kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

50 sene içinde dünyada neler olucak!

crazy

kanka.Net
Admin
Şuanda 7.2 milyar kişilik dünya nüfüsü tahmin edildiği gibi 50 yıl içinde 9 milyar kişi olucak. Şuanda bile içinde yaşamaya zorlandığımız bu dünyada sizce 50 yıl sonra ve bu süre içinde neler olucak?

Şahsen 50 yıl içinde artan nüfüsü azaltmak için çin ile amerika arası bir savaş çıkabilir. Çin biliyorsunuz 1.3 milyar insan nüfüsüyla en üst sırada arkasında hindistan bulunmakta. Bununla beraber amerikanın müslüman ülkelere saldırısı devam edecek iran ırak sırada olmak üzere suriye gibi perişhan edilebilir.

20-30 yıl sonra Zengin insanlar başka gezegenlere göç etmeye başlayabilirler, biliyorsunuz dünyaya benzer başka bir gezegen daha bulundu şuanda tam adını hatırlıyamıyorum ama kendi etrafında dönen gezegenleri var aynı bizde olan güneş gibi etrafında dönen gezegenler yani dünyaya çok benziyor yaşam olasılığı yüksek. Şuan çok uzak olduğu için hakkında pek bilgimiz yok ama 20 - 30 yılda neler olmaz.

Belki bundan 50 yıl önce Marsa dünyadan robot yollamayı düşünmek saçma ve imkansız gelebilirdi, ama şimdi marsta dünyadan giden robotların gezdiğini düşünürsek gelecekteki teknoloji çok daha fazla gelişebilir. Unutmayın ilk bilgisyar icat edildiğinde bir oda kadar yer kaplıyordu o bilgisayar şuanki elinizde tuttuğunuz cep telefonların 1000 de 1 i kadar bile gelişmiş değildi.

20-30 yıl sonra daha çok robot kullanımına başlanacak buda insan/iş ithiyacını azaltıcak artan nüfüsla beraber işsizlik boyutları dahada artıcak dolayısıyla.

Çok yakın bir sürede duyduğum bir habere göre yaklaşık 5 sene içinde tüm araba üreticileri elektirikli arabaya dan başka araç üretmeyecekmiş, bmw audi v.s bence 20-30 sene önce ulaşım büyük ölçüde drone larla olabilir ve trafikte araç kullanmak çevre kirliliği sebebiyle tamamen yasaklanabilir. (avrupa başta olmak üzere.)

Kağıt v.s paralar tamamen ortadan kalkabilir, hatta cüzdan kalkıp yerine parmak iziyle veya göz irisi teknolojisiyle ödeme yapabiliriz.

Kanser gibi hastalıkların tedavisi çok basit hale getirilebilir, hatta insan ömrünü uzatıcı haplar piyasaya çıkartabilir.

Tabiki bunlar benim saçma tahminlerim, Hayal gücüm güçlüdür sabaha kadar bitmez birazda siz yazın :evillol::evillol: Sizce 50 sene içinde neler olucak?

hakki_

.
Elite Üye
Tespitlerin bir kısmına katılıyorum.

Başka gezegenlere gidilebileceğine inanmıyorum.Belki yüksek atmosferde yaşam istasyonu kurabilirler bilemem Belki robotlar bir yerlere gidebilir,hatta belki de mars gibi gezegenlere binalar inşa edebilirler.Ama insanların gidebileceğini inanmıyorum.

Günümüzdeki verileri incelediğimde gelecekten benim anladığım, önümüzdeki yüzyılda birileri,dünya nüfusunu kademeli olarak önce üç milyara,sonra beşyüz milyona en sonunda da 20 milyona düşürmeyi planladığıdır.Artık bu adamlara Allah ne kadar izin verir orasını bilemem .

Şu da bir gerçek ki bizden önceki bir çok büyük ve gelişmiş medeniyet nasıl helak olduysa bu medeniyette yakın gelecekte helak olacak.Çünkü etken güçler pek fazla kişiye duyurmadan,öncekilerin yaptıkları gibi çılgın şeyler yapmaya çalışıyor ve planlıyorlar.

Dünya 3600 küsur yılda bir çok büyük afetlere maruz kalıyor.Bu olaylar olurken medeniyet tek bir merkeze bağlanmış ve yönetilir durumda oluyor ve bu merkez ,şu an anlayamacağımız etkilerle, yok oluyor.
Günümüzde de dünyanın etken güçleri,devletleri, milletleri,ve sistemi bir merkeze bağlamaya çalıştığı görülüyor.Bu işin tamamlanmasına 30 sene civarı bir süre kaldı gibime geliyor.
İlki Nuh tufanı diye tabir ettiğimiz 15 bin küsur sene evvel oldu.
İkincisi Piramitleri yapan ve 12 bin ila 9 bin küsur sene evvel hüküm sürmüş medeniyet döneminde oldu.Üçüncüsü kayıp Atlantis diye isimlendirilen ve nerede olduğu hala bulunamamış medeniyet.Dördüncüsü de milattan önce 1600 küsürlere kadar varlığını sürdürmüş olan Babil ve Sümer medeniyetlerinin hüküm sürdüğü döneme denk geliyor.
Herşeyi hatta enerjiyi dahi bir merkeze bağlamak akıl kârı iş değil ama bu adamlar bu konuda inatçılar.
Bir de ne hikmetse 10 adet çok özel şehir inşa ediyorlar.Sudi Arabistandan Amerika'ya,,Nijerya'dan Moğolistana dek uzanan geniş bir coğrafyada yer alacak.Bunlardan biri de İstanbul'un batı yakası olabilir gibime geliyor.
Süper akıllı bilgisayarların kontrolü altında olacak bu şehirlerde seçilmiş insanlar yaşayacakmış.Biometrik chipler takılı olan insanlar.Herşeyin bu şehirlerin içinde üretilip tüketileceği söyleniyor.Nüfusları da belli bir sayıda tutulacağı...

Nasıl çok mu karamsar ve uçuk oldu?
;)

crazy

kanka.Net
Admin
içim karardı gelecekten umutlarımı kestim hakkı

ala'turka

Hadi Canım Sende!
Elite Üye
Öyle deme Cemal abi,Hani gelecekte Mehdi gelecek Deccali öldürecek ve tüm dünya müslüman olacak diyenlerin Varyap onların hayallerini yıkma. :dd
Hala inanlar var hakikaten

Ben diyorum ki
İslamiyet tam olarak anlaşılmadı
Bu geleneksel İslam inancı bitecek
Yeniden filizlenecek
Gerçek islamiyet hayat bulacak
Dünyada hak adaletin hakim olduğu
mutlu mesut insanlar oluşmadan
Kıyamet kopmayacak

hakki_

.
Elite Üye
Hala inanlar var hakikaten

Ben diyorum ki
İslamiyet tam olarak anlaşılmadı
Bu geleneksel İslam inancı bitecek
Yeniden filizlenecek
Gerçek islamiyet hayat bulacak
Dünyada hak adaletin hakim olduğu
mutlu mesut insanlar oluşmadan
Kıyamet kopmayacak
Elmalı Hamdi Yazır
Ahzâp-63:İnsanlar sana kıyamet saaatini soruyorlar. De ki: «Onun ilmi ancak Allah´ın nezdindedir. Ne bilirsin belki kıyamet yakında olur.

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
savas kacinilmaz dunyanin geninde bu var yavas yavas saflar belirginlesiyor mesele su ki savas guclu ekonomi gerekdirir dunya rezervleri tukenmeye basladiginda olasilik kuvvetli olur
buyuk tufanin gerceklesdigi bir periot da var, tekrar gerceklesebilir bu da mumkun
mars vs yolculuk vs mumkun gormuyorum
kanser vs zaten kalici tedavileri var bu bagimlilik yokoldugunda var olamazlar
dunya nufusu antar gibi her yerde bitiyo
yoksulluk teknoli ile dahada yukseliyor
alim gucu dusuyor tuketim sektoru yavasliyor
bankalar kredi kurumlari iflas ediyor
protestolar artiyor hukumetler vergi artirimina gidiyor
petrol fiyatlari yukseliyor
ulasim pahalilasiyor
canli turleri azaliyor
ogm vs gdo tarim yayginlasiyor
insanlar evlerinde agricultur ile ugrasiyor
hava kirliligi artiyor
grip mikrobu olumcul olabiliyor
salginlar yayginlasiyor hayvan olumleri salgina dayali artiyor
insanlarda ruh hastalari bas gosteriyor
insanlar kucuk evrimler geciriyor 29 disli
kronik saldirganlar cogaliyor
yerkabugu yer degistiriyor depremleri tetikliyor
iklim degisiyor sicaklik artiyor buzullar eriyor
dunya enerji ihtiyaci artiyor

baba vanga kadar olmasada idare eder

arhavili

Elite Üye
Elite Üye
Dünya nüfusunun azaltılacağı iddiasını liseden beri internette ve popüler komplo kitaplarında okuyorum. Bence gerçekliği olmayan bir iddia. Bugünün zenginleri dünya nüfusu bu kadar yüksek olduğu için zenginler zaten. Ve nüfus arttıkça bu adamlar daha da zenginleşiyorlar. Kaldı ki bu zengin zevatın diğer insanları beslemek gibi bir kaygısı da yok. Örnek olarak Afrika orta yerde duruyor.

Başka bir gezegene koloni kurulabilecek mi bilemiyorum. Ama bu gerçekleşirse 500 yıl öncesinin tekrarı olacaktır. 500 yıl önce Amerika kıtası keşfedilip, koloniler kurulmaya başlandığında, o topraklara İspanya'nın, Portekiz'in İngiltere'nin, Fransa'nın aristokrat ya da burjuva kesimi gidip yerleşmedi. Anavatanda yeri yurdu olmayan, işsiz, evsiz insanlar kolonilere akın etti. Hatta anavatandaki suçluların kolonilere yerleşmeleri şartıyla suçları bağışlanıyordu. Koloniler anavatana göre vahşi iklime sahip medeniyetten uzak yerlerdi. Gelecekte koloni kurulacak gezegenler de bu şekilde olacaktır. Bu kolonilere evsiz ve işsiz, kısacası çaresiz insanlar gönderilip orada kurulacak düzen sayesinde sömürüleceklerdir. Kaymak tabaka yine Dünya'da yaşayacaktır. ABD sinemasında bunun tam tersinin işlenmesini ben ters psikoloji tekniği olarak değerlendiriyorum.

Üst Alt