3 sayfadan, 3.sayfa İlkİlk 123
Gösterilen Sonuçlar 31 sonuçtan 35 ile 35 arası

Konu: Maide suresi 38 , el nasil kesilir? (İslam neden çağ dışıdır?)

 1. #31
  Gümüş Üye intifada's Avatar
  Üye No
  297602
  Giriş Tarihi
  Aug 2008
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  2,617
  Konular
  121
  RepPuan
  7728823
  Rep Power
  2996
  Reputation Bilgileri
  Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
  Ünvan : Gümüs Üye

  Varsayılan

  "Kafirler kendilerine mühlet vermemizi şahısları için hayırlı olduğunu sanmasınlar.Biz onlara bu mühleti ancak günahlarını arttırsınlar diye veriyoruz.Onlar için aldatıcı bir azap vardır.(Ali İmran 178)

  SubhanAllah sana akıl vermiş seni sudan yaratmış sen kalmış o acizliğin ile hükmünü sorguluyosun İslam mantık dini değildir.
  "..Hala
  akıllanmayacak
  mısınız?
  [En'am :32]
 2. Beğenme MeCHuL Bu mesajı beğendi.
 3. #32
  Uzman Üye Toygar_KIZIL's Avatar
  Üye No
  494617
  Giriş Tarihi
  Mar 2011
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  7,693
  Konular
  1311
  RepPuan
  2035428
  Rep Power
  1496
  Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

  Varsayılan

  Buyur burdan yak, al birini vur ötekine.
  Madem İslam mantık dini değil, niye gergedanlara değil de düşünen İnsanlara gönderildi?

 4. #33
  Platin Üye ZamanYolcusu's Avatar
  Üye No
  305477
  Giriş Tarihi
  Oct 2008
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Bursa
  Mesaj
  12,315
  Konular
  746
  RepPuan
  406100581
  Rep Power
  42814
  Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
  Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

  Varsayılan

  KUR’AN-IN ÖNERDİĞİ CEZA SİSTEMİ ve HIRSIZLARIN ELLERİNİN KESİLMESİ  Forumdan bir kardeşimin sorusu üzerine bu konuyu yazdım inşaALLAH kardeşimiz vesilesi ile bir çok kardeşimiz yazacaklarımız ile bilgilendirebiliriz biiznİLLAH.

  Kur’an-ın insanlığa önerdiği Hukuk sisteminde Şahısların sorumlu oldukları 2 olgu vardır.
  1. ALLAH
  2. Toplum

  Kur’an; topluma karşı olan sorumluluklarımızı neticede ALLAH’a karşı sorumluluk olarak tanımlayarak Şahısların içerisinde bulundukları Kur’an emirleri ile yaşamaya çalışan topluma uyumunu faydasını ibadet kabul ederek Toplumun düzen ve Refahını Garanti altına almaktadır.

  Toplumun refahı huzuru Kur’ani düzen içerisindeki uyumu için yapılan her fedakarlık çok büyük mükafatları içerisinde barındırdığı gibi Toplumun huzurunu refahını düzenini bozmakta çok büyük cezalar gerektirir. Çünkü; Şahısların bozulması toplumun bozulmasına Toplumun bozulması Toplumların bozulmasına Şahıstan başlayıp toplumları bozan düzensizlik ve kuralsızlık neticesinde de Dünya’da yaşayan tüm insanlar için kaos ve düzensizlik meydana gelmesine vesile olacağı için (Kur’ani yaşamaya özen gösteren) toplumun düzenine karşı yapılan her yanlış anarşi kabul edilip tabiri caizse yılanın başı küçükken ezilir misali en ağır cezai müeyyide uygulanır.

  Tekrar en başta söylediğimize dönersek Kur’anda öngörülen sistematiğe bağlanan 2 Türlü ceza vardır. Manevi ve Maddi cezalar.

  Manevi cezalar: ALLAH’ karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmediğimizde başımıza gelen çok büyük çoğunluğu Ahrette bir kısmı dünyada ve Sadece ALLAH tarafından verilen ve uygulanan cezalardır ki birkaç örnek ile Namaz kılmamak oruç tutmamak iman etmemek hacca gitmemek v.s


  Maddi Cezalar: Topluma karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmediğimizde konumuza bakan tanımı itibarı ile Toplumun mutabakatı ile Toplumu; Toplum içerisindeki anarşistler ve Toplum dışındaki düşmanlarına karşı koruyan kollayanİrade(Devlet) tarafından Kur’anda belirlenen cezai müeyyidelerin uygulanmasıdır ki bu uygulama sadece Devlet eli(eski zamanlarda ihtiyar heyeti) ile yapılabilir şahıslar yapamaz. Örnek Cinayet,hırsızlık,zina, zekat vermemek


  Kur’anda öngörülen sistem o kadar mükemmeldir ki; ancak ilahi bir el (ALLAH) tarafından tesis edilebilir ki Kur’andaki ceza sistemi Kur’anın mucizelerindendir.

  Konumuz ile alakalı olarak ALLAH; önce kur’ana uymaya çalışan toplumun ekonomik yapısını değiştirir ve tam olmamakla birlikte bir nevi komünizm benzeri bir yapıyı topluma sunar. (kesin olan tek bir şey vardır Kur’anın önerdiği ekonomik sistem kapitalizm ve serbest piyasa ekonomisi adı altındaki liberalizm ile taban tabana zıttır.)

  Kur’anda önerilen ekonomik siztemden örnekler ile konuyu genişletelim


  Fazla verilenler,neden rızıklarını ellerinin altındakilere aktarıp da hepsi onda eşit hale gelmiyor? Allah'ın nimetini mi inkâr ediyor bunlar? (Nahl Suresi 71. ayet)

  Dindarlık, kafanızı umarsızca sağa sola çevirmek demek değildir! Dindarlık o dur ki; Allah’a, muhakeme gününe, meleklere, vahye, peygamberlere inanır; malını akrabaya, yetimlere, yolda kalmışlara ve boyunduruk altındakilere tereddütsüz dağıtır, salat’ı ikame eder, zekatı verir. Böyleleri sözlerini tutan kimselerdir. Bereket ve bolluk vaktinde mal dağıtarak sözlerini tuttukları gibi, zorluk, sıkıntı ve darlık zamanlarında da kararlılıksergilerler. İşte bunlardır Özü ve sözü bir olanlar/münafık olmayanlar. İşte bunlardır ‘’takva’’ sahipleri.
  (Bakara Suresi 177. ayet)

  Ve sana neyi infak edeceklerini de soruyorlar. De ki: "Helal kazancınızın size ve bakmakla yükümlü olduklarınıza yeterli olanından artanının tamamını verin." İşte Allah, ayetleri size böyle açıklar ki, derin derin düşünebilesiniz. (Bakara Suresi 219. Ayet)

  Kim hangi saçmalıklara dayanarak ne derse desin; Kuran’ın temel mesajı; ‘’mülkiyet ve paylaşım’’ üzerinedir… Kuran’a göre dinin sahibi Allah’tır. Dolayısı ile; mülkiyetin, sahibi Allah, dolayısı ile halk olmak durumundadır…Yani, Kuran verilerine göre, özel mülkiyet söz konusu değildir. Özel mülkiyeti meşru kılan sistemler ile işbirliği, ittifak ve benzeri hiçbir birliktelik mümkün değildir.

  İşte herkesin malca eşit olmaya doğru gittiği aç biilaç naçar insanların olmadığı toplumun her kesiminin karnının doyduğu hatta zengin ile fakir arasındaki farkın bugünkü gibi uçurum olmadığı aynileştiği bir ortamda hırsızlık yapmak çok çok çok büyük bir suç olduğu ve toplumun genel ahlak yapısını bozduğu için ve yine toplumun düzen refah ve huzurunu tesis ve temin için çalışan devletçe maddi olarak cezalandırılıpibret olması için hırsızın ellerinin kesilmesi çok çok çok büyük bir nimet ve ibrettir

  Kur’anın önerdiği ekonomik sistemde hırsızın elinin kesilmesi çok büyük adalet iken kesilmemesi zulümdür
  .

  Bugünkü Kur’ani olmayan ve Kur’an ile taban tabana çatışan kapitalist sistemde hırsızın elinin kesilmesi ise çok büyük bir zulüm olur hele hele sadece günlük ihyiyaçları için aç kaldığı için hırsızlık yapanın cezalandırılması bile başlı başına bir suçtur saygı ile


  KANIM AKSA DA ZAFER İSLAM'IN

  MADEM ÖLÜM TEK BİR DEFA GELECEK O DA NEDEN
  ALLAH İÇİN OLMASIN


 5. Beğenme Toygar_KIZIL Bu mesajı beğendi.
 6. #34
  YepYeni Üye Müslüman_Kul's Avatar
  Üye No
  505069
  Giriş Tarihi
  Jan 2012
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  25
  Konular
  13
  RepPuan
  -50583
  Rep Power
  0
  Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

  Varsayılan

  Hiçbir yasa Allah'ın yasasından üstün değildir. Allah hesapsız rızık verdi, HAK ile de hesap sorar..
  Haksızlığı da en iyi telafi eder, af edebilir.
  Yalnız Allah'ın Ayetleri bir bütündür bununda farkında olunmalı düşüncesindeyim, Hak olan Kur'an-ı Kerim ile batılı karıştırmayınız.

  Kur'an-ı Kerim tüm inananlara yetti ve yetecek Allah'ın izni ile. Bize düşen onu anlamaya çalışmak (kendi dilimizde).

 7. Beğenme ZamanYolcusu Bu mesajı beğendi.
 8. #35
  Uzman Üye Toygar_KIZIL's Avatar
  Üye No
  494617
  Giriş Tarihi
  Mar 2011
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  7,693
  Konular
  1311
  RepPuan
  2035428
  Rep Power
  1496
  Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

  Varsayılan

  HanifiTürk, güzel bir derleme. Ve de mantık isteyenlere verilebilecek en doğru cevap.

  Herkesin eşit/eşite yakın hak ve mülkiyete sahip olduğu bir ülkede bu eşitliği bozacak sura gedik açacak bir hareket hırsızlığın(başkasının hakkını gasp) oldukça sert cezalandırılması gerekir.

  Adalet, sosyal eşitlik, kardeşlik gibi tabulara sahipse ve bu tabular insana hitab eden ideal bir sistem ise, tabularını korumak zorundadır. Aksi taktirde domino taşı etkisiyle sistem yıkılacaktır.

  Tarihi/şimdiki örneklerden de görüldüğü gibi caydırıcılığı olan bir ceza biçimi, kayıtlarda kaç ceza var hırsızlıkla ilgili?
  Ya diğer sistemlerde hırsızlık durumu?

+ Yeni Konu Aç
3 sayfadan, 3.sayfa İlkİlk 123

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-10-10, 20:37
 2. Neden Devamlı Yasin Suresi ?
  By desire dilek in forum İslamiyet
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 26-06-08, 01:18
 3. Neden İslam Diyenler
  By Düş'ünce in forum İslamiyet
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-03-08, 08:04
 4. Neden İslam
  By MUHAMMEDİ in forum İslamiyet
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 23-11-07, 09:51

Ziyaretçiler bu sayfayı bu kelimeleri arayarak buldular:

suryede testereyle kesılen insanlar

maide suresi 38 el

suriyede kafası testereyle kesilenler

kafası kesilen insan

neden el kesilir

suriyede testere ile kafası kesilen

testere ile süriyede kafası kesilen

kangren olan el nasıl kesilir video Youtube

suriyede kafa kesme

suriyede kafa kesmeler

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açılamaz!
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

Forum Kuralları