kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

Barış Pınarı Harekatı

crazy

kanka.Net
Admin
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,870
Şu günlerde Suriye sınırlarında YPG lı militanları çevreden temizleyerek Suriyeliler için güvenli bölge oluşturmak amacıyla yapmış olduğumuz Askeri operasyonumuz hakkındaki düşüncelerinizi bu konu altında belirtebilirsiniz.

Konu hakkında yorum yaparken sizi siyasi görüşürünüz ne olursa olsun hükümete karşı negatif yorum yapmanız için özen göstermeye davet ediyorum. Şekilde görüldüğü gibi bütün ülkeler kafasına göre bir yorum yapıyor anlaşıldığı gibi ve bildiğimiz gibi Türkün Türkten başka dostu yoktur ve bu bakımdan tek bilek tek yumruk olmalıyızki karşımıza çıkan engelleri kolayca halledelim.

Yaklaşık 40-50 bin kişi operasyon yapılmadan önce bölgeleri terkederek güvenli bölgelere yerleştiler, yine bu operasyon heralde 1-2 sene sürer tabiki

Bazı merak ettiğim konular var:

1- Şimdi diyelim bu bölgeleri temizledik, Suriyelileri göndermek istedikki gitmek istemeyenler ne olucak? Bu adamlara evleri kim yapacak? Avrupa açık açık söyledi bizden bir yardım beklemeyin diye güvenli bölge için.

2- Şimdi bölge temizlendi, sen askerini çektin ypk tekrar bölgeye dönmeyecekmi?

3- İşidliler bölgedeki kamplarda hapisanelerde tutulmakta. Bunlarında sorumlulukları bizde olucak. Hükümet biz bunları iade edicez diyor ama çoğu avrupa ülkesi kendi vatandaşları olduğu halde bu kişileri kabul etmiyor. Durum böyleyse bu adamlara biz kendi imkanlarımızla kendi hapisanelerimizde bakacağız.

4- Tüm avrupa bize bu operasyonda karşıyken işidlilerin hapisanelerden kaçma olasılığıda var ve bu durum işleri çok kötü bir hale sokabilir.

Türkiyeye hiç bir ülke bir çok kişinin kimliğini bile bilmediği bir grup kürt militan için savaş açamaz, Türkiyeye açılacak savaş bir dünya savaşını başlatır bunu herkes biliyor. Fakat şuanki durum itibariyla Amerika bize ambargo uygulayabilir bununla beraber Avrupa birliğide buna katılırsa işimiz kötü.

Teröristlere karşı vermiş olduğumuz mücadelede Allah askerimizi vatanımızı korusun yardımcısı olsun.
 
Son düzenleme:

crazy

kanka.Net
Admin
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,870
Dostumuz düşmanımız belli oldu... Anlaşıldığı üzere bizi seven hiç bir ülke yok :confused:
 

Ekli dosyalar

crazy

kanka.Net
Admin
Katılım
16 Ocak 2005
Mesajlar
4,870
Harekata Amerikanın araya girilmesiyle ara verildi.

Herkes kafasına göre bir yorum yapmakta, buna bende katılayim öyleyse şahsi düşüncem operasyonun durması yerinde alınmış bir karar oldu. Ypg lileri yok etmemiz Suriye ve rusyanın müdahalesiyle imkansız bir hale gelebilirdi. Etmediler diyelim 3-5 sene sürebilirdi ve tamamını yok etmek mümkün değil. Düşünsenize halkın içine karışan teröristleri üstünde yazmıyorki terörist diye.. Şuanki ekonomik durum göze alınırsa zaten kimseyle savaşçak gücümüz yok yaptırımlarda bizi iyice yıpratırdı. Görüldüğü gibi tüm dünya bize arkasını dönmüş. En iyisi güvenli bölgeyi bir an önce oluşturup başımızdaki suri leri yollamak.. Sonrasındada hudutlarımızı güçlendirerek gelip geçişi 0 'a indirmemiz en mantıklısı. Daha sonra bize yine roket filan atarlarsa o taraftan yollarsın 20 30 tane roket direk kafalarına olay biter. Neyse artık pozitif düşünmek ve kararlar almak ülke için hayırlısı olucaktır.
 
Üst Alt