kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

İstanbul'un neyi meshur?

hakki_

.
Ben 43 senelik istanbullu olarak merak ettim ve bir Istanbullu olarak bu soruyu sordum.

Simdi size soruyoruum.Sizce iyi yada kotu Istanbulun neyi meshur?

Bence dunyaca bilinen trafigi ile.

Ya sence?

GÖKHAN

Active Member
16 sene Istanbul'da yaşadım öyle bi trafiği vardı ki 2 saat önce durağa gitmeme rağmen 45 dakikalık okula her gün ilk dersin sonuna anca yetişiyodum. 19 u bulmuştum bu yüzden :D

Kesinlikle trafiği meşhur.

ala'turka

Hadi Canım Sende!
İstanbulu istanbul yapan
kıtaları bir birinden ayıran boğazıdır,
ikincisi şekeri şekerlemeleri biliyorum

hakki_

.
Konuyu açtığım zamanlarda İstanbul'da trafik var sanıyordum.Yanılmışım.Asıl şimdi trafik var.Hem de, insanın bu şehirden kaçmasına etki edecek kadar.Çok yakın zamanda İstanbul'un tüm trafiği her yerinde kitlendiğinde ününe daha da ün katacak gibi görünüyor.

küflüpeynir

Uzman Üye
istanbul uni den gelir iken bir turist ingilizce bir adres sordu mavi cami nerededir:d ve bu adresi onlarca insan sormus adi sultanahmet camii dedim ve tam karsinizda dedim guluverdi,
o gun guzel bir gundu,

crazy

kanka.Net
Kapalı çarşısı, Sultan Ahmet çamiisi, Galata kulesi ve diğer bir kaç müze yabancı turustlerin ilgisini çekiyor.. Yerli turistlerinde ilgisini boğaz, boğaz turu, kız kulesi, sahiller, taksim futbol stadyumları gibi yerler çekiyor. Neyi meshur? olsa olsa kokoreçi olabilir, gecenin 3 ünde Türkiyenin hangi şehrinde kokoreç bulabilirsinizki başka?

Bence hiç birşeyi. Babam buraya çalışmak için gelmiş. Bizde öyle çalışıyoruz. Güzel olan yerleri zenginlere güzel. Bize değil.

Üst Alt