Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 2 ile 2 arası

Konu: 1.5 Yaşındaki Aleyna'nın Başı Tam 15 KG Ağırlığında

Yönetici SpArKy_CAPON's Avatar
    Üye No
    55384
    Giriş Tarihi
    Dec 2005
    Konular
    10719
    RepPuan
    105832
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri

Varsayılan 1.5 Yaşındaki Aleyna'nın Başı Tam 15 KG Ağırlığında

Bursa'da, hidrosefali hastalığı sebebiyle başı normalden 5 kat büyük olan 1.5 yaşındaki Aleyna'nın verdiği hayatta kalma mücadelesi yürekleri dağlıyor. Başının her geçen gün daha da büyümesi nedeniyle yattığı yerden kalkamayan minik Aleyna'nın ailesi çaresizlik içerisinde hayırsever ve yetkilerden yardım bekliyor. Sosyal güvenceleri olmadığı için tedavi yaptıramayan Aleyna'nın ailesi, baş ağırlığı 15 kilogramı bulan kızlarına ne kıyafet giydirebiliyor ne de yemek yedirebiliyor. Baba Özgür Polat, birçok doktorun yaşamaz dediği kızının tedavisinin özel bir hastanede olduğunu öğrendiklerini, tedavi için 20 bin YTL'ye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Beynin darbelere karşı kendini korumak için ürettiği su, tahliye damarları tıkalı olduğu için boşalmayınca minik Aleyna'nın 2 bin doğumda bir görülen hidrosefali hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Doğum yaptığı hastanede yoğun bakıma alınan ve birkaç günlükken doktorların yaşamayacağını söylediği Aleyna'nın ailesi, komşuların da yardımıyla bebeklerini 6 aylıkken Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Doktorlar, belinde leke gördükleri Aleyna'nın yaşamayacağını söyledi. Ancak 1.5 yaşına gelen ve baş büyüklüğü normalin 5 katına ulaşan Aleyna'nın tedavisinin Acıbadem Kozyatağı Hastanesi'nde yapılabileceğini öğrenen işsiz baba Özgür Polat umutlandı. Sosyal güvenceleri olmadığını ve sürekli bir iş bulamadığını söyleyen doğrama ustası 28 yaşındaki Polat, "Hayırseverlerden ve devletten yardım eli uzatılmasını bekliyoruz. Çocuğumun tedavi edileceğine inanıyoruz" dedi.
    Gözyaşları içinde yaşadığı çaresizliği anlatan 24 yaşındaki iki çocuk annesi Aysel Polat ise, "Benim gözyaşlarımın sebebi anne olmam. Yüreğimin yanıyor olması. Çocuğumu tedavi ettiremediğimiz için acı çekiyoruz. Ameliyat olması gerekiyor. 1.5 yıldır acımı içime attım. Ancak avunacak bir şeyim kalmadı. Çocuğuma el atsınlar, onu iyileştirsinler. Bizim elimizden gelen bir şey yok. Başbakanımız'dan yardım istiyorum. Çocuğuma ne kıyafet giydirebiliyorum ne yemek yedirebiliyorum ne de yan tesiri olacağı korkusuyla ilaç verebiliyorum" diye konuştu.

Minik Aleyna'nın 3 yaşındaki ablası Tuğba Sedef ise kardeşiyle sokakta gezip oynamak istediğini belirterek, "Onunla çikolata almaya gitmek istiyorum. Onu çok seviyorum. Lütfen onu tedavi ettirin" dedi.

Gümüş Üye tatlı_cadı19's Avatar
    Üye No
    106551
    Giriş Tarihi
    Jul 2006
    Konular
    146
    RepPuan
    5229
    Reputation BilgileriReputation Bilgileri
    Ünvan : Gümüs Üye

allah saglık wersın kardesımıze.bu hastalıgıda dusmanımın basına wermesın ya
    İnkar olmaz benim hayatımda
    Yaşananı, “yaşanmamış” saymam
    Sayanları da saymam

Kelimelere sığmaz,
    Sayfalar sürer beni anlatmak,
    Ama ne kadar anlatılırsa anlatılsın
    Yaşayan bilir beni, yaşamayan anlamaz..!

+ Yeni Konu Aç

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)