Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 4 ile 4 arası

Konu: yazıcıdan anlayanlar

MODern shittirik's Avatar
    Üye No
    150108
    Giriş Tarihi
    Dec 2006
    Konular
    137
    RepPuan
    6806
    Reputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan yazıcıdan anlayanlar

arkadaşlar canon smartbase mp 360 yazıcım var.renkli ve siyah yeni kartuş aldım.kartuşlar dolu ve tıkanıklığı yok.kartuşlar önce siyah bir kutuya takılıyor,sonra yazıcınn içine yerleştiriliyor.sorunun hiçbişey yazdıramamak.kartuşların takıldığı bahsettiğim siyah kutu(altında kartuşun aktığı yer var oraya mürekkep gelmiyor)sıcak suya falan batırınca geliyor ama başka türlü mürekkepi akıtmıyor.o siyah kutunun altı buz gibi soğuk.neden mürekkep aşaği inmiyor.alkol falan damlatıyorum o iniyor.yani bi tıkanıklık söz konusu değil.

burada kartuşlar bahsettiğim siyah aparatın içinde

bu 2nci resimdeki gri kiliti yukarı kaldırınca katuşların takılı olduğu siyah kutu serbest kalıyor.(bu aynı roller costerlarda insanlar koltuğa oturunca kapatılan kilit gibi bi sistem yapmışlar

burda renkli kartuşu çıkardım siyah yuvada.

işte kartuşların içine takılıp yazıcıya takıldığı siyah aparat bu.sırt kısmının ve altının göründüğü resim.arkası sırt kısmında bir kart var,altında mürekkepin akması gereken açıklıklar var oraya doğru bağlantılı bi düzenek.

bu da kartuşların takılı olduğu siyah aparatın takıldığı sağa-sola idip-gelen yazıcıdaki kartuş yuvası.içine kartuşların yerleştirildiği siyah aparat buraya takılıp o gri kilitle kilitleniyor(tam oturmadığında yazıcı kapak açık uyarısı veriyor).siyah aparatın sırt kısmındaki kart orada görülen tırnaklara temas edip komut alıyor.

burada dediğim gibi harhangi bir tıkanıklık olduğunu sanmıyorum.zira mürekkep o siyah aparatın içine akıyor.ama 4 resimdeki çentiklerden çıkmıyor.alkol koydum o güzelce akıyor.ılık suya bandırdım siyah aparatı yine akıyor.yani kanallarda bi tıkanıklık yok görünüyor.mürekkep yoğun yada kalın mı geliyor acaba?yoksa mürekkepin akması için ısı mı gerekiyor?arada seramik gibi bi parça var tam mürekkebin çıkacaği yerde o buz gibi soğuk.donduruyor mu acaba mürekkebi?bilemedim.
    Laf olsun diye,mesajım çoğalsın diye,yalakalık olsun diye,konuyu okumadan-başlığa göre mesaj atma sonra komik komik kalma...

Ne ayran ne kola fanta içilmez,birasız bir hayat düşünülemez.Rakıya uzanan eller kırılsın.ALKOLİK HAREKET ENGELLENEMEZ

Kanka Üye rifkican's Avatar
    Üye No
    46571
    Giriş Tarihi
    Nov 2005
    Konular
    20
    RepPuan
    7171
    Ünvan : Aktif Üye

Kartuş yuvasının oturduğu yeri mutlaka temizlemişsindir, her neyle temizlediysen bilmiyorum ama problem mürekkep kanallarının oturduğu entegrede olabilir. Kartuşlar çakma kartuş mu yoksa orjinal kartuşları mı ? Bildiğin üzere Canon HP Epson türü yazıcılarda chip sistemi var. Problem yuvada değilse ve yazıcıdan anlıyorsan yazıcının sadece okuyucu kafasını sök. Mutlaka bir yerde mürekkep birikintisi yada yün toparlağı vardır. Anlamıyorsan sakın sökme bir daha çalışmaz. Birleştirmekte biraz sıkıntılı olur. Herneyse sen elinden geldiği kadar yazıcının herhangi bir yerini zorlamadan uğraş.Kolay gele.
    SAGO ﮘﭯ

TURKCHE KONUSHMA TÜRKÇE KONUŞ KENDİNE İHANET ETME

EMEĞE SAYGI

-*/BENİMLE BİRLİKTE YAŞLANDI AMA BENDEN ÖNCE ÖLDÜ ANILARIM\*-

MODern shittirik's Avatar
    Üye No
    150108
    Giriş Tarihi
    Dec 2006
    Konular
    137
    RepPuan
    6806

"her neyle temizlediysen bilmiyorum ama problem mürekkep kanallarının oturduğu entegrede olabilir. "
    sanırım dediğin 4ncü resimdeki parça.onun alt kısmı hiç mürekkeb olmuyo.tertemiz.kartuşlar orjinal değil.temizlik yaptım alkol va pamukla.anlamıyorumda pek yazıcıdan.saol.
    Laf olsun diye,mesajım çoğalsın diye,yalakalık olsun diye,konuyu okumadan-başlığa göre mesaj atma sonra komik komik kalma...

Ne ayran ne kola fanta içilmez,birasız bir hayat düşünülemez.Rakıya uzanan eller kırılsın.ALKOLİK HAREKET ENGELLENEMEZ

Kanka Üye rifkican's Avatar
    Üye No
    46571
    Giriş Tarihi
    Nov 2005
    Konular
    20
    RepPuan
    7171
    Ünvan : Aktif Üye

alkol çok güzel bir seçim. başka bir kartuş denedin mi ? Problem yatakta mı yoksa sadece kartuş problemimiz mi var? Şimdi sana donanımsal bir derdin var yada yok diyemem. Bu tür yazıcılarda GENELDE ya yatakta problem olur yada katruşta yatak temiz diyorsun ozaman bir tane kartuş bulup deneyeceksin. Ancak ozaman anlayabilirsin. Kolay gele.
    SAGO ﮘﭯ

TURKCHE KONUSHMA TÜRKÇE KONUŞ KENDİNE İHANET ETME

EMEĞE SAYGI

-*/BENİMLE BİRLİKTE YAŞLANDI AMA BENDEN ÖNCE ÖLDÜ ANILARIM\*-

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)