kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

crazy / crazyb0y Adminin günlüğü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crazy

kanka.Net
Buda benim sayfam olsun o zaman;)

crazy

kanka.Net
Bir kaç gündür takılıyorum, sitede güzel bir hareketlilik oluştu. Demekki hala bir kıvılcım var. Hele şu yenilikleri yaptığımızda dahada güzel olucak zamanla neden olmasın. Bazı negatif parazitler olabilir ama bunlarıda düzeltiriz bir şekilde.

crazy

kanka.Net

Bugün ikinci el bir server aldım, iki işlemcili [FONT=&quot]Xeon e5410 2.33 ghz toplam 16 core, 32gb ram, 4 adet[/FONT][FONT=&quot] 120gb Kingston SSD.. Bu server kanka.net için kullandığımız serverın aynı modeli ama düşük işlemcili... Pazar günü emaneti almaya gidicem açık arttırmayla £51 paunt a maal oldu, zamanında £2000 arasıydı bunlar yeniyken... Şimdiki serverlardan hız olarak olağan üstü bir farkı yok fakat eski cihazlar yenilere göre daha çok enerji tüketilmekte.. Zaten bu yüzden data center lar size aylık ücret verirken serverınızın ne kadar güç kullandığına bakıyor... Herneyse zaten bu serverı evde tutucam, serverı yedeklemeler için, yeni yazılım projeleri için kullanıcaz [/FONT][FONT=&quot] işlemcide olarak Centos 7 kullanıcaz.[/FONT][FONT=&quot] Tek kötü yanı 8 tane fanı var çok ses çıkartıyor.[/FONT]

crazy

kanka.Net
yarın serverı almaya gitçem, biraz araştırdım yeni modelleri varken eskiyle uğraşmak biraz mantıksız.. gitmesemmi acaba :kiki:

crazy

kanka.Net
gene uğraşıyoruz gecenin bu saatinde... yeni mobil stil ekle logoyu düzelt v.s derken gitti yine 2 saat ama nereye belli değil :x

crazy

kanka.Net
şimdi kanka.net isim hakkını yeniledim, her sene ödüyoruz yıllardır her senede pahalanıyor şimdi £26.56 ödedim yaklaşık 185TL tabi bunun yanında ek başka abonilik ücretide var, işin kötü tarafı bende çok domain var kullanmadığım v.s eskiden alınmış premium isimler bazılarını yenilemekten vazgeçtim satsan satılmıyor tutsan tutulmuyor boşuna aramıyorlar domain şirketinden nasılsınız bir isteğiniz varmı herşey yolundamı diye...

Domain şirketleride işin hilesinde, yeni domain kayıt ücreti £0.99 yani yaklaşık 7 lira, kayıt ettirdinmi iptal etmeyeceğini ve domaini başka şirkete taşımayacağını bildikleri için yenileme fiyatından iyi geçiriyorlar.. ICANN yani tüm domainlerin tutulduğu kurum, işin kısacası isim tescil şirketlerde yapılan alım / satım v.s tüm domainler ICANN a bağlı onlarında ücreti $0.18 yenileme veya yeni isim tescil için.. Tabiki direk ordan alma durumu yok onlar sadece domain alım satım şirketlerine bayilik veriyorlar.. İşin kısacası bir domainin alım satım şirketinin yapmış olduğu bir domainin onlara maliyeti yaklaşık 1 lira ve sizden aldığı yenileme ücretide yaklaşık 75lira. Bugün ne öğrendik? En karlı iş digital yollardan kazanılan para. :kiki:

crazy

kanka.Net
Data Usage5.92 GB
Index Usage1.90 GB
forum databasesi de iyice büyümüş :crap:

crazy

kanka.Net
43

hiç bitmiyor bu mesajlar neyse iki hanelere düştük. Millet anlamıyorki yok abi sen hiç bişey yapmıyorsun, foruma katkın yok ehhhhhh olm zamanımız sizin kişisel sorunlarınıza anca yetiyor yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt