kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

KarikatürLerim - abdurrahman S.

HanifMüslüman

Elite Üye
Elite Üye
Katılım
6 Eki 2008
Mesajlar
12,508
ne dini arkadaş? nerede öyle bişey etmişim?
öyle bi konuda zaten karikatür çizmem.
ölüm meleği ile bir amcanın ringte müsabakası ALLAH"ın emrini yerine getiren ölüm meleğine kim olacakta karşı durabilecek bunun şakası bile Dini değerler ile alaydır.

Seytan oğluna senin annen bir melekti demesi iki yönlü bir nükte birinci yön şeytan eşini çok seviyor ona eşi melek geliyor ikinci yön şeytan bir melek ile cinsel birleşimde bulunmuş hangisini kast edersen et her yönü ile dini bir konuda yapılmış espiridir ki bu dini değerlere saygısızlıktır.


Karikatür çizmiş biri olarak karikatürün özünü anlamamışsan sana bir şey demeye gerek yok

karikatürde ençok güldürenler toplumca en yoğun duygular yaşanılan kavramlar üzerinedir (cinsellik bu yüzden çok ön plandadır)

Hatta hiciv sanatını kullananlar özellikle toplumda saygı duyulan yada korkulan ögeler üzernden eser ortaya çıkarırlar ki bu hem daha komik hemde daha sansasyoneldir.

İşte bazı karikatüristler dini değerler üzerinden (toplumun dine saygısı ve dinsel ögelerden korkusunu kullanarak çeşitli nedenler ile dışavuramadıkları düşünceleri karikatüre ederek) bir nema kapma peşindedirler benim nacizane uyarım bu tür dalkavuk tiynetli karektersiz dürzilerden olmamandır.
 
Üst Alt