kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Mutlu Olmak İçin Her Gün Hatırlamanız Gerekenler

Îکє†

veni...vidi...bıdı...
Katılım
3 Eyl 2013
Mesajlar
4,928
Pozitif ve güçlü olmak ve buna devam edebilmek için zaman zaman kendimize bazı şeyleri hatırlatmamız gerekir. Ne kadar güçlü, zeki ve güzel olduğunuzu hatırlamanız veya bunun farkında olmanız kimi zaman size zor gelse de, bu gerçeği asla unutmamalısınız. İstediklerinizi elde etmek için çabalamaktan çekinmemeli ve başaramamaktan korkmamalısınız.

Korkunun sizi yenmesine izin vermeyin
Hepimizin korkuları vardır. Bazılarımız başarısız olmaktan korkar, bazılarımız reddedilmekten ya da aptal durumuna düşmekten. Çoğu zaman da korkularımızın bizi yenmesine izin veririz çünkü bu çok daha kolaydır. Ama siz bunu yapmayın. Korkulara yenik düşmek doğru değildir. Kendinize güvenin ve korkularınızın üzerine gidin. Kendinizi ne kadar mutlu ve iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Geçmişiniz sizi tanımlamaz
Hepimiz hayatımızda hatalar yapmışızdır, hepimizin unutmak ve geride bırakmak istediği anıları vardır. Bunlar için kendinizi affetmeli ve hayatınıza devam etmelisiniz.

İlk adımı atmaktan çekinmeyin
Hepimiz, kimi zaman kendimizi, sonunu bilmediğimiz olayların içinde buluruz. Böyle durumlarda ilk adımı atmak zor olabilir ama unutmayın ki yeni bir şeye başlamanın yolu da ilk adımı atmaktan geçer. Bu yeni yolda attığınız her yeni adım daha da kolaylaşacak ve sonucunu görmenizi sağlayacaktır.

Kendiniz olun
Olduğunuzdan başka biri gibi davranmak çok yorucudur. Kendiniz olmaksa çok daha kolay! Hatalarınızı kabullenin, kendinizi olduğunuz gibi sevin ve farklılıklarınıza kucak açın. İnsanlar sizi olduğunuz kişi olarak sevmelidir, başkası gibi davrandığınız için değil.

Kendinizin en iyi arkadaşı olun
Altın kuralı hepimiz biliriz; kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız, başkalarına da öyle davranın. Ama bu kuralımızı da aklınızdan çıkartmayın; başkalarının size nasıl davranmasını istiyorsanız siz, kendinize öyle davranın.

Başarı, konfor bölgenizden çıktığınız anda başlar
Başarmak istediklerinizi ve bu sözcüğü iyice düşünün. İstediklerinizi başarmak için çabalamanız, günlük düzeninizi bozmanız ve kendinizi zorlamanız gerekecektir. Ama hedefinize doğru ilerlemeye başladıkça kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bu, hayattaki her şey için geçerlidir. Kilo vermek istiyorsanız günlük beslenmenizi ve egzersiz rutininizi değiştirmeniz gerekir, daha çok para kazanmak için daha çok çalışmanız gerekir. Bütün bunları başarmak için konfor bölgenizden ve rutininizden çıkarsınız ama sonuçlarından mutlu olursunuz.

Tutkunuzla yaşayın
Tutkunu olduğunuz şeyleri yapın. Eğer tutkularınızı gerçekleştirirseniz hayatınızı daha mutlu ve dolu dolu yaşarsınız.

Pozitif olmak, sağlıklı yaşamak ve hayattan maksimum zevki almak anlamına gelir. Kendinizi her zaman pozitife yönlendirin ve hayatınızın kıymetini bilin.
 
Üst Alt