• Acılı
  • Aptal
  • Aranıyor
  • Arsız
  • Aşık
  • Ölü
  • çılgın
  • üzüntülü
  • üzgün
  • Bahahaha
  • Bilgin
  • Bulantılı
  • Bulutlu
  • Canlı
  • Cap Canlı
  • cesaretli
  • Dead
  • Deli
  • Depresyonda
  • Eğlenmiş
  • gay
  • Goofy
  • Hacker
  • hoşgörülü
  • Huysuz
  • Huzurlu
  • Israrcı
  • iyi
  • Karışık
  • kaygılı
  • Küstah
  • Kederli
  • Keyifli
  • Kimsesiz
  • Kop Kop
  • Korkulu
  • kuşkulu
  • Manyak Deli
  • melek gibi
  • Meraklı
  • Meşgul
  • Mutsuz
  • Neşeli
  • Niteliksiz
  • Oylesine
  • Panik
  • Paranoyak
  • Rahat
  • Sakin
  • Saldırgan
  • Sarhoş
  • Sert ve kaba
  • SIKKIN
  • Sinirli
  • Sıcak
  • Tembel
  • utangaç
  • Uykucu
  • uykulu
  • Uyuşuk
  • Yaramaz
  • Yürekli
  • Yorgun
  • Yoğun
  • Şüpheli
  • Şeytani
  • Şeytani2
  • Şokta
  • şşşşttt!
  • Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 11 ile 11 arası

Konu: kerbeladaki Hala Kan Ağlayan Ağaç ve Açıklaması

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Kanka.Net-11's Avatar
      Üye No
      102174
      Giriş Tarihi
      Jul 2006
      Konular
      38
      RepPuan
      40681
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Arrow kerbeladaki Hala Kan Ağlayan Ağaç ve Açıklaması

Verildiyse kusura bakmayın aradım ama bulamadım..

Hafız Cemaluddin Zerendi, Hilâl ibn-i Hübab’dan şöyle rivayet ediyor:

Bir gun Hz.peygamberimiz evdeyken torunlari (Hz.alinin ve kizi Hz.fatimanin Hasan ve Huseyin) onu rahat birakmazlar ve onunla oynamak isterler fakat Hz.peygamberimiz Hz.fatmaya "nicin bunlari baska bir seyle mesgul etmiyorsun"der ve Hz.fatma Hasani ve Huseyini alir ve iceri goturu fakat cocuklar yine durmaz anneelerini kandirip tekrar Resulullahin yanina gelirler.Resulullah onlari dizlerine oturtur.O sirada Cebrâil arzetti:“Ey Allah’ın Resulü, yavrularınızı çok sevdiğinizi görüyorum.” Peygamber Cebrâil’e “Elbetteki çok severim, onlar yaşantımın iki güzel (fesleğen) gülleridir.” diye cevap verdi. Cebrâil Hüseyin’e işaret ederek şöyle dedi: “Bil ki ümmetin bu oğlunu öldürecektir.” Daha sonra kanatlarıyla uçarak elinde biraz toprakla geri döndü ve Resulullah’a “Yavrun bu toprağın üzerinde öldürülecektir.” dedi. Hz. Muhammed (s) toprağın adını sorduğunda Cebrâil adının “Kerbela” olduğunu söyledi.”Ve bu sirada Hz.peygamberimiz`e Cebrail sunu soyledi."Hasan ve Hüseyin cennet halkı çocuklarının seyyidleridir ve sünnet ehlinin gözbebekleridir, sürurlarıdır"der.

Resulullah’ın (s) uyuduğu bir sırada, Hüseyin içeriye girdi ve Resul-i Ekrem’e (s) doğru yürümek istedi. Ben onu Resulullah’tan (s) uzaklaştırıp, işimin başına döndüm. Hüseyin tekrar iki alem serverinin yanına yaklaşınca, Hz. Muhammed (s) ağlar bir şekilde uyandı. Ben “Niçin ağlıyorsunuz, bir şey mi oldu?” diye sorduğumda, “Cebrâil bana Hüseyin’in şehid düşeceği yerin toprağını gösterdi. Allah’ın gazabı onun kanını dökenlere çok şiddetlidir.” diye buyurdu. Daha sonra Resulullah (s) elini açtığında (ince kum) toprağı gördüm. Resulullah (s) bana hitaben buyurdu ki: “Ey Ayşe, canım elinde olan Allah’a andolsun ki, bu olay beni çok üzüyor. Benden sonra Hüseyin’i ümmetimden kim öldürecek?”

Ve birgun Hz.Hüseyin hac vazivesini gormek icin kabeye gider ve o sirada yaninda 600 kadarda yandasi vardir.Sam´a geri donun size ihtiyac var diye Muaviye bin Ebi Süfyan´nin(Hz.Aliye biat ediyorum diyenlerden) oglu Yezid haber yollar.Ve Hz.huseyin(3.ci Imam) hemen oradan harekete gecer ve yanindaki 600 kiside onunla beraber gelir.Tabiki yol uzun ve her gece yarisi yanindakilere ogut verir.(Kerbelada kistirilacagini biliyordu.cunku cebrail Alihisselam*n dediklerini oda duymustu)

"Benimle gelmeyin sizleri azad(affetmek) ediyorum.Benimle gelmeyin.Isterseniz donebilirsiniz" der.Ve bu ogutler ve nasihatlar KERBELA` ya kadar devam eder.KERBELA´ya geldiklerinde Hz.Huseyin arkasina dondugunde arkaasinda sadece kendi soyundan gelen (akrabalari)70 kadar insan kalmistir.

Yezid*n gorevlendirdigi o zamanlarin en yuksek rutbelisi olan Hür gorevlendirilmistir.Hz.Hüseyin ve soyundan gelenleri rehin alirlar ve onlara Sam´dan haber gelinceye kadar ne su ne yemek vermemistir.

Fakat ne hikmetse Hz.Hüseyin nezaman namaza durda onun soyundan gelenlerle beraber Hz.hüseyinin arkasinda saf tutuyordur.Bir gun Hz.hüseyin Hür`e sordu.

Hz.hüseyin: Sen benim kim oldugumu biliyormusun?
      Hür: Evet biliyorum.cennet halkı çocuklarının seyyidleri ve sünnet ehlinin gözbebekleri, sürurlarısiniz der
      Hz.hüseyin: Peki bunlari biliyorsunda beni ve soyumu neden bu isgenceyi yapiyorsunuz.Benim kanim size bela getirir der.
      Hür: Bana yezid oyle bir Sey soylediki su an ben hem ahiret sorgusu hemde dunya sorgusundayim
      Hz.hüseyin: Sana ne bahseytti Yezid
      Hür: Bana Sam valiligini vericek ama kabul edersemde Cehenlemlik olacagim der.
      Hz.Hüseyin bunun uzerine susar ve hic birsey soylemez.Ve Sam`dan o kara haber gelir:"Hz.hüseyin ve soydaslarini oldurun"

Yezidin tum korkusu Hz.Hüseyinin onu o yerinden yetme korkusudur.Ve Hür Hz.hüseyinin saffina gecer.Haber Yezide cabuk ulasir ve Yezid hemen korkar.Eger kendi en yuksek komutanimin bunu yaptigini duyarlarsa halk akillanir der ve hemen o an savas emri veriri ve butun askerlerini KERBELA`ya yollar.Hür daha yeni Hz.Hüseyine biat etmistir ve Hz.Hüseyin Hür`e seni azat ettim der.Daha ilk namazini kilmadan Yezidin askerleri gelir.Ve KERBELA da ilk olende Hürdür .cunku tek basina ordunun icine dalmisitr hemen.Herkez birer birer olur ve en son Hz.Hüseyin kalir.

Ve o kotu Olay:
      Hz Hüseyin`ide katlederler ve ilk kilic darbesinden sonra gokyuzunde kan yagmaya baslar taslar kan aglamaya baslar ve Hz.Hüseyin`e yakin olan agacta aglar toprak ve heryer kandir.Kimin oldurdugu ise bilinmiyor.

Ve Hz.Muhammed (s.a.v)efendimize Cebrailin verdigi topragi Hz.Resulllahin zevcesi hala saklmaktadir. Ve Hz.Ayse topragin kan oldugunu gorur "Oglumuz sehit oldu " der.

Ve aşığıda gordugunuz bur resimdeki agacta o gunden beri hala kan aglamaktadir.Cunku Hz.hüseyine en yakin agac buydu.

(alınıtıdır)

YAKINDIR!...
      VAADEDİLEN TOPRAKLARA
      GÖMÜLECEKLERİ GÜN
      YAKINDIR!...

♥iTiRAF♥3DiN♥
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

ocuuu's Avatar
      Üye No
      110929
      Giriş Tarihi
      Aug 2006
      Konular
      753
      RepPuan
      7599487
      Reputation Bilgileri
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

elinme saglik canim gercekten ibretlik bi hikaye ve resimler allah herkese akil versin amin

emege saygi pls

Copyright © Hamburg city

Kanki Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

cula's Avatar
      Üye No
      106669
      Giriş Tarihi
      Jul 2006
      Konular
      4
      RepPuan
      55
      Reputation Bilgileri
      Ünvan : Yeni Üye

saol dostum

Yeni Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

street-girl's Avatar
      Üye No
      119191
      Giriş Tarihi
      Sep 2006
      Konular
      0
      RepPuan
      10
      Reputation Bilgileri

herkes Allahın büyüklüğünü görsün.Bu onun yapabileceği şeylerin en küçük örneklerinden biri
      sağol Kanka.Net-11 emeğine sağlık

Yeni Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

cabbarefendi's Avatar
      Üye No
      89531
      Giriş Tarihi
      Apr 2006
      Konular
      0
      RepPuan
      10
      Reputation Bilgileri

Varsayılan yalancı halifemiyiz?

sevgili dostlar nedense imanımızı canlı tutmak ve birilerine dinimizin dğruluğunu göstermek için bu tür doğa üstü olaylara ve hikayelere ihtiyac duymaktayız.Buna benzer bir şeyde havada asılı duran taş olayında görmekteyiz veya ev yandı kuranı kerim yanmadı türünden resimli belgelerle bir şekilde kendimizi ispatlama gayreti içerisindeyiz.
      dinimzin bu tür şeylere ihtiyacı yoktur ve çok riskli bir tutumdur.birileri çıkarda bu olayın ağacın özelliğinden kaynaklandığını veya taşın gercekten havada durmadığını veya kuranı kerimin de ateşe atıldığnda yandığını ispat ederse ne yapacağız?haşa dinimizdenmi şüpheye düşeceğiz.
      dinimiz içinde mucize arayanlara kuranı kerim yeterlidir.başka hiçbir mucizeye gerek ve ihtiyac yoktur.
      Din bir inac sisitemidir ve doğruluğu ispatlanamaz,ispatlanırsa inanc olmaz bilim olur.Kalbinde bu inancı taşıyan kişi dinine sarılacak taşımayan ne yaparsanız yapın inandırılamayacaktır.Birilerine dinimizi sevdirmek,inandırmak,dinimize kazandırmak istiyorsak yapılması gereken tek şey yaşamşeklimizle,doğruluğumuzla,adaletimizle,ho şgörümüzle,modernliğimize,yardımlaşmamızla ve özellikle kul hakkına gösterdiğimiz titizlikle örnek olmaktır.
      zor olan bunu gercekleştirebilmektir.
      islam ülkeleri içinde hangisini modern dünyaya örnek olarak göstereceksiniz de onları dinimize katılmaya ikna edeceksiniz?
      % 99 u müslüman denilen ülkemizde bu kadar şiddeti,bu kadar rüşveti,bu kadar ahlaksızlığı,bu kadar ahlaksız adına sanatcı denilen kişilerin baş tacı edilmesini,para almadan ameliyatlara girmeyen profösörlerin,öğrencilerden maddi cıkar sağlamak için kurs acıp derste öğretemediklerini hernasılsa kursta öğreten öğretmenleri,mafyayla içli dışlı kamu görevlilerinin,hatta cenazede dua okumak için para alan imamların ki bunların maaşını zaten halk vermektedir olmaması gerekmezmi?
      Maalesef bunlar var ve % 99 umuz müslüman!
      Kuranı kerimi acalım ve nasıl birer insan olmamız gerektiğini anlayana kadar okuyalım.Allaha olan yükümlülüklerimiz Allahla sizin aranızdadır Allah kusurlarınızı ister affeder ister etmez.Ama bilinki kul hakkını Allah bile affetmiyeceğini söylüyor.Yarından itibaren herkezi kardeşimiz gibi görüp başkaları için karşılıksız bir şeyler yapalım.
      İslama hizmet etmek istiyorsak tüm dünyanın örnek alacağı bir ülke olalım.yapamıyorsakta ikiyüzlülükten vazgecip herkezin dini kendine deyip yalancı halife olmayalım.Saygılar.

Kanki Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

seyhanlar's Avatar
      Üye No
      14598
      Giriş Tarihi
      Apr 2005
      Konular
      30
      RepPuan
      589
      Reputation Bilgileri

CABBAR kardeşim muhteşem yazmışsın diline ,eline sağlık aynen katılıyorum bravo iste türkiye .

Kanki Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

seyhanlar's Avatar
      Üye No
      14598
      Giriş Tarihi
      Apr 2005
      Konular
      30
      RepPuan
      589
      Reputation Bilgileri

CABBAR kardeşim muhteşem yazmışsın diline ,eline sağlık aynen katılıyorum bravo iste Türkiye .

test
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Kanka.Net-11's Avatar
      Üye No
      102174
      Giriş Tarihi
      Jul 2006
      Konular
      38
      RepPuan
      40681
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi cabbarefendi Mesajı Göster
      sevgili dostlar nedense imanımızı canlı tutmak ve birilerine dinimizin dğruluğunu göstermek için bu tür doğa üstü olaylara ve hikayelere ihtiyac duymaktayız.Buna benzer bir şeyde havada asılı duran taş olayında görmekteyiz veya ev yandı kuranı kerim yanmadı türünden resimli belgelerle bir şekilde kendimizi ispatlama gayreti içerisindeyiz.
      dinimzin bu tür şeylere ihtiyacı yoktur ve çok riskli bir tutumdur.birileri çıkarda bu olayın ağacın özelliğinden kaynaklandığını veya taşın gercekten havada durmadığını veya kuranı kerimin de ateşe atıldığnda yandığını ispat ederse ne yapacağız?haşa dinimizdenmi şüpheye düşeceğiz.
      dinimiz içinde mucize arayanlara kuranı kerim yeterlidir.başka hiçbir mucizeye gerek ve ihtiyac yoktur.
      Din bir inac sisitemidir ve doğruluğu ispatlanamaz,ispatlanırsa inanc olmaz bilim olur.Kalbinde bu inancı taşıyan kişi dinine sarılacak taşımayan ne yaparsanız yapın inandırılamayacaktır.Birilerine dinimizi sevdirmek,inandırmak,dinimize kazandırmak istiyorsak yapılması gereken tek şey yaşamşeklimizle,doğruluğumuzla,adaletimizle,ho şgörümüzle,modernliğimize,yardımlaşmamızla ve özellikle kul hakkına gösterdiğimiz titizlikle örnek olmaktır.
      zor olan bunu gercekleştirebilmektir.
      islam ülkeleri içinde hangisini modern dünyaya örnek olarak göstereceksiniz de onları dinimize katılmaya ikna edeceksiniz?
      % 99 u müslüman denilen ülkemizde bu kadar şiddeti,bu kadar rüşveti,bu kadar ahlaksızlığı,bu kadar ahlaksız adına sanatcı denilen kişilerin baş tacı edilmesini,para almadan ameliyatlara girmeyen profösörlerin,öğrencilerden maddi cıkar sağlamak için kurs acıp derste öğretemediklerini hernasılsa kursta öğreten öğretmenleri,mafyayla içli dışlı kamu görevlilerinin,hatta cenazede dua okumak için para alan imamların ki bunların maaşını zaten halk vermektedir olmaması gerekmezmi?
      Maalesef bunlar var ve % 99 umuz müslüman!
      Kuranı kerimi acalım ve nasıl birer insan olmamız gerektiğini anlayana kadar okuyalım.Allaha olan yükümlülüklerimiz Allahla sizin aranızdadır Allah kusurlarınızı ister affeder ister etmez.Ama bilinki kul hakkını Allah bile affetmiyeceğini söylüyor.Yarından itibaren herkezi kardeşimiz gibi görüp başkaları için karşılıksız bir şeyler yapalım.
      İslama hizmet etmek istiyorsak tüm dünyanın örnek alacağı bir ülke olalım.yapamıyorsakta ikiyüzlülükten vazgecip herkezin dini kendine deyip yalancı halife olmayalım.Saygılar.
      Sen doğa üstü olay dersin ben Allahın yaşattığı bir mucize kudret derim.İnanmak için mucize aradığım falan yok saçma sapan konuşma.Bu bir gerçek inanmayanlar Kerbela hakkında bilgi edinsin.Elime geçti paylaştım.Bu gibi daha birçok mucize dünyada.Örneğin:Firavunun secdedeki cesedi.

Kuranı Kerim senden çok okurum ve çevremde çok okunur merak etme.Bilmediğin kişi hakkında böyle konuşmanında günahını biliyorsundur umarım.

YAKINDIR!...
      VAADEDİLEN TOPRAKLARA
      GÖMÜLECEKLERİ GÜN
      YAKINDIR!...

Yeni Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

cabbarefendi's Avatar
      Üye No
      89531
      Giriş Tarihi
      Apr 2006
      Konular
      0
      RepPuan
      10
      Reputation Bilgileri

Ben inanmak için böyle şeye gerek yok demedimki.Sadece başkalarına bunları dinimizin doğruluğunu ipat için kullanmayalım dedim.yoksa inanmak için suya bakmak bile yeterl
      Firevuna gelince bu tür cesetler dünyanın bir çok yerinde bulundu.tabiki bende kuranda bunun daha önceden bildirildiğine inanıyorum.Ama bunu ispat için kullanamayız.
      Ben kuran okumuyorsun demedim.sadece kuranda verilen emirlerin hayat tarzımızda da gecerli olması gerektiğini söyledim.Sizcede sosyal hayatımız %99 u müslüman olan bir ülke gibimi.benim kastettiğim açık yada kapalı olmak,namaz kılıp kılmamak,oruç tutup tutmamak gibi Allaha karşı ödevlerimiz değil.bunlar Allahla kul arasındadır.ben kul hakkına,saygıya,dürüstlüğe,yardımlaşmaya,s evmeye değindim.Bunlarla dünyaya örnek olalım,dedim.

Yeni Üye
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

oğuz kara's Avatar
      Üye No
      521124
      Giriş Tarihi
      Nov 2013
      Konular
      0
      RepPuan
      40
      Reputation Bilgileri

selamun aleyküm kardeşim.

bakın bir yanlışınız var anlatımda inşaallah ilgilenin kardeşim. hz.cebrailin sesini duyan tek sahabi hz.ebubekir r.a. dır. hz hüseyinde bir sahabi dir. allah rasulünü görüp iman edenler sahabe olarak adlandırıldıgı için. torunu oldugu kadar aynı zamanda sahabesidir. bundan dolayı vermiş oldugunuz bilgi yanlıştır. hz hüseyin cebrailin sesini duyduğu için değil. yezite gitmeden önce gördüğü rüya sayesinde biliyor. istemeden yanış bilgi vermekten allaha sıgınalım inşaallah. selamların en güzeliyle.. la ilahe illallah muhammeden rasulallah

11. Teşekkür Kılıç Aslan Bu mesaj için teşekkür etti.
      özbek Pilavı Nerdeee?
      Şuan ne düşünüyorsunuz?

Speare's Avatar
      Üye No
      488147
      Giriş Tarihi
      Jan 2011
      Konular
      949
      Blog Entries
      2
      RepPuan
      198391
      Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

@oğuz kara bi sen eksiktin
      "seckince-sevmekesas-Speare" hattı...

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)