kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

modem ile ilgili bir sorum var yardım edermisiniz

• Konbuyu başlatan devilhopp
  • Başlangıç tarihi
D

devilhopp

Guest
benim tplink marka kablosuz modemim var.kablolu bağlantıyla kullanınca hızda sıkıntı yok,kasma donma yok ama modemin yanına yapışıp wifiden girince ağır oluyor ve ortak kullanıyoruz son 15 gündür onlardada aynı sürekli wifi yavaş modemin firmvaresini güncelledim ama değişen birşey olmadı.ne yapmam gerekıyor wıfı yı guclendırmek ıcın ? aslında cekimde sıkıntı yok ama söz konusu wifi olunca yavaş oluyor vesürekkli sınırlı erişim hatası veriyor bu hatayı verdiği esnada modemin ışıkları yanıyor yanı ınternet falan kopmamış ne yapıcam yardım edermısınız ?

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
benim eski modemimde benzeri sorun vardı.sanırım bu kanallarla ilgili,mesela modem wireless kanallarını otomatik atıyor,çevrende o kanaldan çok kullanan var ise bağlantıda sıkıntı yaşanabiliyor muhtemelen bu yüzden sıkıntı yaşıyorsun.firmwarende güncelmiş muhtemelen dediğim gibidir.istersen kanal numarasını kendin atayabilirsin.faydası olacaktır.

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
Modemi komple fabrika ayarlarına çevirmek yapılacak şu anki en mantıklı eylem sanırım. Çünkü modemler bilgisayarın yanında o kadar kompleks aletler değildir. Bir de kaç senelik bu modem?

Yani hem madem ortak kullanıyorsunuz bir tane Airties fena olmaz. Kaç kişiyseniz ucuza da gelir.

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
Modemin arka soketlerinin resmini at. Sanirim 20 veya 40 mega yavasligi. Fiber kablosuz normal.
Resmini at sana ne oldugu soylerim modemin.

D

devilhopp

Guest
cevap

ya arkadaşlar benım modemim gayet ıyı cift antenli harika bir modem.son 15 20 gündür böyle öncesinde bir şey yoktu çekimi oldukça kuvvetliydi ama ne olduysa 15 20 gündür sıkıntılı erısım yok hatası sınırlı erısım hatası falan fılan bu tıp hatalar verıyor bazen kesıyor bazen ınternet olduguhalde ınternete bağlanmıyor.fırmvaresıne baktım yenısı cıkmıs onuda guncelledım ama yıne aynı.kabloluda sıkıntı yok kablosuzda kasma donma yaşanıyor.modem tp link marka cift antenli ve yeni aldım henüz 3-4 ay oluyor alalı.modemın kalıtesınde sıkıntı yok ama ayarlarda sıkıntı var galıba cunku mesela wıfıde modu 11 bgn mixed yazıyor sonra 20 40 mhz secenegıde otomatik secılmıs bunları kurcalamakta ıstemıyorum bakalım nolacak 5ghz destegıde varmış modemın oyle yazıyor

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
bence kanal numarasıyla alakalı kardeşim.bide bgn mixed i sadece n yapıp biraz öyle kullanmayı dene ve kanal numarasını değiştirip denedin mi ?

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
Modemin arka soketlerinin resmini at. Sanirim 20 veya 40 mega yavasligi. Fiber kablosuz normal.
Resmini at sana ne oldugu soylerim modemin.
ya arkadaşlar benım modemim gayet ıyı cift antenli harika bir modem.son 15 20 gündür böyle öncesinde bir şey yoktu çekimi oldukça kuvvetliydi ama ne olduysa 15 20 gündür sıkıntılı erısım yok hatası sınırlı erısım hatası falan fılan bu tıp hatalar verıyor bazen kesıyor bazen ınternet olduguhalde ınternete bağlanmıyor.fırmvaresıne baktım yenısı cıkmıs onuda guncelledım ama yıne aynı.kabloluda sıkıntı yok kablosuzda kasma donma yaşanıyor.modem tp link marka cift antenli ve yeni aldım henüz 3-4 ay oluyor alalı.modemın kalıtesınde sıkıntı yok ama ayarlarda sıkıntı var galıba cunku mesela wıfıde modu 11 bgn mixed yazıyor sonra 20 40 mhz secenegıde otomatik secılmıs bunları kurcalamakta ıstemıyorum bakalım nolacak 5ghz destegıde varmış modemın oyle yazıyor
Bu arkadaşın dediğini yap. Yardımı dokunur.

D

devilhopp

Guest
cevap

yaptım ama yıne aynı düzelme yok kı onunla alakası olmadığını tahmın etmıstım cunku modemde fabrıka ayarlarını gerektirecek bır durum yok cunku fırmvareyı yenı guncelledım sıfırlanmıştı herseyı bıdaha sıfırladım bırsey degısmedı doğal olarak kanal degıstırmeyı duymuştum bıyerde onu denıcem sımdı ccanım sıkılıyor böyle olunca ınsalla duzelr

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
yaptım ama yıne aynı düzelme yok kı onunla alakası olmadığını tahmın etmıstım cunku modemde fabrıka ayarlarını gerektirecek bır durum yok cunku fırmvareyı yenı guncelledım sıfırlanmıştı herseyı bıdaha sıfırladım bırsey degısmedı doğal olarak kanal degıstırmeyı duymuştum bıyerde onu denıcem sımdı ccanım sıkılıyor böyle olunca ınsalla duzelr

Fotosunu cekip at cokmu zor. Yoksa bir sey diyemem.

Üst Alt