Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 2 ile 2 arası

Konu: Devlet işkenceyi resmen kabul etti!

İki Büyük Lider... мαкємєηιχ ☭☆'s Avatar
    Üye No
    200754
    Giriş Tarihi
    Apr 2007
    Konular
    484
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

Varsayılan Devlet işkenceyi resmen kabul etti!

Adaket Bakanlığı Türkiye'de bir ilke imza attı, iddialara kayıtsız kalmadı.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin Türkiye'de demokrasi tarihine geçecek çok önemli bir kararın altına imza attı. Yıllardır
    cezaevlerinde işkence iddialarının hep sonuçsuz kaldığı gerçeği Adalet Bakanlığı'nın verdiği bu tarihi kararla değişmiş oldu.
    Henüz savcılığın soruşturması aşamasına bile gelinmeden Engin Ceber'in işkence gördüğü iddiasına, Adalet Bakanı Şahin
    konuyla ilgili ihmali olabilecek yetkilileri görevden aldı. Türkiye'de ilk kez işkenceye karşı devlet bu kadar hızlı, sorumlu ve
    demokratik bir refleks göstermiş oldu.

İşte Bakan Şahin'in konuya ilişkin açıklaması:

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Engin Ceber'in, cezaevinde ''kötü muamele ve işkence'' sonucunda öldüğü iddiasıyla ilgili 19 kişinin, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Adalet Bakanı Şahin, TBMM'de gazetecilerin sorusu üzerine, olayla ilgili görevlendirdiği başmüfettiş ve müfettişin, Metris Cezaevi'nde ilk incelemelerini yaparak, raporlarını hazırladığını belirtti.

Mehmet Ali şahin, rapordaki, ''Yasaların kendine verdiği yetkiler sonucunda, ölüm olayında sorumlulukları olabileceği düşüncesiyle, iki infaz koruma ikinci müdürü, koruma başmemuru, infaz koruma memuru ve tutukluyu görmeden sağlam raporu veren cezaevi doktorunun da aralarında bulunduğu 19 görevlinin, geçici olarak görevden uzaklaştırılması kararı alındı'' ifadesini de gazetecilere okudu.

-''YAKINLARINDAN ÖZÜR DİLİYORUM''-

''Devletim ve hükümetim adına yakınlarından özür diliyorum. Sorumluları kimse, sonuna kadar gidilecektir. Kimsenin şüphesi olmasın'' diyen Şahin, Adalet Bakanı olarak üzüntüsünün sonsuz olduğunu dile getirdi.

Şahin, ''Üzerine hassasiyetle gidiyorum, soruşturma genişletildikçe sayı artabilir. Türkiye'de bu dönemde, böyle bir olay meydana geldiği için son derece üzüntülüyüm. Adalet Bakanı olarak, dakika dakika takip ediyorum. Türkiye'yi böyle bir durumla karşı karşıya getirenler, her kimse cezalandırılacaktır'' diye konuştu.

AA

Herşey bir özürle kabul etmeyle bitiyormu geride kalanlar ne olacak şu andaki hapishanede olanlar ne olacak sanki birşeymi değişecek geçin bunlar reklam kokan hareketler

Kolay Zafer Yoktur zadegân's Avatar
    Üye No
    60029
    Giriş Tarihi
    Jan 2006
    Konular
    1069
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

Kanka seni tenzih ederek şu atasözünü yazacağım''Çingeneye sucuk vermişler yamuk diye beğenmemiş'' diye bir tabir vardır olaya reklam demişsin bence bir miladdır bu bir aşamadır bekleyelim görelim çok acelecisin içeridekileri yargı tutuyor soruşturma yetkisi olan adalet bakanlığı gerekeni yapmış ve yapacaktır olumlu bir gelişmedir işkenceler olmasın insanlık onuru kutsaldır yürekten katılıyorum ama mahkeme ile adalet bakanlığı ortak çalışmıyorlar yargı kararlarına adalet bakanlığı ne yapsın.Ceza evlerini boşaltma yetkisimi var ayrıca suçlu kim ise ceza tabii olacak.suç şahsidir
    İDRAR BİRİKİNTİSİ İÇİNDE YÜZEN SAMAN ÇÖPÜNE BİNEN SİNEK,KENDİNİ KAPTAN, İDRAR BİRİKİNTİSİNİ DE DENİZ SANIRMIŞ..

MEVLANA.

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)