geçmiş bulunmaktayız... Kullandıkça seviceğinize eminim.

Bazı Forum Mesajları, Üyeleri ve konularını temizledik. Kısacası geçmişte kalan konular günümüzle alakası olmayan gereksiz yere sistemi şişirecek detaylar silindi.
***Forum Üyeleri
Eski forumdaki Üyeler: 524,336
Yeni Forumdaki Üyeler: 462,995
Silinen Üyeler: 62,041 Üye silinmiştir, bunlar arasında banlılar ve giriş yapmayanlar var. Dahada siliceğimiz üyeler var fakat silme işlemi çok zaman aldığı için askıya almak zorunda kaldık. Silinecek üyeler forumun kuruluşundan beri üyelik alıp hiç giriş ve mesajı olmayanlardır, yani aktif üyelerin silinmesi söz konusu değil.
***Forum Konuları
Eski Forumdaki Konular: 1,082,278
Yeni Forumdaki Konular: 627,002
Silinen Konular: 455,276 Konu forumdan silinmiştir, bunlar içinde günümüzde bir değeri olmayan eski konular bulunmakta. Eski diziler, burçlar v.s gibi.
***Forum Mesajları
Eski Forumdaki Mesajlar: 6,994,162
Yeni Forumdaki Mesajlar: 3,916,552
Silinen Mesajlar: 3,077,610 Mesaj silinmiştir. Üç milyondan fazla mesaj silinen konularla beraber silinmiştir, bunun yanında 1 den 1000 e kadar sayma gibi gereksiz forum veri tabanını şişiren gereksiz konularda bulunmakta. Mesaj sayınız düştüyse üzülmeyin genel olarak herkesde bir düşüş olacaktır ama forum içinde kaliteli mesajları olan kullanıcılarda daha az bir düşüş olacağı kesin.

Artık bundan sonra önemli olan forumun kalitesini korumak, bu sebepten dolayı bazı bölümlerde konu açmak ve mesaj atmak admin onaylı olabilir. Şimdilik bu kadar gerektiğinde daha fazla güncellemeyi yine forum hakkında bölümünde yayınlayacağız.
 
Son düzenleme:

crazy

kanka.Net
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,848
Foruma Resimli Öne çıkan konular eklendi, bu bölümde adminlerin seçtikleri konuları bu bölüme taşıyabileceğiz.
 

hakki_

.
Katılım
17 Ara 2012
Mesajlar
6,725
Bu yazılımda konuyu açan kişinin "konu adminliği yetkisi" özelliği var mı?Mesela birinin mesajını silme o konu içinde bir üyeyi uzaklaştırma gibi...
 

crazy

kanka.Net
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,848
Bu yazılımda konuyu açan kişinin "konu adminliği yetkisi" özelliği var mı?Mesela birinin mesajını silme o konu içinde bir üyeyi uzaklaştırma gibi...
Bu şekilde yetiler diğer sistemdede vardı fakat bunları adminler ve yöneticiler bölüm modları dışında kişilerin kullanılması sakıncalıdır ve bu yüzden üyelerin böyle bir yetkisi bulunmamakta. Sonuçta herkes beğenmedi istemediği kişinin mesajını silerse ne biz şikayetlerle başa çıkabiliriz nede ordata adaletli bir forum kalır.
 

crazy

kanka.Net
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,848
Forum şuanki logosu ve sitili hakkında bilgi vermek gerekirse şuanki logo ve stil geçicidir, şuan girdiğinizde değişik bir siteye girmiş gibi hissedebilirsiniz. . Yakın zamanda bu ufak tefek detaylar düzeltilecek. Aranızda varsa gönüllü logo yapmak isteyen photoshopçu buyursun seçeneklere açığız.
 
Son düzenleme:

crazy

kanka.Net
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,848
Site Türkçe ufak tefek yeni eklentilerde ingilizce olabilir onları düzeltiriz. Eğer sizde Türkçe gözükmüyorsa aşağıdaki gibi forumun sol alt köşesinden seçeneklerden Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.
17
 

crazy

kanka.Net
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,848
Siteye yapılan saldırıları azaltmak için ilk siteye girdiğinizde tarama yapılmaktadır, 5sn sürer. Bu nedir neyin nesidir diye merak edenler için yazayım dedim.
 

JaqLee

1. Nesil Kanka.net Üyesi
Katılım
12 Kas 2005
Mesajlar
15,650
Gözüm alışamadı eski stil daha iyi gibiydi.
 

seckince

Active
Katılım
6 Nis 2008
Mesajlar
25,100
Portakal güzeli FORUM'a aşıktım ben.
Bu da bi prestij göstermiş.
İmaj ağır, oturaklı ve etkileyici.
Etkinliği nisbetinde de etkileyiciliği artacaktır.
 
Üst Alt