2.36’luk Çinli Bao Xishun uzun kollarıyla iki yunusu hayata döndürdü. Plastik parçalar yutup hastalanan yunusların yardımına çağırılan Bao Xishun yunusların midesine 1 metre 6 santimetrelik kolunu sokarak parçaları çıkardı ve hayatlarını kurtardı.

Dünyanın en uzun insanı 2 metre 36 santimetre boyundaki çinli Bao Xishun ilginç bir kurtarma operasyonuyla 2 yunusu kurtardı.

Bir gösteri havuzundaki iki yunus havuzun kenarındaki plastik yapı malzemelerini yiyince hastalandı ve ölüm riskiyle karşı karşıya kaldı. Yunusların mideleri büzüldüğü için plastik parçalar ameliyatla da çıkarılamadı.

Daha sonra veterinerler Çin’in İç Moğolistan bölgesinde yaşamını çobanlık yaparak kazanan ve Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun boylu adamı olduğu tescil edilen, Bao Xishun’yu yardıma çağırdı.

54 yaşındaki, Bao Xishun bir metre 6 santimetre uzunluğundaki kolunu yunusların midelerine sokarak plastik parçalarını çıkardı. Daha önce iştahları kapanan ve depresyona giren yunusların durumunun düzelmeye başladığı bildirildi.