kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Göz altı şişliği nasıl geçer?

Ceez

New Member
Uykudaki Üye
Katılım
20 Tem 2013
Mesajlar
254Göz altı şişlikleri çoğu insanın yaşadığı en büyük sorunlardan birisidir. Çok fazla uyumasına bağlı olarak yada uyku eksikliğine bağlı olarak hemen belirginleşen ve zamanla belirgin halkalara dönüşen göz altı şişlikleri beslenme ve sigara kullanımına bağlı olarak ta git gide artabilir.

Göz altı şişlikleri için çeşitli serum komplexler yada masaj başlıkları satılırken doğal bir yol arayanlar için şu tavsiyeyi verebilirim.
Sallama çaylar ile gözlerinizi kapatarak şişliklere kompres yapabilirsiniz. Çayın içinde bulunan etkili maddeler göz çevresindeki hücreleri uyararak canlanmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra çayın içinde bulunan antioksidan malzemelerde hücreleri temizliyor.
Çayın içindeki etkili maddeler ile uyarılan hücreler dinginleşiyor ve göz altındaki yorgunluk belirtisi olan halkalar azalmaya başlıyor.
Kompresi nasıl yapacağız ?
Kompresi uygulamak için daha önceden kullanmış olduğunuz sallama poşet çayları yada demlik poşet çayları hafif ılıkken kapalı gözlerimizin üzerine koyup gözlerimizi ve çevresini 5-10 dakika civarında dinlendireceğiz.
Sallama çay kullanmıyorsanız eğer evinizde normal kullandığınız çaydan demlediğinizde bir tülbente yada temiz bir beze bir miktar demlenmiş çayın posasından koyup bu şekilde masaj yapabilirsiniz.
Çayın ne çok sıcak nede çok soğuk olmamasına özen göstermelisiniz.
Bu uygulamayı çok sık yapmamanızı da tavsiye ederim çünkü her ne kadar doğal yolla bir çözüm üretmeye çalışsanız da aslında gözlerinizin ve çevresinde ki hücrelerin sadece doğru bir şekilde dinlenmeye ihtiyacı vardır. Tabii bunu kalıtsal olmayan durumlar için söylüyorum. Doğru bir dinlenme ve beslenmeye dikkat ettiğiniz de göz halkalarınız azalacaktır. Sigara içiyorsanız eğer onuda azaltmaya çalışmalısınız.
 
Üst Alt