Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 2 ile 2 arası

Konu: Zorla özel dershane tişörtü

NARO romanist's Avatar
    Üye No
    8281
    Giriş Tarihi
    Mar 2005
    Konular
    3557
    RepPuan
    115253
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan Zorla özel dershane tişörtü

ÖOS birincisine zorla özel dershane tişörtü giydirildi

Özel Okullar Sınavı birinci olan Onur Karyağmaz, basın toplantısı sırasında kendisine zorla kurs aldığı dershanenin tişörtünün giydirilmek istenmesini tepkiyle karşıladı.

Özel Okullar Sınavı sonuçları açıklandı. 828.719 puanla Bursa Osmangazi Özel İnal Ertekin İlköğretim Okulu öğrencisi Onur Karyağmaz, birinci oldu. Samsun Bafra Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan İbrahim Tiken 824. 294 puanla ikinci, İstanbul Küçükçekmece İnönü İlköğretim Okulu’ndan Merve Özdemir 822.511 puanla üçüncü oldu. İlk 3 dereceye giren öğrenciler, Amerikan Robert Lisesi’ne girmeye hak kazandı.

GİYMEK İSTEMEDİ

Sınavda sadece bir yanlış yaparak birinci olan Onur Karyağmaz’ın eğitim aldığı özel dersanenin yöneticileri, basın toplantısı düzenledi. Toplantıya muhasebeci babası Cevat Karyağmaz ile gelen Onur Karyağmaz ve dershane yöneticileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Kameraları gören baba hemen toplantıdan ayrılırken Onur Karyağmaz, üzerinde dersanenin adının yazılı olduğu tişörtü giymek istemedi. Israr üzerine tişörtü giyen Onur Karyağmaz, dersane yöneticilerinin ‘Kamera karşısında okulunun adını söyleme. Onu okulundaki toplantıda söylersin’ tekliflerine, ‘Ben o okulun öğrencisiyim. Söylemezsem okuluma ayıp olur’ diye tepki gösterdi.

Türkiye ikincisi olan İbrahim Tiken, Ankara Fen Lisesi’nde okumak istediği söyledi. Tekel’den emekli anne-babanın oğlu İbrahim Tiken, genetik mühendisi olmak istediğini ‘Şu an tam bir karar vermiş değilim. İleriki yıllarda tercihim daha da netleşecek’ dedi.
    ENTELEKTÜEL İNSANIN MUTLU İLİŞKİSİ OLMAZ!

Yeni Üye gayesen2005's Avatar
    Üye No
    500680
    Giriş Tarihi
    Jul 2011
    Konular
    0
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

Sevgili arkadaşlar, artık şu kitlesel dershanelerin tuzağına düşmekten kurtarın kendinizi, yıllardır adamlar başarıda en üst listeyi yayınlayıp ,arkasından yüzlerce öğrenci kaydı alıyorlar.Gerçek başarılarına baktığınızda, ancak özel ilgilendikleri öğrencilerin bir yerler kazandığını diğerlerinin 2.,3. kez dershaneye gitmelerine sebep olduğu ortada. Ben sizlere ısrarla BUTİK DERSHANE öneriyorum.Ben Kitlesel bir dershaneye gittim başarımı artırmamam mümkün olmayınca bu yılı Ocak ayında Butik Çalışn Gözde Ufuklar Dershanesine gittim ve eksik olduğum dersleri bire-bir aldım çok faydasını gördüm. LYS MF3 den 535 puan aldım. Büyük ihtimal İstanbul'da bir tıp fakültesine gireceğim.Gözde ufuklar dershanesinde, tüm öğrencilerin özel olduğunu ve çok uygun ücretlerle okuduğunu bizzat yaşarak gördüm. Diğer dershalerde örneğin FEM Özel adı altında 9 kişilik gruplar için kişi başı 12.000 TL alınırken, Gözde Ufuklar dershanesinde bire-bir eğitim alacağın ders saati ile orantılı ve çok makul; 12.000-16.000 TL gibi.Ben başarının bireysel olduğuna innıyorum.Ancak kurumların bireye vereceği eğitimle kitleye vereceği eğitim arasındaki uçurumun bilimsel bir geçek olduğunu araştırdım gördüm. Arkadaşlar gerçek başarı için,mutlaka bir butik dershanede hazırlanın. Ben Gözde Ufuklar Dershnaesind hazırlandım ve amacıma ulaştım.

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)