kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

"Kur'an Müslümanlığı" diye bir sapıklık çabası...

imparator

sss
Yönetici
"Kur'an Müslümanlığı" diye bir sapıklık çıktı.

Usulüddin ulemâsı, "Hadisin Kur'an'a ihtiyacından daha fazla Kur'an'ın hadise ihtiyacı vardır" diyorlar.

Zira, Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz sadece bilinmezleri bildiren, idrak edilmezleri ruhlarımıza duyuran bir tarif edici ve bir muallim-i ekber değil,

aynı zamanda dinî hükümleri tebliğ,

insanî değerleri talim ve ahlâkî esasları temsil yanı itibarıyla muvazzaf bir müşerri', bir kanun vazıı ve hakikatler hakikatinin bir kavl-i şârihidir.

imparator

sss
Yönetici
AntiMuhammedîler sus pus olmuş. Onlara göre Peygamber(AS) tebliğci, müşerri,kanun vazıı, Hakk'ın bir kavl-i şarihi olamaz. Onlara göre düz bir kuryedir Hazreti Peygamber(AS)

İşte Peygambersiz İslam diye hedefledikleri de budur. O olmassa rahat edecekler ve dümeni boşta kalmış dinin dümenine geçip yönlendirecek ve istedikleri tarafa götüreceklerdir kayığı. :)

!! Denizim !!

Elite Üye

Usulüddin ulemâsı, "Hadisin Kur'an'a ihtiyacından daha fazla Kur'an'ın hadise ihtiyacı vardır" diyorlar.

Hadi ordan! Sapıklık senin o pis düşüncelerine denir. Hadis denen uydurmaları Kurandan daha üstte tutuşuna bakarmısın sen nasıl bir sapıksın yahu? Resul dahi söylemiş olsa sen onu Kurandan üstün tutamazsın!

Zira, Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz sadece bilinmezleri bildiren, idrak edilmezleri ruhlarımıza duyuran bir tarif edici ve bir muallim-i ekber değil,
Bilinmezi Resulü aracı yaparak bize bildiren Allahtır.

Nisa 26: Allah size açık-seçik bildirmek, sizi, sizden öncekilerin yol ve yöntemlerinden haberdar etmek istiyor. Size tövbe nasip ediyor. Allah her şeyi bilir, tüm hikmetlerin sahibidir.

Bizim bilmediğimiz geçmişteki atalar dini üzerinde bulunanların yol ve yöntemidir o yol ve yöntemlerden haberdar olalım ki aynı yanlışa bizde düşmeyelim. İşte Allah bunu bildiriyor bize. Resulü de aracı yapıyor tabiiki gelipte bizimle tek tek konuşacak hali yok.
aynı zamanda dinî hükümleri tebliğ,
Bunu inkar eden yok kendi kendine sayıklama

insanî değerleri talim
Bana Resul sevdalısı gibi göükenlerin insani değerlerinin pratiğini göstersene. Dünyadan 1 tane örnek göster. Daha dün bir tane sakallı gerizekalı çıkmış doktorlara kafa tutuyor ben çocuğuma aşı yaptırmam içinde domuz yağı varmış harammış bilmemneymiş diyor. Bumu Resulün insani değer talimi?

HanifMüslüman

Elite Üye
Yusuf 111 Lekad kâne fî kasasıhim ibretun li ûlîl elbâb(elbâbi), mâ kâne hadîsen yufterâ ve lâkin tasdîkallezî beyne yedeyhi ve tafsîle kulli şey’in ve huden ve rahmeten li kavmin yu’minûn

Andolsun ki, onların kıssalarında akıl sahipleri için ibret vardır. Kur’an, uydurulabilecek bir söz değildir. Fakat kendinden öncekileri tasdik eden, her şeyi ayrı ayrı açıklayan ve inanan bir toplum için de bir yol gösterici ve bir rahmettir.

mâ kâne hadîsen yufterâ = Kur’an, uydurulabilecek bir HADİS değildir

hakki_

.
Beyni orumcek baglamis sapkin zihniytli insanlarin atacagi basligin aynini atmis.Yaziklar olsun.

Kutsal kilinmis ayetler butununu sapiklikla ayni cumlede kullanan ozurlu zihniyet.Nefret gozunu kor etmiste ne yazdiginin farkinda degil.Allah'a havale ediyorum seni.

Allah'in dini kimsenin tekelinde degildir.Allah'in dinini kullanarak Allah'in aydinlatici Nurunu kimse sonduremez.Tek hak din vardir,oda Kuran-i Kerimde anlatilan Allah'in belirlemis oldugu dindir.

Vatikancilardan farkiniz kalmamista haberiniz yok.

Yuri Boyka

New Member
AntiMuhammedîler sus pus olmuş. Onlara göre Peygamber(AS) tebliğci, müşerri,kanun vazıı, HQakk'ın bir kavl-i şarih olamaz. Onlara göre düz bir kuryedir Hazreti Peygamber(AS)

İşte Peygambersiz İslam diye hedefledikleri de budur. O olmassa rahat edecekler ve dümeni boşta kalmış dinin dümenine geçip yönlendirecek ve istedikleri tarafa götüreceklerdi
r kayığı. :)
Bir zamanların müslüm gündüzü ve ali kankancı sı na taş çıkartırsınız vesselam

:)

kibamba

"Kuran Müslümanı"
Din bezirganı speare bu forumda sana ekmek yok,ama ahirette sana zakkum var bilmem anlatabildim mi ? :faja_na:

UltraRed

Elite Üye
Şu başlık:
Ve ardından yazılanlar külliyen Kuran ve bu itibarla da İslam düşmanlığıdır. Kuran müslümanlığını bile ''sapıklık'' ilan edecek kadar dinden çıkmışsınız siz. Siz dindar falan değilsiniz. Siz din sektörüsünüz!

imparator

sss
Yönetici
"antiMuhammedîLik Din Düşmanlığı demektir."

Hadi ordan! Sapıklık senin o pis düşüncelerine denir. Hadis denen uydurmaları Kurandan daha üstte tutuşuna bakarmısın sen nasıl bir sapıksın yahu? Resul dahi söylemiş olsa sen onu Kurandan üstün tutamazsın!
beni bırak sen. Beni bırak. Konuya gel. Yok sapık mısın yok öyle misin yok böyle misin? Hadis denen uydurmaimişmiş. Sen önce bi otur da biraz tefekkür et. Hazreti Peygamberi açıktan reddediyorsun ve yok sayıyorsun. Kur'an dediğimiz içeriği de Peygamber(AS) bildirmiştir. Boşa itiraz edip durma :nono:

Bilinmezi Resulü aracı yaparak bize bildiren Allahtır.

Nisa 26: Allah size açık-seçik bildirmek, sizi, sizden öncekilerin yol ve yöntemlerinden haberdar etmek istiyor. Size tövbe nasip ediyor. Allah her şeyi bilir, tüm hikmetlerin sahibidir.

Bizim bilmediğimiz geçmişteki atalar dini üzerinde bulunanların yol ve yöntemidir o yol ve yöntemlerden haberdar olalım ki aynı yanlışa bizde düşmeyelim. İşte Allah bunu bildiriyor bize. Resulü de aracı yapıyor tabiiki gelipte bizimle tek tek konuşacak hali yok.
Tai tek tek konuşacak hali yok di mi? O'nun resulü sizin uşağınız mı arkadaş? Onu nasıl basit bir kurye gibi sayarsınız ki? O zaten öyle bir kuryelik de yapmamış ki. Uygulamış, uygulatmış, mücadele etmiş ve egemen kılmıştır. Yok aracıymışmış da, yok bilinmezi aracı ile bildirmişmiş de yok öyleymişmiş de yok böyleymişmiş. Niye Resulü aracı kılıyor ki? Cebrail'i(AS) gönderemez miydi? Saçmalamayın şurda:nono:

Bunu inkar eden yok kendi kendine sayıklama
Yani dini hükümleri tebliğ görevi olduğunu inkar eden yok. Yok tabi antiMuhammedîlerin iddiası o zaten. O Ulu'ulazm Peygamber'e bir tek tebliğ görevini lâyıj gördüler. Tebligat memuru mu arkadaş Peygamber! Az yiyin de kendinize bir tebligat memuru bulun, Uyanıklar! Bayılıyorsunuz di mi adam kullanmaya!:nono:

"O; dinî hükümleri tebliğ, insanî değerleritalim ve ahlâkî esasları temsil yanı itibarıyla muvazzaf bir müşerri', bir kanun vazıı ve hakikatler hakikatinin bir kavl-i şârihidir."

Bunca vazifeden tutup sadece "tebliğcilik" vasfını kabul ediyorsun yani? Uyanık antiMuhammedîler; az yiyin de kendinize bir kurye tutun!
:hahah:

Bana Resul sevdalısı gibi göükenlerin insani değerlerinin pratiğini göstersene. Dünyadan 1 tane örnek göster. Daha dün bir tane sakallı gerizekalı çıkmış doktorlara kafa tutuyor ben çocuğuma aşı yaptırmam içinde domuz yağı varmış harammış bilmemneymiş diyor. Bumu Resulün insani değer talimi?
Uyanık antiMuhammedî! Konuyu saptırma! Bırak şimdi yalan ve palavraları! Burda Peygamberin vazifelerinden bahsediyoruz. "O sadece tebliğcidir" diye iddia ediyorsun sonra çıkıp müslümanlara atlıyorsun ve uydurma bir olayı dillendiriyorsun. Konudan konuya geçip de antiMuhammedî kimliğini saklamaya çalışıyorsun!

Mümkün değil.. Saklayamassın Muhammed(AS) karşıtlığını:nono:

Yusuf 111 Lekad kâne fî kasasıhim ibretun li ûlîl elbâb(elbâbi), mâ kâne hadîsen yufterâ ve lâkin tasdîkallezî beyne yedeyhi ve tafsîle kulli şey’in ve huden ve rahmeten li kavmin yu’minûn

Andolsun ki, onların kıssalarında akıl sahipleri için ibret vardır. Kur’an, uydurulabilecek bir söz değildir. Fakat kendinden öncekileri tasdik eden, her şeyi ayrı ayrı açıklayan ve inanan bir toplum için de bir yol gösterici ve bir rahmettir.

mâ kâne hadîsen yufterâ = Kur’an, uydurulabilecek bir HADİS değildir
Bu da aynen. Konudan konuya atlıyanlardan. AntiMuhammedîler çıkmışlar Hazreti Muhammed'i(AS) esir almaya, refuze etmeye ve yok saymaya çalışıyorlar; bu da çıkmış başka telden çalıyor :nono:

Beyni orumcek baglamis sapkin zihniytli insanlarin atacagi basligin aynini atmis.Yaziklar olsun.

Kutsal kilinmis ayetler butununu sapiklikla ayni cumlede kullanan ozurlu zihniyet.Nefret gozunu kor etmiste ne yazdiginin farkinda degil.Allah'a havale ediyorum seni.

Allah'in dini kimsenin tekelinde degildir.Allah'in dinini kullanarak Allah'in aydinlatici Nurunu kimse sonduremez.Tek hak din vardir,oda Kuran-i Kerimde anlatilan Allah'in belirlemis oldugu dindir.

Vatikancilardan farkiniz kalmamista haberiniz yok.
Senin de antiMuhammedîlerin safında yer aldığını taa ne zaman söylemiştim ben! Senden meded bekleyen yok. İşine bak haydi!:nono:

Bir zamanların müslüm gündüzü ve ali kankancı sı na taş çıkartırsınız vesselam

Bu da bir başka sallamacı! :)

Din bezirganı speare bu forumda sana ekmek yok,ama ahirette sana zakkum var bilmem anlatabildim mi ? :faja_na:
AntiMuhammedî projenin elebaşı. Tüm mesajlarına bakıldığında Hazreti Muhammed'i(SAV) refuze etme çabası derhal gözükür. Dolaylıu olarak hep Muhammed Mustafa'ya(AS) dil uzatır. Hazreti Muhammed'in(AS) uygulamalarına "Kur'an'da böyle bir şey yok" diyerek karşı çıkar ve Muhammed'i yalancı, asi, uydurukçu, sapık olarak resmeder, ima eder ve tarif eder. AntiMuhammedî yanı hep sırıtır. Çok gayret eder ama mümkün değil saklaması. Bu ince fitne şeytanî bir haslettir aynı zamanda.

Speare'ye "Din bezirgânı" yaftasını vurmaktan da çekinmez. Halbuki Speare Allah yolunun yılmaz bir mücahidi olmaya çalışan bir müslümandır, sadece müslüman. İnanmadığını da savunmuyor. Eskisinden beri aynı yoldadır. Bezirgân demek inanmadığı halde bu antiMuhammedîler gibi olmak demektir. Bir kısmını çıkarı için kabul diğer kısmını ise işine gelmediği için red demektir. Bu anlamda asıl bezirgân kendileridir; antiMuhammedîlerdir.

Bakın mesela aşağıda bir Çokbilmiş'in mesajı var. Adamın İslam egemenliğine karşı nasıl durduğunu ve İslamî egemenlikten bahsettiğinizde nasıl da kudurduğunu hepimiz biliyoruz. Kendisi batıl, şeytanî ve lâik(dindışı) biz zihniyet sahibidir. Bunu da her zaman öğüne öğüne anlatır. Ama bakın guya dini alanda ahkâm kesiyor aşağıda ve bir çok başka mesajında.

İşte Din Tüccarlığı budur: İnanmadığı, düşman olduğu halde ahkâm kesmek yani:

Şu başlık: Ve ardından yazılanlar külliyen Kuran ve bu itibarla da İslam düşmanlığıdır. Kuran müslümanlığını bile ''sapıklık'' ilan edecek kadar dinden çıkmışsınız siz. Siz dindar falan değilsiniz. Siz din sektörüsünüz!
"Din sektörü" mü? :hahah:

Adam din karşıtı, şeriat düşmanı; ama çıkmış dinî hususlarda
ahkâm kesiyor. Böylelerine din istismarcısı, din tüccarı(bezirgân)
denir. Aynı zamanda da antiMuhammedî'dirler.

kibamba

"Kuran Müslümanı"
AntiMuhammedî projenin elebaşı
:hahah:

Antibuhari anti müslim anti tirmizi anti uyduruk hadisler anti cübbeli antisidikci antidışkıcı dersen anlarımda,peygamberimi ağzına alırken biraz daha dikkatli olmalısın.:faja_na:

Peygamberimizin getirdiği mesaj Kuran'dır. Kuran dışında bir şeyi dine sokamazsın buna izin vermem. Peygamberin kendisi Kuran ile terbiye oldu bende onun gibi olmak istiyorum senin uyduruk sözlerin bambaşka bir muhammed çıkarıyor ortaya ben onu kabul etmiyorum kusura bakma

BENİM PEYGAMBERİM KURAN'I YAŞAYAN BİR PEYGAMBER İNSAN SÖZLERİNİ DİNE SOKMAN FAYDASIZ :kiki:

!! Denizim !!

Elite Üye
beni bırak sen. Beni bırak. Konuya gel. Yok sapık mısın yok öyle misin yok böyle misin? Hadis denen uydurmaimişmiş. Sen önce bi otur da biraz tefekkür et. Hazreti Peygamberi açıktan reddediyorsun ve yok sayıyorsun. Kur'an dediğimiz içeriği de Peygamber(AS) bildirmiştir. Boşa itiraz edip durma :nono:
Konunun neresine gelecem be Kuran müslümanlığı diye bir sapıklık diyorsun rahatmısın sen? Kuranın hadise ihtiyacı var diyorsun sen kendini ne sanıyorsunda her şeye gücü yeten kelimeleri tükenmeyen hiç bir yaratılanın onun sözlerini açıklamaya anlatmaya muhtaç bırakmayan kendisi açıklamasını örneklerle, öğütlerle tekrar tekrar kafana vuran ALLAH hakkında böyle fütursuzca konuşabiliyorsun? Ağzını topla! Haddini bil!!
Tai tek tek konuşacak hali yok di mi? O'nun resulü sizin uşağınız mı arkadaş? Onu nasıl basit bir kurye gibi sayarsınız ki? O zaten öyle bir kuryelik de yapmamış ki. Uygulamış, uygulatmış, mücadele etmiş ve egemen kılmıştır. Yok aracıymışmış da, yok bilinmezi aracı ile bildirmişmiş de yok öyleymişmiş de yok böyleymişmiş. Niye Resulü aracı kılıyor ki? Cebrail'i(AS) gönderemez miydi? Saçmalamayın şurda
Sen varya daha öncede söylediğim gibi psikolojide YANSITMA denilen bir ruh hastalığına yakalanmışsın. Resulü uşak tutan sensin be! Onun namına saltanat sürmek için binlerce söz uydurun kendinize uşak yapın. Ondan sonrada kalkın Resul sizin uşağınız değildir diyen adamlara o sizin uşağınız mı diyin. Sen tam rahatsızsın.
Niye Resulü aracı kılıyor ki? Cebrail'i(AS) gönderemez miydi?
İsra 95: De ki: “Eğer yeryüzünde mutmain olarak yürüyenler melekler olsaydı, elbette onlara semadan melek resûl indirirdik.

Git Kuran oku yahu sen asla Kuranı eline alıpta okumamışsın. Gelip burda ahkam kesme git önce oku! Daha önce anlamıyorsun diyordum ama vazgeçtim ne anlamaması HİÇ OKUMAMIŞSIN! Bu kaçıncı. Ayetlerden bi habersin gelmiş burda din adına ahkam kesiyorsun ne zavallısın ya.

Yani dini hükümleri tebliğ görevi olduğunu inkar eden yok. Yok tabi antiMuhammedîlerin iddiası o zaten. O Ulu'ulazm Peygamber'e bir tek tebliğ görevini lâyıj gördüler. Tebligat memuru mu arkadaş Peygamber! Az yiyin de kendinize bir tebligat memuru bulun, Uyanıklar! Bayılıyorsunuz di mi adam kullanmaya!
Maide 99: Resule düşen, tebliğden başka bir şey değildir.

Uyanık antiMuhammedî! Konuyu saptırma! Bırak şimdi yalan ve palavraları! Burda Peygamberin vazifelerinden bahsediyoruz. "O sadece tebliğcidir" diye iddia ediyorsun sonra çıkıp müslümanlara atlıyorsun ve uydurma bir olayı dillendiriyorsun. Konudan konuya geçip de antiMuhammedî kimliğini saklamaya çalışıyorsun!

Mümkün değil.. Saklayamassın Muhammed(AS) karşıtlığını
Al-i İmran 144: Muhammed yalnızca bir elçidir.

Enbiya 45: De ki: Ben sizi yalnızca vahiy ile uyarıp korkutuyorum.

Maide 67: Ey elçi! Rabbin’den sana indirileni tebliğ et. Eğer yapmayacak olursan elçiliğini tebliğ etmemiş olursun.

Rad 30: Böylece biz seni, kendilerinden önce nice ümmetlerin gelip geçtiği bir ümmete, sana vahyettiklerimizi okuman için gönderdik.

Enam 19: Bu Kuran, bana, sizi ve ulaştığı kimseleri uyarmam için vahyolundu.

Allah Resulün vazifelerinden bahsediyor şimdi sen otur sen sabahtan akşama kadar bahset...

imparator

sss
Yönetici
BENİM PEYGAMBERİM KURAN'I YAŞAYAN BİR PEYGAMBER İNSAN SÖZLERİNİ DİNE SOKMAN FAYDASIZ
Hahahaa.. Bak iyi düşün. Namaz Kur'an ile farz olana kadar kendisi hep namaz kılıyordu, di mi?

Namaz; yani kıyam, kıraat, rüku, sücud, kade-i ahire, tesbihat, dua, tadil-i erkân vs.

Yani hal kısmını neden es geçiyorsun ki? Hâl kısmı Hazreti Peygamber'in şahsına ait değil mi?

İnsan sözlerinin dine sokulduğu yok. Dinin esasları Kur'an, sünnet ve ictihadlardan oluşuyor. İctihadlar da yeni oluşan durumlara dair yapılan çıkarımlardır. Dinin genel Tevhidî çerçevesine aykırı olmamak şartıyla.

Esasen dinin asıl kaynakları olan Ayetler ve sünnetleri de v'azeden Peygamber SAV'in bizzat kendisidir. Ayet-i Kerimeler zaten belli idi. Bunları belirleyen de Peygamber SAV'dir.Daha sonraları kitab haline getiriliyor. Yaşayan sünnet de yine sahabilerden, tabiin Ulemasından ve Tebe-i Tabiin'den gelen salih ve sadık ulemadır.

kibamba

"Kuran Müslümanı"
Namaz Kur'an ile farz olana kadar kendisi hep namaz kılıyordu, di mi?
Nerde kılıyodu kanıtın ne ?

Speare o kadar ayet gösterdim senden tek bir ayet yok hud suresi 1-2 . ayeti okursan içtihad yapmanın şirk olduğunu görürsün benden bu kadar

kibamba

"Kuran Müslümanı"
İctihad yok diyosun yanii. :bravo:
(1-2) Elif Lâm Râ. Bu Kur’an; âyetleri, hüküm ve hikmet sahibi (bulunan ve her şeyden) hakkıyla haberdar olan Allah tarafından muhkem (eksiksiz, sağlam ve açık) kılınmış, sonra da Allah’tan başkasına kulluk etmeyesiniz diye ayrı ayrı açıklanmış bir kitaptır. (De ki:) “Şüphesiz ben size O’nun tarafından gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.”

Diyanet işleri meali hud suresi 1-2

Kuran'ı açıklayan Allah'tır kimse kafasına göre hadislerle yada başka şeylerle ayetleri açıklayamaz !

imparator

sss
Yönetici
(1-2) Elif Lâm Râ. Bu Kur’an; âyetleri, hüküm ve hikmet sahibi (bulunan ve her şeyden) hakkıyla haberdar olan Allah tarafından muhkem (eksiksiz, sağlam ve açık) kılınmış, sonra da Allah’tan başkasına kulluk etmeyesiniz diye ayrı ayrı açıklanmış bir kitaptır. (De ki:) “Şüphesiz ben size O’nun tarafından gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.”

Diyanet işleri meali hud suresi 1-2

Kuran'ı açıklayan Allah'tır kimse kafasına göre hadislerle yada başka şeylerle ayetleri açıklayamaz !
Kırmızı ile boyadığım yerler senin açıklaman değil mi kardeş? Ayetlere bakıp da sen nasıl açıklayabiliyorsun acaba? Yoksa senin elinde özel bir yetki belgesi mi var :nono:

kibamba

"Kuran Müslümanı"
Hedef saptırma benimki açıklama değil resmen ayeti gözüne sokuyorum hala ne diyosun ?

Allah’tan başkasına kulluk etmeyesiniz diye ayrı ayrı açıklanmış bir kitaptır.

Eğer sen Allah'ın açıklamalarını yoksayıp alimlerin Kuran dışı açıklamalarına uyarsan Allah'tan başkasına kul oluyosun bu ayete göre apaçık ortada açıklamaya gerek yok bu cümleyi !

UltraRed

Elite Üye
William Shake Speare . Bizim seckin artizimiz. İşin gücün hep İslam adına oyunlar oynamak. Halbu ki İslam ile alakan yok senin.

imparator

sss
Yönetici
Hedef saptırma benimki açıklama değil resmen ayeti gözüne sokuyorum hala ne diyosun ?
Hedef mi saptırıyorum. Saçmalama.. Şu ibare senin düşüncen değil mi arkadaş:
Bunu sen yazmadın mı? Yoksa o da mı ayet? :hahah:

Üst Alt