kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Bu başlıkta Allah'a şükür edelim..

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Katılım
23 Şub 2013
Mesajlar
4,247
Dil ile yapılan şükür az olur,
bütün bedenimizle şükretmemiz gerekiyor
gözün şükrü, harama bakmamak,
Dilin şükrü, doru söylemek,
ayakların şükrü, doğru istikamete yürümek
 

mümine sultan

New Member
Katılım
14 Ocak 2015
Mesajlar
80
allahım sen her şeyin en iyisini bilirsin
rabbim yarattığın her hayra muhtacım
rabbim verdiğin nimeteler için şükürler olsun
 

mümine sultan

New Member
Katılım
14 Ocak 2015
Mesajlar
80
Meleklerin dahi yazamadığı Hamd (Şükür ) Duası.Meleklerin dahi yazamadığı Hamd (Şükür ) Duası.- يا رب لك الحمد كما ينبغى لجلال وجهك ولعظيم سلطانك

“Ya Rab, lekel hamdu kema yenbaği li celali vechike ve li azimi sultanike” 'Ey Rabbim! Senin zâtının celaline ve senin hâkimiyetinin azametine layık şekilde sana hamd olsun'

- Bu dua ile ilgili hadis rivayeti ise şöyledir:

İbn Mace, Beyhakî ve Taberanî’nin Abdullah b. Ömer’den yaptıkları rivayete göre Hz. Peygamber (a.s.m) şöyle buyurmuştur:

“Allah’ın kullarından bir kul, ‘Ya Rabb, lekel hamdu kema yenbeği li celali vechike ve li azimi sultanike’ duasını okudu. İki melek bunun sevabını yazmakta zorlandılar; nasıl yazacaklarını bilemediler. Bu sebeple, göğe çıktılar ve dediler ki: ‘Ey Rabbimiz! Senin kulun öyle bir şey söyledi ki, onu nasıl yazacağımızı bilemiyoruz’ Allah -kulunun ne dediğini bildiği halde-, ‘Kulum ne dedi?’ diye sordu. Melekler: ‘Ya Rab! O şöyle dedi: ‘Ya Rabb, lekel hamdu kema yenbaği li celali vechike ve li azimi sultanike’ diyerek cevap verdiler. Bunun üzerine yüce Allah: ‘kulum ne söylediyse, siz onu olduğu gibi yazın; zaten kulum sonunda bana gelecek ve ben onun mükâfatını vereceğim.” (bk. Kenzu’l-Ummal, h. No: 5127)
 
Üst Alt