2 sayfadan, 1.sayfa 12 SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 15 ile 19 arası

Konu: Erzurum'da 10 YTL ödeyen Tuncer Hoca'dan dua aldı

TEKELİYET///MUNZUR YURTSEVER-ml's Avatar
    Üye No
    149920
    Giriş Tarihi
    Dec 2006
    Konular
    214
    RepPuan
    440848
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan Erzurum'da 10 YTL ödeyen Tuncer Hoca'dan dua aldı

Kocaeli'de yerel yayın yapan Gonca FM'in `hoca' lakaplı sahibi Tuncer Çiftçi, 10 YTL karşılığında Erzurumlulara `dua' etti. "Kanseri dua ile tedavi ediyorum" diyerek tartışma yaratan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen yüzlerce vatandaş, Halk Eğitim Merkezi'nde izdihama neden oldu. Salonu tıka basa dolduran vatandaşları "Elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" diyerek yönlendiren Tuncer Çiftçi, herkese dua etti. Türkiye'de önemli isimlerin dua etmesi için kendisine ulaşmaya çalıştığını ileri süren Tuncer Çiftçi, "İsim veremem ama şaşıracağınız isimler benden dua etmemi istiyorlar. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi. İlkokul mezunu olduğunu ve Allah rızası için bu işi yaptığını anlatan Çiftçi, "Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz de okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil" diye konuştu.

Erzurum'da yerel yayın yapan Yıldız FM'in davetlisi olarak kente gelen 'hoca' lakaplı Tuncer Çiftçi, Halk Eğitim Merkezi salonunda vatandaşlarla buluştu. Kanser başta olmak üzere tedavisi olmayan bazı hastalıkları dua ile tedavi ettiğini iddia ederek kamuoyunda tartışmalara neden olan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen vatandaşlar bunun için giriş kapısında 10 YTL ödeyerek bilet aldılar. 500 kişilik salona yaklaşık bin kişi girmek isteyince izdiham meydana gelirken, bedensel engelli çocuklarıyla dua almaya gelen aileler zor anlar yaşadılar. İlahi konserinin ardından alkışlar arasında sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, "Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" dedi. Salondaki herkesin içinden 'estağfurullah' demesini isteyen Çiftçi, daha sonra iki dakika süren bir dua etti. Çocuklarıyla gelen çoğunluğu kadın yüzlerce vatandaş gözyaşları arasında duaya katıldı. Salondaki havasızlık nedeniyle bedensel ve zihinsel engelli çocuklar zor anlar yaşadı. Öte yandan vatandaşlar, sorunlarını yazdıkları küçük not kağıtlarını Tuncer Çiftçi'ye ulaştırmaya çalıştı. Görevliler konuşma kürsüsüne sığmayan yüzlece not kağıdını bir poşete bırakıp, Çiftçi'ye ulaştırdılar.

"BİLETİNİZİ ALIN SALONA GİRİN"

Duadan sonra salon dışına çıkan Tuncer Çiftçi, içeri giremeyen vatandaşlara, "Ben daha buradayım. Salondakiler birazdan çıkacak, sizlerde biletinizi alın salona girin. Bakın arabayla geldik, bu salonu tuttuk, iki gündür otelde kalıyorum. Güvenlik görevlileri, ses cihazlarına para ödüyorum. Ben bir daha geldiğimde bu parayı nereden bulacağım? Haydi kardeşlerim güzel bir şekilde biletlerinizi alın, beni anlayın. Söz veriyorum, her ay geleceğim bundan sonra" dedi.

Çiftçi'nin bu konuşması üzerine vatandaşlar, bilet alarak salona girdi.

"ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUM"

Türkiye'nin dört bir yanından telefon aldığını belirten Tuncer Çiftçi, herkesin dua isteğidini dile getirdi. Önemli isimlerin de kendisini aradığını öne süren Çiftçi, "Şaşıracağınız birçok isim bana ulaşıp, dua etmemi istiyor. Ben de herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Bakın bu işin sırrı, peygamber efendimizde. Allah, "O, olmasaydı alemleri yaratmazdım" diyor. Biz de elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar insanlara dua ediyoruz. Kocaeli'de 4 tane telefon servisi açtık. 6 ay boyunca çağrılara cevap verdik ve 48 bin telefon aldık. 21 bini 'namaza başladım' dedi, 27 bin tanesi de 'hastalıklarıma şifa buldum' dedi.
    Doktorlar bile şaşırıyor.
    Raporlu birçok hasta derdine şifa bulduğunu söylüyor. Yine de bizim bir iddiamız yok, biz sadece dua ediyoruz. 'Dini alet ediyor', insanları sömürüyor' diyenler var. Ama insanların hepsini memnun etmek mümkün değil. Seven de var, sevmeyen de bu çok önemli değil. 50 yıldır bu işlerin başını tutan onlarca insan var onlar rahatsız oldular. Bizim bir korkumuz yok, ulusal kanalların hepsinden çağırdılar, tüm samimiyetimizle gittik, anlattık. Biz faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Günlerdir yollardayım, dört çocuğum var yüzlerini görmüyorum. Ben kapasiteli bir insanım, Acar kentte iç dekorasyonlarda 1-2 milyon dolarlık işler yapıyordum. Parayla içiçeydim. Tuncer Çiftçi kim ki, bir insanın hidayetine vesile olsun. Allah rızası için bu işi yapıyorum. Benim de namaz kılamadığım dönemler oldu, kılmadığım namazlarımı kaza yaptım. Şimdi de abdestsiz yere basmıyorum. Bundan sonra da Allah rızası için çalışacağım. Araştırın, ne yaptığım ortada." diye konuştu.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ DE OKUMA YAZMA BİLMİYORDU"

İlkokulu bitirdikten sonra okumadığını ve iş hayatına atıldığını söyleyen Tuncer Çiftçi, kendisine 'hoca' denildiğini ancak hocalığının olmadığını belirtti. TV'lerin canlı yayınlarında tartıştığı profesörlerin 'Sen İlahiyat mı okudun, nereden biliyorsun bunları' dediğini anlatan Çiftçi, "Bunlar çok komik şeyler, Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil. Kainatın sultanı bazı şeyleri bilmediği halde neler yapmış, biz onun izine basarak gidiyoruz. Efendimizin ümmeti yanmasın, cehenneme gitmesin. Biz kardeşlerimize birşeyler anlatıyor, dua ediyoruz. Herkeste fayda bulduğunu söylüyor" dedi.

MİLLİYET

AKP'nin gerici zihniyetinin ulaşmak istediği noktalardan bir tanesidir bu!
    Piyasacı zihniyeti bu alanlarda da kendini gösteriyor!
    Cennete bilet satanlardan ne farkı var bunların?
    Yazık ki Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi haline gelmiştir!

Güneş buluttan sıyrılırken, gökkuşağının renkleri süzülüp koleranın damlarında sevişti. Çan sesleri, ezan sesi hafif esrar kokusuyla karışıp havayı kapladı.

Türk-İslam Birliği ankarali89's Avatar
    Üye No
    269299
    Giriş Tarihi
    Jan 2008
    Konular
    222
    RepPuan
    677228
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

konu yine dönüp dolaşıp hükümete geldi...

Kesin provokatifdir...

Sen, Oğuz ATA'nın has milleti, sen !
    Sen, Son Peygamberin has ümmeti, sen!
    O seni boğmadan, boğ zilleti sen !
    Uyan ey Türk oğlu uyumak nene?
    Kalk doğrul yerinden, yürü geç öne!!!

İçinizden geçerim.. marmara kazım's Avatar
    Üye No
    290324
    Giriş Tarihi
    Jun 2008
    Konular
    76
    RepPuan
    309609484
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Dini kötü işlerine alet ediyorlar.Dua ALLAH rızası için yapılır para için değil.

Keyfekeder..

Yanıyorsun fuat abi..

Ne Mutlu TÜRK olana !

Biz ki BOZKURT soyluyuz arkamızda onlarca köpeği havlatan asil ırkın evladıyız.

Bildiğin Üye Redolf's Avatar
    Üye No
    24392
    Giriş Tarihi
    Jul 2005
    Konular
    77
    RepPuan
    15519
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

20 lira verene fazladan "buff" atıyormuş 3 günlük.

Türkçe'ye sahip çık, Türkçe konuş!
    Türkçe'yi Turkche'leştirme!

Demedim mi şu görünene razı olma,
    Demedim mi sana yaraşır otağ kuran benim asıl.
    Onu süsleyen bezeyen benim demedim mi?

ƒαƒαтαяα shuchshuz's Avatar
    Üye No
    289241
    Giriş Tarihi
    May 2008
    Konular
    131
    RepPuan
    92030
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

herşeyi de akp ye getirmiyomusunuz çok gülüyorum yani

yok artık.... Beriay's Avatar
    Üye No
    218343
    Giriş Tarihi
    Jul 2007
    Konular
    3838
    Blog Entries
    3
    RepPuan
    17243011
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

bu kişiyi tanıyorum, parasını ödeyemediği için radyo gidecek diye halkı seferber etmişti...
    tabi bende kendimce bir şeyler veriyim dedim hayır ya, dükkandan bir kaç kıyafet götürmüştüm satılması için eşine bir bayan abla bu sana olur demişti oda denedim olmadı dedi. yani biz hayır yapalım dedik kendilerine uyanları alıyorlarmış...
    ağzınla kuş tutsa inanmam o şahsa...
    Ve sen yine denendiğinde
    Ve yine kalbin daraldığında
    Ve yine bütün kapılar kapandığında
    Ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
    Uzun uzun düşün
    Ve hatırla Yaradanını
    ALLAH,KULUNA KAFİ DEĞİL Mİ ?
    (zümer:36)

Daimi Üye Asil25's Avatar
    Üye No
    243717
    Giriş Tarihi
    Oct 2007
    Konular
    177
    RepPuan
    50705825
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

bunun sorumlusu din düşmanlığı yaparak gerçek İslam'ın anlaşılmasına engel olup ortamı emperyalist düşünceli dini kullanan insanlara bırakanlardır,oraya toplanan Erzurumlu hemşerilerimin yerinde olupta Hoca madem duaların tutuyor 8 yaşında amerikan askerlerinin te.....vüzüne uğrayan Iraklı Müslüman kızlarımızın o zulümden kurtulması içinde bir dua etsen diye söylerdim.
    Özlemekten yorulmuşum, kapında durdur beni
    Ucu sana dek ulaşan bir zincire vur beni

Beni çöllerden sorma, ki sonra Mecnûn yerinir
    Aşksızlıktan taş kesilmiş şehirlere sor beni

GÖRDÜNÜZ MÜ YİĞİDi fasıla's Avatar
    Üye No
    128276
    Giriş Tarihi
    Oct 2006
    Konular
    280
    RepPuan
    35312320
    Reputation BilgileriReputation Bilgileri
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

1-konunun AKP ile ne alakası var?
    2-dualarımız için aracı koymayız
    3-dualarımız olmasa Allah katında bir hiçiz!!!
    4-her sakallıyı dede sanmayın
    5-konuyu açan kişi; güney doğudaki en son hamleniz bu tip insanları da yanınıza alarak davanıza kutsallık katma telaşında olduğunuzu gözlemledin mi? en son diyarbakırda dtp nin aracına çıkıp elinde Kuran-ı Kerimi sallayan adam sizin en son taktiğiniz değil mi?
    yenmedik!!!
    ezdik!!!!

ve nihayet!!!
    süpürdük!!!

Kanki Üye A4Tech's Avatar
    Üye No
    228325
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    0
    RepPuan
    481
    Reputation Bilgileri

sankı chp zamanında olmuyordu diicem ama ben o kadar yaşlandımmı yaw

Üye No
    149920
    Giriş Tarihi
    Dec 2006
    Konular
    214
    RepPuan
    440848

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi fasıla Mesajı Göster
    1-konunun AKP ile ne alakası var?
    2-dualarımız için aracı koymayız
    3-dualarımız olmasa Allah katında bir hiçiz!!!
    4-her sakallıyı dede sanmayın
    5-konuyu açan kişi; güney doğudaki en son hamleniz bu tip insanları da yanınıza alarak davanıza kutsallık katma telaşında olduğunuzu gözlemledin mi? en son diyarbakırda dtp nin aracına çıkıp elinde Kuran-ı Kerimi sallayan adam sizin en son taktiğiniz değil mi?
    Sen Milli Eğitim'e bağlı Halk Eğitim Merkezinde böylesine gerici bir organizasyon gerçekleştireceksin, sonra da AKP ile ne alakası var diyeceksin öyle mi?

AKP > Milli Eğitim > Kadrolaşma >>> Gericilik

Süreç işliyor yani anlayacağın!

Güneydoğu'ya AKP'nin katkısıdır.
    Güneydoğu'da ve Doğu'da ki insanların Türkiye'de yeşeren böylesine gerici bir akıma kayıtsız kalması düşünülebilir mi?
    Doğu'da insanların dinsiz olduklarını mı düşünüyorsun?
    Yıllarca tarikatların eline terkedilmiştir oralar, AKP bunun eyleme dönüştürücüsüdür, DTP'de kendi lehine çevirme çabasındadır!
    Etnik kimliğin önüne din sömürücülüğünün geçmesidir gelişmeler, DTP aklınca ikisi üzerinden siyaset yapacak, bu da onun akılsızlığıdır!

Din, AKP gibi piyasacı, gerici, düzenbaz zihniyetlerin elinde, halkı uyutmak için bir afyon olarak kullanılmaktadır. Marks'ın katkısını bu şekilde ele almak, güncel için çok uygun ve geçerlidir!

İslamiyet, sahte müslümanların elinde, bir afyon olarak kullanılmaktadır!
    Halk uyutulmaktadır...
    İşin özü budur...
    Güneş buluttan sıyrılırken, gökkuşağının renkleri süzülüp koleranın damlarında sevişti. Çan sesleri, ezan sesi hafif esrar kokusuyla karışıp havayı kapladı.

Çıtır Üye KeMelÇıR's Avatar
    Üye No
    292103
    Giriş Tarihi
    Jun 2008
    Konular
    3
    RepPuan
    55
    Reputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi A4Tech Mesajı Göster
    sankı chp zamanında olmuyordu diicem ama ben o kadar yaşlandımmı yaw
    sen ne dersun yeğen cehepe olarak bizler müslümanları hep astıydık
    bunlar nereden türedi annamıyom yawssssss

yok artık.... Beriay's Avatar
    Üye No
    218343
    Giriş Tarihi
    Jul 2007
    Konular
    3838
    Blog Entries
    3
    RepPuan
    17243011
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi Asil25 Mesajı Göster
    bunun sorumlusu din düşmanlığı yaparak gerçek İslam'ın anlaşılmasına engel olup ortamı emperyalist düşünceli dini kullanan insanlara bırakanlardır,oraya toplanan Erzurumlu hemşerilerimin yerinde olupta Hoca madem duaların tutuyor 8 yaşında amerikan askerlerinin te.....vüzüne uğrayan Iraklı Müslüman kızlarımızın o zulümden kurtulması içinde bir dua etsen diye söylerdim.
    ne hocası ya, yerel radyosu var insanlar ondan dua etmesini istiyor oda ediyor...
    Eşine sormuştum eğitimi ne eşinizin diye oda ortaokul mezunu dedi ya dedim dini eğitim yok ne işle meşguldü peynir toptancılığı yapıyormuş...
    Allahın ne sevgili kuluymuş ki ona böyle bir ilim verilmiş...
    Sadece para para para diyorum...
    Ve sen yine denendiğinde
    Ve yine kalbin daraldığında
    Ve yine bütün kapılar kapandığında
    Ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
    Uzun uzun düşün
    Ve hatırla Yaradanını
    ALLAH,KULUNA KAFİ DEĞİL Mİ ?
    (zümer:36)

Fenerrr Azrailin geldi!!! BATUHAN-BOZKURT's Avatar
    Üye No
    226791
    Giriş Tarihi
    Aug 2007
    Konular
    313
    RepPuan
    15939367

böyle cahil millete devlet dinini öğretmezse ne akp gibi nede bu şarlatan gibileri eksik olur bu milletin başından kuraklık vuruyo kene öldürüyo bunların nedeni ne? cahillik... AMA BÖYLELERİNİDE BİRİLERİ SÖVÜŞLEMESİ LAZIM AFERİN BU ŞARLATANA
    Ne Mevlana olup Semah döndük
    Ne Nursi olup VATAN böldük
    Ahi Olup devlet Kurduk
    600 yıl yaşasın diye

BATUHAN

aynı yoldan geçmişiz bir, aynı sudan içmişiz biz

http://www.dailymotion.com/video/xj2...embed&start=10

Üye No
    149920
    Giriş Tarihi
    Dec 2006
    Konular
    214
    RepPuan
    440848

Kansere, hepatite tek çözüm!
    Kız bulamayanlara kız!
    Evde kalanlara koca!
    İktidarsızlıkta son nokta!
    ....AK HOCALAR, AK DJLER....

AKP'nin başta din olmak üzere, tüm toplumu piyasalaştırmasının en büyük örneğidir Türkiye'de yaşananlar!..

İslam'ın uygulamada Hıristiyanlaştırılmasıdır bir bakıma, tanrı adına bir başkasından medet ummak!..

AK zihniyetlerin müslümanlığı sözdedir, lafa gelince mangal üstünde kül bırakmayıp, eyleme gelince tam tersini icra edenlerden korkmalısınız!..

Türk-İslam Birliği ankarali89's Avatar
    Üye No
    269299
    Giriş Tarihi
    Jan 2008
    Konular
    222
    RepPuan
    677228

ben de sizdeki bu yaman çelişkiyi bir türlü anlayamıyorum yaw hani bu akp liler şeriatı getirecekti?

Hem şeriatçı hem müslümanlık düşmanı hristiyan özentisi nasıl olabiliyor

Bu da sizin bocaladığınızın yegane göstergesidir...

Sen, Oğuz ATA'nın has milleti, sen !
    Sen, Son Peygamberin has ümmeti, sen!
    O seni boğmadan, boğ zilleti sen !
    Uyan ey Türk oğlu uyumak nene?
    Kalk doğrul yerinden, yürü geç öne!!!

+ Yeni Konu Aç
2 sayfadan, 1.sayfa 12 SonSon

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)