kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Saçlardan saç beğenin

demetcik_2005

Member
Uykudaki Üye
Katılım
1 Mar 2005
Mesajlar
352
saçınızı nasıl taratacağınıza karar verdiniz mi? İstanbul’un gözde kuaförleri arasında yer alan Erdem Kramer, Adnan Özcan, Kemal Baykar, Muammer Yaprakgül, Orhan Bademli, Ata ve Zekai Erdem, 2005 gecesine özel saç modellerini uyguladılar.
Cozz Kuaför -Kemal Baykar

Yaptığı topuzların hepsi özgün

Genç yaşına rağmen kuaförlük mesleğinde adım adım zirveye ilerleyen Cozz Kuaför Salonu’nun sahibi Kemal Baykar, ‘Modellerimde özgün ve yaratıcı olmayı seviyorum’ diyor. Baykar, yılbaşı modeli için, önce maşayla kıvırdığı saçları daha sonra kabarttı. Özgün ve doğal olarak oluşturulan saçın üst kısımları küçük volümler oluşturularak süslendikten sonra da, saçın arka kısımları enseye doğru kıvrımlar uzatılarak şekillendirildi.

Kuaför A -Adnan Özcan

Saçı yapıştırmadan doğal bukleler veriyor

Kendi deyimiyle mesleğinde ‘Biz artık geriye dönüşü yaşıyoruz’ diyen Adnan Özcan, kariyerine 35 yıl önce başlamış. Yılbaşı gecesi kadınlar için o da topuzu tercih edenlerden. Büyük dalgalar halinde arkaya ve tepeye doğru topladığı saçı çok yapıştırmadan, dağınık bukleler halinde toplayan Özcan, yüz kısmını ise bir iki tutam perçemle volümlendirdi. Bu yılbaşı saçında mankenliği Adnan Özcan’ın kuzeni Arzu Aşan üstlendi. Aşan’ın boynundaki sim ve payetten oluşturulmuş gerdanlık ve küpe, yine saç modelini tamamlıyor.

Erdem Kramer

30’ların Hollywood modasını topuza taşıdı

Erdem Kramer meslektaşları arasında artık bu işin ‘Duayenlerinden’ olarak adlandırılıyor. Kramer, yılbaşı gecesinin saç modeli olarak 1930’ların Hollywood modeli olan ‘Vaglı Saç’ı tercih etti. Tamamen geriye taranmış saçın yan taraflarını sert köpükle iyice yapıştırıp, kalın bir bukleyle yüz kısmına perçem olarak düşürmeyi tercih etti.

Ata- De Ssange

Genç kuşağın topuz tercihi böyle olur

Paris’in ünlü kuaför salonlarından ‘De Ssange’ın Türkiye’deki uygulayıcısı olan Erdem Kramer Kuaför salonlarının işletmecisi Ata, yılbaşı için fantazi taranmış saç modelini seçti. Özellikle genç kuşağın tercihi olarak yorumladığı modelinde, geriye toplanan topuzun üzerine, ayrı renklerde örgü saçlar uyguladı. Saçın modelliğini Gamze Kara üstlendi.
 

demetcik_2005

Member
Uykudaki Üye
Katılım
1 Mar 2005
Mesajlar
352
Kivircik SaÇ Dert DeĞİl

Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olmak zor değil. İmrenilecek bukleler için tavsiye ve ipuçlarına göz atın.
Buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...

- Sağlıklı olması; yani yeterince beslenmiş olması gerekir. Çünkü sebum uzun saçı en uç noktasına kadar besleyemez. Bu nedenle her yıkamadan sonra saç tipine uygun bir bakım ürünüyle saçınıza bakım yapılması gerekir. Saça dipten uca kadar yapılacak bu bakım sayesinde kırıklar da önlenebilecektir.

- Doğru kesimli olması gerekir. Saç ne kadar kısaysa o kadar fazla kıvrılacaktır. Bu nedenle bukleler için isteğiniz doğrultusunda bir kesim yaptırmanız da gerekir.

Kıvırcık saçların beslenmesi ve yıpratıcı dış etkenlerden korunması gerekir. Saçlar kurumuşsa canlılığını yitirir ve istenmeyen şekilde, düzensiz kıvırcıklar haline dönüşür. Her ihtiyaç için muhteşem ürünler çözüm sağlamaktadır:

- Nemli ortamlarda saçınız istenmeyen şekilde kıvrılıyor mu? Gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir serum kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden kaçının.

- Kıvırcıklarınız düzensiz mi? Ayaklanan buklelerinizi “styling” yani şekillendirme ürünleriyle alt edebilirsiniz.

- Kıvırcıklarınız hafifliklerini mi yitirmiş? Onlara hafifliklerini tekrar kazandıracak bir güç vermek için nemlendirici bir ürün kullanın ama fazla ağır sabitleyicilerden kaçının.

- Kıvırcıklarınız havalı değil mi? Defrize edici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcıkların tüm esnekliğini yok eder.

Saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü hemen uygulayın. Saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. Saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.
Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu nedenle doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır. Sirkeli suyla durulama yaparak saça canlılığı yeniden kazandırılabilir. Bunların dışında şekillendirme ürünleri de kırıkları düzelterek saça canlılık kazandırır.

Kıvırcıkların sağlığını ve saçın tatlı parlaklığını korumak için permalı saçlara daha özenli bir bakım uygulamak lazımdır. Bu durumda da saçın genel sağlığı için kuruluğa karşı savaşı sürdürmek ve zayıf düşen saçı kuvvetlendirmek şarttır. Bunun için tavsiye edilen şey haftada bir, kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamaktır.
:p
 
Üst Alt