Forvette

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
Bazıları ölene kadar dese de ....!!

.... Aşk
ASLINDA _____ biri gidene kadar. ...

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ…

Meclis Başkanlığı seçimi ile ilgili gerçekleri aktaran 3-4 tane yazı yazdım…

Bu yazılarıma yapılan eleştirilere bakınca 2 ana konuda toplandığını gördüm.

Birincisi…

Ne olursa olsun son tura girildiğinde MHP’nin CHP’nin adayı DENİZ BAYKAL’ı desteklemesi gerektiği…

İkincisi ise…

MHP’nin daha doğrusu Bahçeli’nin tıpkı TBMM’de çıkarılan bazı yasalarda olduğu gibi AKP’ye daha doğrusu ERDOĞAN’a destek çıkması…

Önce şunu tüm samimiyetimle belirteyim…

Bu yazılarımdan dolayı şahsıma yapılan tüm eleştirileri saygı ile karşıladığımı belirtmek isterim. Elbette her konuda aynı düşünmemiz mümkün değildir. Bu yüzden yapıcı ve yol gösterici eleştirilerinize ise her zaman çok teşekkür ederim…

Gelelim Meclis Başkanlığı konusunda ki eleştirilere…

Birincisi yani ne olursa olsun son tura girildiğinde MHP’nin CHP’nin adayı DENİZ BAYKAL’ı desteklemesi gerektiği eleştirisine…

Böyle düşünen arkadaşlara şu soruyu sormak isterim…

Seçimlerin üzerinden daha 24 saat geçmeden ERDOĞAN’la görüşen DENİZ BAYKAL değil de EKMELEDDİN İHSANOĞLU olsaydı son turda EKMELEDDİN İHSANOĞLU’nun CHP’nin oyları ile MECLİS BAŞKANI seçilmesini istermiydiniz?

Veya ERDOĞAN’ın siyasi yasaklarının kaldırılmasını sağlayan DENİZ BAYKAL değil de EKMELEDDİN İHSANOĞLU olsaydı son turda EKMELEDDİN İHSANOĞLU’nun CHP’nin oyları ile MECLİS BAŞKANI seçilmesini istermiydiniz?

Bence bu konuda biraz empati yapmak gerekir diye düşünüyorum…

İkinci eleştiriye gelince…

Mecliste çıkarılan bazı yasalarda MHP’nin AKP’nin yanında yer alması meselesine…

Bu konuda yapılan eleştirilerde bende sizlerle aynı düşüncedeyim. Ama bu kararları şahsen uygun bulmasam da MHP’nin kendi siyasal kararları olduğu için kabul etmek durumundayım.

Netice de herkes aynı düşünmek zorunda değil.

Zaten aynı düşünecek olsak farklı siyasi partiler olmazdı…

Son söz…

Önemli olan Meclis Başkanlığı değil HÜKÜMETİ kimlerin kuracağı…

Saygılarımla,

Forvette

Elite Üye
Elite Üye

Birileri "İstiklal Marşındaki" "Kahraman ırk kim" diye sormuş? Şöyle özetliyeyim.

-Çin Devletine 6.700 km. lik Çin Sedini Ördüren Mete'nin Irkıdır....

-Muş'un Malazgirt İlçesinde 10 bin kişi ile 300 bin kişilik Romen Diyojenin ordularını hüsrana uğratan Alpaslan'ın ırkıdır......

-Avrupa'ya aman dileten Attila'nın ve Kanunilerin ırkıdır.....

-2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan Kılıçarslan'ın ırkıdır.

-Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp, çağ açan Fatih'in ırkıdır.....

-Bütün Yahudi ve Hiristiyanların bir olup Anadolu'yu kuşattığında Milli Mücadele ile düşmanlarına aman vermeyen Atalarımızın Irktır......

-Ülkem Fransız ve Ermeni lejyonerlerinin esareti altında iken; Ben Cuma Namazını kıldırmam diyen Sütçü İmamların ırkıdır......

Annesinin peçesine el atan Fransız ve Ermenilere karşı taş alıp savaşan Gaziantepli Şehit Kamillerin Irkıdır......

-Ya Allah diyerek 276 Kğ.lık Top güllesini tek başına Kaldırarak namluya yerleştiren Seyit Onbaşıların Irkıdır.....

-Kuzey Irak’ın Laleş Vadisi’ne gidip hacı olan! Ahmet Türk'ün ırkı değil!!!

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
Her kadın özünde bir melektir.

Bir erkeğin hayatındaki kadının melek veya şeytan olması onu seven erkeğinin elindedir.

Kadınına cenneti sunan melek ile yaşar, kadınına cehennemi sunan şeytan ile yaşar.

Kadından meleklik bekliyorsan, ona cennetini sunacaksın.

Can Yücel

Forvette

Elite Üye
Elite Üye

TİMUR'UN SIRRI

Timur'un komutanlarından biri sorar :" Her girdiğiniz savaştan zaferle çıkıyorsunuz. Bunun sırrı nedir ?"

Timur parmağını kumandanının ağzına uzatmış ve " Sen de parmağını uzat bakayım. Ben gözümle tamam deyince ikimizde aynı anda ısırmaya başlayacağız .

" Dediği gibi işareti vermiş. İkisi de var gücüyle parmağı ısırmaya başlamış..

Bir dakika sürmeden kumandan can acısıyla bir " Aaaahhh" çekerek Timur'un parmağını bırakmış..

Timur gülmeye başlamış " İŞTE BENİM SIRRIM BU .. İKİ TARAFIN DA CANI YANIYOR AMA DAYANAN GALİP GELİYOR "

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
DEVLET BAHÇELİ...

Devlet Bahçeli'yi aldığı veya almadığı kararlardan dolayı zaman zaman eleştirmişimdir.

Ama 7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar gelen süreçte İLKELİ duruşundan dolayı kendisini TAKDİR ve TEBRİK ediyorum.

Adam...

'' Ben HIRSIZ ve HAİNLERLE bir araya gelmem...'' diyor.

Bizim, milyon dolarlık nemaları kesilecek olan YANDAŞ ve PAYDAŞ medyanın bazı ahlaksız yazar ve çizerleri ise kendi kafalarına göre MHP'nin de içinde yer aldığı ORTAK HÜKÜMET senaryoları yazıyor.

Adam...

'' Bu millet bize muhalefet görevi verdi... Bizim tabanımız AKP ve HDP ile ORTAK hükümet kurmamızı istemiyor... '' diyor.

Bizim okuduğunu anlayamayan ZEKA ÖZÜRLÜLER ise Bahçeli yeşil ışık yaktı, MHP-AKP koalisyonuna MHP tabanından büyük destek var yalanlarını yazıyor...

Önümüzdeki günlerde ne olur bilemem?

Ama AKP ve HDP ile ORTAK HÜKÜMET KURMAMA konusunda bugüne kadar göstermiş olduğu ilkeli duruşu ve yaptığı açıklamalarla Bahçeli, CUMHURİYET REJİMİNİN ve DEVLETİN teminatı olduğunu göstermiştir...

Bakalım aynı teminatı Sayın KILIÇDAROĞLU gösterebilecek mi?

Son söz...

Her zaman söylediğim gibi...

Kim...

Yok ülke hükümetsiz kalmasın...

Yok erken seçim masraflı olur...

Yok ekonomi kötüye gider...

Yok borsa düşer döviz yükselir...

gibi mazeretlerle KOLTUK SEVDASINA hem AKP hem de onun ruh ikizi HDP ile ORTAK HÜKÜMET kurarsa benim için O HAİN ve KALLEŞTİR...

İşte siz o zaman bakın ben neler yazıyorum o KARAKTERSİZLER hakkında...

Saygılarımla,

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
ORTAK HÜKÜMET...

Erdoğan bu...

Aklınca hükümet kuracak partilere mesaj göndermiş.

Kendisi ise hala bu milletin mesajını alamamış.

Millet buna...

Sen sus artık. Başkalarının işine değil kendi işine bak dedi.

Bu ise tam tersi konuşup duruyor.

Milletin bir diğer mesajı da ORTAK HÜKÜMET kuracak partilere.

Eğer ORTAK HÜKÜMET kurarsanız...

HIRSIZLARDAN,

HAİNLERDEN,

ATATÜRK ve CUMHURİYET DÜŞMANLARINDAN,

ve bu MİLLETİ enayi yerine koyup SOYANLARDAN,

hesap sorun dedi.

Bakacağız bakalım millet olarak verdiğimiz bu mesajı hangi parti iyi anlamış.

Benden söylemesi.

Eğer hesap sormazlar ise hesap verirler...

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
SURUÇ KATLİAMI...

Lanetliyorum...

Hem terörü hem de bu teröristleri başımıza musallat eden ASIL SORUMLULARI lanetliyorum...

Kim mi bu ASIL SORUMLULAR?

Suriye'yi bölüp Esad'ı devirmek için IŞİD ve onun yan kuruluşu DEAŞ terör örgütü KURULURKEN kim ön ayak oldu? İşte o asıl sorumlu...

Kim IŞİD militanlarını EĞİTTİ? İşte o asıl sorumlu...

Kim IŞİD terör örgütüne TIR ve KARGO UÇAKLARI ile silah gönderdi? İşte o asıl sorumlu...

Kim IŞİD terör örgütü militanlarını hastanelerde TEDAVİ ettirdi? İşte o asıl sorumlu...

Ne demiş atalarımız?

Çalma kapımı çalarlar kapını...

Bu arada bir çift lafımda terörden NEMALAN ve terör örgütünün arkasına saklanarak SİYASET yapanlara...

Terörist teröristdir...

Senin teröristin kötü benim teröristim iyidir diye bir mantık olamaz...

PKK ne ise IŞİD o...

KCK ne ise DEAŞ o...

Ateş düştüğü yeri yakar derler...

Bu ülkenin 40 bin evladı işte böyle kalleşçe katl edilirken en ufak bir kınama bile yapmayanlar bugün sussun...

Bugün Suruçta katl edilen insanlıktı...

Tıpkı PKK'nın katl ettikleri gibi...

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
ADIYAMAN'DA TERÖR...

Neden kimsenin sesi soluğu çıkmıyor?

Bugün Adıyaman'da PKK terör örgütünün silahlı saldırısı sonucu bir ASKERİMİZ şehit olurken iki askerimiz yaralandı...

Eyy Demirtaş... Eyy HDP...

Eyy Davutoğlu... Eyy AKP...

Açılım politikaları kapsamında İmralıyı muhatap alıp PKK terör örgütünü Kızılay yardım derneği gibi görürseniz bugün ağzınızı açıp konuşmaya bile hakkınız yok ama yinede sorayım...

Neden sesiniz çıkmıyor?

Neden kınamıyorsunuz?

Suruçta öldürülenler İNSANDA Adıyamanda öldürülen İNSAN değil mi?

Suruç'ta öldürülenlerin ANALARI varda Adıyaman'da öldürülenin anası yok mu?

Suruç'ta katliam yapan IŞİD terör örgütüde Adıyaman'da askerimizi öldüren PKK terör örgütü değil mi?

Benim sizlere bir tafsiyem...

Azıcık İNSAN olmayı deneyin...

O zaman ne terör kalır nede terörist...

Forvette

Elite Üye
Elite Üye

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK diyor ki;

"SAVAŞMADAN TESLİM OLAN KOMUTANI TARİHTE BU MİLLETTE AFFETMEZ"

KOZMİK ODALARA GİRİLİRKEN SESSİZ KALAN DAHASI KORKUDAN KAÇACAK DELİK ARAYAN;

SİLAH ARKADAŞLARI ORDU EVLERİNDEN, LOJMANLARDAN BİLEKLERİNE KELEPÇE TAKILARAK DERDEST EDİLİRKEN AMAN SIRA BANA DA GELMESİN DİYEREK SUSANLAR ŞİMDİ VİCDANINIZ RAHAT MI;

SAYENİZDE TÜRK ORDUSU DARMA DAĞIN EDİLİP BOZGUNA UĞRATILDI....!

YATTIĞINIZDA UYUYABİLİYORMUSUNUZ..

AMA ŞUNU BİLİN Kİ TÜRK MİLLETİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN DEDİĞİ GİBİ SİZ SAVAŞMADAN TESLİM OLAN KOMUTANLARI ASLA AFFETMEYECEK...!

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forvette

Elite Üye
Elite Üye

Şehidin babası: Yaktın beni oğlum...

PKK terör Örgütü'nün Adıyaman'da hain saldırısı sonrası şehit olan Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın, Kayseri'nin Develi ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

Adıyaman merkeze bağlı Kömür beldesindeki Kurk ve Derinsu mevkilerinde arazi arama-tarama faaliyeti yapan güvenlik güçlerimize yapılan hain saldırıda Uzman Onbaşı Müsellim Ünal şehit olurken, Uzman Onbaşı Tanju Gülen ve Başçavuş Yunus Vatandaş yaralandı.

Çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın Kayseri'nin Develi ilçesine bağlı Kulpak mahallesindeki babası Yusuf Ünal'ın evine acı haber, akşam saatlerinde ulaştı.

Acı haberle yıkılan acılı baba Yusuf Ünal, tek oğlunun ardından, "Yaktın beni oğlum. Ben bu acıya nasıl dayanacağım?'' diye feryat etti. Bu arada, şehidin yakınları görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Mahalle sakinleri, haberi alır almaz, şehidin baba evine akın ettiler. Askeri yetkililer, şehidin ailesine haberi verirken, bir ambulans da hazır bekletildi. Şehit Müsellim Ünal'ın babasını ziyaret eden Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da baba Yusuf Ünal'ı teselli etmeye çalıştı. Şehidin evinin önünde Kur'an okundu. Şehidin cenazesinin yarın öğle namazının ardından kılanacak cenaze namazının ardından Kulpak'ta toprağa verileceği öğrenildi.
...

Adıyaman da şehit edilen kardeşimiz mekanın cennet olsun.

Vuran eller kırılsın, toprağın bol olsun inşallah.

Forvette

Elite Üye
Elite Üye

TÜRKİYE'NİN GÜNEY SINIRI BOYUNCA PYD TARAFINDAN ELE GEÇİRİLEN KÜRT KANTONLARI .(ROJOVA)

Al birini, vur ötekine.... Çevremiz böyleyse...

Ve Türkiye'nin kevgire dönen sınırlarını bekleyen (?) Jandarması da Osmanlının "....Bir elde Kalkan, bir elde Hançer, Allah-ü ekber Allah-ü ekber..." marşı ile yürüyorsa zaten iş bitmiştir...

Maarifi ile, Mülkiyesi ile Askeriyesi ile çürümekte olan bir Devlet...

Bu gidişle Türkiye'nin birlik, bütünlük içerisinde sağ-salim 2023'e çıkabilmesi çok zor görünüyor.

Forvette

Elite Üye
Elite Üye

Güneydoğudaki terör sebep değil bu ihanet süreçlerinin sonucudur.

Bu resmi her Türk evladı zihnine iyi kazısın....

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
İSTİHBARAT ve TERÖR EYLEMLERİ...

Önce şu 3 adam gönderip 9 füze attırırım diyen zihniyetimizi hatırlatayım.

Şimdi gelelim terör eylemlerine...

Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, en ufak bir TERÖR EYLEMİNDE ya o ülke istihbaratının BİLGİSİ ya da o ülke istihbaratının BECERİKSİZLİĞİ vardır.

Eğer bir ülkenin istihbaratı iyi çalışıyor ise o ülkede habersiz kuş bile UÇAMAZ.

HSBC binası, İngiliz Başkonsolosluğu, Anafartalar, Taksim, Kumrular, Reyhanlı, Uludere, Suruç ve PKK'nın gerçekleştirdiği tüm katliamlar birer İSTİHBARAT BECERİKSİZLİĞİ veya REZALETİ örnekleridir.

Süleymaniye'de ASKERLERİMİZİN başına çuval geçirilmesi, MUSUL KONSOLOSLUĞUMUZUN işgali, SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİN terk edilmek zorunda bırakılması ve ASELSAN MÜHENDİSLERİMİZİN intiharları da birer İSTİHBARAT BECERİKSİZLİĞİ veya REZALETİ örnekleridir.

Bu olayların herhangi biri bir başka ülkede olsa o ülkenin İSTİHBARAT BAŞKANI görevden alınır ve İSTİHBARAT TEŞKİLATI sil baştan kurulurdu.

Tabii 3 adam gönderip 9 füze attırırım diyen zihniyetin temsilcileri o istihbaratın başında değilse...

Son sözüm...

Eskiden her köyün bir DELİSİ var idi...

Sen başka ülkelerin teknolojisine güvenip her köyün DELİSİNİ ortadan kaldırırsan daha çok İSTİHBARAT BECERİKSİZLİĞİ ve REZİLLİĞİ yaşarsın...

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
DEMİRTAŞ ve TERÖR...

Dünkü Suruç katliamından dolayı bu sabah Demirtaş açıklama yaptı...

'' Acı bir olay, insanlık dışı, vahşi ve barbarca bir katliamla karşı karşıya kaldık. Çoğu üniversite öğrencisi 32 gencimiz...Her biri bu ülkenin ayrı bir değeriydi. Bu acı elbette çok büyük. ''

Tıpkı dünkü olayda olduğu gibi...

Yıllardır bu ülkenin 40 bin evladı PKK terör örgütü tarafından KALLEŞÇE ve ALÇAKÇA saldırılarla ŞEHİT EDİLDİ...

Bu 40 bin evladımızın içinde de binlerce Üniversite öğrencisi, avukat, hakim, doktor, hemşire, öğretmen, güvenlik görevlisi DEĞERLERİMİZ vardı...

Ve hepsi MASUM İNSANLARDI...

Şimdi sormak lazım DEMİRTAŞ'a...

Neden aynı hassasiyeti bu ülkenin masum insanları PKK tarafından barbarca katl edilirken göstermediniz?

Neden PKK terör örgütünü ve onun Lideri APO'yu kınamadınız?

Birden aklıma geldi...

ANALAR AĞLAMASIN kapsamında PKK terör örgütü ve onun Lideri APO ile YOL HARİTALARI çizilmişti...

BARIŞ adı altında AKİL ADAMLAR da görevlendirilmişti...

Avrupa insan hakları müktesabatında yargıda yapılan düzenlemelerle PKK'nın yan kuruluşu KCK militanları da ayrıca erken tahliye edilmişti...

Muhtemelen bu katliamı gerçekleştiren IŞİD ve onun yan kuruluş DEAŞ...

Şimdi...

Hem Demirtaş'a...

Hem Erdoğan'a...

Hem de Davutoğlu'na sormak istiyorum...

ANALAR AĞLAMASIN kapsamında IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ ve onun lideri EBU BEKİR EL-BAĞDADİ ile yol haritaları ne zaman çizilecek?

BARIŞ adı altında AKİL ADAMLARI ne zaman göndereceksiniz ?

Avrupa insan hakları müktesabatında IŞİD ve onun yan kuruluşu DEAŞ militanları için yargıda yeni düzenlemeler ne zaman yapılacak?

Çok güzel atasözlerimiz var bizim...

Ateş düştüğü yeri yakar...

Çalma kapımı çalarlar kapını...

Bugün bana yarın sana...

Derviş Dervişin elini sıra ile öpermiş...

İğneyi kendine çuvaldızını başkasına batıracaksın...

Bu kadar güzel sözden sonra...

Son lafım...

ÖNCE İNSAN OLACAKSINIZ...

Sonra zaten ne terör nede terörist kalır...

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
ULUSAL GÜVENLİK !!!

Hangi ULUSUN GÜVENLİĞİ ?
PKK kim ?
TÜRKİYE'yi bölmeye çalışan TERÖR ÖRGÜTÜ...

Peki IŞİD kim?
SURİYE'yi bölmeye çalışan TERÖR ÖRGÜTÜ...
Eyy Yetkili...
Suriye'yi bölmeye çalışan Suriye'nin terör ögütü IŞİD hedeflerini Suriye'de vurmaya çalışacağına Türkiye'yi bölmeye çalışan PKK terör örgütünü KANDİL'de vursana...
Gerekçeye bakın... ULUSAL GÜVENLİK...
Sormak lazım hangi ULUSUN GÜVENLİĞİ?
TÜRKİYE'nin GÜVENLİĞİ ise KANDİL orada...
Türkiye Ortadoğu bataklığında başka bir devletin yani İSRAİL ULUSUNUN GÜVENLİĞİ için savaşa girerse şahsen ben çocuklarımı bu savaşa göndermem...
Ey Türk Milleti sizde göndermeyin...
Daha 3 gün önce SURUÇ KATLİAMI yapılmıştı...
Failleri hakkında 3 adam gönderip 9 füze attırıp SAVAŞ ÇIKARMA planları yapanlar olabilir mi diye şüpheye düşmüştüm...
Artık hiç şüphem yok...
Suruç katliamı 3 adam gönderip 9 füze attırıp SAVAŞ çıkarma planları yapanların işi...
Bugün olmaz ama...
Bir gün mutlaka hepsi KATLİAM yapmak ve SAVAŞ çıkarmaktan hem ULUSAL hem de ULUSLARARASI mahkemelerde YARGILANACAKLAR...
Tıpkı tüm katil ruhlu CANAVARLAR ve DİKTATÖRLER gibi...
Son söz...
Herkes kendi ulusuna hizmet eder...
Başkasını bilmem ama ben TÜRKÜM...

TÜRK ULUSUNA hizmet ederim...

Saygılarımla.

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
DEV OPERASYON...

Bu sabah başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere bir çok il ve ilçede daha önceden tespit edilen adreslerde bulunan terör örgütü üyelerine karşı dev bir OPERASYON yapıldı.

Birden aklıma 12 EYLÜL İHTİLALİ geldi...

12 EYLÜL İHTİLALİ ile ülke idaresi ele geçirildikten sonra ülkenin bir çok yerinde tespit edilen adreslere operasyonlar yapılmış binlerce terör örgütü militanları sanki elleriyle koyulmuş gibi teslim alınmıştı...

Ülkede yaşanan terör ise birden sanki BIÇAKLA KESİLİR gibi kesilmişti...

Yıllar sonra ihtilali yapan SİLAHLI EŞKİYALARA,

'' Madem teröristlerin ve terör yataklarının adreslerini biliyordunuz neden zamanında müdahele etmediniz?''

diye sorulduğunda verilen cevap...

'' OLGUNLAŞMASINI BEKLEDİK''

Allah Allah...

İnsanın sorası geliyor...

Madem bu teröristlerin adreslerini biliyordunuz neden BEKLEDİNİZ?

Başta ölen vatandaşlarımız olmak üzere şehit edilen güvenlik görevlilerimizin suçu neydi?

Ben buradan çok şey yazmasına yazarım da arif olana bu kadar yeter...

Son söz...

O SİLAHLI ÇETE lideri DİKTATÖRÜN 90 yaşında yargılandığını unutmayalım...

Saygılarımla,

Forvette

Elite Üye
Elite Üye
Bazen dil konuşur, söz biter.

Bazen söz başlar, gönül kurur, göz kapanır.

Kimi zaman kelimelere sığınır insan, kimi zaman da acılara tutunur

Üst Alt