kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Macbook Pro'da 16 GB Bellek Standart

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Katılım
16 Nis 2006
Mesajlar
15,915
Geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında son güncellemesini alan 15 inç Retina Macbook Pro modellerinin yenileceği iddia ediliyor. Tasarımın değişmeyeceği minör güncellemede, cihazların daha güçlü donanımlarla tazelenmesi bekleniyor. Güncellemeye yönelik ilk sızıntılar da internete düşmüş durumda.
16GB bellek standart

Çin merkezli paylaşımlarda, yenilenen 15 inç Macbook Pro'ların teknik detaylatının yer aldığı tanıtım kartları görünüyor. Intel Haswell ailesinden daha hızlı işlemcilerle güncellenniş olarak görünen Retina ekranlı Macbook Pro'ların üç modelinde de 16GB belleğin standart olarak yer alması dikkat çekiyor. Yeni cihazlarda, hali hazırda satışta olan 15 inç'lik modellerde olduğu gibi Intel'in IRIS PRO ve Nvidia'nın GeForce GT 750M grafik çözümlerine yer verildiği görülüyor.

Yakında gelebilir

Apple'ın güncelleme döngülerine bakılacak olursa, Temmuz sonuitibarıyla9. ayını tamamlayacak Macbook Pro'ların güncelleme zamanının geldiği ve iddiaların gerçeklik payının yüksek olduğu söylenebilir. Yeni modellerde16GB belleğin standart hale gelmesi ise iki açıdan önemli. Retina Macbook Pro'da belleklerin anakarta entegre olması sonradan bellek artırmayı olanaksız kılıyor. Bu nedenle, standart bellek miktarının yüksek olması oldukça iyi. Diğer bir nokta ise, Apple'ın OS X 10.10 Yosemite tanıtımından önce ya da tanıtım sırasında gerçekleştireceği güncelleme, yeni işletim sistemine hazırlık olarak görülebilir. Apple'ın bu hamlesini OS X 10.10'un yeni cihazlarda pürüzsüz bir performans sunmasını istediği şeklinde yorumlamak mümkün.
 
Üst Alt