114 sayfadan, 1.sayfa 1231151101 ... SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 8 ile 907 arası

Konu: Türk Dizi Arşivi

 1. #1
  Hangimiz sevmedik? Sisli Kimlik's Avatar
  Üye No
  210333
  Giriş Tarihi
  May 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  93,016
  RepPuan
  24147500
  Rep Power
  6609Array

  Varsayılan Türk Dizi Arşivi  Ahu Türkpençe

  Oyunculukla ilgili herkesin Mevlana’yı bilmesi lazım’

  Dinle Neyden’de rol alan Ahu Türkpençe şimdi de ‘Karamel’ adlı bir diziyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Türkpençe, Dinle Neyden’in asıl başrolünün oyuncular değil, Mevlana’nın öğretisinin kendisi olduğunu söylüyor

  Kendimize göre değer verdiğimiz pek çok şeyin, ‘reel’ yaşamda pek bir anlamı kalmadı gibi. Dolayısıyla kendisi ve işiyle meşgul halde ve mütevazı yaşamlar süren insanlarsa ‘normal’ karşılanmıyor.
  Günümüzde gerek özel yaşamlarında, gerekse iş hayatlarında da bunun tersini yapanlar kazanıyor gibi görünüyor. Bu düzlemlerde başrolleri paylaşanlar, türlü saçmalıkların, düzmece skandalların kahramanları oluyor, te-levizyonlarda, gazetelerde filan hep onları görüyoruz, bıkana, kusana dek...
  Bir de, bunların tersine işlerini sanat kaygısı, ciddiyet ve saygıyla yapan insanlar da var şükür ki. Yani ille de ‘gazetede resmim çıksın, televizyonda haberim yayımlansın, dizilerde rol kapayım’ demeyenlerden söz ediyorum. Var böyle bir sürü kişi bu ülkede, hem de sayıları çok. Bence bunlardan biri, Ahu Türkpençe. Mesleği oyunculuk olan Türkpençe bu ortamda hanımefendi kişiliğiyle öne çıkıyor. Ünlü oldum diye şımarmamış, aşk dedikodularıyla gündem yaratmamış, erotik fotoğraflarıyla satış yapmamış ama yine de diğerleri kadar gündemde kalabilmiş genç bir oyuncu.
  Mevlana’yı ve öğretisini iletmeyi hedefleyen ‘Dinle Neyden’de rol alan ve yakında ekrana gelecek olan ‘Karamel’ isimli dizide oynayan Türkpençe, diyor ki, “Ben farklı biri değilim aslında. Televizyonda ya da gazetede sürekli çıkan kişileri biliriz, 10 ya da 15 kişidirler, toplasanız. O, 15 kişi zaten hepimizden farklı şeyler yaptıkları için oradalar. İyi olan değil, iyinin zıddı ya da kötü olan, enteresan olan şeyler satıyor, normal olan şey satmıyor ve ben normalim. Beni garipsiyor olmaları da normal, çünkü ben de onları garipsiyorum. Çünkü ben farklı bir şey yapmıyorum. Benim gibi çok oyuncu var ve hepimiz normaliz.”

  ‘Ortada olmaya gerek yok’
  Normallik de tartışılır elbet. Bir sanatçının ne kadar normal (!) olması gerekir, nedir normallik? Diktatörler mi normaldir, demokrasi peşinde koşanlar mı, ezenler mi ezilenler mi? Yoksa ben miyim anormal?
  Bu derin mevzuyu bir kenara bırakıp, Ahu hanımın kendini normal hissettiği duruma dönelim diyorum, bir mahsuru yoksa; “Ben bunu özellikle tercih ediyorum. İki üniversite bitirdim, konservatuvar ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nü bitirdim. Bu işe başlarken daha konservatuvarın ilk senesinde, karar vermiştim. Herkes böyle düşünmek zorunda değil ama ben böyle düşünüyorum; bir oyuncu kendini ne kadar az ifşa ederse o kadar çok inandırıcılığı olur...”
  Bu olsa olsa, Ahu’nun ‘sessiz ve derinden git’ felsefesi herhalde. Belki daha bir ünlü olmak için uygulanan farklı bir strateji. Ne bileyim? Ama o öyle demiyor; “Bu bir taktik filan değil de özellikle benim tercihim. Sadece ve sadece iş yaptığım zaman; tiyatro oyunu, dizi, film, onun tanıtımı gerektirdiği takdirde röportaj veriyorum, şimdi yine dizi başlıyor. O nedenle yapıyoruz bu röportajı. Ayrıca sinema filminin de galasını yaptık, şimdi röportajlarını yapıyoruz. Onun dışında söyleyecek bir şeyim yok, söyleyeceklerimi işimle yapıyorum. Gerek yok ortalarda olmaya. Öyle olunca zaten işi bırakıp seni konuşmaya başlıyorlar.”

  ‘İmkânlar tatmin ediyor’
  Fakat, ‘genç sevgilim var’, ‘hamileyim galiba’, ‘o beni aldatırsa ben de onu aldatırım’, bayram değildi ama eniştem beni öptü’ diyenler daha çok gündemde kalıp, halkın ilgisini çekiyor gibime geliyor. Diyorum ona; “Valla bana avantaj sağlıyor tersine. İzleyenler beni İstanbul masalındaki Esma gibi zannediyorlardı. ‘Şöhret’ başladı, gerçekten Gülşen gibiyim zannetmeye başladılar. ‘Eskiden böyle değildin çok agresifleştin’ diyorlar. Dizilerde yaşıyorum sanmaya başladılar.”
  Biraz böyle gizemli kadın havaları mı yaratmak istiyor nedir bu Ahu Türkpençe anlayamadım gitti; “Mümkün olan her şeyi gizliyorum. Özel hayatınız diyorlar ya, ben hep şöyle cevap veriyorum, özel hayat sadece senin sevgilin, kocan filan değil. Özel hayatım giydiğim kıyafet ve okuduğum kitaptır. Böyle başladım, altı yıl geçti. Deneyimlerimden sonra baktım ki doğru yapıyorum. Çok mutluyum valla. Keşke herkes benim gibi olsa. Bir yandan da çok şanslı biriyim. Yapmak istediğim mesleğin eğitimini alıp, onu icra edebilen bir insanım. Bu ülkede biliyorsunuz üniversiteye puanı yeten insanlar girebiliyor. Seçip giremiyorsun, mezun olduğunu bölümün mesleğini yapamıyorsun ama ben her ikisini yapmışım. Daha ne olsun.”
  Bunlara rağmen, geçtiğimiz aylarda Ahu Türkpençe bir aşk hikâyesiyle magazin gündemini meşgul etmişti. Haberlere göre sevgilisinden ayrılınca acısını unutmak için Amerika’ya gitmişti. Sordum haliyle bunu; “Yok canım onların kendi yazdıkları o. Zaten o dönem dizide oynuyordum ve iki sene sürdü, bitmesini bekliyordum. Biter bitmez gidecektim. Ayrıldım, acımı dindireyim, diye gitmedim. Dediğim gibi işimi yapıyorum. Güzel oyunlar olsun, güzel sinema filmleri olsun, gerekirse güzel diziler olsun. Fazlasını zaten istemiyorum. Çok şükür imkânlar da çok tatmin ediyor. Aksini yapanları da asla kınamıyorum.”

  Dinle neyin sesini
  Türkpençe ‘Neredesin Firuze’, ‘Keloğlan’dan sonra, ‘Dinle Neyden’ adlı filmde de rol alıyor. Konu itibarıyla sordum. ‘Mevlana’yla ilgili çalışma yapmış mıydı?’ diye; “Oyunculukla ilgilenen herkesin bu öğretiyi biliyor olması lazım. Oyunculukta insanı araştırmak için önce kendini, içini deşmeyi öğreniyoruz. Bunları yapa yapa Mevlana’nın öğretisine gidiyorsun, o da aynı şeyi yapmış. İnsanı ve kendini anlamaya, öğrenmeye çalışmış. Bu meslekle ilgili herkesin Mesnevi okumuşluğu vardır, diye düşünüyorum. ‘Dinye Neyden’ naif bir film. Gelecek tepkileri bilemiyorum. Ayrıca zannedilmesin ki, ben bu filmde başroldeyim. Kimse başrolde değil. Mevlana’nın felsefesi başrolde. Hepimiz felsefesini aktarmaya çalışıyoruz. Hareketlerimiz onu anlatmaya yönelik, umarım başarmışızdır.”
  Türkpençe o kadar doğal, samimi, ışıl ışıl biri ki, bu zamanda insanın bunlara inanası gelmiyor. Sormadan edemiyorum. ‘Gerçek hayatta da oynar mısınız?’ diye.
  “Gerçek hayatta oynayan birinin sahnede başarılı olamayacağına inanıyorum. Gerçek hayatta oynuyorsa, sahnede de aynısını yapacak. Zamanla hayatın içindeki rolü ağır basacak ve bu anlaşılınca sahnede de oynayamaz hale gelecek. Ben tercih etmiyorum zaten oynayacak bir şeyim yok.”
  '

 2. #2
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan Kollama - STV

  Kollama 1. Bölüm

  Polis'in 'Kollama' görevi başlıyor

  Samanyolu'nun, polislerin hayatını konu alan yeni dizisi 'Kollama', bu akşam ilk bölümüyle ekrana geliyor. Mehmet Özgür, Orhan Bıyıklı, Süeda Çil ve Ayçin Tuyun'un rol aldığı dizinin yönetmeni Cemile Kırmızı Karadaş.  Bakanlar Kurulu kararınca İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne "Destek Büro" adı altında özel bir birim kurulmuştur. Büronun temel amacı, emniyetle ilgili durumlarda bir hastanenin acil servisi gibi hizmet vermesidir. Yani ilgili büroya "destek" amaçlı olarak her türlü olaya acil ve hızlı müdahale... Yeni kurulan polis timinin yardımsever ve adaletli amiri Necip'in suçlularla mücadelede temel prensibi, suçluyu kazanmaktır. Menderes, Necip'in görevinde sağ kolu, sivil hayatta ise çok yakın aile dostudur. Cesur ve gözü pek bir polis olan Yiğit, timin tek bayan polisi Halime ve Necip'in politikalarını sürekli eleştiren komiser Timur'un da katılımıyla ekip bir araya gelir. Kahramanlarımızın ilk görevi ise intihar saldırıları düzenleyen yasadışı bölücü bir örgütü çökertmek olacaktır.


  Samanyolu / 19.45

 3. #3
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan

  Kollama 2. Bölüm Necip, kızını kurtarabilecek mi?  İlk bölümü beğeniyle seyredilen, Samanyolu’nun yeni dizisi Kollama, ikinci bölümüyle ekrana geliyor.Bu bölümde, büroya gelen bir genç kızın kaçırılma ihbarıyla harekete geçen tim, Necip amirin kızının da kaçırılması karşısında hareketli saatler yaşıyor. Necip ve arkadaşları, 15 yaşındaki Çiğdem’in okuldan evine dönerken kaçırıldığı ihbarı üzerine çalışmalara başlamıştır.

  Dostu ve çalışma arkadaşı Menderes’in cenaze töreninden sonra bu ihbar üzerinde çalışmalarını sürdüren Necip, aldığı sürpriz haberle sarsılmıştır. Necip’in kızı Nurbanu da kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmıştır. Destek Büro derhal harekete geçerken, Ejder de geçmişindeki bağlantıları kullanarak Nurbanu’ya ait bir iz bulabilme peşindedir. Nurbanu’yu kaçıranlar, Necip’i sık sık arayarak, bir şartla kızını salıvereceklerini söylemişlerdir. Fakat bu şartı yerine getirmek Necip için hiç kolay olmayacaktır.

 4. #4
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan

  Kollama 3. Bölüm Kollama ekibi, kumarhane baskınında  'Kollama' üçüncü bölümüyle ekrana geliyor. İnsan hayatı üzerine kumar oynayan bir mafyanın peşine düşen ekibin maceraları şöyle gelişiyor: Solmaz TV adıyla yayın yapan televizyon kanalı, aslında bir kumarhanedir.

  Özellikle hastane önünde, zor durumda olan insanları kandırarak kumarhaneye getiren mafyanın adamları, onlara para karşılığında Rus ruleti oynatmaktadır. Bu arada bir çöp konteynırına bırakılmış cesetle ilgili araştırma yapan özel tim polisleri, olayın intihar olma ihtimali üzerinde dururken, aynı şekilde sokağa terk edilmiş başka bir ceset daha bulurlar. Bu ölümlerin intihar olmadığını anlayan kahramanlarımız hemen harekete geçer. Timur'un gazeteci eşi Rana'nın yardımlarıyla parçaları birleştiren tim, Yiğit'i kumarhaneye sızdırmayı başarır.

  Samanyolu / 19.45

 5. #5
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan

  Kollama 4. Bölüm Şüpheli bir çanta ve sahipsiz bir bebek


  Başrollerini, Mehmet Özgür, Orhan Bıyıklı, Süeda Çil ve Serhan Süsler’in oynadığı Kollama, yeni bölümüyle ekrana geliyor. Dizide bu hafta destek büro polisleri, şüpheli bir çantadan çıkan bebeğin anne ve babasını bulmak için harekete geçiyor. Necip ve Yiğit, bir börekçide otururken, karşı durakta şüpheli bir çanta Yiğit’in dikkatini çeker. Bomba olma ihtimaline karşın Necip, bomba imha ekibine haber verir.

  Olay yerine gelen bomba uzmanları çantayı patlatmak üzereyken Yiğit, gece gördüğü rüyanın etkisiyle koşarak çantayı alır ve açar. Başta Necip ve diğer polislerin şaşkın bakışları altında çantadan bir bebek çıkmıştır. Araştırmalar sonunda çantadaki sahipsiz bebeğin, bölücü bir örgüt üyesi oldukları öğrenilen iki üniversite öğrencisinin evlilik dışı çocukları olduğu anlaşılır. Bu görev sırasında, eşi hastanede olan Yiğit’i de güzel bir sürpriz beklemektedir.

 6. #6
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan

  Kollama 5. Bölüm Destek Büro polisleri, bir trafik canavarının peşinde

  Beğeniyle seyredilen Kollama, yeni bölümüyle ekrana geliyor. Dizide bu hafta, Necip ve arkadaşları arabasıyla bir genç kıza çarpıp kaçan şahsın peşine düşüyor. Büşra, üniversiteye giremediği için dersleri dışarıdan takip eden başarılı bir öğrencidir. Bir akşamüzeri üniversiteden bir hocasıyla görüştükten sonra eve gitmek için yola çıkan Büşra, yeşil ışık yandığında karşıya yürürken bir araba ona çarpar. Çarpan kişi, yakın bir zamanda rektör olması planlanan üniversitenin önemli hocalarından Tansal Körmen’dir.

  Trafik lambalarına dikkat edemeyecek kadar kariyeriyle ilgili düşüncelere dalmış olan Tansal Körmen, geleceği ve kariyerini düşünerek Büşra’yı yolda bırakıp kaçar. Bu ihbar üzerine harekete geçen Destek Büro polisleri, Büşra’nın en iyi arkadaşı İdil’in yardımlarıyla Büşra’ya çarpan kişiyi yakalarken üniversitenin rektörünün de çevirdiği kirli işler Necip tarafından araştırılmaktadır. Bu arada Yiğit’i, eşi ve bebeğiyle çıktığı gezintide kötü bir sürpriz beklemektedir.

 7. #7
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan

  Kollama 6. Bölüm Necip, cinayeti çözebilecek mi?

  Özel bir timde görevli polislerin maceralarının anlatıldığı Kollama, yeni bölümüyle ekrana geliyor. Bir alışveriş merkezinde işlenen cinayeti haber alan Destek Büro ekibi, hemen harekete geçer.

  Gözaltına alınan şüpheli ise Necipin yıllar önceki görev arkadaşlarından biri olan Celaldir. Celal, sonradan yaşadığı talihsizlikler yüzünden polislikten malulen emekli olmuştur.Arkadaşının sorgusunu bizzat üstlenen Necip, zanlının arkadaşı Celal olmadığı konusunda ısrar ederken, aynı zamanda ipuçlarını toplayarak olayı çözmeye çalışır. Bu arada Yiğitin eşi Nazan, hastanede ölümle pençeleşmektedir.

  Necip, cinayet olayını çözebilecek mi?
  Yiğitin eşi, kurtulabilecek mi?

 8. #8
  Süper Üye
  Üye No
  165204
  Giriş Tarihi
  Jan 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  22,739
  RepPuan
  12905182
  Rep Power
  5474Array

  Varsayılan

  Kollama 7. Bölüm Suikast önlenebilecek mi?

  Başrollerini, Mehmet Özgür, Orhan Bıyıklı, Süeda Çil ve Serhan Süsler’in oynadığı Kollama, yeni bölümüyle ekrana geliyor. Dizide bu hafta, Destek Büro polisleri, bir rektöre suikast girişimini engellemek için kolları sıvıyor.

  Ayrıca karanlık güçlerin kışkırtmaları ve devleti bölme eğilimlerinin birer parçası olan olayların peşinde koşan Destek Büro ekibi, istihbarattan bir görevlinin yardımıyla rektöre suikast girişimini öğrenecektir.

  Rektörü suikasta uğrayacağı konusunda uyaran Necip, beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Bunun üzerine Necip ve arkadaşları suikastı önlemek için değişik kılıklara bürünerek üniversiteye girerler.

  Destek Büro polisleri, suikastı önleyebilecek mi?

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 14-10-08, 02:36
 2. dizi arşivi apmak istiyorum
  By R@PBELA in forum Kanka Café
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-08-07, 23:34

Bookmarks

Bookmarks

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açılamaz!
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

Forum Kuralları