• Acılı
  • Aptal
  • Aranıyor
  • Arsız
  • Aşık
  • Ölü
  • çılgın
  • üzüntülü
  • üzgün
  • Bahahaha
  • Bilgin
  • Bulantılı
  • Bulutlu
  • Canlı
  • Cap Canlı
  • cesaretli
  • Dead
  • Deli
  • Depresyonda
  • Eğlenmiş
  • gay
  • Goofy
  • Hacker
  • hoşgörülü
  • Huysuz
  • Huzurlu
  • Israrcı
  • iyi
  • Karışık
  • kaygılı
  • Küstah
  • Kederli
  • Keyifli
  • Kimsesiz
  • Kop Kop
  • Korkulu
  • kuşkulu
  • Manyak Deli
  • melek gibi
  • Meraklı
  • Meşgul
  • Mutsuz
  • Neşeli
  • Niteliksiz
  • Oylesine
  • Panik
  • Paranoyak
  • Rahat
  • Sakin
  • Saldırgan
  • Sarhoş
  • Sert ve kaba
  • SIKKIN
  • Sinirli
  • Sıcak
  • Tembel
  • utangaç
  • Uykucu
  • uykulu
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • Yürekli
  • Yorgun
  • Yoğun
  • Şüpheli
  • Şeytani
  • Şeytani2
  • Şokta
  • şşşşttt!
  • Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 9 ile 9 arası

Konu: laptop kapanma sorunu yardım

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

mobildekor's Avatar
      Üye No
      87039
      Giriş Tarihi
      Apr 2006
      Konular
      22
      RepPuan
      75
      Reputation Bilgileri

Icon24 laptop kapanma sorunu yardım

MERHABA ARKADAŞLAR HP LAPTOP AÇILDIKTAN BİRMÜDDET SONRA KAPANIYOR.KAPANIRKEN POWER DÜĞMESİNE BASILI TUTULARAK ATILAN RESET GİBİ SES ÇIKARTIYOR.DAHA SONRA TEKRAR BAŞLATMAK ÜZERE POWER DÜĞMESİNE BASTIGIMDA AÇILACAK GİBİ OLUYOR AÇILMIYOR VE TEKRAR RESET E GEWÇİYOR.
      AÇILDIGINDA BİR MÜDDET HERŞEY NORMAL GÖZÜKÜYOR FAKAT FAN SESİ YÜKSELMEYE BAŞLAYINCA ANLIYORSUNUZKİ YİNE KAPANACAK.SAFEMODE TA AÇTIGIMDADA AYNI RESETİ ATTI.
      SANKİ AŞIRI YÜKLÜ BİRPROGRAM VARDA BİLGİSAYARIN GÜCÜNÜ AŞIYOR GİBİ TEPKİ VERİYOR.AÇABİLİRSEM EN ÖNCE VE SONRASI NESİNE BAKIYIM.YARDIM EDERMİSDİNİZ ?

hp LAPTOP 60 GB hd / 512 mb RAM
      atı 9200 EKRAN KARTI xp HOME liCANCE

[ "La" Sonsuzluk Hecesi ]
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

OkurYazar's Avatar
      Üye No
      43642
      Giriş Tarihi
      Oct 2005
      Konular
      98
      Blog Entries
      2
      RepPuan
      4009170
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
      Ünvan : Gümüs Üye

Düşürdün mü hiç? Elinde livecd varsa onla açmayı dene. Olmadı netten hiren boot cd bul onla aç. Donanımlarını tarat. Büyük ihtimalle anakart gibi görünüyor. Pcyi bir köşelerden tutup esnet sağa sola çaprazlama. Hirenle tarat belki ramdir ufak bir ücretle sıyırırsın işten.

" ..aşk, dumlupınarın serin sulara dalarken çıkardığı
      ebediyetin sesiyle sadıktır sevdasına..
      bir o kadar gururlu
      ve
      ölümsüz...
      "

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Sansurlu's Avatar
      Üye No
      2342
      Giriş Tarihi
      Feb 2005
      Konular
      48
      RepPuan
      106547
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi mobildekor Mesajı Göster
      MERHABA ARKADAŞLAR HP LAPTOP AÇILDIKTAN BİRMÜDDET SONRA KAPANIYOR.KAPANIRKEN POWER DÜĞMESİNE BASILI TUTULARAK ATILAN RESET GİBİ SES ÇIKARTIYOR.DAHA SONRA TEKRAR BAŞLATMAK ÜZERE POWER DÜĞMESİNE BASTIGIMDA AÇILACAK GİBİ OLUYOR AÇILMIYOR VE TEKRAR RESET E GEWÇİYOR.
      AÇILDIGINDA BİR MÜDDET HERŞEY NORMAL GÖZÜKÜYOR FAKAT FAN SESİ YÜKSELMEYE BAŞLAYINCA ANLIYORSUNUZKİ YİNE KAPANACAK.SAFEMODE TA AÇTIGIMDADA AYNI RESETİ ATTI.
      SANKİ AŞIRI YÜKLÜ BİRPROGRAM VARDA BİLGİSAYARIN GÜCÜNÜ AŞIYOR GİBİ TEPKİ VERİYOR.AÇABİLİRSEM EN ÖNCE VE SONRASI NESİNE BAKIYIM.YARDIM EDERMİSDİNİZ ?

hp LAPTOP 60 GB hd / 512 mb RAM
      atı 9200 EKRAN KARTI xp HOME liCANCE

Merhaba

Sorun büyük ihtimal ısınmadan kaynaklanıyor gibi görünüyor. İşlemcinin aşırı ısınmasından dolayı olumsuz durum oluşmaması için bilgisayar kendini kapatıyor.

Garanti süresi devam etmekteyse eğer servise gönderip gerekli bakımları yaptırabilirsin.

Bu sayfada Notebook soğutucular bulunmaktadır.Bunlarıda incelemeni tavsiye ederim.

http://bilgisayar.gittigidiyor.com/D...r_W0QQkatZZbpe

Saygılarımla...
      Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa,
      Orada İtimat ve İtaat vardır,
      İtimat ve İtiaatın olduğu yerde Disiplin vardır.
      Disiplinin olduğu yerde Huzur,
      Huzurun olduğu yerde Başarı vardır.

K.Atatürk

Karanlığa sövüceğine, kalk bir mum yak..

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

mobildekor's Avatar
      Üye No
      87039
      Giriş Tarihi
      Apr 2006
      Konular
      22
      RepPuan
      75
      Reputation Bilgileri

Wink İlgİnİze teŞekkÜrler......................

Arkadaşlar ,bu gibi sorunu olanlara bilgi olsun ,Sorunumun çözümü şöyle.,
      BİT DEFENDER free adition anti virüs ile tarattım.Taratırken o kapandı ben açmaya çalıştım.Sonunda taradı.TROJAN MARİFETİ OLARAK GÖZÜKÜYOR.
      Fakat sorun onunla bitmedi.Power Button'a yüklenen görevler için,

Mesela.,,, HİBERNATE , STANDBY ,SHOOTDOWN gibi durumları,Bilgisayar Pil Şarzı tutmadıgı için,karıştırıyor.böylece power button aç komutunu verdiğim zaman açılır gibi yapıyor ve kapanıyor.

pili çıkararak denedim direk AC adapter konumunda biriki sefer kapandı.biraz sert bastım.
      daha sonra kapanmadı.O zaman aklıma power düğmesinin altındaki tozlar aklıma geldi.

ŞİMDİ DURUM ŞU.........
      düğmeye yüklenen bütü işleri kapalı tutup,TURN OFF ikonundan kapatıyorum.power buttondan açıyorum.BİLGİSAYAR KAPANDIGINDA PİL BİR MÜDDET SONRA DECHARGE OLMAYA BAŞLADIGINDA BİLGİSAYAR AÇILIP HİBERNATE KONUMUNDA KAPANIYOR VE PİLSIFIRA KADAR DÜŞÜYOR.ANCAK ADAPTÖRLE AÇABİLİYORUM.
      AYRICA BATTERY CALİBRATİON YAPMAYI DENEDİM OLAMADI. Bilgilerinize...............

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Sansurlu's Avatar
      Üye No
      2342
      Giriş Tarihi
      Feb 2005
      Konular
      48
      RepPuan
      106547
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi mobildekor Mesajı Göster
      Arkadaşlar ,bu gibi sorunu olanlara bilgi olsun ,Sorunumun çözümü şöyle.,
      BİT DEFENDER free adition anti virüs ile tarattım.Taratırken o kapandı ben açmaya çalıştım.Sonunda taradı.TROJAN MARİFETİ OLARAK GÖZÜKÜYOR.
      Fakat sorun onunla bitmedi.Power Button'a yüklenen görevler için,

Mesela.,,, HİBERNATE , STANDBY ,SHOOTDOWN gibi durumları,Bilgisayar Pil Şarzı tutmadıgı için,karıştırıyor.böylece power button aç komutunu verdiğim zaman açılır gibi yapıyor ve kapanıyor.

pili çıkararak denedim direk AC adapter konumunda biriki sefer kapandı.biraz sert bastım.
      daha sonra kapanmadı.O zaman aklıma power düğmesinin altındaki tozlar aklıma geldi.

ŞİMDİ DURUM ŞU.........
      düğmeye yüklenen bütü işleri kapalı tutup,TURN OFF ikonundan kapatıyorum.power buttondan açıyorum.BİLGİSAYAR KAPANDIGINDA PİL BİR MÜDDET SONRA DECHARGE OLMAYA BAŞLADIGINDA BİLGİSAYAR AÇILIP HİBERNATE KONUMUNDA KAPANIYOR VE PİLSIFIRA KADAR DÜŞÜYOR.ANCAK ADAPTÖRLE AÇABİLİYORUM.
      AYRICA BATTERY CALİBRATİON YAPMAYI DENEDİM OLAMADI. Bilgilerinize...............
      Pili şoklatmayı mı düşünüyorsun
      Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa,
      Orada İtimat ve İtaat vardır,
      İtimat ve İtiaatın olduğu yerde Disiplin vardır.
      Disiplinin olduğu yerde Huzur,
      Huzurun olduğu yerde Başarı vardır.

K.Atatürk

Karanlığa sövüceğine, kalk bir mum yak..

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

mobildekor's Avatar
      Üye No
      87039
      Giriş Tarihi
      Apr 2006
      Konular
      22
      RepPuan
      75
      Reputation Bilgileri

Question Merhaba....

Pili şoklatmak nedir ve nerde yaptırılır bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.iyi çalışmalar

Yeni Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

ugursaadet's Avatar
      Üye No
      335765
      Giriş Tarihi
      Jan 2009
      Konular
      0
      RepPuan
      10
      Reputation Bilgileri

kardesim ben teknik servisten ugur. senin ekran kartında ve fanında sorun var ekran 5-10 dk sonra gidiyorsa klavyenin altında bulunan bios devresinde sorun vardır

Yeni Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

hero.82's Avatar
      Üye No
      242479
      Giriş Tarihi
      Oct 2007
      Konular
      0
      RepPuan
      10
      Reputation Bilgileri

Varsayılan hp pavilion dv6

hp pavilion dv6 bu ismini yazdıgım civazı arkadastan ikinci el olarak aldım cok temiz fakat garantisizdi.1 hafta üzerinde örtü olan bir masa ustunda kullandım.daha sonra kapanmaya basladı hiç bir sey yapmama gerek kalmadan durduk yere 30 dk icinde kapanmalar oldu.hemen kullanma klavuzundaki servisleri aradım bana yakın olan istanbul subelerini aradım abicim durum aynen şöyle burayı iyi okuyun. Ben: alo iyi gunler ben bir hp marka laptop aldım fakat durduk yere kapanma sorunu var bunu nasıl hallederiz acaba ? Operator: anlıyorum ben sizi yetkili kişiye baglıyorum Biiiiip biiiip Ben: ve aynı kelimeler yine re play. iyi gunler ben hp marka laptop aldım felanda filan. operator: aaaa evet anlıyorum biz pavilionlara bakmıyoruz size o seriye bakan servisin numarasını veriym ! ve verilan tel no aranıyor sonuc biiip biiip biiip!!! Bu bana harika bir tecrube oldu sizlere tavsiyem bu markadan uzak durun Toshiba laptopum vardı abime verdim satallite A300 1nr modeliydi ben ona CANAVAR diyordum.gittim tipine aldandım bu cihazı aldım neler neler saymak isterdim ama yeri degil.TOSHIBA'dan kesinlikle sasmayın derim. haaa bu arada cihazı servise gonderdim 10 gun kaldı bırakın yapılmayı hazırki sarzınıda almıs kullanılmıs sacma sapan bir sarj aletini paketlemişler yani makina patates sarz aletide cabası bakalım olayın sonu ne olacak yarın 3 gunde yapar veririz diyen bir servise goturecem rezil etti beni.
      Düzenleyen hero.82 : 18-01-11 at 07:35

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Kanka Bot's Avatar
      Üye No
      100
      Giriş Tarihi
      Jan 2005
      Konular
      18702
      RepPuan
      13397954

hero.82 arkadaşa cevap vereyim,

Bilgisayarın kapanması ya çok zorladığındandır, ya da virüs girmiştir muhtemelen. Bir virüs programıyla iyice tarat.

Çok zorlamaya gelirsek, 2. else, fazla kullanılmış demektir. Eğer anlıyorsan, gözün yiyorsa aç işlemci fanında tozlanma varsa süpür onu. İşlemcinin fazla ısınması, bilgisayarın kendini kapatmasına neden olur.
      Kanka Bot = Kanka Bot forumdan banlanmış ve silinmiş kişileri tek bir nickte toplar.

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)