Letone;Sevgi Hattı

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Bugünlerde en çok kullanılan fiil ekleri:

-Ceeeekkkkk; -Caaakkkkkkkk!!!!!
-Ceğiiiiiiizzzzzzzzz; -Cağııııııııızzzzzzzzz!!!!!

15 senenin üstüne gelinen nokta bu; işte!!!

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Bir dostum..
Her gün fikir teatisi yaparız..
Hanif geçinir..
Aslında dürüsttür de..
Hanif demek bi anlamda "DÜRÜST" demektir de.
Fakat bazı konularda dürüstlük yapamıyor. Sessiz kalıyor, sesini çıkartmıyor.
Anlıyorum etrafında bulunan bazı kişilerin gönül koymasından çekiniyor.
Ama adama derler ki "Arkadaş sen HANİFİM BEN diye geçiniyorsun; etrafında bunca haksızlık yapılıyor sesini çıkartmıyorsun. Hatta zaman zaman tavrınla bu zulme ve terbiyesizliklere destek bile oluyorsun..
Behey gafil!! Behey şaşkın uyuma uyumaaa!!
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğü ve iddia ettiğin gibi ol!!!
Gerçekten HANİF ol HANİF!!!

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
HANİF deyince DOĞRULUK esastır bunda, bu duruşta. Tersi nedir peki? Tersi ikiyüzlülük, riyakârlık, münafıklık demektir.
Münafıklık..

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Bak evladım!!
şeytanın şeytanlıkları bitmez. Yaptığını gizlemek için yeni şeytanlıklar icat eder ve kafanı bulandırır.

Bundan dolayıdır ki uyanık olmalısın ve Hakk çerçevesini kaybetmemelisin.
Şeytanda şeytanlık bitmez.Yalan, bi yalan daha, sonra daha büyükçe bi yalan daha; sonra ise daha da büyük bi yalanla..
Hani derler ya "o yalan bu yalan fili yuttu bi yılan; bu da mı yalan" diye!!! Yalancının yalanına inanılmaz evladım!! Yeni yalanına da!!!

LeTone

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Ruhunu satan adama hitab!!!

"Bir bahar akşamı rastladım size
sevincli bir telaş içindeydiniz
derinden bakinca gözlerinize
neden basinizi one eğdiniz "

"Bati ilerlemis"mismiş "biz geri kalmışız"mışmış; kim ileri kim geri be; kim ileri kim geri ahmak.!!!!
Biz yıldızların üzerinde oturuyorduk, indirdiniz aşağıya böcek yaptınız; serefsizler!!!
LeTone

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Bir insan "tartıldığı kantarın sürekli yanlışlığını söylüyorsa" o kişi yalancıdır ve şahitliği geçersizdir.

Süper ölçü.

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
HEM DİNİMİZİ YAŞARKEN, HEMDE KUR’AN I ANLAMAYA ÇALIŞIRKEN, REFERANSIMIZ YALNIZ KUR’AN OLMALIDIR
Çok açık yazıyorum 'Kur'an müslümanlığı' söylemi kullananlar yani böyle inandığını deklare edenler açıkça 'hadis inkarcısı dolayısıyle de peygamberi devre dışı bırakma düşüncesi' sahipleridir. Yani 'Peygambersiz İslam' diyenlerdir.

Daha da açıkçası antiMuhammedÎ olanlardır.

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
antiMuhammedÎ olanlar müslümanca uygulamasında(ameli salih) temayüz eden, ilerleyen güzel insanları gözardı etmek, küçümsemek, hiç dikkate almamak gibi bi hal içindedirler.

Böyle alimleri(din bilginleri) ni ya hiç kaale almazlar, yahut Biz sadece Kur'an'a bakarız' gibi cümlelerle devredışı bırakmaya çalışırlar.

Yani Kur'an ve sünneti yaşamına uygulayanlardan bi etkileşim olmaması için gayret etmektir, bunun adı.

Bu alimleri reddederler ama sıkılmadan da kalkıp insanları kendi uydurma yorumlarıyla yönlendirmeye de çalışırlar. Bunlara neohariciler de desek olur aslında.

Bunlara sadece 'Madem öyle siz niye bize Kur'an şöyle diyor böyle diyor; diye v'az ediyorsunuz ki.. Karışmayın madem; biz nasıl olsa anlarız ya Kur'an'dan..' diye sorunuz.

Madem Kur'an denen kitabı biz yani herkes anlar; size ne oluyor ki.. Birakın da biz kendimiz anlayalım onu.. Diyoruz.. İşte çelişkileri tam bu noktadadır!!!

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Bu antiMuhammedîler 'Akaid, tefsir, fıkıh, hadis, Usûl' gibi ilimlere gerek yoktur. Bize sadece Kur'an yeterlidir. Zaten Allah Kur'an'da 'gerekli ve yeterli' açıklamayı yapmıştır. Bunun haricinde başka açıklamaya ve açıklamacılara gerek yoktur' gibi abuk sabuk bir sav ileri sürmektedirler. Bi defa Kur'an'ı anlamak için hiç bir şey gerekmese bile arapça bilmeye ihtiyac vardır. İddialarının sığlığı bi defa buradan sırıtmaya başlamaktadır. Tarihsel olayların gelişimi, siyer, Hazreti Peygamber'in(SAV) yaşamı ve açıklamaları, uygulamaları olmalı ve ayetlerin hangi olay üzerine geldiği ve buna göre nasıl davranıldığı bilinmek gerekmektedir. Yani Kur'an denen bir kitab 1400 sene önce bir taşın üzerinde bulunmuş bir cilt gibi değerlendirilemez. Onun peyderpey gelişi, sunuluşu, tanzimi, uygulanışı, sonrası, devamı vs gibi sürecleri görmek ve bilmek lazımdır.

Ama antiMuhammedÎlerin böyle bi derdi ve sıkıntısı yoktur. İnceleyin yazılarını ve iddialarını bu dediklerimi göreceksiniz. Sakın ola ki onlarınkalkıp da 'biz Kur'an'a bakarız. Başka bi şey bize lazım değil' dediklerini anlayacaksınız. Ne düzgün din bilginleri ne peygamber.. Bakın görün..

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
''bak AKP türbanı serbes bıraktı'' demekle olsa !!

Şimdi şurda birikmiş antiMuhammedî taifeye sor hiç biri LeTone 'nin yazmasını istemez. Niye çünkü işleri bozuluyor. Maskeleri düşüyor. Niyetleri açığa çıkıyor. Gizlenemiyorlar. Aldatamıyorlar başkalarını.

Bunlar(yani antiMuhammedî taife) aktrollerle de pis bi işbirliği içindedirler.

Bu trollerin de LeTone pek işine gelmez. Bakmayın siz onların tribunlere islamcılık numarası çektiğine. Onlar da siyonizmin kurguladığı yahudi piyonlarıdır.

Bu nedenle onlar da pek sevmezler LeTone 'yi. Niçin; çünkü onların da maskesi düşmektedir. Hiç istemezler yazmasını LeTone 'nin, aynen antiMuhammedîler gibi.

Ispat mı istiyorsunuz
; meşhur trol Cem Küçük ne demişti hani : ''Mavi Marmara'yı yapan manyakları AKP temizlemeli!'' demişti; di mi !! Oradaki 9 şehidimizi satmışlar bi de onlara manyak yaftasını da sıkılmadan serdetmişlerdir.

Daha bi kaç hafta evvelinde de yahudi finansörü CocaCola'nın üretim tesisini açmışlardır alâyı valâ ile..

Öyle futbol hakemliğine bayan sokup başı kapalı diye ''bak AKP türbanı serbes bıraktı'' demekle İslamcılık olmuyo.. Ucuz numaralar bunlar.. Münafık münafıktır..

LeTone

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye

[FONT=&amp]Mavi Marmara'da şehit düşenlere manyak demem mümkün müdür? O insanları her yerde savunan insan benim.
İsrail'i benim kadar eleştiren ikinci bir yazar asla olmamıştır. Bir Müslüman olarak Mavi Marmara'yı savunmayacak
kimse yoktur.Başını sonunu anlamadan benim Mavi Marmara'da şehit düşenlere manyak diyeceğimi düşünmek
ancak kötü niyettir.

[/FONT]
Münafık ne; içi başka dışı başka demek..
Dün başka bugün başka demek.. Bi öyle bi böyle demek..
Sıkıya gelince laf canbazlığı yapıp geri adım atmak demek..
İçinde taşıdığı gizli kin ve nefreti ortaya serip tepki görünce
''Yok canııım.. yanlış anlaşıldım.. Öyle demek istemedimdi.. Ben hiç öyle der miyim!'' demek..
Bi örnek ister misiniz.. Etrafınıza bakın baya bol miktarda göreceksiniz..
Yukarılara da bakın oradan aşağılara doğru süzün , göreceksiniz..
Yani baya baya var.. Yarıya yakın belki biraz daha da fazla olabilir yani.

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye
Münafık ve münafıklık..
Münafıklar tanımsal olarak müslüman statusunda sayılır.
Ölünce müslüman mezarlığına gömülür.
Çünkü yaşamı boyunca müslüman geçinir de ondan.
Müslümanları taklit eder. Güya müslümanmış gibi yapar. Hatta namaz da kıldığı görülür. Oruç da tutar. Artık abdest alır mı almaz mı kendi bilir.
Ama hakk hukuk sözkonusu olduğunda kendisini ön saflarda göremez insanlar.
Mazlumun yanına geçtiğini göremezsiniz.
Egemen zümrenin yanında olmaya dikkat eder. Egemen zihniyyetin kılıcını sallar.
Bütün bu gayriislami tavır ve duruş aslında onun yani münafığın içinde taşıdığı gizli gündemdir, gizli adavettir.
Fırsatını bulunca hemen dışa vurur yani.
Yani düşünün bi koskoca Hazreti Peygamber(AS)'e karşı tutmuş cami yapmışlardır bu münafÎkûn zümresi.
Yani paralel bi yapı geliştirirler.
Müslümanlık ve müslümanlar çok çekmiştir bu münafıklardan çoooook..
Normalde İslamî bi söylem ve mücadelede iman ve İslam beraberliği olmalıdır, di mi.
Ama münafıkları daima -öncelikle- karşı mahallede görürsün.
Bunların bu mahallede ne aradığını merak edersin, hayrette kalırsın yani.
Allah cc ıslah etsin; diye dua edersin.

Kanka Bot

Active Member
Uykudaki Üye

Bu terbiyesizlerin eski huyu. Ona buna çamur atmak, yafta takmak!!
(
Şimdiki sakızları FETÖ oldu)

Üst Alt