kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Sizce oruç sağlığa yararlı mı?

Sizce oruç sağlığa yararlı mıdır?

• Evet yararlıdır.

Kullanılan: 3 100.0%
  • Hayır zararlıdır.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Ramazan ayının içinde bulunmamız nedeniyle ülkeyi neredeyse ikiye bölen bu konu hakkında sizin de görüşlerinizi almak istedim. Bir kısım uzun süre aç ve susuz kalmanın vücuda etkilerinin çok kötü olduğunu savunurken, diğer bir kısım ise oruç ile vücudun detoksa girdiğini savunuyor. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Zahmetli bir ibadet
Faydali yönleri de var
Zararlı yönleri de

HanifMüslüman

Elite Üye
Çok faydalıdır. Lakin Zararlı olup olmamasının hiçbir önemi yok alemlerin tek efendisi bize emretmiş ise bu emir baş göz üstüne denip yapılmalıdır.

crazy

kanka.Net
sıcakta güneş altında çalışıp vücudu sürekli su kaybeden insanlar için zararlı olabilir diye düşünüyorum fakat normal rütindeki insanlar için pek bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Ayrıca hasta kişilerin şeker v.s gibi günlük ilaç kullanmak zorunda olan kişilerin ilaçlarını ihmal etmemesi daha doğru olur. Bu vesileyle herkese hayırlı ramazanlar.

ucankiz

New Member
eğer hastalığın varsa evet zararlı tabi.

Üst Alt