kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Çayı tereyağıyla içiyor musunuz?

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Ülkemizde her konuştuğunda yeni bir polemik yaratan Canan Karatay yine çok konuşalacak bir öneride bulundu. Şekerin zararlarından her defasından çok kez bahseden Karatay çaya şeker yerine tereyağı atılması gerektiğini savundu. Cidden öyle dedi ya. Hatta tam olarak şöyle dedi:

“Şimdiki yediğimiz ekmek ve şeker de en tatlı zehirlerdir ve insanı öldürür. Meyve de yememelisiniz. Çünkü meyvenin içinde bulunan şeker de sizlerin yağlanmasına yol açar. Yeryüzünde bulunan en sağlıklı besin doğal köy tereyağıdır. Çayı şekerle değil tereyağıyla için. Ayrıca Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşmamdan dolayı şunu söylüyorum, kitap okumak hem beyni hem vücudu çalıştırır. Mutlaka kitap okuyun” dedi.
Evet arkadaşlar kanka.net ailesi olarak bu sağlıklı formu desteklemeye davet ediyorum sizi. Gelin çaylarımıza kalıp kalıp tereyağı atalım ve sağlıklı kalalım. Canan Karatay'ın herhangi bir tavsiyesinin dinleyip uygulayan var mı aramızda? Yazarsa çok sevinirim.

crazy

kanka.Net
Canan Karatayın ingilizlerde çayı tereyağ ile içiyor demesi yalnış. İngilterede bazı yerlerde yöresel cream tea wardır, bu tereyağnı çayın içine koymak değil. Çayla beraber verilen kek türü bir ürünün üstündeki kremadır. Bunun yanında reçel ile yenir. Demek istediği buydu sanırım yoksa başka tereyağ ile çay içen görmedim ama çaylara süt konulur.
5

MetaPhysical

New Member
Tereyağ, bulamazsak sana yağ, hiç olmadı direkt sıvı yağ içiyoruz. Çay felan hak getire.

hakki_

.
Bir zamanlar tereyağlı çay içmişligim oldu lakin,hiç şekersiz içmedim. :rolleyes:

arhavili

Elite Üye
Özellikle kış aylarında boğazımda kuruluk hissettiğimde çayı tereyağı ve bal katarak içiyorum. İyi geliyor.

Bunun haricine çayı üç şekerle içiyorum. :)

Canan Karatay'a gelince.. İzlediğim bir programda sürekli bilimsel kanıtlarla konuştuğunu iddia ediyordu. Ama kanıt diye öne sürdüğü makaleler, iddialarıyla birinci dereceden bağlantılı değil gibiydi.

Üst Alt