kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Estetikte Son Trend Kök Hücre

Ceez

New Member
Uykudaki Üye
Katılım
20 Tem 2013
Mesajlar
254

Güzelliği insanın kendi genlerinde arayan tıp teknolojisi, artık kök hücre teknolojisiyle gençleşmeyi mümkün kılıyor. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler, kulak arkasından 3 mm’lik cilt biopsisi içindeki fibroblast hücrelerin çoğaltıldığını söyleyerek, “Özellikle cilt gençleştirmede cerrahi olmayan bir yöntem arayanlar, bu işleme başvurabilirler. Kapanmayan kronik yaralar, akne veya suçiçeği sonrası oluşabilen çukurcuk şeklindeki izlerin tedavisinde ve yaşa bağlı oluşan çizgilerin giderilmesinde bu yöntem yaygın olarak kullanılır” dedi.

[h=4]Nerelerde uygulanıyor[/h]
Uzm. Dr. Servet Terziler, kök hücre tedavisini özellikle cilt gençleştirmede cerrahi olmayan bir yöntem arayanlara önererek, şöyle konuştu: “Bu yöntem kapanmayan kronik yaralar, akne veya su çiçeği sonrası oluşabilen çukurcuk şeklindeki izlerin tedavisinde, yanık, travma, cerrahi sonrası oluşan oyukluk ve nedbe tedavisinde, göz çevresi kazayağı çizgilerinin giderilmesinde, burun çevresi kırışıklıklarında, dudak kenarlarında derinleşen çizgilerin giderilmesinde yaygın olarak kullanılır.”
[h=4]Kimler bu uygulamayı yaptırabilir[/h]
Cildin elastikiyet kaybının hissedilmeye başlandığı 30-40 yaşlar arasının bu uygulama için en ideal dönem olduğunu belirten Uzm. Dr. Servet Terziler, “Genç yaşlardaki kollajen ve cildin nem kapasitesinin oluşturduğu sıkı ve parlak cilt görünümünün yaşla azaldığı bilinmektedir. Bu uygulama ile cildin kaybettiğini yine kendi hücreleri aracılığıyla yerine koyarak, milyonlarca enjekte edilen fibroblast hücrelerinden, elastin ve kollajen sentezi başlar. 4-5 ay gibi bir sürede kırışıklıklarda azalma, yüzde dolgunluk, ışıltı ve parlaklık hissedilir” diye konuştu.
[h=4]Nasıl yapılıyor
[/h]
Kulak arkası güneşin zararlı etkilerine maruz kalmayan, en iyi hücrelerin bulunduğu bir dokudur. Bu sebeple kulak arkasındaki fibroblast içeren epitelyum doku labratuar ortamında çoğaltılarak cildin problemli bölgelerine enjekte ediliyor. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmediği gibi uygulama sonrasında günlük yaşam konforundan ödün verilmeden sosyal hayata devam edilebiliniyor. Bu işlemin etkisi net olarak 4-5 yıl sürüyor.
 
Üst Alt