Genel

Size en uygun paketi seçin, cep telefonunuzdan internete bağlanırken en avantajlı fiyatlardan faydalanın!
Cep telefonunuzdan internete bağlanmak için tavsiye edilen internet paketleri:
Seçenekler - Paket Ücreti* - Paket Aşımı / MB** - Nasıl satın alınır?

Aylık 100 MB - 9,38 TL - 0,05 TL - AY yazıp 2260'a kısa mesaj göndererek

Cep telefonunuzu modem olarak kullanmak için tavsiye edilen internet paketleri:
Seçenekler - Paket Ücreti* - Paket Aşımı / MB** - Nasıl satın alınır?

Aylık 1 GB - 29 TL - 0,05 TL - ABONE 1GB yazıp 2260'a kısa mesaj göndererek
Aylık 4 GB - 39 TL - 0,05 TL - ABONE 4GB yazıp 2260'a kısa mesaj göndererek
Aylık 8 GB - 69 TL - 0,05 TL - ABONE 8GB yazıp 2260'a kısa mesaj göndererek

*Fiyatlara tüm vergiler (KDV, ÖİV) dahildir.
** Paket aşımları faturalı hatlar için tüm vergiler dahil 0,000049 TL/KB olarak ücretlendirilir.
2260'a gönderilen tüm kısa mesajlar ücretsizdir.
İnternet paketleri için abonelik başvurularınızı kısa mesaj ile, SüperŞifre'nizle sitemizdeki Online İşlem'den, size en yakın Turkcell Ekstra'ya veya Turkcell Abone Merkezi'ne giderek ya da 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak yapabilirsiniz.

Standart Mobil İnternet Tarifesi:

Faturalı hat kullanıcıları için standart mobil internet bağlantı ücretleri aşağıdaki gibidir:

Kullanım - Ücretlendirme (KDV, ÖİV dahil)
1 KB - 1 MB 1,99 TL *
1 MB üzeri 0,001943 TL / KB
* Aynı fatura dönemi içinde yapılan ve toplamda 1 MB'a kadar olan kullanımlar toplam 1,99 TL olarak ücretlendirilir.

Standart mobil internet bağlantı ücretleri turkcell-im dahil tüm wap ve web sitelerinde geçerlidir. Bireysel faturalı abonelerin sese kapalı ve sadece veri iletişimine açık SIM kartları ile kullanmakta oldukları "data hattı" kullanımları standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

İnternet paketi olmayan faturalı hat sahibi kullanıcılar için bir fatura döneminde 1 GB'a kadar GPRS kullanım ücretinin üst sınırı KDV, ÖİV dahil 199 TL olarak belirlenmiştir. 1 GB'ı aşan kullanımlar KDV, ÖİV dahil 0,00013 TL/KB üzerinden ücretlendirilir. İnternet paketleri abonelik ücretleri ve paket aşımları fatura üst sınır uygulamasına dahil değildir.

CSD Data ile bağlantı ücreti, faturalı hat kullanıcıları için dakika başına ücret 0,24 TL'dir (KDV, ÖİV dahil). CSD Data bağlantı ücretleri fatura üst sınır uygulamasına dahil değildir.

Notlar
*İnternet paketi aboneliği olmadan yapılan mobil internet kullanımları Standart Mobil İnternet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
*Ekonomik İnternet Paketleri sadece yurtiçinde, Turkcell kapsama alanında kullanılabilir. Yurtdışı kullanımları için geçerli değildir. Yurtdışında kullandığınız veri, GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
*Paketinizde kalan kullanım hakkı bilgisini, KALAN yazıp 2260'a ücretsiz kısa mesaj göndererek veya 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz. Hazır Kart aboneleri paketleri kapsamında kalan kullanımlarını *456*3# tuşlayarak öğrenebilirler.
*Haftalık pakette hafta içinde kullanılmayan MB miktarı bir sonraki haftaya, aylık paketlerde ay içinde kullanılmayan MB miktarı bir sonraki aya devretmez.
Abonelik iptal edilmediği sürece aylık paketler 30 günde bir, haftalık paketler ise 7 günde bir otomatik olarak yenilenir.
*İnternet kullanımında indirilen ve yüklenen (download+upload edilen) veri paket limitinden düşer. Paket aşımında da yine indirilen ve yüklenen veri paket aşım ücreti üzerinden ücretlendirilir.
*Ekonomik İnternet paketlerine abone olmak, aboneliği iptal etmek, kalan MB miktarını öğrenmek ve sorulan sorulara cevap vermek için 2260'a gönderdiğiniz tüm mesajlar ücretsizdir.
*Ekonomik İnternet Paketleri abonelik ücretleri ve paket aşımları fatura üst sınır uygulamasına dahil değildir.
30 Temmuz 2009'da aylık 1 GB'lık ekonomik internet paketi aktif olan abonelerin paket hacmi, bu tarihten sonraki ilk abonelik yenilemesi ile birlikte 4 GB'a yükseltilecektir.
30 Temmuz 2009'da aylık 3 GB'lık ekonomik internet paketi aktif olan abonelerin paket hacmi, bu tarihten sonraki ilk abonelik yenilemesi ile birlikte 6 GB'a yükseltilecektir. Bu paket mevcut aboneler için ayda KDV, ÖİV dahil 59 TL / 440 kontörden yenilenecek, 30 Temmuz 2009'dan sonra bu pakete yeni abone alınmayacaktır.
*Turkcell, Ekonomik İnternet paketlerinin geçerlilik tarihlerinde ve/veya ücretlendirmelerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Sık Sorulanlar
Bilgisayarımla internetten ulaştığım her sayfaya cep telefonumdan da ulaşabilir miyim?
Telefonunuz internet uyumluysa, bilgisayarınızla ulaştığınız her sayfaya cep telefonunuzdan da ulaşabilirsiniz. Ancak sayfaların görüntülenebilirliği; telefonunuzun tarayıcısına, ekran boyutuna ve ziyaret edilen sayfaların yapısına göre değişebilir.
Bilgisayarınızdan ulaştığınız sitelerinin cep telefonunuza uyarlanmış hallerini görüntüleyebilmek için wap.turkcell-im.com.tr sayfasında yer alan turkcell-im internet servisini deneyebilirsiniz. turkcell-im internet; ziyaret ettiğiniz sitenin yapı ve içeriğini cihazınızın modeli, ekran boyutu ve tarayıcı özelliklerine göre adapte edecek ve siteyi cihazınıza en uygun şekilde görüntülemenizi sağlayacaktır. turkcell-im'e ulaşmak için cep telefonunuzun kısayolunu kullanabilir veya internet tarayıcınıza wap.turkcell-im.com.tr adresini yazabilirsiniz.

WAP nedir?
WAP kelimesi, Wireless Application Protocol'ün (Kablosuz Uygulama Protokolü) kısaltılmasıdır. WAP, iletişim protokol serilerinden oluşan ve kablosuz cihazlar için tasarlanmış bir uygulamadır. Kısaca WAP, cep telefonunuzdaki özel internet ortamıdır.

3G hızında internet kullanmak için ne yapmam gerekir?
3G hızında internet kullanabilmek için öncelikle 3G destekleyen bir cihaza sahip olmanız ve 3G kapsama alanında olmanız gerekir. Eğer 3G'ye henüz geçmediyseniz 3G yazıp 2323'e ücretsiz göndermeniz, internet ayarlarınızı almak için de WAP veya INTERNET yazıp 2222'ye göndermeniz yeterlidir. Göndereceğiniz kısa mesajlar, alacağınız ayarlar ve 3G dünyasına katılım tamamen ücretsizdir.

Cepten internet kullanmaya nereden başlayabilirim?
Cepten internet kullanmaya başlamak için turkcell-im'i ziyaret edebilir, en popüler sitelere turkcell-im üzerinden tek tıkla ulaşabilirsiniz.
turkcell-im'e ulaşmak için telefonunuzun tarayıcısına wap.turkcell-im.com.tr adresini yazabilir, kısayol ikonunu telefonunuza ücretsiz indirmek için turkcell-im yazıp 2580'e gönderebilir ya da turkcell-im link'inin size ücretsiz gönderilmesi için turkcell-im yazıp 4040'a gönderebilirsiniz.

Ekonomik İnternet Paketi Nedir?
İnternet paketleri, sabit ücretli, internete indirimli erişim paketleridir.

Haftalık İnternet Paketi (50 MB) ile neler yapabilirim?
Haftalık internet paketi ile bir hafta boyunca kullanılmak üzere 50 MB lık kullanım hakkı verilmektedir. Haftalık paket ile 5.000 e-posta, 1.400 gazete sayfası okuyabilir, 200 cep telefonu oyunu ya da 150 mini video klip indirebilirsiniz. Bu kullanımların hepsi ayrı ayrı 50 MB'a denk gelmektedir.
İnternet paketinizi kullanarak içerik indirmeniz durumunda, içerik bedelini ayrıca ödemeniz gerekmektedir.

Aylık İnternet Paketi (100 MB ) ile neler yapabilirim?
Aylık paket (100 MB) ile yaklaşık 10.000 e-posta, 2.800 gazete sayfası okuyabilir, 400 cep telefonu oyunu ya da 300 mini video klip indirebilirsiniz. Bu kullanımların hepsi ayrı ayrı 100 MB'a denk gelmektedir.
İnternet paketinizi kullanarak içerik indirmeniz durumunda, içerik bedelini ayrıca ödemeniz gerekmektedir.

Paket dahilindeki kullanımlarım ay içinde tükenirse, paketi aşan kullanımlarım nasıl ücretlendirilir?
Paket limitinizi doldurduğunuzda kullanımlarınız;
- Faturalı hatlar için 0,000049 TL/KB (KDV, ÖİV dahil)
- Ön ödemeli hatlar için 2 kontör / 35 KB olarak ücretlendirilir.

İnternet paketimde ne kadar kullanımım kaldığını nasıl öğrenebilirim?
İnternet paketinizde kalan kullanımlarınızı KALAN yazıp 2260'a ücretsiz kısa mesaj göndererek ya da 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'nden öğrenebilirsiniz. Hazır Kart aboneleri paketleri kapsamında kalan kullanımlarını *456*3# tuşlayarak da öğrenebilirler.

Haftalık paketim varsa aylık paket alabilir, ya da aylık paketim varsa haftalık paket alabilir miyim?
Haftalık internet paketiniz varsa paketinizi iptal etmeden aylık pakete geçiş yapabilirsiniz. Haftalık paketinizin yenilenmesi bitecek ve paket aboneliğiniz aylık olarak devam edecektir.
Aynı şekilde, aylık paketiniz varsa haftalık paket almanız durumunda paket aboneliğiniz haftalık olarak devam edecektir.
Haftalık paketten sadece Hazır Kart müşterileri faydalanabilir.

Paket yenilenme döneminde hattımda yeterli kontör yoksa ne olur?
60 gün boyunca her gün 1 defa hattınızda yeterli kontör olup olmadığını sorgulanır. 60 gün boyunca hattınızda yeterli kontörünüz yoksa paket yenileme talebiniz iptal edilir.

Paketlerimi yurtdışında kullanabilir miyim?
İnternet paketlerinizi sadece yurt içinde, Turkcell kapsama alanında kullanabilirsiniz. Yurtdışında kullandığınız veri, GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Bir haftada kaç defa haftalık paket satın alabilirim?
1 haftada en fazla 2 haftalık paket satın alınabilir. İkinci paket alındığında ilk paket bir daha yenilenmez, fakat kullanılmayan haklar son alınan pakete devir olur. Son alınan paketin yenilenme tarihinde kullanılmayan haklar bir sonraki haftaya devretmez.

Bir ayda kaç defa aylık paket satın alabilirim?
Bir ayda en fazla 2 aylık paket satın alınabilir. İkinci paket alındığında, ilk paket bir daha yenilenmez fakat son kullanım tarihine kadar kullanılabilir. Son alınan paketin yenilenme tarihinde kullanılmayan haklar bir sonraki aya devretmez.

Bir üst pakete geçmek istediğimde paketimi iptal etmem gerekir mi?
Hayır. Bir üst pakete geçmek istediğinizde sadece yeni paketinizi talep etmeniz yeterlidir. Önceki paketinizin yenilenmesi durdurulacak, kalan kullanımlarınız önceki paketinizin bitiş tarihine kadar kullanılabilir olacaktır. Yenilenme işlemi yeni paket üzerinden devam edecektir.

Ekonomik İnternet paketleri nasıl iptal edilir?
Haftalık ve aylık paket aboneliklerini iptal etmek için, IPTAL yazıp 2260'a ücretsiz kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir.
Ayrıca kimliğinizle Turkcell Ekstra 'lara başvurabilir, 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir, SüperŞifre'nizle Online İşlem Merkezi'nden de iptal işlemi yapabilirsiniz.

İnternet paketi iptal edildiğinde kalan kullanımlar silinir mi?
Hayır. İnternet paketinizi iptal ettiğinizde paketinizin son kullanım tarihine kadar kalan haklarınızı kullanabilirsiniz.

Numara değişikliği, devir, ödeme tipi değişikliği ya da servisler arası geçiş yaptığımda internet paketi aboneliğim devam eder mi? Kullanmadığım haklarıma ne olur?
Paketiniz iptal olur ve kalan kullanımlarınız silinir.

Ekonomik İnternet paketleri, Turkcell Blackberry ve Turkcell E-postacı için de geçerli midir?
Ekonomik İnternet paketleri Blackberry'yi modem olarak kullanarak laptop üzerinden internet bağlantınız için geçerlidir, ama Blackberry'deki e-posta alışverişiniz için geçerli değildir.