kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

seckince Ateş Hattı

seckince

Active
Siyaset sahasında benim de düşüncelerim var, diyorum ve bu konuya bismillah diyorum.

Güncel konulara ait yorumlarım, mülahazalarım, kısa kısa bundan böyle bu başlık altında.

Katılımlarınızı bekliyorum.

Takipçilerimden düzeyli yaklaşımlar, düzeylice fikirler, düzeylice yorumlar bekliyorum.

Bu bir giriş..

Bir selamlama..

Devamı kısa kısa gelecek..

İç ve dış siyasi gelişmeler, güncel konular hakkında..

Herkese selam ve saygı sunuyorum ve "Benim de söyliyeceklerim var" diyorum....

seckince:eek:kay:

seckince

Active
Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça içten içe mırıldanmalar da artıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül "Ben ne olacağım?" diyor mudur sizce?

Onu sevenlerin yükselttiği sesler onun balonları olmasın sakın..

Bana öyle gibi geliyor.

Birazcık da can sıkmaya da başladı bu söylenmeler, mırıldanmalar..:)

Kaderinin rte nin vereceği karara bağlı olduğunu biliyordur eminim.

seçkince fizana mı sürüldüydün sen, yoktun ortalıkta?
Hayırdır?

Îکє†

veni...vidi...bıdı...
bence şahsi söylemler kişisel bölüm denilen bölümde olmalı...

imparator

sss
Yönetici
Kişisel Sayfanız bölümüne taşındı, başlığa üyenin ismi yazılması zorunlu olduğundan nick de eklendi

seckince

Active
Kişisel Sayfanız bölümüne taşındı, başlığa üyenin ismi yazılması zorunlu olduğundan nick de eklendi
zahmet etmişsiniz.

AKPLi bakan görme engelli bi vatandaşın "Geçinemiyoruz. Kazancımız bi işe yaramıyor.." yakınmasına karşı "İş bulmuşsun çalışıyorsun. Daha ne istiyorsun" diye cevap veriyor.

Adama bakın hele. İşgal komutanı edalarında. Yazık. Bu millet sizi halkınızı aşağılayasınız diye mi seçti. Yazıklar olsun.. ANAP kılıklılar!!! :nono:

seckince

Active
Güler misin ağlar mısın?

Kılıçdaroğlu'na bakar mısın:
"CHP lideri Kılıçdaroğlu, akıl almaz bir gafa daha imza attı. Kılıçdaroğlu, "Neymiş Twitter vergi kaçakçısıymış. Vergi kaçakçısıysa gönderirsin vergi müfettişlerini incelerler, raporunu yazarlar" dedi
İşte muhalefetimiz bu ve benzerlerinden oluşuyor.

Şimdi Tayyib Bey bunların elini öpmesin de ne yapsın Ağbi? :)

seckince

Active
Ekonomiye dikkat diyorum..

Evet sadece bunu "Ekonomiye dikkat" diyorum. "Türkiye tarihinin en ağır ekonomik bunalımına sürüklenmekte. seckince yazmıştı dersiniz. :)

seckince

Active
Başarısızlıklarını "Paralel yapı" sözüyle kapatıyorlar, gözlerden kaçırıyorlar. Yandaş medyayı kullanarak, halkın güvenini de istismar ederek başarısızlıklarını gizliyorlar. Ne olsa "İşte bu paralel yapııııııı.." diye laf canbazlığı yapıyorlar.

Ne paralel yapısı.. Yemezler:nono:

seckince

Active
Sayın Tayyib Bey'in genel tutumu/taktiği nasıl?
Önce önemli zamanlarda kendine bir düşman yaratıyor/oluşturuyor.
Yoksa da kendisi oluşturuyor/uyduruyor.
Sonra elindeki medya ile öfkeyle, şiddetle, gümbür gümbür düşmanı hedef tahtasına yerleştiriyor.
Böylece toplumun düşman ihtiyacı karşlanmış oluyor.
Artık halkın gazını almak çocuk oyuncağıdır.
Yerel seçimleri hayali bir "Paralel yapı" düşmanı/hayaleti ni hatırlayalım.
Kendi uydurdukları bir yalana(!) nasıl da inandırdılar milleti.
Nasıl da bu hayalet üzerine birdenbire büyük yapılan inşa ettiğini.
Gördük di mi hep?

Adamın taktiği bu. :nono:

seckince

Active
AKP Lideri ve AKPLiLer dillerini yutmuşlar.
Sus pus olmuşlar.
'Paralel devlet' sakızını çiğnemeye çalışıyor ama Yalancı Çoban misali o da tutmadı.

Bakın Bağış ile ilgili seslerini çıkartamıyorlar/çıkartamazlar da zaten. Buyur bi ben değil CHPliLer de aynı durumu söylemekte:
Siyasetçiler rol modeldir demişken, Egemen Bağış’ın âyet ile dalga geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben size bir şey söyleyeyim. Bir CHP’li kazara, ‘makara bakara’ deseydi offff... Sittin sene belimizi doğrultamazdık. Bitmiştik yani. Linç edilir, öldürülürdü sokakta.
Aynen valla biCHPli kazara Kur'an ile dalga geçseydi var ya yıkılırdı buralar, sallanırdı sosyal medya..

Ama AKPLiLer böyle zamanlarda Pııısssssss!!! :nono:

seckince

Active
Şu da var yalnız.
CHPliler AKPyi eleştirirken İslamî argumanları kullanmaktan vaz geçmelidirler.
Niçin bizim ülkemizde dürüst siyaset yapılmaz ki acaba?
Niçin gavur gavurluğunu müslüman da müslümanlığını bilmez ki yani?
CHP çıkıyor ve "Egemen Bağış bakara makara dediiiii" diye AKP'yi eleştiriyor.
Duyan da zanneder ki CHPLiLer hayatları boyunca İslam'ı savunan, İslam'a toz kondurmayan bir parti... Sanırsınız ki İslamî bir düzen hedeflemişler de biri çıkıp "Bakara makara" deyince çok kızmışlarmışmış gibi..
Bu ne ikiyüzlülük böyle?
Otursana arkadaşım oturduğun yerde. Sen bu ülkede Kur'an karşıtı düzenin temsilciliğini ve öncülüğünü yapan bir kuruluşsun zaten. Egemen bağış denen kişi de batı taklitçisi-laikus tarzdan birisi zaten. Yani o da sizden. AKP çatısı altına girince ibra mı oluyormuşmuş yani?

O batıcı, taklitçi, laikus sağcı; siz de yine batıcı, yine taklitçi, yine laikus solcusunuz. Birbirinizin ikiz kardeşisiniz. Biriniz soldan, biriniz sağdan memleketi berhava eden yapılarsınız. İkiniz de birbirinizin paralelisiniz yani. İkiniz de paralel yapısınız yani.

Adam olun ve rol çalmaya kalkmayın!!! :nono:

seckince

Active
Ahmet Davudoğlu'na canlı yayında soruluyor: "efendim dinlemelerin abd eksenli olduğu fehmi koru tarafından dillendirildi. siz ne diyorsunuz neden paralel yapı dinledi diyorsunuz"

Cevap çok enteresan: "suçluların üzerine sonuna kadar gidilecek" diyor.

Demirel'in yeni versiyonu bunlar.:hahah:

seckince

Active
Türlü türlü vaadlerle,
halkı aldatmacalarla,
uydurma ifadelerle
halktan oylar devşirildi.

Şimdi ise bir mesaj: "kimse bana iş istemeye gelmesin" diye..
Rize Belediye Başkanı.

Nasıl başınız göğe erdi mi AKPliler..

Tayyib Bey de kalabalıklara konuşurken aynı söylemlerdeydi. Hatırlayın. İşinizi doğru yapın. Bize gelmeyin, demişti.

seckince

Active
Sosyal medyada AKPliler bana laf atıyorlar:
Alooo Pensilvanyaaaaa
Kafayı yemiş bu.
Bana laf sokuyor güya..
"Aloo Pensilvanya.." diyor.
Ya Hu!! Pensilvanya dediğinde bu Fetullah Hoca'nın şifresi, kodlaması demek..
Benle ne alaka?
Ben Fetullah'ın müridi veya bi şeyi değilim ki?

A gafil çocuk!!!
Pensilvanya daha düne kadar Tayyib Bey'in 'sevgili Hocası' idi..
Obama Ağbisi bi haber yolladı kaç senelik can ciğer kuzu sarması aile dostu Esad'ı da ESED yapıverdi..

Sİz gözlerinizi kapamışsınız, ona buna laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz.
Önce kendinize bakın.
Biz ne iktidarız, ne de makam sahibiyiz.
Oy aldık, yaparız ederiz diyenler güç sahibiler ama bizi aldatıyorlar hep..

Ergenekon Ergenekon dediler fos çıktı..
Derin devlet derin devlet dediler o da fos çıktı..
Şimdi de seçim aldatmacası için paralel devlet sözünü uydurdular.
O da fos. Çünkü dinlemelerin abd işi olduğu anlaşılmış.
Adamınızı gelen kazıklıyo giden kazıklıyoo..
O da bizi kazıklıyoo..
Yakında sayın Gül de ona bi çalım atarsa hiç şaşmam.

'Bizi kandırmış bunlaaaaaar' diyen de sizin adamınız.
Saflık yani onun durumu..
seckince:eek:kay:

seckince

Active
Aslında operasyonun baş tarafı 8-9 sene evvelki bi MGK toplantısına dayanıyor.
O MGK toplantısında alınan bir karar var.
Fetullah Gülen cemaatinin bitirilmesi, cemaat okullarının engellenip dersanelerin de yok edilmesi.
Karar bu.
Dostlarına anında sırt dönmesiyle meşhur olan Tayyib Bey derhal bu kararı uygulamak üzere planlar yapmaya başladı.
Bazı güncel olaylar sebebiyle iş bugünlere uzadı.
Yani paralel maralel vs gibi gerekçeler hep yalandan ibaret.
Aslında dost göründüğü o kitleyi ardından hançerlemek için fırsat kollayıp gizli gizli gerekçeler hazırlamaktaydılar.
Ve bu plan 7-8 ay öncesinden yürürlüğe sokulmuş oldu.
Fetullah Hoca'ya bu kadar tavır alan yalancı pehlivanlar o kadar erkekseler Obama Ağbilerine "HaYIR; DEFOL BAŞIMIZDAN" deseler ya!!

Yalancı pehlivan bunlar..
Eşşeğe vuramıyorlar palanına vuruyorlar!!!:nono:

seckince

Active
Saadet Mısır için kıyama kalkıyor.
Yalnız her yaptığı hareketle AKP'nin kuyusuna su taşıma durumuna düşmekteler.
Sap ile samanı ayırmalılar ve AKP'nin sepetine girmemeliler.
Sırf "bu İslami mesele" diyerek siyasi alametleri ve simgeleri yok etmek doğru değil.
Sırf "Bu ümmetin meselesidir" gerekçesi ile AKP'nin sepetine girilmemelidir.
Sırf "AKPliler alınırlar" diyerek; AKP'ye ses çıkartmamak, onu eleştirmemek ve de böylece gerçek İslamcı kimliklerini ortaya koymaktan imtina etmek AKPnin kuyusuna su taşımaktır.

seckince

Active
Milli Görüş kadrolarında ne olmuştu?
Genç kadrolar siyonist egemenlerin oyununa gelmiş veya oyun değilse bile içlerinde zaten, ötedenberi varolan makam, mevki sevgisi ve dünyalık hırsı yüzünden onların planlarını kabullenip aynen onlar gibi düşünmeye başlamışlar; ve bu düşüncelerini uygulamak üzere gizli toplantılar yapmaya başlamışlardır.

Bu görüşmelerinde tabii ki de siyonist odaklardan da yardım almışlardır. Şimdi bu yaptıklarının aynısı fazlasıyla kendi başlarına da gelecektir. Ben söylemiş olayım.

seckince

Active
Suriye'deki Guta kimyasal katliamını hatırlayalım: Çoluk çocuk kimyasal gaz ile katledilmişti.
Ve de hemen işbirlikçi medya, yandaş medya Suriye Yönetimini suçlamaya başlamış, suçu Esad'a atmaya çalışmıştı. Adeta hazırdı bunu yapmaya. ne inceleme sonucunu beklediler, ne BM ve Rusya raporunu beklediler.. Hemen Esad'ı suçladılar. Bu katlimı Esad yapmıştı onlara göre..

Şimdi ise bu kimyasal katliamda Türkiye'nin tabi Tayyib Bey'in parmağı olduğu iddia ediliyor..

Şimdi diyceksiniz ki "Niye inanalım ki bu iddiaya? RTE yapar mı hiç?"

Bi kaç hafta önceki kayıtları hatırlayalım. Yapılan toplantıda Suriye'ye saldırmak için oraya gönderilecek ajanlar marifetiyle ülkemize roket fırlattırılması konuşuluyordu. Şimdi gel de Sarin gazının T.C.'den gönderildiği iddiasına inanma!!!

Yani "Suriye'ye 3-4 kişi gönderelim. Oradan Türkiye'ye 8 tane roket fırlattıralım. Savaş hakkımız doğar" planlarını duyunca...

Yaniii gel de inanma bakiiimm.. sen seckince ol da inanma bakiiim.. :)

Üst Alt