kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

*Freyja

*Freyja

M for Merve
Dervişlik olsaydı tâc ile hırka
Biz dahi alırdık otuza kırka

-Yunus Emre

*Freyja

M for Merve
annemin doğum günü ama ben depresyondayım.

*

[video=youtube;izh7PkwaYrY]https://www.youtube.com/watch?v=izh7PkwaYrY[/video]

*Freyja

M for Merve
[video=youtube;-h0tI6hkO64]https://www.youtube.com/watch?v=-h0tI6hkO64[/video]

*Freyja

M for Merve
Set me free,
Your heaven's a lie

[video=youtube;ixxtnrWb17Y]https://www.youtube.com/watch?v=ixxtnrWb17Y[/video]

küflüpeynir

Uzman Üye
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha Kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki, karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."
himm.
gercek kahramanlar ne kitaplarda ne romanlarda nede tarihin o sanli sayfalarinda pek rastlanmaz. bir cifci asla sovalye olamaz ve asla kilic verilmez. gorevi ise ekmek bicmek savas zamaninda sadece kralin emriyle savasirdi capani tirpani vs.. sovalyeler asillerden olusur kilic ve mizrak olmak uzere egitimli cocuk yasda egitimli insanlar ve hayat kurtaran kahramanlik hikayelerine konu olacak isleve sahip oldugunda bu unvan sovalye olarak, kral tarafindan verilirdi.
mitoslariin bile abartili tarihcesinde bu denli celiski anca carpitilmis gerceklerden dogmus olsa gerek, begendim cunku bazen isik tutulmasi gereken ejderhalarin carpik mitoslari elestirebilme firsanin verilmis olmasi.

sanki bir flimin alt yazindan alinti yapilmis gibi duruyor. son cumle mukemmmel ama Ancak tarih kaydetmelidir ki, karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu.

hayat hep boyle degilmi, her zaman bir bilinmez bir kahraman yurur o karanliklarin ardinda, kim bilir bu herkes olabilir.

*Freyja

M for Merve
himm.
gercek kahramanlar ne kitaplarda ne romanlarda nede tarihin o sanli sayfalarinda pek rastlanmaz. bir cifci asla sovalye olamaz ve asla kilic verilmez. gorevi ise ekmek bicmek savas zamaninda sadece kralin emriyle savasirdi capani tirpani vs.. sovalyeler asillerden olusur kilic ve mizrak olmak uzere egitimli cocuk yasda egitimli insanlar ve hayat kurtaran kahramanlik hikayelerine konu olacak isleve sahip oldugunda bu unvan sovalye olarak, kral tarafindan verilirdi.
mitoslariin bile abartili tarihcesinde bu denli celiski anca carpitilmis gerceklerden dogmus olsa gerek, begendim cunku bazen isik tutulmasi gereken ejderhalarin carpik mitoslari elestirebilme firsanin verilmis olmasi.

sanki bir flimin alt yazindan alinti yapilmis gibi duruyor. son cumle mukemmmel ama Ancak tarih kaydetmelidir ki, karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu.

hayat hep boyle degilmi, her zaman bir bilinmez bir kahraman yurur o karanliklarin ardinda, kim bilir bu herkes olabilir.

dragonlance diye bir fantastik seri var, karakterlerinden birisi raistlin majere. bu yazıyı, austin adında bir tarihçi, raistlin'den bahsederken yazmış. belki nerden aldığımı bilmek istersin diye kaynağını yazdım.

*Freyja

M for Merve
"...bazen kendin için bir gelecek hayal etmeye çalışıyorsun, ama gözünün önünde yalnızca titreyen bir koyuluk, dalgalanan bir karanlık beliriyor. ya gerçekten gelecek çoktan olup bitti, ya da sen hayal etme gücünden yoksunsun. o karanlıkta koyu bir leke görüyorsun: rüzgarda çırpınan siyah bez parçası, ya da yüzeyde sürüklenen kara bir yelken paçavrası gibi bir şey.

bütün yaşamımı görüyorum kader, tam, eksiksiz, dopdolu karşımda uzanıyor. onu niçin şimdiye kadar hep eksik, yarım, boş bir şey olarak gördüm? dahası gördüğüm tüm yaşamlar eksikti, yarımdı, bir yaşam taslağıydı, hatta belki taslak bile değildi, yaşam daha doğmadan, varlık fırsatı bulmadan ölmüştü, öyle düşünüyordum. ama bakışımı ölü yapan şeyi, bana hep aynı şeyi gösteren kendi körlüğümü göremiyordum. öyle görünüyor ki yalnız kendi yaşamımı değil hiçbir yaşamı doğru dürüst anlayamadım."

ayhan geçgin - son adım

küflüpeynir

Uzman Üye
dragonlance diye bir fantastik seri var, karakterlerinden birisi raistlin majere. bu yazıyı, austin adında bir tarihçi, raistlin'den bahsederken yazmış. belki nerden aldığımı bilmek istersin diye kaynağını yazdım.
kime ait oldugunu pek onemsemiyorum, gercekcilige vurgu yaparken onun ikna edici olmasi lazim. bir nebze yazida yakalamis son bolumde ozellikle. bunu seriye yansitabilmisse basariz olmasi mumkun gozukmuyor.

arada ilginc konular yakaliyorsun bu guzel tebrik etmek lazim. bu arada dikkatimi ceken yazi dizesi olursa elestirilerime kizma sakin. yapdigim yorumlar konu uzerinde dir dir ler lar de da di mi mu'dur.

*Freyja

M for Merve
kime ait oldugunu pek onemsemiyorum, gercekcilige vurgu yaparken onun ikna edici olmasi lazim. bir nebze yazida yakalamis son bolumde ozellikle. bunu seriye yansitabilmisse basariz olmasi mumkun gozukmuyor.

arada ilginc konular yakaliyorsun bu guzel tebrik etmek lazim. bu arada dikkatimi ceken yazi dizesi olursa elestirilerime kizma sakin. yapdigim yorumlar konu uzerinde dir dir ler lar de da di mi mu'dur.
beğenmene sevindim.

-teşekkürler.

yok, kızmam.

*Freyja

M for Merve
Her günün bir akşamı, gecesi, sabahı, sonrası var.
Girdiğim uzun yolda çetrefilli kavga döngüsü var.
Son gitmekle gelmiyor.
Ömrümle uzuyor.
Sarmaşık bilmece sordukça söylüyor.
Her kim suretiyle eşse içinde cennetse.
Ceremesi burada cehennemi de.

Hayat sürerken ördün.
Zamanı günle böldün.
Gerekli miydi gördüğün
Karanlık işte.
Yaşam olurken buydu.
(Or'da günlerin isimleri yok)
Elinde gerçek oldu.
(vaad edilmiş hayatlar bur'da yok)
Sebepsiz gece oldu gün doğarken.
(durduğum yer düşler.)

Seninle doğdu ömrün.
(yazdığım sonun esamesi yok)
Hesap yaparken söndün.
(içtiğim suyun semeresi yok)
Gün dönümüyle öldün.
(Durduğum yer düşler.)
Bitti işte.

[video=youtube;Cro_yohum14]https://www.youtube.com/watch?v=Cro_yohum14[/video]

*Freyja

M for Merve
don't be a square sözünü düşünürken (yadırgamayın, rica ederim. biliyorum saat 06.14. ama siz de bilirsiniz ki ben biraz da böyleyim), aklıma şu geldi:
"köşeli olmayın" demeye çalışıyor ya hani, önyargılarınızı kaldırın, o kadar keskin kenarlı olmayın, farklı şeylerin olabileceğini görün, filan.
"köşeli olmayın".
bütün geometrik şekilleri düşündüğümüzde, altıgen, kare, üçgen, ... hepsi köşelidir.
köşesiz olan, yalnızca yuvarlaktır (iki boyutlusunun ismi çember, üç boyutlusunun ismi de küre adını alıyor lakin konumuz o değil).
yuvarlak, evet.
peki, bizim toplumumuzda "yuvarlaklık" neyle ilişkilendiriliyor?

...

belki de bu algılarımız yüzünden bu haldeyiz.

*Freyja

M for Merve
[video=youtube;Zs0SXMtCy3c]https://www.youtube.com/watch?v=Zs0SXMtCy3c[/video]

*Freyja

M for Merve
Bir insanın bir mezarlıkta ağlamasını kimse yadırgamaz. Buna karşın, birinin mandalina yerken ya da bulaşık yıkarken ağlaması oldukça ilgi çekici bir durumdur.

*Freyja

M for Merve
Başka bir yerde yaşayamayacağıma, şu haberi görünce ikna oldum:

"Konya’da ‘sahte polisler’ gerçek polise kimlik sordu!
Konya'da durdurdukları sivil polis ekibine kimlik kontrolü yapmak isteyen 2 kişi, polis olmadıkları ortaya çıkınca gözaltına alındı."

*Freyja

M for Merve
[video=youtube;pq7e2-LkZl4]https://www.youtube.com/watch?v=pq7e2-LkZl4[/video]

*Freyja

M for Merve
Az önce dünyanın en güzel sesinden dünyanın en güzel şarkısını* dinledim, sanırım.
Teşekkürler M.... ! :heart:

* = Sezenler Olmuş

*Freyja

M for Merve
Hararet nardadır sacda değildir
Keramet baştadır tacda değildir
Her ne arar isen kendinde ara
Kudüste Mekkede Hacda değildir

*Freyja

M for Merve
"Solun çürüsün." diye bir laf işittim.
Şahsıma söylenmiş değildi, hayır.
Yine de üzüldüm. Kimbilir o kişiyi ne yaptılar da kırdılar ve bu lafı söyleyebiliyor.

Üst Alt