3 sayfadan, 1.sayfa 123 SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 15 ile 42 arası

Konu: Saçları Deve Hörgücü Gibi Yapmak

Ateş Hattı seckince's Avatar
    Üye No
    282827
    Giriş Tarihi
    Apr 2008
    Konular
    2769
    Blog Entries
    14
    RepPuan
    116391716
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan Saçları Deve Hörgücü Gibi Yapmak

'Saçlarını Deve Hörgücü Gibi Yapan Giyimli Çıplaklar' Hadîsi Hakkında

Saçlarını deve hörgücü gibi yapan kadınlar hadîsi konusunda size bir kaynak gösteriyorum; Sahih-i Buharî’den sonra en muteber ikinci hadîs külliyatı olan Sahih-i Müslim’in Cennet 53 bölümünde şöyle bir hadîs rivayet edilmektedir:

GİYİNMİŞ ÇIPLAK KADINLAR: CENNET ONLARA UZAK
    “Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, henüz onları görmedim (Birinci sınıf) Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler (İkincisi) Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah’a taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar Başları deve hörgücü gibidirBu gibi kadınlar, Cennet’e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar Halbuki Cennet’in kokusu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir” (Hadîsin ravisi Ebu Hureyre hazretleridir)

Emine Erdoğan, belediye başkanı eşiyken türbanını pardesü üzerine sarkıtıyordu. Yıllar içinde önce bağlama stilini değiştirdi, sonra daha cesur renklere geçti
    Emine Erdoğan, kızları ve Hayrünnisa Gül'ün türban modası, diğer kadınları da etkiledi
    Önce saç taranıyor ardından topuz yapılıyor. Topuz ne kadar kabarık olursa sonuç o kadar güzel oluyor.Topuz desteklendikten sonra saça türbanın kaymaması için penye bir bone, bonenin üzerine ise türban geçiriliyor.

SAÇLARI DEVE HÖRGÜÇLÜLERE UYARI
    Gelelim saçları deve hörgücü gibi olan sözde tesettürlü kadın ve kızlara Onları çok yumuşak, çok saygılı bir şekilde uyarmak istiyorum

Önce geçen gün. İstanbul’un tarihî bir semtinde gördüğüm genç bir tesettürlü hanımdan bahs edeyim. Başında çok cırtlak ve parlak renkli yemyeşil bir eşarp vardı. Ayaklarında dizlerine kadar uzanan püsküllü siyah rugan bir çizme. Dar bir pantolon. Omuzlarında atkı gibi siyah küçük bir örtü…

Başını örttü diye bu hanım kıza tesettürlü mü diyeceğiz?

Yukarıda mealini verdiğim hadîs-i şerifte “Giyinmiş çıplak kadınlar…” ibaresi yer alıyor. Evet, böyleleri tesettürlü çıplaklardır. Böyle çarpıcı, göze batıcı, tahrik edici kıyafet, çıplak kadınlarınkinden daha fazla dikkat çeker.

Saçları deve hörgücü gibi olan kadınlar hadîsi, Resulüllah Efendimizin (Sallallahu aleyhi ve sellem) bir mucizesidir “Ben onları görmedim” diyor, ileride olacak bir şeyden bahs ediyor…

FETHULLAH HOCA FÜRUAT DEMİŞTİ
    Şu husus da çok iyi bilinmelidir ki, tesettür sadece bir füruat meselesi değildir. Tesettürün farz-ı ayn olduğuna iman etmek gerekir. Bu açıdan tesettür, İslâm’ın usûlünden (asıllarından, temellerinden) bir meseledir. Bunu küçük ve önemsiz göstermek çok vahim bir yanlıştır.

Bunlar da yasaklılar:

yorum sizin dostlar,

selam ve dua ile.

YAZI ALINTIDIR; RESİMLER TARAFIMDAN EKLENMİŞTİR. seckince

"seckince - sevmekesas - Speare" hattı...

2. Teşekkür musacim Bu mesaj için teşekkür etti.
    Platin Üye Semih's Avatar
    Üye No
    410964
    Giriş Tarihi
    Oct 2009
    Konular
    313
    RepPuan
    267783481
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

İkisi arasıdaki Fark size kalmış

M for Merve *Freyja's Avatar
    Üye No
    155509
    Giriş Tarihi
    Dec 2006
    Konular
    140
    Blog Entries
    3
    RepPuan
    412108387
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Önce geçen gün. İstanbul’un tarihî bir semtinde gördüğüm genç bir tesettürlü hanımdan bahs edeyim. Başında çok cırtlak ve parlak renkli yemyeşil bir eşarp vardı. Ayaklarında dizlerine kadar uzanan püsküllü siyah rugan bir çizme. Dar bir pantolon. Omuzlarında atkı gibi siyah küçük bir örtü…

Başını örttü diye bu hanım kıza tesettürlü mü diyeceğiz?

Yukarıda mealini verdiğim hadîs-i şerifte “Giyinmiş çıplak kadınlar…” ibaresi yer alıyor. Evet, böyleleri tesettürlü çıplaklardır. Böyle çarpıcı, göze batıcı, tahrik edici kıyafet, çıplak kadınlarınkinden daha fazla dikkat çeker.
    buna ben de çok sinir oluyorum

örtünmenin amacı bildiğim kadarıyla dikkat çekmemektir.

ancak bunlar bilakis dikkatleri üzerlerine çekiyorlar.

1-2 ay önce çarşıda gördüm altın sarısı eşarp takmış fena halde parlıyodu + yüzünde de yarım kilo makyaj hadi buyur burdan yak sonra bana dinden imandan bahsederler işte bu davranışı sevmiyorum.

bu şimdi kapalı mı oluyor senden benden daha dikkat çekici. ilginçler.

. . .
    . .
    .

sokakta giderken, kendi kendime
    gülümsediğimin farkına vardığım anlarda
    insanların beni deli zannedeceğini düşünüp
    daha çok gülümsüyorum.

.
    . .
    . . .

5. Beğenme küflüpeynir Bu mesajı beğendi.
    Platin Üye Semih's Avatar
    Üye No
    410964
    Giriş Tarihi
    Oct 2009
    Konular
    313
    RepPuan
    267783481
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi MisTraL# Mesajı Göster
    buna ben de çok sinir oluyorum

örtünmenin amacı bildiğim kadarıyla dikkat çekmemektir.

ancak bunlar bilakis dikkatleri üzerlerine çekiyorlar.

1-2 ay önce çarşıda gördüm altın sarısı eşarp takmış fena halde parlıyodu + yüzünde de yarım kilo makyaj hadi buyur burdan yak sonra bana dinden imandan bahsederler işte bu davranışı sevmiyorum.

bu şimdi kapalı mı oluyor senden benden daha dikkat çekici. ilginçler.

Evet örtünmenin amacı dikkat çekmemektir vücut hatlarını saklamaktır ancak bu türban delileri Kafalarını hörgücü gibi yaparlar pantolon giyerler ne de namaz kılarlar .
    Laf başörtüsüne gelince İslam Alimi kesilirler ..

Tesettür dediğin böyle olur

7. Beğenme Ezio Auditore, Spearman Bu mesajı beğendi.
    안녕히 계세요 Patikli Penguen's Avatar
    Üye No
    321051
    Giriş Tarihi
    Nov 2008
    Konular
    106
    RepPuan
    47964347
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

katılıyorm mervecim kesnlkle

Kanka Üye ₪ kyriaki ₪'s Avatar
    Üye No
    392613
    Giriş Tarihi
    Aug 2009
    Konular
    194
    RepPuan
    16799419
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

bu sefer size katılıyorum seckince. Giyimli çıplak ne kadar doğru ifade edilmiş. Eh tamam başını örtüyorsun da daracık skinny kot giyiyorsun milletin nerene baktığı belli, ayrıca yüzlerine 100 kat boya süren versiyonları da var bunların.
    Hristos Anesti!

Eski Toprak Dilşad's Avatar
    Üye No
    331918
    Giriş Tarihi
    Dec 2008
    Konular
    298
    RepPuan
    547593738
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Hem dinimizce uygun değil hem de hiç hoş durmuyor bence topuzu deve hörgücü gibi yapmak..Ne çok aşağıda ne de çok ykarı da olacak topuz....En iyisi bence şu resimdeki gibi..

Let's RocK! sparda's Avatar
    Üye No
    178434
    Giriş Tarihi
    Feb 2007
    Konular
    334
    RepPuan
    86065164
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

kurana göre süslenmek günah değil,başörtüsüde farz değil.bence inançlarınızı iyi öğrenmelisiniz.
    "Ben yüzyılların doğurduğu ölümüm" TURAN DURSUN

Kanka Üye top_cambazi's Avatar
    Üye No
    446670
    Giriş Tarihi
    Apr 2010
    Konular
    28
    RepPuan
    7933787
    Reputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi sparda Mesajı Göster
    kurana göre süslenmek günah değil,başörtüsüde farz değil.bence inançlarınızı iyi öğrenmelisiniz.
    Yaw git isine, sen ögrendin bitirdin, simdi de millete ders veriyorsun, öyle mi?? Ne kadar da hoca meraklisi insanlar varmis ya. Hem Ateist, hemde Kuran dersi veriyor. Kafayi yemek diye buna diyorlar galiba.
    Hz. Muhammed sav. Efendimizsiz Islam Olmaz

Peygamberimiz sav. Kuran´i Aciklamis ve Ögretmistir

Peygamberimizin sav. Acikladiklari ve Ögrettikleri de Hadis-i Serif´lerdedir

Hadis-i Serif´leri inkar etmek, Peygamberi sav. Inkar etmektir.

Kimse Kuran´i Kafasina göre yorumlamasin.

13. Beğenme musacim Bu mesajı beğendi.
    안녕히 계세요 Patikli Penguen's Avatar
    Üye No
    321051
    Giriş Tarihi
    Nov 2008
    Konular
    106
    RepPuan
    47964347

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi top_cambazi Mesajı Göster
    Yaw git isine, sen ögrendin bitirdin, simdi de millete ders veriyorsun, öyle mi?? Ne kadar da hoca meraklisi insanlar varmis ya. Hem Ateist, hemde Kuran dersi veriyor. Kafayi yemek diye buna diyorlar galiba.

evt haklısn...!

Üye No
    282827
    Giriş Tarihi
    Apr 2008
    Konular
    2769
    Blog Entries
    14
    RepPuan
    116391716
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi sparda Mesajı Göster
    Sana ne. Kur'an hakkında ahkam kesmek sana mı kaldı. İslam'da bu fer'i konulara girmeden önce Usul vardır. İman vardır. İman yoksa diğer konuları konuşmanıza gerek yok. Bunun mantıksızlık olduğunu da anlamalısın artık. Burda gelip de bilip bilmeden ahkâm kesmeye, müslümanlara akıl vermeye kalkman komik oluyor. Tesettür(tabii ki de başörtüsü de) farzdır. Bununla ilgili diğer konularda yeterli açıklamalarımız var. Ama tesettürden önce iman gerekir. İman yoksa gerisini konuşmaya gerek yok.

Yani aracın benzini kalmamışsa diğer teknik parçaları incelemeye gerek yok. Önce benzin koyulur, çalışmassa gene o takdirde diğer yerleri incelenir ve arızası aranır. Understand me??

TÜRK ! BordoBereli's Avatar
    Üye No
    124881
    Giriş Tarihi
    Oct 2006
    Konular
    134
    RepPuan
    188500698
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Bende bu hadisle ilgili bir video yayınlamıştım facebookta... Bazı arkadaşlardan tepki gördüm... Acaba bendemi sorun var yoksa onlarda mı ?

Bu resim bir insanlık ayıbıdır... Bu zalimlik... Zalimler için yaşasın Cehennem !!!!

-

Geçmişim çöplük.
    -

-

-

İçinizden geçerim.. marmara kazım's Avatar
    Üye No
    290324
    Giriş Tarihi
    Jun 2008
    Konular
    76
    RepPuan
    309609739
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Eğer bir ülkede DİNi tekeline almaya çalışanlar onu kullananlar varsa yasakların olması kaçınılmazdır.

Keyfekeder..

Yanıyorsun fuat abi..

Ne Mutlu TÜRK olana !

Biz ki BOZKURT soyluyuz arkamızda onlarca köpeği havlatan asil ırkın evladıyız.

Aziz Bağırsaklar TheBull's Avatar
    Üye No
    169885
    Giriş Tarihi
    Feb 2007
    Konular
    61
    RepPuan
    22285529

Tesettürlü bayanlar saçları açık bayanlardan çok daha fazla dikkat çekiyorlar, ilk onlar göze batıyor. Saçlarına fön çeksin boyatsın falan demiyorum. Normal bir şekilde toplasa açık dursa, kimsenin gözüne batmazlar. Sapıkların dışında tabii...
    .

Visita Interiorae Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem

.

Üye No
    282827
    Giriş Tarihi
    Apr 2008
    Konular
    2769
    Blog Entries
    14
    RepPuan
    116391716

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi TheBull Mesajı Göster
    Tesettürlü bayanlar saçları açık bayanlardan çok daha fazla dikkat çekiyorlar, ilk onlar göze batıyor. Saçlarına fön çeksin boyatsın falan demiyorum. Normal bir şekilde toplasa açık dursa, kimsenin gözüne batmazlar. Sapıkların dışında tabii...
    Yani siz de başörtüsüne takılmışsınız. Ya hu!! İnsanların örtüsüne karışmak nasıl size bu kadar normal gelebiliyor ki? Siz nasıl bu hakkı bulabiliyorsunuz kendinizde? Başörtmek yani tesettür açıkça yasalarla ve zorbaca yasaklanıyor bu ülkede. Sizin öncelikle bu yasağa karşı çıkmanız lazım. Onsan sonra da isteyen kapatır isteyen sizin de dediğiniz gibi ''normal toplar'' saçlarını.

Kimsenin kimseye ''Efendim gözüme batıyorsun'' deme hakkı var mı bu ülkede veya başka ortamlarda? Böyle bi kast sistemi mi var acaba? Başımızda bazı özel yetkilere sahip, göz zevki bozulmaması gereken, gözlerine batılmaması gereken EFENDİLER mi var acaba???

Biraz düşünün lütfen dediklerinizi!!!

20. Teşekkür musacim Bu mesaj için teşekkür etti.
+ Yeni Konu Aç
3 sayfadan, 1.sayfa 123 SonSon

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)