3 sayfadan, 1.sayfa 123 SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 15 ile 43 arası

Konu: Fethullah Gülenin Evi (Pennsylvania)

Fenerrr Azrailin geldi!!! BATUHAN-BOZKURT's Avatar
    Üye No
    226791
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    312
    RepPuan
    15939397
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan Fethullah Gülenin Evi (Pennsylvania)

Amerika’nın Pennsylvania eyaletinde yaşayan bir aşırı sağcı eski gazetecinin, “Dünyanın en tehlikeli İslamcısı aramızda yaşıyor” başlıklı bir haberi sitesinde yayınlaması olay yarattı. Fethullah Gülen’in yaşadığı bölgede yayın yapan Pocono Record gazetesi Gülen’in kaldığı çiftliğe gitti

Resmi kayıtlarda ’Altın Jenerasyon İbadet ve Dinlenme Merkezi’ olarak görünen evi görüntüleyen gazete komşularıyla konuşup iddiaların asılsız olduğunu manşet yaptı. Gülen’in akciğerlerinin su topladığı ve odasından sadece cemaate imamlık yapmak için çıktığı da haberde yer aldı

1999 yılında Amerika’ya giden ve 11 yıla yakın süredir hayatını bu ülkede sürdüren Fethullah Gülen’in Pennsylvania eyaletindeki Pocono Dağı eteklerinde yer alan Saylorsburg kentinde kaldığı çiftlik ilk kez görüntülendi. Gülen’in yaşadığı villayı gün yüzüne çıkaran gelişmeler ABD’li öğretim üyesi olan eski FBI danışmanı Paul L. Williams adlı aşırı sağcı gazetecinin “Son Haçlı Seferi” adlı internet blog’unda yazdığı yazı ile patlak verdi. Williams, Gülen’in yaşadığı “Altın Jenerasyon İbadet ve Dinlenme Merkezi” ne (G olden Generation Worship and Retreat Center) gidip burada çektiği fotoğraflarla Gülen’i ağır ifadelerle eleştiren bir yazı yazdı. “Dünyanın en tehlikeli İslamcısı’nı Afganistan’da, Pakistan’da, Sudan’da ya da Somali’de aramayın. Yanıbaşımızda 30 milyar dolarlık servetiyle dünya genelinde bir halifelik kurmak için çalışıyor. Çiftlikte Kalaşnikof’larla silahlı eğitim yapılıyor. Çevredekiler yükselen silah sesleri nedeniyle FBI’a defalarca şikayet iletti. FBI da buraya baskınlar düzenledi. Ancak valiliğin Gülen’i bölgeden gönderme girişimleri kendisine Green Card (Yeşil Kart) verilmesi sonrasında sonuçsuz kaldı. 100 dönümlük çiftlikteki helikopterler alçak uçuş yaparak çevredekileri rahatsız ediyor. Silahlı 100 İslamcı tarafından kale gibi korunan çiftlikte yaşayan Gülen’in bu aktivitelerine FBI, CIA ve federal hükümet nasıl sessiz kalıyor?” diye sordu.

Komşularla konuştular

Williams’ın bu yazısı çiftliğin çevresinde yaşayan Amerikalılar arasında huzursuzluk yaratınca bölgede yayın yapan yerel gazete Pocono Record, “ABD’de şok etkisi yarattığını” söylediği yazıda yer alan iddiaların doğru olup olmadığını incelemek için çiftliğe giderek çekim yapmak istedi. Merkezde yaşayan Gülenciler de yazılanların iftira olduğunu kanıtlamak adına Fethullah Gülen’in yaşadığı evi ve çiftliğin birçok noktasını fotoğraflama izni verdi. Gülen’in yaşadığı villa da 11 yıl sonra ilk kez bu şekilde görüntülenmiş oldu. Gazete ayrıca çiftliğin çevresindeki Gülen’in komşularıyla da röportaj yaptı ve, Amerikalılar’ın “Hiç silah sesi duymadık. Beraber piknik yapıyoruz. 11 Eylül’den sonra defalarca kapımızı çalıp yaşananlardan dolayı özür dilediklerini ve bu saldırıyı yapanların İslam’la alakası olamayacağını anlattılar” şeklindeki sözlerine yer verdi. Howard Beers adlı Amerikalı haftada 6-7 gün çiftliğe gidip oradaki tadilat işlerini yaptığını belirterek, “Hepsi çok iyi insanlar. Eğer burada bahsedilen şeylerden biri yaşanmış olsaydı bunu ilk görecek insan ben olurdum. Çiftlikte olduğum süre içerisinde hiç bir zaman ne bir silah gördüm ne de silah sesi duydum. Söylenenlerin hepsi asılsız” ifadesini kullandı.

GÖLET VE REZİDANSLAR VAR

Pocono Record gazetesi muhabiri Dan Berrett, 5 milyon müridi olduğunu söylediği Gülen’in yaşadığı çiftliğin bir dinlenme merkezini andırdığını, içinde basketbol ve futbol sahaları, eski ağaçlar, gölet ve çiftlikte yaşayan 100 kişi ve ziyarete gelen konuklar için rezidanslar bulunduğunu yazdı.

O ADAMIN SÖYLEDİĞİNİN TERSİYİZ

Amerikalı gazeteciye faaliyetleri ve Gülen hareketi konusunda bilgi veren merkezin başkanı Bekir Aksoy, “O adamın söylediklerinin tam tersiyiz” açıklamasını yaptı. Berrett de çiftlikte bulunduğu süre içerisinde hiç silah görmediğini, orta yaşlı, modern kıyafetler giyen ılımlı ve bıyıklı insanların burada yaşadığını, ayrıca başörtülü kadınların ve kız çocuklarının da göze çarptığını aktardı.

‘GELİŞİ BİR KAZAYDI’

Çiftlikteki merkezin yöneticileri, Gülen’in kendilerinin misafiri olduğunu belirterek girişte güvenlik önlemlerinin alınma sebebinin de Gülen’i yağmur gibi gelen Türk ziyaretçilerden korumak olduğunu söyledi. Bekir Aksoy, “Burayı çok sevdi ve bir daha da ayrılmadı. Aslında buraya gelişi bir kazaydı” dedi.

Akciğerleri su topladı

Merkezde Gülen’le birlikte yaşayan Türkler, gazeteye verdikleri bilgide 68 yaşındaki Gülen’in sağlık problemlerinin arttığını ve akciğerlerinin su toplamaya başladığını aktardı. Ayrıca diyabet, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı bulunduğunu belirtti. Bu nedenle odasından günde 5 vakit kılınan namaza imamlık etmek için çıkması dışında çok nadir dışarıya adım attığını anlattı.

Çiftliğin eski bir yaz kampı olduğu, Kemal Özgür adlı mikrobiyolog bir Gülenci’nin Minnesota’da tanıştığı Gülen’i buraya devat etmesinin ardından Fethullah Gülen’in o zamandan bu yana hayatını burada sürdürdüğü belirtildi. FBI’ın çiftliğe geldiğini doğrulayan merkez, bunun Gülen’in göçmenlik tartışması sırasında gerçekleştiğini ve uzun yıllar önce olduğunu kaydetti. Gazetenin bilgisine başvurduğu FBI ajanı J.J. Klaver da, “Yıllardır o çiftliğe hiç gitmedik” bilgisini iletti.
    Düzenleyen BATUHAN-BOZKURT : 19-04-10 at 12:54
    Ne Mevlana olup Semah döndük
    Ne Nursi olup VATAN böldük
    Ahi Olup devlet Kurduk
    600 yıl yaşasın diye

BATUHAN

aynı yoldan geçmişiz bir, aynı sudan içmişiz biz

http://www.dailymotion.com/video/xj2...embed&start=10

YüzBaşı urunguşat's Avatar
    Üye No
    221795
    Giriş Tarihi
    Jul 2007
    Konular
    2403
    Blog Entries
    1
    RepPuan
    169825313
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Batuhan kardeşim yazının tamamını okudum..
    Ama servetinden başka bir şey anlamadım..
    içerde kadınlar onun karısımıymış.

Gasteler bi kötüleyip neden bir iyi yazıyorlar onuda anlamış değilim.
    TOMA'yla SOMA'yı Söndürebilirmisin

ÖLÜM VAR YA ÖMER !!! VatanBayraK's Avatar
    Üye No
    381431
    Giriş Tarihi
    Jun 2009
    Konular
    382
    Blog Entries
    3
    RepPuan
    108035602
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

2.si resim photoshop

Dikkat ettinizmi?

Konunun siyaset ile alakası nedir ve ne biçim başlık?
    Kaynak nerde kanıt nerde?

Bu iftiranın İslamdaki yer nedir?

Allah bir kimsenin perdesini yırtmak isterse o kişiyi temiz insanları ayıplamaya sevk eder. Ayıbını örtmek dilerse o kimse, ayıplı kimseler hakkında konuşamaz hale gelir. Yardım etmek isterse, ona dua ve yakarış kapısını açar.

MEVLANA...

Üye No
    226791
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    312
    RepPuan
    15939397
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi cєηкααη Mesajı Göster
    Batuhan kardeşim yazının tamamını okudum..
    Ama servetinden başka bir şey anlamadım..
    içerde kadınlar onun karısımıymış.

Gasteler bi kötüleyip neden bir iyi yazıyorlar onuda anlamış değilim.

kaanım adam haremi kormuş aga 30 milyon dolarlık servet bunun yarısı Türkiyedeki enayilerden olmak üzere yarısıda fbı ve cıa tarafından gazetenin yazarı isyan etmiş adam ama koruyorlar diyo? niye koruduklarını belki o gülenin Türkiyede ve dünyada abd ye adam yetiştirdiğini bilmediği için o anlıyamıyor abd yoksa öyle islamcı felan kendi topraklarında barındırırmı anasını ağlatır hepsinin niye koruduklarını o adam çövememiş ama Türkiyedeki faaliyetlerini bilse bunların nasıl abd nin kulluğunu yaptıklarını ve islamı yozlaştırdıklarını görse oda hakverecek niye koruduklarına hükümetin ama bilmiyo işte etrafta karılar kızlar var ve birde 30 MİLYON DOLARLIK SERVETİ OLAN BİR MÜEZZİN VAR HELAL PARA HEPSİ KOÇUM ALINTERİYLE KAZANDI O SERVETİ YAZIK BAKSANA FAKİRHANESİNE GARİBİN MİLLET ACINDAN ÖLÜYO TÜRKİYEDE BİZİM BURDAKİ ENAYİLERDE PARA VERİYO KENDİ AKRABASI ACINDAN ÖLÜP BUNLARA PARA AKITAN DANGALAK BENİM AİLEMDEDE MEVCUT, ADAM BEKAR VE ÇEVREDE KADIN VE KIZLAR VARMIŞ NE AYAKMIŞ BU KARI KIZLAR? anla sende kaanım herifin motivazyon ekibi
    Ahi Olup devlet Kurduk
    600 yıl yaşasın diye

BATUHAN

YüzBaşı urunguşat's Avatar
    Üye No
    221795
    Giriş Tarihi
    Jul 2007
    Konular
    2403
    Blog Entries
    1
    RepPuan
    169825313

siyaset alakası adamın saltanat kurmak istediği.

Şimdi anladım Batuhan reis valla bu adamdan herşey beklenir.

Göbeklerine imza atıyodur.
    TOMA'yla SOMA'yı Söndürebilirmisin

Üye No
    226791
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    312
    RepPuan
    15939397

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi VatanBayraK Mesajı Göster
    2.si resim photoshop

Dikkat ettinizmi?

Konunun siyaset ile alakası nedir ve ne biçim başlık?
    Kaynak nerde kanıt nerde?

Bu iftiranın İslamdaki yer nedir?
    hee montaj gördük montajı yazının tamamını okudum birkaç kelimenin çevirisi hariç gazete vatan TÜRKÇEYE nakletmiş ve doğru resim çok orda adamlar tek tek çekmişler al aşşağıdaki link sana kapak olsun. sizin bu atmasyonlarınız yokmu o villada montaj paralarda montaj herşey montaj garip bir karavanda yaşıyo o kadar garip bi hayat sürüyo diğer resimleride koyacam sen kafanı yorma nasıl sizi yolduklarını ve kullandıklarını millet görsün diye abd nin kapı kulları

http://www.poconorecord.com/apps/pbc...8/NEWS/4180350
    Ahi Olup devlet Kurduk
    600 yıl yaşasın diye

BATUHAN

Cool Üye Arthur Brwcla's Avatar
    Üye No
    376818
    Giriş Tarihi
    May 2009
    Konular
    270
    RepPuan
    37689858
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

ev ev değil saray mübarek beyaz saray bunun yanında halt etmiş :P
    "Ayakta Ölmek Diz Üstünde Yaşamaktan Yeğdir"

T.C. Oğuzlar dag-han's Avatar
    Üye No
    335692
    Giriş Tarihi
    Jan 2009
    Konular
    1699
    RepPuan
    26769280
    Reputation Bilgileri

batuhan o okkali kelimeyi kaldirmisin bag kuramamistim simdi konu daha anlam kazandi suclamalar ve aklamalar.
    unutmadan sunuda yazayim abd bayrakli residans degil bu konak

batuhan 30 milyonun lafimi olur milyar olacakti
    Yanıbaşımızda 30 milyar dolarlık servetiyle
    Düzenleyen dag-han : 19-04-10 at 13:28

Eğer sen bugun susuyorsan..
    Korkup kenara siniyorsan..
    Dünü unutuyorsan..
    Yarına mücadele etmiyorsan..
    Memleketin sömürülmesine göz yumuyorsan..
    Ulusal namusun ve şerefin ayaklar altına alınırken günlük hayatına devam ediyorsan..
    Sözün bittiği yerdeyiz!!! Ümit Doganci

Üye No
    226791
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    312
    RepPuan
    15939397

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi dag-han Mesajı Göster
    batuhan o okkali kelimeyi kaldirmisin bag kuramamistim simdi konu daha anlam kazandi suclamalar ve aklamalar.
    ben kaldırmadım aga biri kaldırmış
    Ahi Olup devlet Kurduk
    600 yıl yaşasın diye

BATUHAN

Moderatör Forvette's Avatar
    Üye No
    325654
    Giriş Tarihi
    Dec 2008
    Konular
    9225
    RepPuan
    26549805
    Reputation Bilgileri
    Ünvan : Moderatör

Fethullah Gülen'in sürekli misafirleri var.
    Haftada 150-200 kişi Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinden geliyor.
    NE YAPACAKTI, DERME ÇATMA KULÜBEDE Mİ KALACAKTI.
    Ama Türkiye'de yaşamasını engelleyen ne?
    Hadi diyelim geçerli bir sebep var,
    alternatif niye Amerika?
    Bunlara da yanıt var mı?

Platin Üye yurdusen's Avatar
    Üye No
    19747
    Giriş Tarihi
    Jun 2005
    Konular
    3541
    RepPuan
    13883558
    Reputation BilgileriReputation Bilgileri

Var,var.Amerika coook güzel.Para bol,rakI bol,uyusturucu bol,karI bol.Amerika bir baska alemdir canIm.Üstelik rahat,rahat "yola" devam.Hani su malum yollar.

Platin Üye Semih's Avatar
    Üye No
    410964
    Giriş Tarihi
    Oct 2009
    Konular
    313
    RepPuan
    267783481
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Saray yavrusu

ÖLÜM VAR YA ÖMER !!! VatanBayraK's Avatar
    Üye No
    381431
    Giriş Tarihi
    Jun 2009
    Konular
    382
    Blog Entries
    3
    RepPuan
    108035602

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi BATUHAN-BOZKURT Mesajı Göster
    hee montaj gördük montajı yazının tamamını okudum birkaç kelimenin çevirisi hariç gazete vatan TÜRKÇEYE nakletmiş ve doğru resim çok orda adamlar tek tek çekmişler al aşşağıdaki link sana kapak olsun. sizin bu atmasyonlarınız yokmu o villada montaj paralarda montaj herşey montaj garip bir karavanda yaşıyo o kadar garip bi hayat sürüyo diğer resimleride koyacam sen kafanı yorma nasıl sizi yolduklarını ve kullandıklarını millet görsün diye abd nin kapı kulları

http://www.poconorecord.com/apps/pbc...8/NEWS/4180350

Zihniyete bak böyle zihniyete hiç kusura bakma tükürülür jişiliğini tanımıyorum alacağım vereceğim yoktur Allah hidayet versin ama senin sürdürdüğün zihniyet birçok Müslümanda mevcut.
    Müslüman zaten zengin olmalı nerde görülmüş fakir olun diye.Bir tane ayet ve hadis verirmisin!!
    Örneğin Efendimiz(sav) tebliğe giderken altın kürkünü giyermiş Hz.Süleman(sa) ın sarayları varmış heryer cennetmiş çok da zenginmiş Hz.Zülkernay'da öyleymiş.
    Aç bak Kur'an'ı hadisi.Varsa yalanım dök ortaya.
    Ama senin varsa ki var olduğu ap açık belli.
    Evet o resim montaj benim bildiğim insanlar yeryüzündeyse ayakları yere basar ama ben resimde kadınların ayağının yere bastığını görmedim ve lakin doğru olsada yanlış birşey yok orda İslam'a aykırı değildir.
    Tebliğde kadın erkek ayrımı yoktur.

f.Gülen'in saray gibi evi varya gurur duyuyorum.

Şimdi sana sorarım bir barakada tebliğ yapsan kaç kişi yanına gelir?
    Allah emrediyor bize temiz giyinmeyi kaliteli olmayı emrediyor.
    Nerde fakirlik sümsük olun birilerinin arkasında gıybey edin gıybete ortak olun kötülüğe hizmet edin diye nerde yazıyormuş?

İşiniz gücünüz mazlum bir adala uğraşmak.
    Ama az kaldı neyi ne olduğunu öğreneceksiniz inşaAllah.
    Allah sormazmı bu konuyu neden açtın kime yararı var İslam'a hizmet için mi?
    Benim rızam için mi yoksa Resulum için mi?

Hiiç iftira gıybet olsunda ne olursa olsun.Hadi sıkıysa gıybet etmiyoruz de göreyim.

Allah bir kimsenin perdesini yırtmak isterse o kişiyi temiz insanları ayıplamaya sevk eder. Ayıbını örtmek dilerse o kimse, ayıplı kimseler hakkında konuşamaz hale gelir. Yardım etmek isterse, ona dua ve yakarış kapısını açar.

MEVLANA...

Üye No
    226791
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    312
    RepPuan
    15939397

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi yurdusen Mesajı Göster
    Var,var.Amerika coook güzel.Para bol,rakI bol,uyusturucu bol,karI bol.Amerika bir baska alemdir canIm.Üstelik rahat,rahat "yola" devam.Hani su malum yollar.
    olurmu yurdusen kardeşim adam yazzık sürünüyo abd de çileler çekiyo kaçak. en çok sevdiğim ve takdir ettiğim konu ise şu bu adamla ilgili burdaki koyunları iyi güdüyo ve çocuklarının rızkını iyi götürüyo bende FETOŞ A diyorum ki gööttttüüürrrrrrrrr yarasın tosunuma
    Ahi Olup devlet Kurduk
    600 yıl yaşasın diye

BATUHAN

Platin Üye Semih's Avatar
    Üye No
    410964
    Giriş Tarihi
    Oct 2009
    Konular
    313
    RepPuan
    267783481
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

2. resim photoshop felan değil az önce fox haber verdi kadınların hepsi türbanlı felan diyor resminide verdi Montaj yok yani

+ Yeni Konu Aç
3 sayfadan, 1.sayfa 123 SonSon

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)