Bilekte biten kısa botlar sezonun gözdesi olarak anılsa da çizme hâlâ çok moda. Bu sezon klasik derinin yanı sıra süet ve bakır deri de gözde. Gençler tarafından her zaman popüler olan kovboy çizmeleri yine çok giyilecek. Mevsimin yeniliği olarak işli modeller çıkıyor karşımıza. Platform topuklu çizmeler ise gece şıklığını tamamlıyor.
Sivri burundan yuvarlak buruna geçiş devam ediyor. Ponponlar, püsküller, çiçek desenleri, zımbalar, tokalar çizmeleri farklılaştıran detaylardan. Vitrinlere bakılırsa bu kış yine çizmeler giyeceğiz.

Binici modası sürüyor

Bally'de yüksek topuklu çizmeler de var diz boyu binici çizmeleri de. Kürk veya yün ponponlar, platform tabanlar, dore ve bakır, yandan tokalı modeller koleksiyonun öne çıkan detayları arasında.

Eğlenceli modeller

Ünlü İspanyol ayakkabı markası Camper yine tarzına uygun, farklı ve eğlenceli modellere imza atmış. Twins serisindeki bu çizmenin üzerinde eşek motifleri var. Modacı Thakoon'un Ninewest için tasarladığı gri plastik çizme çiçek desenli. Beta'nın rengarenk çizmeleri ise klasiğin dışına çıkmak isteyenlere göre.


Vahşi Batı

Tercihiniz ister sivri ister yuvarlak burunlusundan olsun kovboy çizmeleri hâlâ popüler. Bu sezon pek çok model işlemelerle ve zımbalarla süslenmiş. Western tarzı çizmeler için Hotiç, İnci ve Yeşil Kundura'nın koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Platform ve dolgu topuklular

Geçen sezon dönen platform topuk ve dolgu topuk, çizmelerde de gözde. Bally'nin dore modeli ve Beta'nın körüklü çizmesi yüksek topuk tercih edenlerin seçimi olabilir.

Rahat ve sade

İngiliz markası Clarks'ın çizme modellerinde rahatlık ön planda. Tasarımlar oldukça sade. Çizmelerde kalın dikişli modeller dikkat çekiyor. Markanın koleksiyonunda bağcıksız modellerin yanı sıra bağcıklı çizmeler de yer alıyor.