kanka.net'e hoş geldiniz.!

Forumda paylaşım yapmak ve tamamen tüm özelliklerden yararlanmak için hemen kayıt olmayı unutmayınız.

Kayıt Ol!

1300 - 1700 TL Arası Laptop Önerisi.

LüzumsuzAdam

Kanka.Net Admin
Yönetici
Admin
Bu fiyat aralığında laptop arıyorum arkadaşlar. Fikirleriniz varsa çok sevinirim. Laptopu klasik işlerde kullanıcam. Fakat oyunda oynamak istiyorum. Ama öyle watch dogs filan oynamasam da olur ya da en yüksek çözünürlükte oynamasamda olur. Bütçem biraz sıkıntılı.

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
1-2 hafta boyunca düzenli olarak vatancomputer ı incele,deli kampanyalar yapıyor oradan bitane alabilirsin.ben 1800 küsür liralık laptopu 1300 e aldım oradan,1 aylık bir bekleyiş sonunda oldu ama nihayetinde 4 4 lük bir bilgisaar aldım. sanada tavsiyem sürekli takip etmen.
bu arada eğer acelen yoksa doların düşmesini beklersen iyi edersin.şu sıralar dolar zirvede,bilgisayar kuruda bilindiği üzere dolar üzerinde ilerliyor.ama acelen varsa ayrı mesele tabi ama acele etmessen iyi edersin.

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
Tavsiyeler ise yaramaz. Goreceksin gezdiginde 500 jigabayt diskde 500yada 1megalik hafiza var. 160 megabayta 2megalik hafiza ekliyorlar. Hep birbirinin eksigi. Ve en iyi bilgisayar diye aldigin bu hurdanin megapikseli tarlada bugday ekiyor..

Iyi bir bilgisayar bulman zor hepsi birbirin eksigi. Orta derecede bas parayi al ozelligine bile bakma.

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
küflü o ne demek öyle.basıp parayı almakla olmuyor.rami ekran kartı iyi oluyor işlemci berbat oluyor.veya dış tasarımı hoşuna gitmiyor herşey para değil.önce kendi kafanda tasarlayacaksın bana kaç ramlik lazım ondan sonra,işlemciye bakıcan i5 mi i7 mi olsun diye,ondan sonrası zaten seçenekler kısıtlandıgı için orta şekerli bitane alıcan işte.benim 1300 e aldıgım 1800 lere kafa tutuyor,zaten normal fiyatı oydu.benim blgisayarı 1800 e alanlar kazıklanmış oluyor,ben kâr etmiş oluyorum.ve ikinci el satmaya kalksam 1300 e satarım yine,kullandıgım kâr kalır yanıma.ama sen gidip parası yüksek,iyidir düşüncesiyle olaya bakarsan çok şey kaybedersin.herşeyin bir ederi vardır,acele etmemek gerekir.

imparator

İmparatoR
Yönetici
Admin
1.250 TL'ye Lenova laptop almıştım freedos işletim sistemi olduğundan daha ucuzdu i5 2,50 ghz 4 gb ram var (6gb ramlisi de aynı fiyattı) 1,5 sene oluyor ama dün baktım istabul bilişim de hala aynı fiyatlara iyisi var. Lenova'dan memnunum arkadaşda da var o da memnun. Samsung almıştı 1400 tl ye ama bozulmuştu lenova sağlam :)

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
küflü o ne demek öyle.basıp parayı almakla olmuyor.rami ekran kartı iyi oluyor işlemci berbat oluyor.veya dış tasarımı hoşuna gitmiyor herşey para değil.önce kendi kafanda tasarlayacaksın bana kaç ramlik lazım ondan sonra,işlemciye bakıcan i5 mi i7 mi olsun diye,ondan sonrası zaten seçenekler kısıtlandıgı için orta şekerli bitane alıcan işte.benim 1300 e aldıgım 1800 lere kafa tutuyor,zaten normal fiyatı oydu.benim blgisayarı 1800 e alanlar kazıklanmış oluyor,ben kâr etmiş oluyorum.ve ikinci el satmaya kalksam 1300 e satarım yine,kullandıgım kâr kalır yanıma.ama sen gidip parası yüksek,iyidir düşüncesiyle olaya bakarsan çok şey kaybedersin.herşeyin bir ederi vardır,acele etmemek gerekir.
Kisisel fikrim boyle. Bilgisayarinin ozellikleri nedir yazabilirmisin bunu merak ettim.

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
1.250 TL'ye Lenova laptop almıştım freedos işletim sistemi olduğundan daha ucuzdu i5 2,50 ghz 4 gb ram var (6gb ramlisi de aynı fiyattı) 1,5 sene oluyor ama dün baktım istabul bilişim de hala aynı fiyatlara iyisi var. Lenova'dan memnunum arkadaşda da var o da memnun. Samsung almıştı 1400 tl ye ama bozulmuştu lenova sağlam :)
4 ram mukemmel hard disk ne kadar megabayt ?

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
aynen öyle.crysis 3ü hiç kasmadan oynuyordum.bf serilerinide oynuyor ancak ben oyun için almadım bunu.sadece internet için alacaktım,ulan belki oyun oynarım falan diye 1 ay bekledim,fiyatı düştü aldım hemen :D aslında 1500 e 8 ramli i5 toshiba alacaktım,lanet olası fiyatı düşmemişti hiç,1900 liraydı o zaman simdi 2500 olmustur o toshiba :D

Aragon

' Maybe After ; )
Süper Üye
satılık laptop özelliklerini söyledim,sadece 1300 lira :p :D garantiside 27 temmuz 2015 e kadar devam ediyor. :D

laptop ı ilk aldıgımda 5 saat şarj tutuyordu,şimdi yine aynı şarjı tutuyor.masrafsız orijinal sahibinden :D

konuyu iyice sahibindene dönüştürdük sanırım :D

küflüpeynir

Uzman Üye
Uzman Üye
Bu laptop yapildiginda Amerika hala ic savastaydi. :hahah:

Ama kaya gibi onu da diyeyim.Benim gibi bir insanla 10 sene gecirmek her laptop'in harci degil. :D Simdiden iki taneyi gomdu bile.
Dunyanin en eski bilgisayari amsrad 13 yasimda tanisdim hurdaydi kasasi dikdortgen yatay kasaya sahipdi o bilgisayarla rekor kirdim 35 belki 37 kisinin onunde ilk resmi basarimdi o hurdayla.
Bu yuzden soylediklerine katilirim. Bence bir bilgisayar kullanicisiyla bir butunu olusturur. Ben sansliydim o hurdayla tanisma firsatina nail oldum.

hakki_

.
Elite Üye
Dunyanin en eski bilgisayari amsrad 13 yasimda tanisdim hurdaydi kasasi dikdortgen yatay kasaya sahipdi o bilgisayarla rekor kirdim 35 belki 37 kisinin onunde ilk resmi basarimdi o hurdayla.
Bu yuzden soylediklerine katilirim. Bence bir bilgisayar kullanicisiyla bir butunu olusturur. Ben sansliydim o hurdayla tanisma firsatina nail oldum.
Hangisi?

Zaman canavarlari. :)

UltraRed

Elite Üye
Elite Üye
Bu fiyat aralığında laptop arıyorum arkadaşlar. Fikirleriniz varsa çok sevinirim. Laptopu klasik işlerde kullanıcam. Fakat oyunda oynamak istiyorum. Ama öyle watch dogs filan oynamasam da olur ya da en yüksek çözünürlükte oynamasamda olur. Bütçem biraz sıkıntılı.
Hangisini alacaksan al ama kesinlikle yeni yıldan önce alma. Yılbaşından sonra fiyatlar düşer; o yüzden acele etme.

Oyunlarda yüksek çözülürlük şartın yoksa, zaten o ağır oyunları oynayama pek meraklı değilsin galiba.

Sana tavsiye gibi olmasın da, ben alacak olsam mesela...

İşlemci kesinlikle İntel olacak. Özellikle oyun oynayacaksan İntel i5 ya da i7 olmalı. i5 daha ucuz ama hız bakımından i7' de hızlıları da var.
Ram bellek en az 8GB olmalı.
Mümkünse SSD harddiskli olsun. SSD harddiskler normal laptop harddisklerinden en az 5 kat daha hızlı. Ya da hybrid olarak adlandırılan Windows' un SSD' ye geri kalan kısmın normal olarak kullanıldığı harddisklisi...
Ekran kartı eğer oyun için istiyorsan gömülü değil, ayrı olsun. 2GB ekran kartı yeni oyunlara da yeter.

Marka olarak kesinlikle yerli alma... Asla emachhines ve Acer' e yanaşma...

Marka olarak ASUS, Toshiba, MSİ tavsiye ederim. Samsung' da iyidir...

Yılbaşından sonra fiyatlar düşünce böyle bir laptop bulabilirsin. Hatta bence bütçeni yü iki yüz lira daha zorla, çünkü iyi bir laptopu yıllarca kullanabilirsin.

Üst Alt