kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Bloc Party

Mr. ÕﭲĢٺИ

New Member
Uykudaki Üye
Katılım
20 May 2006
Mesajlar
4,661
BLOC PARTY

[/URL][/IMG]

Vokalist/gitarist Kele Okereke ve gitarist Russell Lissack tarafından 1999 senesinde kurulan İngiliz indie rock topluluğu Bloc Party, 2002 senesinde basçı Gordon Moakes ile davulcu Matt Tong’un katılımıyla şu anki kadrosuna ulaştı. Önceleri sırasıyla ‘Superheroes of BMX’, ‘The Angel Range’, ‘Diet’ ve ‘Union’ isimlerini kullanan grubun ilk çıkışı Angular Plak Şirketi’nin yayınladığı “The New Cross” adlı derleme albümde yer alan “The Marshalls Are Dead” adlı parça ile oldu. Bu çıkış sonrasında 2004 senesinde “She’s Hearing Voices” adlı single’ı Trash Aesthetics şirketinden çıkaran ekip, single’ı Franz Ferdinand’ın vokalisti Alex Kapranos’a ve radyo DJ’yi Steve Lamacq’a ulaştırdı. Lamacq’ın parçayı kendi radyo şovunda çalmasıyla birlikte müzik piyasasının ilgisini çekmeyi başardı, aynı sene “Banquet” adlı bir single daha çıkardı ve Nisan ayında Wichita Şirketi’yle anlaşma imzaladı.

Şubat 2005’te “Silent Alarm” adlı ilk albümünü piyasaya süren Bloc Party, bu albümle İngiltere listelerinde 3 numara oldu ve birçok müzik eleştirmeninden olumlu puan toplamayı başardı. Albüm, NME dergisine göre ‘2005 Yılının En Başarılı Albümü’ olarak adlandırılırken, albümden çıkan ilk single “So Here We Are” listelerde 5 numaraya kadar çıktı.

Bu başarılar sonrasında grubun vokalisti Kele Okereke, Chemical Brothers’ın 2005 tarihli “Push the Button” albümünde bulunan “Believe” adlı parçada konuk müzisyen olarak yer aldı ve aynı senenin sonunda Bloc Party, “Silent Alarm Remixed” adlı albümünü nda Bloc Party, Bu remix albümünde Ladytron, M83, Death From Above 1979, Four Tet ve Mogwai gibi gruplar, grubun ilk albümünde yer alan parçaları remixleyerek grubun sounduna değişik bir bakış açısı getirdi.

2005 senesinin Ekim ayında “Two More Years” adlı bir EP piyasaya süren Bloc Party, bu EP sonrasında İngiltere turnesine çıktı. Daha sonra “Silent Alarm” albümünü, “Two More Years” EP’si içerisinde yer alan bazı parçaları da ekleyerek yeniden yayınlayan grup, birçok parçasıyla oyun ve dizilerde de yer aldı.

5 Şubat 2007’de “A Weekend In The City” adlı 2. albümünü yayınlayan Bloc Party, albümden ilk single'ı “The Prayer”ı Ocak sonunda piyasaya sürdü. Bu yeni albümde İngiltere’de meydana gelen bombalamaları, göçleri ve ırkçılığı dile getirmeye çalışan grup, en son Panic! At The Disco grubuyla birlikte Amerika’da turneye çıkmıştı..
 
Üst Alt