• Acılı
  • Aptal
  • Aranıyor
  • Arsız
  • Aşık
  • Ölü
  • çılgın
  • üzüntülü
  • üzgün
  • Bahahaha
  • Bilgin
  • Bulantılı
  • Bulutlu
  • Canlı
  • Cap Canlı
  • cesaretli
  • Dead
  • Deli
  • Depresyonda
  • Eğlenmiş
  • gay
  • Goofy
  • Hacker
  • hoşgörülü
  • Huysuz
  • Huzurlu
  • Israrcı
  • iyi
  • Karışık
  • kaygılı
  • Küstah
  • Kederli
  • Keyifli
  • Kimsesiz
  • Kop Kop
  • Korkulu
  • kuşkulu
  • Manyak Deli
  • melek gibi
  • Meraklı
  • Meşgul
  • Mutsuz
  • Neşeli
  • Niteliksiz
  • Oylesine
  • Panik
  • Paranoyak
  • Rahat
  • Sakin
  • Saldırgan
  • Sarhoş
  • Sert ve kaba
  • SIKKIN
  • Sinirli
  • Sıcak
  • Tembel
  • utangaç
  • Uykucu
  • uykulu
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • Yürekli
  • Yorgun
  • Yoğun
  • Şüpheli
  • Şeytani
  • Şeytani2
  • Şokta
  • şşşşttt!
  • 5 sayfadan, 3.sayfa İlkİlk 12345 SonSon
    Gösterilen Sonuçlar 17 sonuçtan 24 ile 35 arası

Konu: Maide suresi 38 , el nasil kesilir? (İslam neden çağ dışıdır?)

n'apim tabiatım böyle.
      سجكينج

seckince's Avatar
      Üye No
      282827
      Giriş Tarihi
      Apr 2008
      Konular
      3197
      RepPuan
      116381245
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi bianca Mesajı Göster
      ah seçkince ah.. şimdi bunu yapan Müslümanlar mı oluyor? oradaki Müslümanlar güllük gülistanlık yaşıyor değil mi? tabi nasıl olsa keyifler yerinde.. oturduğun yerden yazmak kolay..

ha Müslüman değil diyorsan ne o zaman? yine aynı şey.. bu kafa kesme görüntüsü montaj mı?

birde çıkmışsın Suriye deki rejimi savunuyorsun.. başındaki katilin babasıda aynıydı.. babadan oğula geçen bir zulüm var.. ama sana göre yok tabi..

Allah'sız kitapsız dinsiz bir yönetimdir Baas rejimi.. tıpkı İsrail'in yönetimi gibi.. İsrail'de yaşayan dindar Yahudileri Musevileri seviyorum, ama acımasız, katil ,kana susamış Siyonistleri değil.. ayırt etmek lazım ikisini..

bu görüntülerin hepsi gerçektir.. ister inan ister inanma..
      Tabi tabi. Peki nasıl oluyor da Suriye'deki rejim karşıtı amerikan uşaklarının düğmesine basılınca sizin de düğmeniz aynı anda çalışıyor acaba? Direniş Hattını(İran-Suriye-Lübnan-Hizbullah-Filistin-Gazze) kırmak için mücadele eden siyonist güçlerin birdenbire servis etmeye başladığı bu tepsi tepsi domuz etli yemekleri hemen kabul edip sofraya koyuyorsunuz? Yani bu haberlerden 3-5 gün öncesine kadar yağ bal olduğumuz Suriye ile Tayyib Bey'in Clinton Ablası Ankara'ya gelip görüşür görüşmez düşman olmamız hiç mi dikkatinizi çekmedi? Bu Özgür Suri
      ye Ordusu denen asker kaçağı bir adamın başında bulunduğu bir örgüte Türkiye'de ev sahipliği yapılması; bu örgütün silah ve eğitim desteklerinin birden Türkiye tarafından sağlanması; bunların Türkiye'de muhalif toplantılar düzenlemesi; Suriye 'deki güvenlik güçlerine kalleşçe saldırılar düzenlemesi; bu saldırılarda çok aşırı dozda bombalar kullanması(öyle ki bi patlamada onlarca insanın ölmesi); hatta ilk saldırıda 400 askeri öldürmeleri hiç bir şey ifade etmiyor mu size? Yoksa siz de amerikan uçaklarının dost/düşman tanımlaması gibi sadece Suriye aleyhinde olan propagandif bilgileri mi algılayabiliyorsunuz? Sizin dost tanımızda sadece amerikancı uşaklar mı dost olarak tanımlanıyor acaba?

Keser gibi "Rabbena hep bana" değil testere gibi "Bir sana bir bana" demeniz gerekir. Amerikan uşağı özgür Suriye Ordusu denilen isyancılar vatan hainidir; NATO ve amerikan askerlerini aynen Irak'ta olduğu gibi Suriye'ye müdahaleyye çağırmışlardır. Bu vatan hainlerine destek olanlar da haindir.

"Efendim bu videolar gerçektir.." diyorsunuz. Hayrola, ne bu panik? Cübbeli'ye uydurlan video gibi olma ihtimali sizin de içinizde bir ukde di mi? Ama ayeti unutmamak lazım "Fasıkların getirdiği haberlere" iyice incelemeden, araştırmadan gerçektir muamelesi yapmamak lazım. Unutmayalım ki gavurdan dost domuzdan post olmazzzzz!! İslam ülkeleri aralarında gerekli adaleti gavur aşıklığı yaparak, ecnebi kuklalığı yaparak, amerikan uşaklığı yaparak çözemez, çözmeyi düşünmemelidir. Çözüm İslam Ortak Savunma Gücü'dür.
      seckince
      "seckince-Speare-sevmekesas" Hattı

Gümüş Üye
      Şu an ne düşünüyorsunuz?

bianca's Avatar
      Üye No
      20076
      Giriş Tarihi
      Jun 2005
      Konular
      233
      RepPuan
      55907564
      Reputation BilgileriReputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Ünvan : Gümüs Üye

orada Müslümanlar katlediliyor diyorum, sen Amerikan uşaklığından bahsediyorsun.. ben hiçbir zaman ne Amerika'nın nede başkka bir batılı ülkenin Müslüman ülkelere müdahele etmesini savunmadım.. uydurup kaydırma kendince.. sen git yaşa bakalım orada o kadar kolaymı.. dediğim gibi oturduğn yerden yazmak kolay..

Beşar Esad'ın babası olan Hafız Esad denen Süfya'nın yaptıklarından haberin yok herhalde.. senin daha iyi bilmen lazım yaşın benden büyük.. Amerika, İsrail, Suriye bunlaın yönetimlerinin hepsi aynı zihniyet.. insanlara zulmetmekten başka birşeye yaramazlar..

tek tutarlı lafın son cümle olmuş.. onun diğer adı Türk-İslam Birliği'dir.. bu birlik kurulmadanda Müslümanlar hiçbir zaman rahat yüzü görmeyecek..

Diren Suriye Diren!
      Şu an ne düşünüyorsunuz?

Hanzala's Avatar
      Üye No
      187513
      Giriş Tarihi
      Mar 2007
      Konular
      704
      RepPuan
      24770238
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

evet bir hırsızlık olayında, hırsız ile mağdur anlaşamaz ve olay otoriteye gider ise o el kesilir. Peygamber hırka çalan hırsızın mağdur affetmesine rağmen elini kesmiştir. kızım olsa keserim demiştir. bunun örtpas edilecek, tevil edilecek bir yanı yoktur. İslam tarihinde ne kadar el kol kesildi bilmiyorum. ama şunu biliyorumki bundan çok değil 20-30 sene önce insanlar daha güvende(sağ sol çatışmaları vs şehirdekiler değil tabiki) hissediyordu. kasabamda insanlar cumaya giderken dükkanı kilitlemiyorlardı. şimdi aynı kasabada kıza tecavüz edip kafasını kesiyorlar. bırakın o sapık keseceğine islam haklı yere kessinki kız değil sapık çeksin cezayı
      http://forum.kanka.net/signaturepics/sigpic187513_24.gif
      Hayat İman ve Cihaddır!

Uzman Üye
      Şu an ne düşünüyorsunuz?

Toygar_KIZIL's Avatar
      Üye No
      494617
      Giriş Tarihi
      Mar 2011
      Konular
      1311
      RepPuan
      2035488
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi Hanzala Mesajı Göster
      evet bir hırsızlık olayında, hırsız ile mağdur anlaşamaz ve olay otoriteye gider ise o el kesilir. Peygamber hırka çalan hırsızın mağdur affetmesine rağmen elini kesmiştir. kızım olsa keserim demiştir. bunun örtpas edilecek, tevil edilecek bir yanı yoktur. İslam tarihinde ne kadar el kol kesildi bilmiyorum. ama şunu biliyorumki bundan çok değil 20-30 sene önce insanlar daha güvende(sağ sol çatışmaları vs şehirdekiler değil tabiki) hissediyordu. kasabamda insanlar cumaya giderken dükkanı kilitlemiyorlardı. şimdi aynı kasabada kıza tecavüz edip kafasını kesiyorlar. bırakın o sapık keseceğine islam haklı yere kessinki kız değil sapık çeksin cezayı
      Zaten İslamda var da Müslümanlar inkar ediyor dememiş.
      Salt mantıksal bir izah istemiş

saçmasal
      Şu an ne düşünüyorsunuz?

dark screams's Avatar
      Üye No
      450891
      Giriş Tarihi
      May 2010
      Konular
      176
      RepPuan
      110107945
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

evet ya bi hırsızın elinin kesilmesi aman Allahım ne vahşi ne ilkel bir davranış değil mi

ama ya parasını çaldığı insanlar?

aman canım karıştırmayayım değil mi şimdi onları onlar da akıllı olsaymışlar bi de onlarla mı uğraşcaz burda hırsızların demokratik! haklarından bahsediyoruz

ne de olsa medeni devlet düzeninde medeni medeni yaşıyoruz değil mi

kalan sağlar bizimdir nasılsa değil mi bize ne mağdurdan

hem zaten ne gerek var ki biz medeni kanunla çoook rahat bi şekilde yaşıyoruz kapımız bacamız açık dışarı çıkabiliyoruz acaba bi hırsız girer mi diye düşünmeden tatile gönül rahatlığıyla çıkabiliyoruz değil mi hay Allah senden razı olsun be medeni kanun sen de olmasan ...

ya böyle bi masal vardı değil mi hatırlayanınız var mı ???

bak şimdi çıkıp senin iddia ettiğin gibi Kuranı yanlış yorumluyorsunuz falan demiycem

olay şu hırsızlık yapan kim olursa olsun eli kesilir ve bunu herhangi bir kişi değil şeriat kurallarına uyan bir devlet yapabilir yoksa devlet yapmayacaksa şayet İslam bu cezayı kişilerin vermesini yasaklamıştır bu yalnız ve yalnız devlet eliyle olabilecek olan bir şey

sen bu cezada vahşet görüyorsun belki ama ben caydırıcılık görüyorum caydırıcılık

ve vahşeti nerde görüyorum biliyor musun

sabahtan akşama kadar geceden sabaha kadar üç kuruş kazanmak için direksiyon sallayan bi adamın eve çocuğuna ekmek götürebilmek için uğraşıp didinen taksicinin bi gece yarısı vahşice katledilmesini görüyorum

üç kuruşluk emekli maaşı için boğazları kesilen insanalrı görüyorum

zorla çalışıp didinip araba alan bi emeklinin tüm emeklerinin bi kaç yıla feda edildiğini görüyorum

eğer bu kadar insancıl isen gel mağdurları konuşalım

ne dersin belki videoyu izlemeye yüreğimiz kaldırmaz ama senin yüreğin kaldırabilecek mi bu mağdurların katledilmesine

eğer caydırıcı bi ceza olan el kesme bizim yasalarımızda olsaydı bu trajediler yaşar mıdık

ama ne gerek var ki sağ olsun yaalarımız 3-5 yıl hapis verip bi iki yıla da iyi halden salıveriyolar yaşasın yasalarımız ne güzeller

3-5 yıl dedim ya o da en iyi ihtimal 6 aya çıkanları da gördük duyduk 2 ayı da

OKUMAK CEHALETİ ALIR EŞŞEKLİK BAKİ KALIR

İNSANDA YOK İSE EDEP NEYLESİN MEDRESE MEKTEP OKUSA ALİM OLSA YİNE MERKEP YİNE MERKEP... N.F.K

6. Teşekkür MeCHuL Bu mesaj için teşekkür etti.
      Uzman Üye
      balik

fatihim's Avatar
      Üye No
      222882
      Giriş Tarihi
      Jul 2007
      Konular
      320
      RepPuan
      162708634
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

40 milyon insanin olumunden sorumlu adamlarin idolojisinden esinlenerek yasamini surduren kisinin hirsizin elini kesilmesini anlamsiz bulmasi ne ironi degilmi

8. Beğenme bianca Bu mesajı beğendi.
      n'apim tabiatım böyle.
      سجكينج

seckince's Avatar
      Üye No
      282827
      Giriş Tarihi
      Apr 2008
      Konular
      3197
      RepPuan
      116381245
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi bianca Mesajı Göster
      orada Müslümanlar katlediliyor diyorum, sen Amerikan uşaklığından bahsediyorsun.. ben hiçbir zaman ne Amerika'nın nede başkka bir batılı ülkenin Müslüman ülkelere müdahele etmesini savunmadım.. uydurup kaydırma kendince.. sen git yaşa bakalım orada o kadar kolaymı.. dediğim gibi oturduğn yerden yazmak kolay..
      Bakınız "müslümanlar katlediliyor.." şeklinde cümleler kurarak İslam istismarı yapmayın. Ona bakarsanız zerdüşt din düşmanı pkklılar da "müslümanlar olarak bizleri öldürüyorlar" diye laga luga yapıyorlar. "katlediliyor" diye yalan propagandasını yaptığınız satılmış işbirlikçi örgüt daha ilk eylemi ile hiç bir şey yok iken 400 masum insanı bombalayarak öldürmüştür. Bir hafta içinde yaptığı pkkvarî eylemlerle 3000 civarında insanın kanına girmiştir; bunları da yazsanıza Çokbilmişler!! Müslümanlar böyle yapar mı. "katlediliyooooor" diye bizleri kandırmaya çalıştığınız insanların bu yaptıkları canilikleri neden yazmıyorsunuz acaba? Oradaki hukumet güvenlik tedbiri alınca mı suç oluyor!!!

Açıkça "müslümanlar katlediliyor" yalanını dillendirerek ajitasyon ve manüplasyon yapıyorsunuz. Orada bir müslüman kıyımı değil, amerika ve israil tarafından kışkırtılan ve yönlendirilen bazı işbirlikçi örgütlerin siyasi mücadelesi var. Enteresan tarafı da bunların İslamî bir hedefi de yok. Açokça NATO ve amerikan güçlerini davet etmişlerdir bu satılmışlar.

Hem orada varsayalım militan falan, örgüt mörgüt değil de sırf inançlarından dolayı müslümanlar katlediliyor. Pekiiiii İsrail'de Gazze'de müslüman katledilmiyor mu? Keşmir'de katledilmiyor mu? Afganistan'da, Pakistan'ın kuzeyinde, Somali'nin doğusunda müslümanlar katledilmiyor mu? Ya Irak'ta olanlar? Ne oldu da birdenbire Suriye'de müslümanların katledilmesi(O da sadece propagandadır zaten) bu kadar dikkatinizi çekiverdi? Acaba bunun Clinton abla'nın Türkiye ziyaretiyle bi ilgisi olabilir mi? Acaba Suriye Özgürlük Ordusu denen satılmış vatan hainlerinin söylemleri ile şu senin söylemlerin neden acaba bu kadar bire bir benzerlik gösteriyor, hatta aynısı?

Sen orada müslümanların öldürülmesinden bu kadar rahatsızsın da neden bu sözde müslümanların Nato ve amerikan güçlerinin Suriye'ye müdahale isteklerine hassas değilsin bakiim? Neden acaba "müslümanlar katlediliyor" yalan propagandasiyle varmak istediğin hedef tam da amerikan ve siyonist israil hedefleri ile tam da birebir örtüşmekte? Sizi gidi kripto amerikan uşakları siziiiii!!!

Asıl amacınız İran-Suriye-Lübnan(hizbullah)-Gazze direniş hattını kırmak, delmek değil mi? Bu oyunda size(yani sizin gibi uşaklık zihniyetinde olanlara) düşen görev bulunduğunuz ortamlarda Mehdi ninnisi söyleyerek insanları uyutmak ve bu Deccal planına fikrî altyapı oluşturmak mıdır? Ha söyleyin!!!!

Beşar Esad'ın babası olan Hafız Esad denen Süfya'nın yaptıklarından haberin yok herhalde.. senin daha iyi bilmen lazım yaşın benden büyük.. Amerika, İsrail, Suriye bunlaın yönetimlerinin hepsi aynı zihniyet.. insanlara zulmetmekten başka birşeye yaramazlar..
      Eee bunları söyleyip de amerikan ve israil planlarına alet olmak, o planların gönüllü kurşun askerliğini yapmak ne demek oluyor? Yani dilinizden düşürmediğiniz nuzül olayı bir rivayette Kubbet-ül-Beyza(daha doğrusu minare)'da olmayacak mı? Siz oraları siyonist katillere teslim edince onlar o Kutlu Misafir'e nasıl davranacak zannediyorsunuz? Ellerinde güllerle mi karşılayacaklar zannediyorsunuz? Lafa geldi mi bunların hepsi de bir demek kolay. İşin burasını dedem de söyler.

Önemli olan ırkçı ve İslam düşmanı emperyalistlerin deccaliyet planlarına alet olmamaktır. Unutmamalıyız ki deccal 'ın bize göstereceği cennet aslında mahvedici cehennem ateşidir; onun göstereceği cehennem ise mü'minlerin selamete ereceği cennet bahçesi olacaktır.

tek tutarlı lafın son cümle olmuş.. onun diğer adı Türk-İslam Birliği'dir.. bu birlik kurulmadanda Müslümanlar hiçbir zaman rahat yüzü görmeyecek..
      işine geldiği gibi konuşacağına ne söylenmek istendiğini anlamaya çalış. Şuncağız ilkeyi bile hemen sulandırmaya kalkışıyorsunuz, hemen tahrif etmeye çalışıyorsunuz. İslam Birliği İslam Birliği'dir. Başında veya sonunda Türk, Kürt Arap vs gibi sıfatlara ihtiyaç olmaz. Allah u Zülcelal Hazretleri "V'ağTasımu Bi habliillahi Cemi'a.." derken ne başına ne sonuna Türk, kürt, arap, acem, vs gibi bir işarette bulunmamıştır. Yoksa sizin Mehdiyyet çalışmanız böyle bir kavmiyyetçi çerçeveye mi oturuyor. Ama İslamî vahdet bunu kabul etmiyor. Ne olacak şimdi? Yandı gülüm keten helva mı???
      seckince
      "seckince-Speare-sevmekesas" Hattı

Gümüş Üye
      Şu an ne düşünüyorsunuz?

bianca's Avatar
      Üye No
      20076
      Giriş Tarihi
      Jun 2005
      Konular
      233
      RepPuan
      55907564
      Reputation BilgileriReputation Bilgileri

bazen çok mantıklı konular açıyorsun bazende böyle konuşarak bu tip konularda ne kadar bilgisiz olduğunu ortaya koyuyorsun..

Hem orada varsayalım militan falan, örgüt mörgüt değil de sırf inançlarından dolayı müslümanlar katlediliyor. Pekiiiii İsrail'de Gazze'de müslüman katledilmiyor mu? Keşmir'de katledilmiyor mu? Afganistan'da, Pakistan'ın kuzeyinde, Somali'nin doğusunda müslümanlar katledilmiyor mu? Ya Irak'ta olanlar? Ne oldu da birdenbire Suriye'de müslümanların katledilmesi(O da sadece propagandadır zaten) bu kadar dikkatinizi çekiverdi? Acaba bunun Clinton abla'nın Türkiye ziyaretiyle bi ilgisi olabilir mi? Acaba Suriye Özgürlük Ordusu denen satılmış vatan hainlerinin söylemleri ile şu senin söylemlerin neden acaba bu kadar bire bir benzerlik gösteriyor, hatta aynısı?

ben sadece Suriye de Müslümanlar katlediliyor dedim mi? Suriye,Irak,Afganistan,Filistin,Mısır vs.(vs yazmayada çekiniyorum şimdi bir ülkenin adını söylemesem onu niye söylemiyorsun diyecek ) yıllardır Müslümanlar katlediliyor.. uyanık havalarına yatıyorsun ama çok sırıtıyor..

Sen orada müslümanların öldürülmesinden bu kadar rahatsızsın da neden bu sözde müslümanların Nato ve amerikan güçlerinin Suriye'ye müdahale isteklerine hassas değilsin bakiim? Neden acaba "müslümanlar katlediliyor" yalan propagandasiyle varmak istediğin hedef tam da amerikan ve siyonist israil hedefleri ile tam da birebir örtüşmekte? Sizi gidi kripto amerikan uşakları siziiiii!!!

hassas olmadığımı nereden biliyorsun? sen benim babam mısın? en azından bunun bilincindeyim senin gibi Müslümanların katledildiğini inkar etmiyorum.. ve Allah'ıma dua ediyorum..

sen ne kadar inkar etsende dünyanın her yerinde Müslümanlar zulüm ve işkence görüyor ve katlediliyor..zaten bu zihniyet yüzünden Müslümanlar bu halde ya..
      "Biz gerçekten (yeryüzü) üzerinde olanları kupkuru-çorak bir toprak yapabiliriz." (Kehf Suresi / 8)

Ebced:
      Hicri: 1545, Miladi: 2120

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açılamaz!