kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Masaüstümden Bir Kaç Fotoğraf

f9wizard

#!/usr/bin/python

Linux Mint 9 kullanıyorum.Linux'un güzelliklerini görmeniz açısından bir kaç fotoğraf koyayım dedim. :eek:kay:

Jole gibi pencerelere örnek :smile:

f9wizard

#!/usr/bin/python
İlk çıktığından beri Windows 7 de kullanıyorum.Windows 7 Vista'ya göre baya iyi denebilir fakat görsellik açısından pek farkı olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca Linux performans ve görsellik olarak önde tabiki.Tamamen Windows'u kaldırıcam fakat tek sorun Office programları. :)

ugurr5

New Member
ofis + sürücüler+ msn+ ekran kartları+ ses .... vsss ooo bu kadar kasılmaya gerenk yokkk

0pposite

╭∩╮ (◣☩◢)╭∩╮
ilk resimdeki küp olayı windowstada ek program aracılıgıyla yapılabiliyor

ayrıca linux kulandım baya çok qüzl ve performanlı
zati linuxun suanki kulanıcı profili bellidir
msn girilebilio ark girilmio demişte ( windows live deil ama baglanabilion)
oyun fln oynayanın işi olmaz zati bunla

ama şöle diyelim
bir webmaster için linux
bir grafiker için mac
bir internet aşıgı için xp değişmez

f9wizard

#!/usr/bin/python
Bence ;

Bir oyuncu için Windows
Bir coder için Linux
Bir webmaster için Linux
Bir internet aşığı için Linux

serhatcan81

New Member
hiç linux kullanmadım ama ordaki görseller bir ek program sayesinde yapılıyo bie biliyorum

Hakan

where is my mind?
hiç kullanmadım kullanmamda :D linux, mac gibi diğer işletim sistemlerindeki özellikler ufak bir kaç program ile windowsa eklenebilir. ama windowstaki özelliklerin diğerlerine eklenebileceğini sanmıyorum.

böyle gelmiş böyle gider :D w7 akar :D

f9wizard

#!/usr/bin/python
Linux kullanmayı düşünüyorum ne yapmalıyım yani önce linux sistemi bulacağım nereden nasıl yükleyeceğim ve nasıl kulanacağım saygı ile

Linux'un bir çok dağıtımı vardır fakat masaüstü ev kullancılarının tercih edebileceği sistemler Ubuntu, Linux Mint en idealleridir.Fotoğraflardaki Linux Mint.Zaten şu an en çok kullanılan sistemler Ubuntu tabanlı olan Linux dağıtımlarıdır.Hepsinin temeli aynıdır fakat sadece kendi menüleri, grafikleri biraz değişiklik gösterir.

Diyelim ki Linux Mint yüklemek istiyorsun ve bence en ideali.Çünkü Flash player vb. ihtiyacın olan eklentiler kurulu gelmekte.Program bulmak oldukça basit.Diyelim ki Adobe Reader'a ihtiyacın var.Menüden yazılım merkezine girersin ve ordan yükle butonuna basarsın ve yükler.

Yazılım merkezinden istediğin, günlük kullanıla programları bulabilirsin.Linux sistemlerde Gnome, KDE ve LXDE olmak üzere 3 farklı masaüstü seçeneği var.Bunlar masaüstü ortamında görsellikte farklılık gösteriyor, yoksa temel aynı.Fotoğraflardaki Gnome masaüstüdür ve sana tavsiye edebileceğim tür.Çünkü diğerlerine göre daha sade ve kullanışlı bana göer.İlk kez kullanıcaksan zaten onu kurabilirsin.

http://mirror.linuxmint-fr.net/linuxmint.com/stable/10/linuxmint-10-gnome-dvd-i386.iso

Bu linkten indirebilirsin.İnderdikten sonra .sio uzantılı dosyayı DVD'ye yazdırıcaksın ve Windows kurar gibi kurucaksın.Windows ve Linux aynı bilgisayarda sorunsuz şekilde çalışabilir, açılışta istediğini seçebilirsin.

Üst Alt