kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

1300 - 1700 TL Arası Laptop Önerisi.

statitenteinzen

61 66 65 72 69 6e 3a 29
Gümüş Üye
teknik detaylara bakarak al derim

her i5, i7'den kötü değildir. kaçıncı nesil olduğu önemli.

ayrıca intelin U serileri performanstan kısarak güç tüketimini azaltan işlemciler. yani oyun için pek de ideal değil, şahsen alma derim.

her 2gb ekran kartı, 1gb'dan iyi değildir. bitrate önemli. gb'ına bakarak karar verme. 64bit kesinlikle alma

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
Hangisini alacaksan al ama kesinlikle yeni yıldan önce alma. Yılbaşından sonra fiyatlar düşer; o yüzden acele etme.

Oyunlarda yüksek çözülürlük şartın yoksa, zaten o ağır oyunları oynayama pek meraklı değilsin galiba.

Sana tavsiye gibi olmasın da, ben alacak olsam mesela...

İşlemci kesinlikle İntel olacak. Özellikle oyun oynayacaksan İntel i5 ya da i7 olmalı. i5 daha ucuz ama hız bakımından i7' de hızlıları da var.
Ram bellek en az 8GB olmalı.
Mümkünse SSD harddiskli olsun. SSD harddiskler normal laptop harddisklerinden en az 5 kat daha hızlı. Ya da hybrid olarak adlandırılan Windows' un SSD' ye geri kalan kısmın normal olarak kullanıldığı harddisklisi...
Ekran kartı eğer oyun için istiyorsan gömülü değil, ayrı olsun. 2GB ekran kartı yeni oyunlara da yeter.

Marka olarak kesinlikle yerli alma... Asla emachhines ve Acer' e yanaşma...

Marka olarak ASUS, Toshiba, MSİ tavsiye ederim. Samsung' da iyidir...

Yılbaşından sonra fiyatlar düşünce böyle bir laptop bulabilirsin. Hatta bence bütçeni yü iki yüz lira daha zorla, çünkü iyi bir laptopu yıllarca kullanabilirsin.
Yahu o kadar heves etmiştim. Yani bu yaşıma kadar kendime ait bir bilgisayarım olmadı ya da şöyle diyeyim o oyunları oynayabileceğim tek yer internet cafelerdi yoksa watch dogs oynamayı ben de çok isterim :) Ama herkese kısmet değil işte.

Yılbaşı olayına gelince de ben şimdi çok heveslenmiştim 20 gün filan daha bekleyeyim mi diyorsun? Bir de direkt şunu al diyebileceğin model yok mu?

teknik detaylara bakarak al derim

her i5, i7'den kötü değildir. kaçıncı nesil olduğu önemli.

ayrıca intelin U serileri performanstan kısarak güç tüketimini azaltan işlemciler. yani oyun için pek de ideal değil, şahsen alma derim.

her 2gb ekran kartı, 1gb'dan iyi değildir. bitrate önemli. gb'ına bakarak karar verme. 64bit kesinlikle alma
Kanka senin de direkt şu diyebileceğin bir model yok mu? En azından kendi beğendiklerim arasından kıyas yapabilecek bi şey olur elimde.

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
Aksam aksam yigildim su konuya luzumsuz:D
Sitenin sayacini patlattin resmen.

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
levent almadan önce bize bilgisayarın linkini atarsan yardımcı olurum sana.ben kendi laptopımı almadan önce hiçbir bilgim yoktu,ekranı nasıl olcak işlemcisi nasıl olcak diye,ama zamanla herşeyini ögrendim.işlemcinin numarası dahi fark ediyor o yüzden 2-3 tane koy önüme herşekil yardımcı olurum.özellikle grafik ve işlemcide extradan yardımcı olurum sana

Îکє†

veni...vidi...bıdı...
Elite Üye
Hangisini alacaksan al ama kesinlikle yeni yıldan önce alma. Yılbaşından sonra fiyatlar düşer; o yüzden acele etme.

Oyunlarda yüksek çözülürlük şartın yoksa, zaten o ağır oyunları oynayama pek meraklı değilsin galiba.

Sana tavsiye gibi olmasın da, ben alacak olsam mesela...

İşlemci kesinlikle İntel olacak. Özellikle oyun oynayacaksan İntel i5 ya da i7 olmalı. i5 daha ucuz ama hız bakımından i7' de hızlıları da var.
Ram bellek en az 8GB olmalı.
Mümkünse SSD harddiskli olsun. SSD harddiskler normal laptop harddisklerinden en az 5 kat daha hızlı. Ya da hybrid olarak adlandırılan Windows' un SSD' ye geri kalan kısmın normal olarak kullanıldığı harddisklisi...
Ekran kartı eğer oyun için istiyorsan gömülü değil, ayrı olsun. 2GB ekran kartı yeni oyunlara da yeter.

Marka olarak kesinlikle yerli alma... Asla emachhines ve Acer' e yanaşma...

Marka olarak ASUS, Toshiba, MSİ tavsiye ederim. Samsung' da iyidir...

Yılbaşından sonra fiyatlar düşünce böyle bir laptop bulabilirsin. Hatta bence bütçeni yü iki yüz lira daha zorla, çünkü iyi bir laptopu yıllarca kullanabilirsin.
2 ay önce bu özellikleri taşıyan casper nirvana CRY serisinden aldım aşırı memnunum, fiyatı da 1780 di, tavsiye ederim

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin

UltraRed

Elite Üye
Elite Üye
Yahu o kadar heves etmiştim. Yani bu yaşıma kadar kendime ait bir bilgisayarım olmadı ya da şöyle diyeyim o oyunları oynayabileceğim tek yer internet cafelerdi yoksa watch dogs oynamayı ben de çok isterim :) Ama herkese kısmet değil işte.

Yılbaşı olayına gelince de ben şimdi çok heveslenmiştim 20 gün filan daha bekleyeyim mi diyorsun? Bir de direkt şunu al diyebileceğin model yok mu?

Kanka senin de direkt şu diyebileceğin bir model yok mu? En azından kendi beğendiklerim arasından kıyas yapabilecek bi şey olur elimde.
Şunun şurasında 17 gün kalmış. Biraz sabret ki çok daha iyi bir laptopu çok daha ucuz bir fiyata alasın.

Hem madem bizi ağlatacak kadar bilgisayarsız bir çocuktun...:p (!) Hah haha... 2 hafta daha bilgisayarsız kal!:d

Yılbaşından önce alırsan, aynı bilgisayarın 2015 yılının ilk haftalarındaki fiyatını görürsen zaten erken aldığına pişman olursun... Ah ahh diye başını döversin :dayak6du:

Sabret 2-3 hafta.:kiki:

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
Şunun şurasında 17 gün kalmış. Biraz sabret ki çok daha iyi bir laptopu çok daha ucuz bir fiyata alasın.

Hem madem bizi ağlatacak kadar bilgisayarsız bir çocuktun...:p (!) Hah haha... 2 hafta daha bilgisayarsız kal!:d

Yılbaşından önce alırsan, aynı bilgisayarın 2015 yılının ilk haftalarındaki fiyatını görürsen zaten erken aldığına pişman olursun... Ah ahh diye başını döversin :dayak6du:

Sabret 2-3 hafta.:kiki:
En kötü şey hevesime balta vurulması! :D Bilmiyorum zaten bu gidişle elimde olmayan sebeplerle öyle olacak sanırım ya da tamamen iş yatacak :)

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
Freedos almayı düşünüyorum arkadaşlar.

Yani işletim sistemi kurulu olmadan bana gelecek. İşletim sistemini kurabileceğimi düşünüyorum. 200 lira gibi bi fiyat indirimi oluyor ki bu da çok güzel bir şey benim için.

statitenteinzen

61 66 65 72 69 6e 3a 29
Gümüş Üye
Hatta laptop şu:

http://www.pcdepo.com/asus-x550jk-xo012d-notebook

Önerileriniz varsa çok iyi olur.

marka sağlam.
işlemci ortalamanın üstünde. i5 çift çekirdek/4 işlemci. 4ncü nesil. 4 çekirdekli i7 olsa ısınma sorunu çıkardı, bunda o kadar sorun olmaz. laptop için daha iyi
ekran kartı 128bit gtx serisi [850m]
ram 12gb'a kadar destekliyo

şahsen benim bi laptopta baktığım 4 kriterin 4ünü de karşılıyo.

**sayfayı açınca sağdaki opsiyonlar listesindeki "sigorta istiyormusunuz?"u "sigara içiyormusunuz?" die okuyunca bi an donup kaldım :D :D :D

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
marka sağlam.
işlemci ortalamanın üstünde. i5 çift çekirdek/4 işlemci. 4ncü nesil. 4 çekirdekli i7 olsa ısınma sorunu çıkardı, bunda o kadar sorun olmaz. laptop için daha iyi
ekran kartı 128bit gtx serisi [850m]
ram 12gb'a kadar destekliyo

şahsen benim bi laptopta baktığım 4 kriterin 4ünü de karşılıyo.

**sayfayı açınca sağdaki opsiyonlar listesindeki "sigorta istiyormusunuz?"u "sigara içiyormusunuz?" die okuyunca bi an donup kaldım :D :D :D
Hacı internet sitesinden almak yerine vatana bilgisayara gidip bunu aldım. Ekran kartı daha önceki verdiğimden maalesef düşük. Ama bi de senin görüşlerini alayım.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k555ln-core-i5-4210u-17ghz-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w8-notebook.html

statitenteinzen

61 66 65 72 69 6e 3a 29
Gümüş Üye
Hacı internet sitesinden almak yerine vatana bilgisayara gidip bunu aldım. Ekran kartı daha önceki verdiğimden maalesef düşük. Ama bi de senin görüşlerini alayım.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k555ln-core-i5-4210u-17ghz-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w8-notebook.html

hayırlı olsun :)

ama alma dediğim 3 maddenin 2sini almışsın :D
U serisi olmasın dedim bu U serisi, 64 bit ekran kartı alma demiştim 64 bit almışsın :D

önceki verdiğin linteki bilgisayara kıyasla bu işlemci %25 daha yavaş, ekran kartı %50 daha yavaş. 8gb ram her halükarda yeter zaten
çok oyun müptelası değilsen güzel bilgisayar ama ben çok oynarım diyosan 64 bit ekran kartlarından fazla bişey beklememek lazım. keza işlemci de performanstan ziyade güç tüketimini düşük tutmak için tasarlanmış. ısınmaz, pili uzun gider ama diğer işlemci kadar performanslı olmaz.

Üst Alt