3 sayfadan, 1.sayfa 123 SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 8 ile 19 arası

Konu: Erzurum'da 10 YTL ödeyen Tuncer Hoca'dan dua aldı

 1. #1
  TEKELİYET///MUNZUR YURTSEVER-ml's Avatar
  Üye No
  149920
  Giriş Tarihi
  Dec 2006
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  1,855
  RepPuan
  440848
  Rep Power
  4221Array

  Varsayılan Erzurum'da 10 YTL ödeyen Tuncer Hoca'dan dua aldı  Kocaeli'de yerel yayın yapan Gonca FM'in `hoca' lakaplı sahibi Tuncer Çiftçi, 10 YTL karşılığında Erzurumlulara `dua' etti. "Kanseri dua ile tedavi ediyorum" diyerek tartışma yaratan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen yüzlerce vatandaş, Halk Eğitim Merkezi'nde izdihama neden oldu. Salonu tıka basa dolduran vatandaşları "Elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" diyerek yönlendiren Tuncer Çiftçi, herkese dua etti. Türkiye'de önemli isimlerin dua etmesi için kendisine ulaşmaya çalıştığını ileri süren Tuncer Çiftçi, "İsim veremem ama şaşıracağınız isimler benden dua etmemi istiyorlar. Herkese yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi. İlkokul mezunu olduğunu ve Allah rızası için bu işi yaptığını anlatan Çiftçi, "Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz de okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil" diye konuştu.
  Erzurum'da yerel yayın yapan Yıldız FM'in davetlisi olarak kente gelen 'hoca' lakaplı Tuncer Çiftçi, Halk Eğitim Merkezi salonunda vatandaşlarla buluştu. Kanser başta olmak üzere tedavisi olmayan bazı hastalıkları dua ile tedavi ettiğini iddia ederek kamuoyunda tartışmalara neden olan Tuncer Çiftçi'den dua almak isteyen vatandaşlar bunun için giriş kapısında 10 YTL ödeyerek bilet aldılar. 500 kişilik salona yaklaşık bin kişi girmek isteyince izdiham meydana gelirken, bedensel engelli çocuklarıyla dua almaya gelen aileler zor anlar yaşadılar. İlahi konserinin ardından alkışlar arasında sahneye çıkan Tuncer Çiftçi, "Şimdi hep birlikte dua edeceğiz. Bunun için elinizi kalbinize koyun, gözlerinizi kapatın" dedi. Salondaki herkesin içinden 'estağfurullah' demesini isteyen Çiftçi, daha sonra iki dakika süren bir dua etti. Çocuklarıyla gelen çoğunluğu kadın yüzlerce vatandaş gözyaşları arasında duaya katıldı. Salondaki havasızlık nedeniyle bedensel ve zihinsel engelli çocuklar zor anlar yaşadı. Öte yandan vatandaşlar, sorunlarını yazdıkları küçük not kağıtlarını Tuncer Çiftçi'ye ulaştırmaya çalıştı. Görevliler konuşma kürsüsüne sığmayan yüzlece not kağıdını bir poşete bırakıp, Çiftçi'ye ulaştırdılar.
  "BİLETİNİZİ ALIN SALONA GİRİN"

  Duadan sonra salon dışına çıkan Tuncer Çiftçi, içeri giremeyen vatandaşlara, "Ben daha buradayım. Salondakiler birazdan çıkacak, sizlerde biletinizi alın salona girin. Bakın arabayla geldik, bu salonu tuttuk, iki gündür otelde kalıyorum. Güvenlik görevlileri, ses cihazlarına para ödüyorum. Ben bir daha geldiğimde bu parayı nereden bulacağım? Haydi kardeşlerim güzel bir şekilde biletlerinizi alın, beni anlayın. Söz veriyorum, her ay geleceğim bundan sonra" dedi.

  Çiftçi'nin bu konuşması üzerine vatandaşlar, bilet alarak salona girdi.
  "ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUM"

  Türkiye'nin dört bir yanından telefon aldığını belirten Tuncer Çiftçi, herkesin dua isteğidini dile getirdi. Önemli isimlerin de kendisini aradığını öne süren Çiftçi, "Şaşıracağınız birçok isim bana ulaşıp, dua etmemi istiyor. Ben de herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Bakın bu işin sırrı, peygamber efendimizde. Allah, "O, olmasaydı alemleri yaratmazdım" diyor. Biz de elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar insanlara dua ediyoruz. Kocaeli'de 4 tane telefon servisi açtık. 6 ay boyunca çağrılara cevap verdik ve 48 bin telefon aldık. 21 bini 'namaza başladım' dedi, 27 bin tanesi de 'hastalıklarıma şifa buldum' dedi.
  Doktorlar bile şaşırıyor.
  Raporlu birçok hasta derdine şifa bulduğunu söylüyor. Yine de bizim bir iddiamız yok, biz sadece dua ediyoruz. 'Dini alet ediyor', insanları sömürüyor' diyenler var. Ama insanların hepsini memnun etmek mümkün değil. Seven de var, sevmeyen de bu çok önemli değil. 50 yıldır bu işlerin başını tutan onlarca insan var onlar rahatsız oldular. Bizim bir korkumuz yok, ulusal kanalların hepsinden çağırdılar, tüm samimiyetimizle gittik, anlattık. Biz faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Günlerdir yollardayım, dört çocuğum var yüzlerini görmüyorum. Ben kapasiteli bir insanım, Acar kentte iç dekorasyonlarda 1-2 milyon dolarlık işler yapıyordum. Parayla içiçeydim. Tuncer Çiftçi kim ki, bir insanın hidayetine vesile olsun. Allah rızası için bu işi yapıyorum. Benim de namaz kılamadığım dönemler oldu, kılmadığım namazlarımı kaza yaptım. Şimdi de abdestsiz yere basmıyorum. Bundan sonra da Allah rızası için çalışacağım. Araştırın, ne yaptığım ortada." diye konuştu.
  "PEYGAMBER EFENDİMİZ DE OKUMA YAZMA BİLMİYORDU"

  İlkokulu bitirdikten sonra okumadığını ve iş hayatına atıldığını söyleyen Tuncer Çiftçi, kendisine 'hoca' denildiğini ancak hocalığının olmadığını belirtti. TV'lerin canlı yayınlarında tartıştığı profesörlerin 'Sen İlahiyat mı okudun, nereden biliyorsun bunları' dediğini anlatan Çiftçi, "Bunlar çok komik şeyler, Allah bir insana, bir mertebe nasip edecekse, onun bir huyundan dolayı bunu nasip etmiş olabilir. Biliyorsunuz peygamber efendimiz okumamıştır, okuma yazması hiç yoktur. Herkes O'na, 'Sana mı verildi peygamberlik' diye söylüyorlardı. Herşey okumak değil. Kainatın sultanı bazı şeyleri bilmediği halde neler yapmış, biz onun izine basarak gidiyoruz. Efendimizin ümmeti yanmasın, cehenneme gitmesin. Biz kardeşlerimize birşeyler anlatıyor, dua ediyoruz. Herkeste fayda bulduğunu söylüyor" dedi.

  MİLLİYET


  AKP'nin gerici zihniyetinin ulaşmak istediği noktalardan bir tanesidir bu!
  Piyasacı zihniyeti bu alanlarda da kendini gösteriyor!
  Cennete bilet satanlardan ne farkı var bunların?
  Yazık ki Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi haline gelmiştir!

  Güneş buluttan sıyrılırken, gökkuşağının renkleri süzülüp koleranın damlarında sevişti. Çan sesleri, ezan sesi hafif esrar kokusuyla karışıp havayı kapladı.

 2. #2
  Türk-İslam Birliği ankarali89's Avatar
  Üye No
  269299
  Giriş Tarihi
  Jan 2008
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  3,092
  RepPuan
  677228
  Rep Power
  3841Array

  Varsayılan

  konu yine dönüp dolaşıp hükümete geldi...


  Kesin provokatifdir...

  Sen, Oğuz ATA'nın has milleti, sen !
  Sen, Son Peygamberin has ümmeti, sen!
  O seni boğmadan, boğ zilleti sen !
  Uyan ey Türk oğlu uyumak nene?
  Kalk doğrul yerinden, yürü geç öne!!!

 3. #3
  Secret marmara kazım's Avatar
  Üye No
  290324
  Giriş Tarihi
  Jun 2008
  Yaş
  94
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Hakkari
  Mesaj
  18,012
  RepPuan
  309835761
  Rep Power
  34654Array

  Varsayılan

  Dini kötü işlerine alet ediyorlar.Dua ALLAH rızası için yapılır para için değil.


  Güçlüyüz,Cesuruz,Hazırız.


  SecretLife.

 4. #4
  Bildiğin Üye
  Üye No
  24392
  Giriş Tarihi
  Jul 2005
  Yaş
  30
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2,431
  RepPuan
  15519
  Rep Power
  4704Array

  Varsayılan

  20 lira verene fazladan "buff" atıyormuş 3 günlük.

  Türkçe'ye sahip çık, Türkçe konuş!
  Türkçe'yi Turkche'leştirme!

  __________________

  Demedim mi şu görünene razı olma,
  Demedim mi sana yaraşır otağ kuran benim asıl.
  Onu süsleyen bezeyen benim demedim mi?

  __________________

 5. #5
  ƒαƒαтαяα shuchshuz's Avatar
  Üye No
  289241
  Giriş Tarihi
  May 2008
  Yaş
  23
  Cinsiyet
  Bayan
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  2,565
  RepPuan
  92030
  Rep Power
  3660Array

  Varsayılan

  herşeyi de akp ye getirmiyomusunuz çok gülüyorum yani

 6. #6
  Platin Üye Beriay's Avatar
  Üye No
  218343
  Giriş Tarihi
  Jul 2007
  Cinsiyet
  Bayan
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  10,097
  RepPuan
  17460603
  Rep Power
  5741Array

  Varsayılan

  bu kişiyi tanıyorum, parasını ödeyemediği için radyo gidecek diye halkı seferber etmişti...
  tabi bende kendimce bir şeyler veriyim dedim hayır ya, dükkandan bir kaç kıyafet götürmüştüm satılması için eşine bir bayan abla bu sana olur demişti oda denedim olmadı dedi. yani biz hayır yapalım dedik kendilerine uyanları alıyorlarmış...
  ağzınla kuş tutsa inanmam o şahsa...
  Önceleri mücahitlerdi, sonra müteahhit oldular. Sonra Dünya malına, yolsuzluğa, kul hakkı yemeye ve işbirliğine müsait oldular.

 7. #7
  test Asil25's Avatar
  Üye No
  243717
  Giriş Tarihi
  Oct 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  1,913
  RepPuan
  50705825
  Rep Power
  8931Array

  Varsayılan

  bunun sorumlusu din düşmanlığı yaparak gerçek İslam'ın anlaşılmasına engel olup ortamı emperyalist düşünceli dini kullanan insanlara bırakanlardır,oraya toplanan Erzurumlu hemşerilerimin yerinde olupta Hoca madem duaların tutuyor 8 yaşında amerikan askerlerinin te.....vüzüne uğrayan Iraklı Müslüman kızlarımızın o zulümden kurtulması içinde bir dua etsen diye söylerdim.
  Özlemekten yorulmuşum, kapında durdur beni
  Ucu sana dek ulaşan bir zincire vur beni

  Beni çöllerden sorma, ki sonra Mecnûn yerinir
  Aşksızlıktan taş kesilmiş şehirlere sor beni

 8. #8
  GÖRDÜNÜZ MÜ YİĞİDi fasıla's Avatar
  Üye No
  128276
  Giriş Tarihi
  Oct 2006
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  10,462
  RepPuan
  35316038
  Rep Power
  7776Array

  Varsayılan

  1-konunun AKP ile ne alakası var?
  2-dualarımız için aracı koymayız
  3-dualarımız olmasa Allah katında bir hiçiz!!!
  4-her sakallıyı dede sanmayın
  5-konuyu açan kişi; güney doğudaki en son hamleniz bu tip insanları da yanınıza alarak davanıza kutsallık katma telaşında olduğunuzu gözlemledin mi? en son diyarbakırda dtp nin aracına çıkıp elinde Kuran-ı Kerimi sallayan adam sizin en son taktiğiniz değil mi?
  yenmedik!!!
  ezdik!!!!

  ve nihayet!!!
  süpürdük!!!

+ Yeni Konu Aç
3 sayfadan, 1.sayfa 123 SonSon

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Ali Osman Tuncer
  By Serzeniş in forum Güldeste
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-10-08, 17:41
 2. Eta'ya HaraÇ Ödeyen Basklilara Tutuklama 03.07
  By Y@R@M@SsS in forum Yurtdışı Haberleri (Arşiv)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-07-08, 05:38
 3. Bir Gün İçinde Kesin Ödeyen Site...
  By akeles198657 in forum Fırsatlar & Kampanyalar
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 23-10-07, 20:57
 4. Oktay Tuncer
  By FearMachine in forum Biyografiler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 18-03-07, 12:31
 5. Golcüyüm deyen gol atsın!!
  By zortac in forum Oyun Muhabbetleri ve Yardımları
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-05-06, 07:55

Bookmarks

Bookmarks

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açılamaz!
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

Forum Kuralları