kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!
  • Sitenin kalıcılığı için... Konu açın, açık konulara yorum yapın siteye katkıda bulunun. Siteyenin hitleri düşmektedir, biraz daha düşüşte komple kapatmaktan başka çaremiz kalmıyacaktır.

Allah, ilk yarattım demiyor, aralarından Ademi seçtim diyor

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Ali İmran
Diyanet Meali:
3.33 - (33-34) Şüphesiz Allah, Âdem'i, Nûh'u, İbrahim ailesini (soyunu) ve İmran ailesini (soyunu) birbirinden gelmiş birer nesil olarak seçip âlemlere üstün kıldı. Allah, her şeyi hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

HanifMüslüman

Elite Üye
Bütün canlıların bitkiler dahil aynı hücreden geldiğini bilim söylüyor,
Abi bilim bundan yüz yıl önce kesinlikle atom parçalanamaz diyordu ama bugün bilimin yüz yıl önce kesinlikle doğru dediği bir şeyin yanlış olduğunu yine bilim söylüyor bugün a dediğine yarın Z diyen bir disipline ne kadar güvenilebilir ki

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Abi bilim bundan yüz yıl önce kesinlikle atom parçalanamaz diyordu ama bugün bilimin yüz yıl önce kesinlikle doğru dediği bir şeyin yanlış olduğunu yine bilim söylüyor bugün a dediğine yarın Z diyen bir disipline ne kadar güvenilebilir ki
Genede
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir
Bilimdeki sapmaları yine bilim düzeltiyor
Bu yöntem doğru bir yöntem
Bu yoldan ilerlemek zorundayız

Ve o müthiş soru.

Madem Hz. Adem (a.s) maymundan evrildi,Evrim gerçek, peki şimdi ki maymunlar neden insan olmuyor :D :D tamam vurmayın.

hakki_

.
Aynen
Ve o müthiş soru.

Madem Hz. Adem (a.s) maymundan evrildi,Evrim gerçek, peki şimdi ki maymunlar neden insan olmuyor :D :D tamam vurmayın.
Bu olmaya devam ediyormuş ama çok yavaş olduğu için değişimi algılayamıyor muşuz. Ayrıca bazı türlerin yaşadıkları ortamları değişmediği için de geçmişte atalarının yaşadıkları evrim süreci devam etmiyormuş.Anlayacağın ne dersek diyelim mutlaka bir cevapları var.

AynenBu olmaya devam ediyormuş ama çok yavaş olduğu için değişimi algılayamıyor muşuz. Ayrıca bazı türlerin yaşadıkları ortamları değişmediği için de geçmişte atalarının yaşadıkları evrim süreci devam etmiyormuş.Anlayacağın ne dersek diyelim mutlaka bir cevapları var.
Yalanı çok olanın lafı bitmez diye boşa demiyorlar :)

ala'turka

Hadi Canım Sende!
İyi de bu bakış açısı insanla maymunun atasının aynı olduğunu göstermezki.

Fosillere gelince

https://insanlarevrildimi.tumblr.com/post/103628344748/sm4-kafatasi-fosili/amp

Güzel açıklamış.
İnsanların atasının maymundan geldiğini iddia
etmiyoruz zaten
Ama gerçek olan şudur ki
Hepimiz aynı hücreden yaratılmışız
Kimse kimsenin atası değil
Evrim gerçektir
Allahın yaratılış sunneti bu şekilde tecelli etmiş
yaratılış inancına asla aykırı değildir

hakki_

.
İnsanların atasının maymundan geldiğini iddia
etmiyoruz zaten
Ama gerçek olan şudur ki
Hepimiz aynı hücreden yaratılmışız
Kimse kimsenin atası değil
Evrim gerçektir
Allahın yaratılış sunneti bu şekilde tecelli etmiş
yaratılış inancına asla aykırı değildir
Cemal abi "İnsanın atası maymundur" demedimki.Evrimciler yani o fosilleri öne süren ve senin de örnek verdiğin bilim insanları "maymunla, insanın atası aynidir" diyorlar ,"buna inanıyor musun" diye sordum.Ben başkalaşım inan biriyim ama türler arası geçişe inanmam.
Konuya sebep olan ayette bu konuyla alakalı değil.
Buradan inceleyebilirsiniz.

http://kuranharitasi.com/kuran.aspx?sureno=3&ayetno=33

Ayette alem diye meal edilen kelimeler ve kökleri konusunda açıklama. Tıkla

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Cemal abi "İnsanın atası maymundur" demedimki.Evrimciler yani o fosilleri öne süren ve senin de örnek verdiğin bilim insanları "maymunla, insanın atası aynidir" diyorlar ,"buna inanıyor musun" diye sordum.Ben başkalaşım inan biriyim ama türler arası geçişe inanmam.
Konuya sebep olan ayette bu konuyla alakalı değil.
Buradan inceleyebilirsiniz.

http://kuranharitasi.com/kuran.aspx?sureno=3&ayetno=33

Ayette alem diye meal edilen kelimeler ve kökleri konusunda açıklama. Tıkla
Anladım
Maymun la insanların atası aynıdır demek yanlış olur belki, diğer insan türleri yok olurken, maymun türlerinin bir kaçı yaşamlarına devam ediyor
Ama hücrelerimizin atası ortak
Bu bir gerçek
Yav nedir bu maymun fobisi anlayamadım
Ortak atadan gelmiş olsak
Ne kaybetmiş oluruz:)

Üst Alt