kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

İBB seçimleri iptal edildi

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Bu konuyu gerçekten açmak istemezdim. Ülkede bu kadar büyük rezilliklerin olduğunu düşünmek istemezdim. Ama maalesef bu böyle. İBB seçimleri ysk'nın kararıyla tekrarlanacak ve yeni 23 Haziran günü yapılacaktır.

Ben ki hiç kimseye düşman olmamışken resmen beni bile zorla akp düşmanı yapıyorlar. Bu partiyi destekleyen insanları artık hiçbir yerde kale almam. İsterse profesör olsun. Hak yemiştir.

HanifMüslüman

Elite Üye
ALLAH sonumuzu hayreylesin çok şükür 3 seçimdir oy kullanmıyorum. Çünkü lanet ve ahlaksız bir politika var bu ülkede a partisi b partisi ayrımı yapmadan hepsinden nefret ediyorum. İyilerini tenzih ederek kan emici sülükler gibi vatandaşın sırtında kambur olan bu politikacılardan bir an önce kurtulmak için merhametlilerin en merhametlisi alemlerin rabbine dua ediyorum.

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
ALLAH sonumuzu hayreylesin çok şükür 3 seçimdir oy kullanmıyorum. Çünkü lanet ve ahlaksız bir politika var bu ülkede a partisi b partisi ayrımı yapmadan hepsinden nefret ediyorum. İyilerini tenzih ederek kan emici sülükler gibi vatandaşın sırtında kambur olan bu politikacılardan bir an önce kurtulmak için merhametlilerin en merhametlisi alemlerin rabbine dua ediyorum.
Ben artık iyilerini de tenzih etmiyorum. Bunu görüpte hala o partiyi destekleyen hiç kimse iyi değildir. Bu kadar net.

hakki_

.
Söylenecek çok şey var lakin ne dense boşa gidecek.
Bu yüzden ben bir kaç soru soracağım.

Neden sadece İstanbul belediye başkanı için tekrardan seçim yapılıyor?Meclis üyeleri için neden seçim yapılmıyor?Öyle ya onlarda aynı sandıklardan seçildi.

Bu usulsüzlükler sadece İstanbul'da mı oldu, diğer şehirlerde olmadı mı?Neden bunlar araştırılmıyor?

Gündemde olması gereken çok daha büyük sorunlar(artmakta olan terör ve sınır ötesindeki olan olaylar) arka plana mı atılmak isteniyor?

HanifMüslüman

Elite Üye
Söylenecek çok şey var lakin ne dense boşa gidecek.
Bu yüzden ben bir kaç soru soracağım.

Neden sadece İstanbul belediye başkanı için tekrardan seçim yapılıyor?Meclis üyeleri için neden seçim yapılmıyor?Öyle ya onlarda aynı sandıklardan seçildi.

Bu usulsüzlükler sadece İstanbul'da mı oldu, diğer şehirlerde olmadı mı?Neden bunlar araştırılmıyor?

Gündemde olması gereken çok daha büyük sorunlar(artmakta olan terör ve sınır ötesindeki olan olaylar) arka plana mı atılmak isteniyor?
Abicim sn. Erdoğan bu ülkenin başına nasıl geldi hatırla önce İstanbul belediye başkanı oldu kimse tanımıyordu refah partisi tabanı bile tam tanımıyordu. Sonrasında siyasi hayatına makul ve görünen hiçbir suçu yok iken son verilmeye kalkilarak kamu vicdanında masum ve mazlum algısı oluşturularak halkın gözünde bir anda kahraman olması sağlanarak seçmenin teveccühünü kazanmasının yolu açıldı. Yani tarih tekerrür mü ediyor yoksa üst akıl mı devrede :) bugünlerde sanki İmamoğlu halkın vicdanında birileri tarafından masum ve mazlum gösterilerek halkın teveccühünü kazanıp tırnak içinde dişleri ve pençeleri sökülmüş yeni Türkiye'nin yeni başkanı olması için uğraşılıyor gibi bir algı oluştu bende daha şu an için bu ihtimali kimse düşünmüyor ama bence coooooooooooooooooook büyük ihtimalle CHP'den hariç yeni bir parti kurarak halkın sağ sol Alevi Sünni türk Kürt demeden oyunu alacak bir siyasetçi bu ülkeye altın tepside sunuluyor. Uyutulmaya hazır bu cahil toplumda bu oyunu görmeyerek İmamoğlunun etrafında şimdiden toplanmaya başladı

hakki_

.
Abicim sn. Erdoğan bu ülkenin başına nasıl geldi hatırla önce İstanbul belediye başkanı oldu kimse tanımıyordu refah partisi tabanı bile tam tanımıyordu. Sonrasında siyasi hayatına makul ve görünen hiçbir suçu yok iken son verilmeye kalkilarak kamu vicdanında masum ve mazlum algısı oluşturularak halkın gözünde bir anda kahraman olması sağlanarak seçmenin teveccühünü kazanmasının yolu açıldı. Yani tarih tekerrür mü ediyor yoksa üst akıl mı devrede :) bugünlerde sanki İmamoğlu halkın vicdanında birileri tarafından masum ve mazlum gösterilerek halkın teveccühünü kazanıp tırnak içinde dişleri ve pençeleri sökülmüş yeni Türkiye'nin yeni başkanı olması için uğraşılıyor gibi bir algı oluştu bende daha şu an için bu ihtimali kimse düşünmüyor ama bence coooooooooooooooooook büyük ihtimalle CHP'den hariç yeni bir parti kurarak halkın sağ sol Alevi Sünni türk Kürt demeden oyunu alacak bir siyasetçi bu ülkeye altın tepside sunuluyor. Uyutulmaya hazır bu cahil toplumda bu oyunu görmeyerek İmamoğlunun etrafında şimdiden toplanmaya başladı
Güzel tespitler.Halkımız mağdur olanın yanındadır .

HanifMüslüman

Elite Üye
Güzel tespitler.Halkımız mağdur olanın yanındadır .

Aynen öyle bu halkın ciğerini bilen (artık hangi güç ise bu :) )o üst akıl şimdiden yeni bir siyasetçiyi daha kazandırdı güzel ülkeme Erdoğan'ın etrafında bunları düşünecek en azından bak böyle bir ihtimalde var diyecek birileri yok mu etrafında.

crazy

kanka.Net
yalnış hareketler ama bunun sebebide halk tarfından verilmiş gücün kötüye kullanılması. Burası suriye değil iran değil ırak değil halkın içinde cahil çok bunun yanında okumuş veya aklını kullanabilen insanlarda çok bu yüzden ibb başkanı Ekrem İmamoğlu seçildi. Yine seçilir ama bu yalnış hareketlerinde zararı büyük olur.

Ekonomi bu haldeyken ibb seçimlerinin tekrarlanması ne kadar doğru? Bunun doğruluğu 85milyon kişinin yaşadığı TC nin ekonomi bakanlığını cumhur başkanının damadı olması kadar doğrudur. Başka ne bekliyordunuz? En kısa yoldan ibb nin vakıflara yapmış olduğu yardımlara bakın ve bu vakıf başkanlarının kim olduğunu inceleyin. Eğer siz bunda bir sakınca görmüyorsanız zaten sorun yok.

Hile varmıydı? Tabiki yoktu bunu aklı başındaki insanlar anlamış durumda olsaydı zaten büyük şehir değil tüm istanbul seçiminin yenilenmesi gerekirdi. Eğer bunu kavrayamıyorsanız zaten oy kullanmasanız bu ülkenin yararına.

Sonuç olarak Ekrem İmamoğlu en az 10-20 bin daha oy kazandı. Tayyip Erdoğanın en büyük rakibi arasına girdi. Seçim gecesi büyük olaylar olacağı kesin. Yapabileceğimiz birşey yok maalesef Allah sonumuzu hayır etsin.

Sorunun Beka değil, koltuk olduğunu artık cümle alem gördü. Görmeyenler ya çıkarcıdır ya da mal..

Üst Alt