kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

aScTimeTables ver. 2013.1.2 (25.06.2012) okullar için DERS DAĞITIM PROGRAMI

nibubai

New Member
Katılım
12 Eki 2005
Mesajlar
17
aScTimeTablesDers ve Sınav Programı Hazırlama Yazılımı Programı

Kullanıcılar:

• ÜNİVERSİTE,
• MESLEK YÜKSEKOKULU,
• LİSE,
• KOLEJ,
• İLKÖĞRETİM VE DERSHANELER
• DİĞER EĞİTİM KURUMLARI

aScTimeTables, 145 ülkede 100.000 eğitim kurumu tarafından kullanılmaktadır. Türkçe desteği de dahil olmak üzere 30 dil desteği mevcut.
Yazılımın Faydaları:
• Basit Veri Girişi
Dersler, Derslikler, Sınıflar, Öğretmenler ile ilgili tüm bilgiler kolayca sisteme aktarılır. Birden fazla sınıf birleştirilerek gerekli yeterliliklerle donatılmış sınıfa atanabilir. Birden fazla branş öğretmeni de tek bir derse atanabilir.
• Otomatik Ders Programı Hazırlama
Birkaç dakika içinde belirlemiş olduğunuz tüm kısıtlar ve gereksinimler göz önüne alınarak ders programlarınız hazırlanır.
• Dersi verecek öğretmenler ile ilgili (gün, saat) kısıtların tanımlanması
• Derse göre dersliklerin tanımlanması, dersliğin kapasitesi, donanımsal özellikleri
• Derslerin her bir haftaya belirtilen ders sürelerince atanması Ve daha fazlası…
• Otomatik Ders Kontrol Mekanizması
Oluşturmuş olduğunuz haftalık ders programı üzerinde ders, derslik, sınıf ve öğretmen bazlı değişikleri otomatik olarak belirlemiş olduğunuz kısıtlara göre kontrol eder. Değiştirmeniz için en uygun seçeneği size sunar. Yapılacak hatalı işlemler için önceden uyarılar oluşturur.
• Hızlı Ders Programı Yazdırma
Ders programınızı kolayca yazdırabilirsiniz. Uygulama oluşturmuş olduğunuz ders programını, derse, dersliğe, sınıfa ve öğretmene göre yazdırılması için otomatik olarak size sunar.
Ayrıca oluşturmuş olduğunuz ders programınızı Microsoft Excel veya Web sitenize HTML formatında okul web sitenizde yayınlayabilirsiniz.
• Esnek Ders ve Sınav Kontrolü
Oluşturulan ders programınızda tüm değişiklikleri bilgisayarınızın faresi ile yapabilirsiniz. Uygulama sizi hata yapmaktan koruyacaktır. Ders programı üzerinde yapmış olduğunuz 100 farklı işlemi geriye alabilirsiniz veya yenileyebilirsiniz. Ders programınızda, dersliği ve program içerisindeki saatleri netleşen dersleri kilitleyip derslerin hareket etmelerini engelleye bilirsiniz.
• Derse Devam Durumu
Derse zamanında katılamayan öğretmenlerin devam durumunun günlük olarak takibinin yapılması ve bu durumda oluşacak problemin farklı bir öğretmenle çözümünün planlanması.
Türkçe dil desteği olan çok başarılı ve kullanımı bir o kadar da kolay Ders Dağıtım Programı. Bütün işlemlerinizi alışkın olduğunuz Windows pencere ve menüleri içinde sürükle bırak yöntemi ya da fare tıklaması ile hallediyorsunuz.
Farklı ülke ve dil kategorilerine göre sınıflandırılmış hazır Ders Programlarını inceleyebilir ya da programın öğretici yardım dosyalarını kullanarak Programın çalışma mantığını öğrenebilirsiniz. Ders programı hazırlarken Sihirbazı desteğini kullanabilir ya da kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bir ders programı hazırlarken adım adım yapmanız gerekenler:
Öncelikle okulunuzla ilgili genel bilgileri giriyorsunuz. Ders saatleri, Tatil günleri, teneffüsler vb.
Daha sonra okulda gösterilen dersleri tanımlıyorsunuz. Derslerle ilgili koşullar belirleyebiliyorsunuz. Dersleri gruplandırabiliyorsunuz.
Daha sonra sınıfları tanımlıyorsunuz. Burada da sınırsız sayıda koşul belirleme hakkınız mevcut.
Daha sonra Derslikleri tanımlıyorsunuz. Burada da yeterli sayıda koşul belirleme hakkınız var.
Daha sonra öğretmenleri tanımlıyorsunuz. Öğretmenler için ayarlayabileceğiniz birçok ayrıntı mevcut.
Bilgilerinizi girdikten sonra Programa Ders Programını oluştur komutunu vermeniz yeterli. Birkaç dakika içinde her şeyiyle müdahale etme hakkınız olan bir Ders Programı karşınıza geliyor. Programın benzerlerine göre avantajları: Aynı sınıfa ve derse dilediğiniz sayıda öğretmen atayabilmeniz, programı sürükle bırak yöntemiyle oluşturabilmeniz, sınıf ve öğretmenler için çok sayıda koşul belirleyebilmeniz. Sınıflar, dersler öğretmenler ile ilgili özelleştirilebilir, ayrıntılı raporlar alabilmeniz, hazırladığınız Ders Programını HTML sayfaları ya da Excel formatında kaydedebilmeniz sayılabilir.

Programın en güzel yönü oluşturduğunuz Ders Programını kaydettiğinizde kilobyte düzeyinde bir dosya oluşuyor ve dosyayı programın kurulu olduğu herhangi bir bilgisayarda üzerine tıklayarak açabilmeniz. Yani yedekleme olayı çok kolay ve veri kaybı riski yok. Aynı zamanda oluşturduğunuz Ders programını defalarca farklı kaydedebilir, üzerinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

v.2014.3.5
http://www.indirdown.com/program/1147924878-asc-timetables-201435-multilingual.html
 
Üst Alt