• Acılı
  • Aptal
  • Aranıyor
  • Arsız
  • Aşık
  • Ölü
  • çılgın
  • üzüntülü
  • üzgün
  • Bahahaha
  • Bilgin
  • Bulantılı
  • Bulutlu
  • Canlı
  • Cap Canlı
  • cesaretli
  • Dead
  • Deli
  • Depresyonda
  • Eğlenmiş
  • gay
  • Goofy
  • Hacker
  • hoşgörülü
  • Huysuz
  • Huzurlu
  • Israrcı
  • iyi
  • Karışık
  • kaygılı
  • Küstah
  • Kederli
  • Keyifli
  • Kimsesiz
  • Kop Kop
  • Korkulu
  • kuşkulu
  • Manyak Deli
  • melek gibi
  • Meraklı
  • Meşgul
  • Mutsuz
  • Neşeli
  • Niteliksiz
  • Oylesine
  • Panik
  • Paranoyak
  • Rahat
  • Sakin
  • Saldırgan
  • Sarhoş
  • Sert ve kaba
  • SIKKIN
  • Sinirli
  • Sıcak
  • Tembel
  • utangaç
  • Uykucu
  • uykulu
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • Yürekli
  • Yorgun
  • Yoğun
  • Şüpheli
  • Şeytani
  • Şeytani2
  • Şokta
  • şşşşttt!
  • Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 11 ile 11 arası

Konu: Sevgiliye en güzel hediye, tatlı sözler ve samimi mektuplar

yok artık....
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Beriay's Avatar
      Üye No
      218343
      Giriş Tarihi
      Jul 2007
      Konular
      3838
      Blog Entries
      3
      RepPuan
      17243041
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan Sevgiliye en güzel hediye, tatlı sözler ve samimi mektuplar

14 Şubat, Batı kültüründen gelen ve tüm dünyaya tüketim çılgınlığı yaşatmak için empoze edilen bir gün. Bu ayın başından itibaren her yerde sevginin ispatı için pahalı hediyeler alınması fikri telkin ediliyor.

Oysa, bugünü sevgiyi ifade etme fırsatı olarak görenler için, bunun en güzel ve kolay yolu birkaç güzel sözcük olmalı. Bir kişiye hitap ederken kullandığımız isimler, sıfatlar ve tanımlamalar, onun, bizim zihnimizde ve kalbimizde bulunduğu yeri gösteren en kıymetli delildir. Yazının gücü de burada ortaya çıkar. Hayatını paylaştığı, her gününü birlikte geçirdiği eşi bile olsa içinden gelen sevgiyi, özlemi, aşkı yüzüne karşı söylemeye çekinen bir insan için kalem ve kağıt en güzel kurtarıcıdır. Dünyanın her yerinden anında haberleşme imkanlarının sunulduğu günümüzde, sevgi sözcükleri de cep telefonlarının kısa mesaj hanesinin limiti kadar uzayabiliyor. Sadece bugün değil, yılın her gününde kısa da olsa yazılan mektuplar, küçük notlar bugüne anlam katacak, geleceğe güzel hatıralar bırakacaktır. Eserleriyle gönlümüze taht kuran, dünyaya yön veren nice sanatçı, yazar, düşünürler, devlet kurup devlet yıkma kudretine sahip nice ihtişamlı komutanlar, yöneticiler, sıra sevgiye gelince en masum hallerine bürünüyorlar. Biz de bugün için, yüzyıllar öncesinden günümüze kadar sevgisini yazdığı mektuplarda ifade eden ünlü isimlerin sevdiklerine hitap cümlelerini ve ilk satırlarından örnekleri, Aşk Hep Vardı(Hakan İnce, İyi Adam Yayınları) ve Aşkoğrafya(Serkan Özburun, Kaknüs Yayınları) adlı kitaplardan derledik.

Kanuni Sultan Süleyman`dan eşi Hürrem Sultan`a:

Benim birlikte olduğum, sevgilim, parıldayan ay`ım, can dostum, en yakınım, güzellerin şahı sultanım. Hayatımın, yaşamımın sebebi cennetim, kevser şarabım. Baharım, sevincim, günlerimin anlamı, gönlüme nakşolmuş resim gibi sevgilim, benim gülen gülüm. Sevinç kaynağım, eğlenceli meclisim, nurlu parlak ışığım, meşalem. Turuncum, narım, narencim, hayatımın aydınlığı. Gönlümdeki Mısır`ın sultanı, varlığımın anlamı, İstanbul`um, Karaman`ım, Bütün Anadolu ve Rum ülkesindeki diyara bedel sevdiğim...

Hürrem Sultan`dan Kanuni Sultan Süleyman`a:

Canımın paresi saadetlü sultanım hazretlerine derun-i gönülden (en içten) enva-ı büsyar can u dilden sadhezaran hezar (pek çok) bin türlü hasret iştiyaklarıyla bin bin dualar ve senalar edip yüzümü haki payi şerife (mübarek ayağının toprağına) sürüp desti şerifinizi (mübarek elinizi) pus ederim...

Sultan 1. Abdülhamid`den eşi Ruhşah`a:

Ruhşah`ım, Hamid`in sana kurban ola, Cenabı Hallak-ı Alem cemi mahlukatın Halık`ıdır. Bir kusur ile azab eylemez. Efendim, sana bende olmuş bir kulunum, ister beni darb eyle ister öldür, sana teslimim.

Berin Menderes`ten eşi merhum Başbakan Adnan Menderes`e:

Adnancığım, Yassıada`dan ilk sıhhat haberini gece aldık. Ne kadar sevindik bilemezsin. Kavaklıdere Görme Sokak`ta bir kat varmış. Görmeden tuttum. Gazetelerden geceyi gömlekle geçirdiğini öğrenince çok üzüldüm...

Adnan Menderes`in Yassıada`dan eşine yazdığı son mektup:

Berin`im benim, 8 ve iki de 10 tarihli üç mektubunu aldım. Minnet ve teşekkürler. Hakikaten eşsiz ızdıraplar çektik, benim ızdırabımın aslı sen ve siz, hasretimiz. Bir dağ başında tek başımıza olsaydık, bir ızdırabım olmazdı. Mektuplarınla her an yetiştin ve bu sayede hasretin acısına dayanabilmek imkanını bulabildim...

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri`nden eşi Firdevs Hanım`a:

İzzetli, hürmetli, hakikatli, adamlıklı, şefkatli, hatırlı, gönüllü, asilli, usullu, akıllı, izanlı, hünerli, marifetli, üsluplu, yakışıklı, güzel huylu, tatlı dilli, uzun boylu ince belli, ayıpsız hatunum, helalim Firdevs Hatun huzuruna, derun-i dilden ve can u gönülden selamlar ve dualar edip ol mübarek nazik hatırın sual ederiz, Huda`nın birliğine emanet veririz. Benim nazlı yar-ı gamgusârım. Benim şenliğim, şöhretim, benim sevdiğim, keyfim, benim canım Firdevs`im! Neylersin n`işlersin, ne keyftesin, ne fikirdesin, ne haldesin, ne demdesin? Benim güzelim, garip gönlünü ne ile eğlersin? Benim güzel keyfim, senden ayrılmak ne çetin ahval imiş bilmezdim...

Nâzım Hikmet`ten Piraye Hanım`a (1933 Bursa Hapishanesi):

Bir tanem, son mektubunda `başım sızlıyor, yüreğim sersem` diyorsun. `Seni asarlarsa, seni kaybedersem` diyorsun, `yaşayamam`. Yaşarsın karıcığım, kara bir duman gibi dağılır hatıram rüzgarda, yaşarsın, kalbimin kızıl saçlı bacısı, en fazla bir yıl sürer yirminci asırlılarda ölüm acısı...

ABD Başkanı Roosevelt`in oğlu Theodore Roosevelt`ten eşi Bunny`ye:

Sevgili Bunny, bu ne biliyor musun? Bir evlilik yıldönümü mektubu. Umarım zamanında eline geçer. Otuz üç yıl öncesinin o sıcak haziran gününü anımsıyor musun?

Alman devlet adamı Bismarck`tan eşine (1849):

`Sevdiğim, biraz önce büyük bir sevinçle mektubunu aldım ve askeri saptırmak isteyenlerin cezalandırılması konulu, son derce can sıkıcı bir encümen toplantısında okudum... Düşüncelerimi bu konu üzerinde toparlayamayıp sevimli mektupçuğunun verdiği yön üzere onların sana doğru, meleğim, koşmaları için gemlerini salıveriyorum...

Alman müzisyen Schumann`dan eşi Clara`ya (1838):

Sevgili aziz kuzucuğum, yanıma gel ve kafanı hafifçe sağa eğ. Çünkü o pozda pek güzel görünüyorsun. Sana böylece bazı şeyler anlatayım. Bir zamanlar emsalsiz bir saadet içindeydim...

Şilili şair Pablo Neruda`dan eşi Albertina Rosa`ya:

Albertina, kötü bir kadınsın. Bana hiç yazmıyorsun. Oysa tek tük yazdığın mektupların bende yarattığı mutluluğu kıskanmaman gerekirdi... -Başka bir mektubunda- Sevgili küçüğüm, beni bağışla. Bir insanın umutsuzluğa düşmesinin tek nedeni kalbinin kuruluğudur...

Yazar James Joyce`dan eşi Nora`ya:

Canım minik Nora`m, senin bana sevdalı olduğunu düşünmekteyim. Yoksa değil misin? Seni benim şiirlerimi okurken düşünmek hoşuma gidiyor. Onları yazdığımda geceleri bir başına dolaşan ve bir gün bir kızın bana sevdalanacağını düşünen garip yapayalnız bir çocuktum...

Ünlü yazar Balzac`tan eşi Hanska`ya:

Canım sevgilim, bak işte sana yazmayalı tam üç gün oluyor, eğer sen benim sevgili eşim olmasaydın çok kötü olurdu. Ama çalışmalar öylesine sürükleyici ki, güçlükler de öylesine büyük ki! Zavallı melek, sana sıkıntılarımı anlatmak yerine, ruhumun senin için dopdolu olduğu tatlı sözleri söylemeyi yeğlerim...

Fizikçi Albert Einstein`dan matematik dâhisi eşi Mileva Maric`e:

Sevgili pisiciğim, az önce Leonard`ın ultraviyole ışıktan katot ışınlarının elde edilmesine dair muhteşem bir makalesini okudum. Bu güzel yazının etkisiyle öyle bir mutlulukla doldum ki, senin de bundan mutlaka payını alman lazım...

Yazar Halil Cibran`dan Mey Ziyade`ye:

Sevgili Bayan Ziyade, bir yanıt veya bir mektup almadığım sessiz aylar boyunca pek çok konu hakkında düşündüm ancak vefasız olduğunuz aklımın ucundan bile geçmemişti. Ama şimdi ruhunuzdaki vefasızlığı itiraf ettiniz, sanıyorum ki size inanmam doğru ve yerinde olacaktır, çünkü söylediğiniz her kelimeye inanıyorum!..

Ludvig Van Beethoven`dan `ölümsüz sevgili`ye:

Ezeli yarim, yataktayken bile düşüncelerim üzerinize üşüşüyor, kimileyin sevinçle kimileyin hüzünle Yazgı`nın dualarımızı işitmesini bekliyorum. Bu hayata göğüs gerebilmem için ya tümüyle sizinle birlikte olmalıyım ya da siz hiç görmemeliyim...

Şair Lord Byron`dan Teresa`ya:

Ciğerparem Teresa, bu kitabı bahçenizde okudum. Siz yoktunuz aşkım, zaten olsaydınız okuyamazdım...

Anton Çehov`dan eşi Olga Knipper`e (1902):

Canım bir taneciğim, yine tuhaf bir mektup aldım senden. Yine bir türlü itham fırlatıyorsun kafama. Moskova`ya dönmek istemediğimi, oradan bir daha dönmemek üzere ayrılıdğımı kim söyledi sana?

Şemsinur Özdemir
      Ve sen yine denendiğinde
      Ve yine kalbin daraldığında
      Ve yine bütün kapılar kapandığında
      Ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
      Uzun uzun düşün
      Ve hatırla Yaradanını
      ALLAH,KULUNA KAFİ DEĞİL Mİ ?
      (zümer:36)

Keep Calm And Chive On
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Jedilance's Avatar
      Üye No
      44621
      Giriş Tarihi
      Oct 2005
      Konular
      2356
      Blog Entries
      5
      RepPuan
      24187339

çok güzel teşekkürler abla

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

aяwєи's Avatar
      Üye No
      169035
      Giriş Tarihi
      Jan 2007
      Konular
      3560
      RepPuan
      83763252
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Ben bugünü sevgililer günü olarak görmüyorum. Yok böyle bişey.

14 Şubat'ta sevgiliye hediye almak, onun sevgililer gününü kutlamak gerekiyorsa, 15'inde alınan hediyenin, söylenen güzel sözün bir anlamı olmaz o zaman.

Saçamalardan seçmeler işte çıkarcı insanların ticari rant sağlamak adına balıklama atladıkları 24 saatlik bir zaman süreci. Saf mıyız neyiz anlamadımki

Yapgu
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

кαpαğαη's Avatar
      Üye No
      198537
      Giriş Tarihi
      Apr 2007
      Konular
      2561
      RepPuan
      135274519

Ekonomik anlamda piyasayı canlandırmak gibi bir faydasından söz edebiliriz
      Ama sadece güzel sözlerle yetinen bir sevgili tipi kaldımı acaba emin değilim
      ...

Türk-İslam Birliği
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

ankarali89's Avatar
      Üye No
      269299
      Giriş Tarihi
      Jan 2008
      Konular
      222
      RepPuan
      677228
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

insan seviyorsa bunu her gün yapmalı, bugünün sevgililer günü olmasının hiçbir önemi yok yoksa...

Sen, Oğuz ATA'nın has milleti, sen !
      Sen, Son Peygamberin has ümmeti, sen!
      O seni boğmadan, boğ zilleti sen !
      Uyan ey Türk oğlu uyumak nene?
      Kalk doğrul yerinden, yürü geç öne!!!

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

aяwєи's Avatar
      Üye No
      169035
      Giriş Tarihi
      Jan 2007
      Konular
      3560
      RepPuan
      83763252
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi hakim06 Mesajı Göster
      Piyasayı canlandırmak mı

Bilinçsiz tüketiciyi sömürmek desek..?

ve öyle sevgililer var hala emin ol

Yapgu
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

кαpαğαη's Avatar
      Üye No
      198537
      Giriş Tarihi
      Apr 2007
      Konular
      2561
      RepPuan
      135274519

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi _ArWeN_ Mesajı Göster
      Piyasayı canlandırmak mı

Bilinçsiz tüketiciyi sömürmek desek..?

ve öyle sevgililer var hala emin ol
      Bilinçsiz tüketiciyi sömürmek de olsa piyasayı canlandırdığı bir gerçek
      Umarım vardır
      ...

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

beyazmaymun's Avatar
      Üye No
      32805
      Giriş Tarihi
      Sep 2005
      Konular
      354
      RepPuan
      414267

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi hakim06 Mesajı Göster
      soyle dusunsene..

bır arkadas toplantısında nette tıyatro opera yada sınemada veyahut bır kefede yada ne bıleyım ıste herhangı bır sebebın olacagı herhangı bır yerde bır alımlı az bıraz calımlı bakışları yureklerı delen cınsınden ,sacları ahenkle dans edenlerden.
      kullandıgı kelımede senın ayaklarını kesebılecek cınsten...BIRIYLE TANISTIN....
      bakışlarında bır derın enderun ....sesının tonu homerosun ılyadasındakı ırmagın sesı kadar lırık...ellerı en kotu yuzugun bıle göz kamasatıracak kadar zarıf...ıpeksı....uzun....vede kadıfemsı...

dusunsene elının elındekı ılk halını..yuregının kıpır kıpır oldugu senı senden eden bırrr sen bırde onu anlatan bakıslar... bakıslarınız...

dudakları bıraz sehvet bıraz nemlı...bıraz arzulu...bırazda masum ve ateslı....

yuregın yuregınız karsılıklı kıpır kıpır...neredeyse saatte bılmemkac kılometre hızla atarken o yurek...
      dokunası gelırken o dudaklar sen cesaret edemıyorsun ama ellerınız coktan bırlesmıs..hanı saaırın dedıgı gıbı (elının elımde terlemesının bır anlamı olmalı)
      ohooooooo...eller elde terlerken sımsıkıca ,bakışlar coktan melullesmısken hadı bır kadeh daha yudumlanırken sarabınızdan...azıcık elını ceksen ozlemezmı elın vede ellerı...
      ıstemezmı o ozlemle beraber dudakların vede dudakları harlı bır opusmeyı....vede onunla beraber arkasında ızler bırakmayı....

75 cm lık masada sen ve o karsılıklı otururken kıpır kıpır kıpırdayan yuregın ve yuregınız sabahı sabah etmek ıstemez mı?

12 den once evde olmak ısterken ayakları ve yuregı kallllllll dıye ona yalvarırken bılmezmıkı o 12 den sonra tum taksılerın bal kabagına donusecegını...donusse bıle bılmezmıkı papucunu unutsa bıle oooooooo papuca senın ayaklarını gecırecegını...

12 yı bulmadan saatın gonku calmadan o 75 cm lık masada oturken sen ve o...5 metre ılerınızde canlı sarkı soyleyen cokta begenmedınız o sesıyle senın adını zıkrederek karsındakıne senın onu ne kadar cok sevdıgını soylese ve garson bır kucuk kutu ıle gelse ve kutuyu saatlerdır melul melul baktıgın gozlerınrın sahıbıne verse cok mu kotu olur...

evet evet....bugun sevgılıler gunu...bugun belkıde pazar ekonomısının bızlere sunumu olsada degmezmı beee kardesımmmmm...

sevgılıler gununuz kutlu olsun...

hep mutlu olun emı....

EroL*m
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

нırçıи_мєlєк's Avatar
      Üye No
      124775
      Giriş Tarihi
      Oct 2006
      Konular
      387
      Blog Entries
      3
      RepPuan
      23416220
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

14 Şubat'ta sevgiliye hediye almak, onun sevgililer gününü kutlamak gerekiyorsa, 15'inde alınan hediyenin, söylenen güzel sözün bir anlamı olmaz o zaman.

Saçamalardan seçmeler işte çıkarcı insanların ticari rant sağlamak adına balıklama atladıkları 24 saatlik bir zaman süreci. Saf mıyız neyiz anlamadımki
      katılıyorum
      Gs*m

" Bir cebimde sen bir cebimde İstanbul
      Zaten başka birşeyim yok..."

30.10.2010

EskişehiR
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

**oldcity**'s Avatar
      Üye No
      239166
      Giriş Tarihi
      Oct 2007
      Konular
      224
      RepPuan
      4865142
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Sevgi bir güne sığmaz
      Ona gün kesmek niye?
      Bir On Dört Şubat mıdır
      Sevenlere hediye?

Nice On Dört Şubatlar
      Gelip de geçer gider,
      Şubatta bir hikmet var
      Ömrü de kısa sürer.

Sevmeyi bilmeyenin
      On Dört Şubat neyine?
      Bu günü bekleyenin
      İnanmam sevdiğine...
      nefeS almak ne kadar Zormuş SensiZ geçen gecelerde,
      uyku girmeZ olmuştu Seni arayan o yaşlı gözlerde,
      ümitSiZce beklerdim Seni bu yaban ellerde,
      ama Sen dönmedin Senelerce,,,,

MisTraL#'limm
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

seher's Avatar
      Üye No
      276928
      Giriş Tarihi
      Mar 2008
      Konular
      4195
      RepPuan
      116620032

tamamen katılyıorum duygucum bu iş artık tamamen ticari bir iş haline geldi

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 2 kişi izlemekte. (0 üye ve 2 misafir)