kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Sık yapılan 5 güzelik hatası

NicéßRoThéR

Kappa Del Kappa
Elite Üye
Katılım
23 Haz 2006
Mesajlar
9,576
Makyaj kuralları her sene değişse de, kimi kurallar hep aynı kalıyor. Doğru bildiğiniz güzellik efsaneleri sizi çok şaşırtacak

1. EFSANE: Maskarayı her zaman alt ve üst kirpiklerinize uygulayın.
GERÇEK: Maskarayı alt kirpiklere sürmek, mor halkaların ve kaz ayaklarının ön plana çıkmasına neden olur. Yaşlandıkça yıpranan kirpikler, maskara sürdükçe yapışmaya daha da eğilimli olur.

2. EFSANE: Fondöteninizi parmaklarınızla uygularsanız ortaya çıkacak ısı, ürünün cildinize daha iyi dağılmasına yardımcı olacak.
GERÇEK: Fondöteni fırçayla uygulamanızda fayda var. Bu sayede sonuç çok daha profesyonel olacak. Ayrıca fırçayla, parmağınızla olduğundan çok daha az ürün kullanırsınız. Bu da; ürünün ince çizgilerde birikip sizi daha yaşlı göstermesini önler.

3. EFSANE: Fondöteni yalnızca gerekli gördüğünüz bölgelere uygulayın.
GERÇEK: Yeni nesil fondötenler, ürünü tüm yüzünüze uygulasanız dahi sonucun doğal görünmesine olanak sağlıyor. Ayrıca güneş koruma ve yaşlanma karşıtı içerikler de cildinizi korumaya yardımcı oluyor.

4. EFSANE: Belli bir yaştan sonra koyu ve parlak rujlar sürmek, dudaklarınızı ince gösterir.
GERÇEK: Göz alıcı tonlarda bir ruj, cildinize canlılık katarak sizi çok daha sağlıklı ve genç gösterir. Fakat dikkat etmeniz gereken bir konu var ki, o da parlatıcı ya da ışıltılı olanlardan ziyade mat versiyonları tercih etmeniz.

5. EFSANE: Sağlıklı bir ışıltı istiyorsanız, bronz pudrayı yüzünüzün güneş değen bölgelerine uygulayın.
GERÇEK: Yaşlandıkça, cildimiz daha solgun ve mat görünür. Işıltılı bronzlaştırıcılar, kırışıklıkları ve ince çizgileri daha belirgin hale getireceğinden sonuç bir trajediye dönüşebilir. Mat bronz pudrayı kontur için kullanabilir; ışıltılı allığınızı da elmacık kemiklerinizin ve şakaklarınızın üzerine uygulayıp doğal ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.
 
Üst Alt