kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

asliuzun

New Member
Katılım
12 Nis 2011
Mesajlar
22
Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı konusu özellikle bayanlar arasında çok tartışılan bir sorudur.Cilt güzelliği için günümüzde bir çok ürün bulunmaktadırÖzellikle cilt için kullanılan kozmetik ürünlerinin başında kremler gelmektedir.Bu nedenlede doğru cilt kremini seçmek çok önemlidir tabiki günümüzde ekti yanında sağlık üzerinede konuşmak gerekir.Özellik Paraben tüm kozmetik ürünleri gibi cilt kremlerinde kullanılmaktadır.

Paraben düzenli vucuda alındığı kanserojen etki gösterdiği ortaya çıkmıştır.Bu nedenle hangi markanın hangi kremini kullanırsanız kullanınız PARABENSİZ KREM kullanınız

Aşağıda Bilinen En Büyük Ansiklopedi Wikipedia 'da Paraben İle İlgili Yazı Bulunaktadır

Paraben, ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılan koruyucu bir kimyasal maddedir. Bu bileşikler ve tuzlar özellikle bakterisid ve fungusit özellikleri nedeniyle kullanılır. Şampuan, saç kremi, nemlendirici krem, tonik, deodran, parfüm, tıraş jeli, bronzlaşma kremi, makyaj malzemeleri, güneş koruyucusu ve diş macununda bulunur.

Koruyucu madde olarak etkisi, düşük maliyeti ve doğal seçeneklerden greyfurt tohum özünün etkisizliği parabenin uzun bir süredir yaygınca kullanılmasının nedenleridir. Meme kanserine yakalananların tümörlerinde doku başına 20 nanogram paraben tespit edilmiştir.Parabenler ayrıca östojeni taklit eden madde olarak bilinir.
 
Üst Alt