kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Sağcı mısın, yoksa solcu musun?

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Vakıa suresi
Hasan Basri Çantay Meali:
56.8 - Sağcılar (a gelince) O sağcılar ne (mutlu) durlar!

Vakıa suresi
Hasan Basri Çantay Meali:
56.9 - Solcular (a gelince) O solcular ne (bedbaht) dırlar!

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Sol kelime kökünün Kuranda kullanılmış haline bakınca oradan ŞOM kelimesinin geldiğini görüyoruz. Şom ağızlıdaki ŞOM: http://kuranharitasi.com/kokler.aspx?kok=$Am#(56:9:2)

Bu da sağ kelime kökünden gelen uğurlu kelimesinin Kuranda geçen yerleri: http://kuranharitasi.com/kokler.aspx?kok=ymn#(56:8:2)

Eğer Allah yer yön tayininden doğru insan yanlış insan diye açıklama yapsaydı tövbe haşa Kuran bu kadar eşsiz olamazdı. Siyaseti sokmayın şu inanca.
Helal olsun levent sana
Benim açımdan bi sorun olmadığı için
araştırmamıştım:)
Ama sen araştırıp öğrenmişsin
Bende şimdi öğrendim,
Gerçekten helal olsun,

Hiç bir zaman uç noktalarda olmadım. Her zaman için aşırı sağcılardan da aşırı solculardan da nefret ettim. Sorunun cevabına istinaden, ben akılcı, mantıkcıyım.

ala'turka

Hadi Canım Sende!
ABD sağcı Rusya solcu
Ne abd ne rusya
Bağımsız Türkiye

küflüpeynir

Uzman Üye
kim demis tarafsiz oldugumuzu!

biz emekciden,, mazlumlardan, emekliden, ezilmislerden zulum gorenlerden ve haksizliga ugramislardan tarafiz

not
kesinlikle femenlere karsiyim:d

küflüpeynir

Uzman Üye
Kılıçdaroğlu candır
Anlayacağın:)
sahsi fikrim ecevit imaji uzerinden bu adami kismen getirmisler cakma ecevit benzetmesiyle imaj tazelemisler, bu cok ince bir detay fazlaca zihinsel detaylari atlamislar , tek partili sosyalist oy potansiyeli o imajda vardi sadece

yanlis anlasilmayim diye soyluyorum siyaseti sevmem asla su avrki hakli davasinda magdur edilmis bir halk var cekdikleri az buz degil hakli olduklari her davada onlara destek verecegim bugun oldugu gibi

tarafim haklinin haksizliga ugrayanin yanindayim

seckince

Active
Bir müslüman "SAĞCI" veya "SOLCU" olamaz. Ama onu gören belki de durumunu "SOLCU"ya benzetebilir. Ya da şöyle diyelim "Olsa olsa SOLCU olabilir.' Düzen karşıtı bi duruş yani. Bundan dolayıdır ki "hakiki müslüman'ı solcular sağcılardan daha fazla beğenir. Ama "hakiki Solcular; dürüst ve namuslu solcular".

seckince

Active
:D:D:D
Siz Avrupalıysanız ben Türk'üm.
Siz Türkseniz Ben Kürdüm.
Siz Sunni'yseniz Ben Alevi,
Siz Alevi'yseniz ben Şafii,
Siz Müslüman'sanız ben Kafir'im.. Siz Çoğunluk'sanız ben Azınlık,
Siz Erkekseniz ben Kadın..
Yani siz her neyseniz ben "öteki"yim.
Tanışıyormuyuz? İsmim Empati...
"SİZ" demekle kimi, hangi niteliği kasdediyorsunuz anlaşılmıyor; ama hiç empati yaptığınızı görmedik şimdiye kadar sizin. @ !!Denizim!! olarak yani. Hiç görmedik. Karşınızdakini anlamadan dinlemeden suçlamak yerine önce anlşamaya çalışmalısınız, derim ben. Yine de sizi sahalarda görmek güzel. Uzak kalmayın pek. Selamlar.

Üst Alt