13 sayfadan, 1.sayfa 12311 ... SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 8 ile 99 arası

Konu: Tayyibin Yaptıgı Yolsuzluklar

 1. #1
  test cuno 00's Avatar
  Üye No
  65444
  Giriş Tarihi
  Jan 2006
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Bursa
  Mesaj
  559
  RepPuan
  1770
  Rep Power
  4501Array

  Varsayılan Tayyibin Yaptıgı Yolsuzluklar

  Akp yolsuzlukları

  --------------------------------------------------------------------------

  1. "BILBOARD YOLSUZLUĞU...

  İstanbul'un ana arterlerinde yer alan, büyük reklam ajanslarının gözdesi reklam panolarının kiralanması sırasında yapılan yolsuzluktur.

  Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük taktiği, ihalelerin önce belediye şirketlerine (BİT'lere) verilmesi, oradan da kendi yandaşı kişi ya da firmalara aktarılmasıydı. Bilboard ihalesinde de aynı şeyi yaptı. Ulusal ve uluslararası reklam ajanslarının gözdesi 'bilboard'lar (caddelere konulan büyük reklam panoları) önce belediye şirketi KÜLTÜR AŞ'ye kiralandı. Oradan da Nakşibendi tarikatı mensuplarının yönetimindeki İNTERPAN firmasına yıllık 30 milyar TL gibi komik bir fiyatla devredildi.

  Bilboard ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle temmuz 2002'de İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Burada Recep Tayyip Erdoğan, Ali Müfit Gürtuna ve 25 belediye yöneticisi (bunlardan bir kısmı da AKP miletvekili adayı) yolsuzluk sanığı olarak yargılanıyorlar. Sanıklardan belediyenin zararı 100 milyon doları karşılamaları da isteniyor. İlk duruşma önümüzdeki günlerde yapılacak."

  2. "AĞAÇ YOLSUZLUĞU

  İstanbul'a dikilen ağaçların alımından dikimine kadar yapılan ihalelerdeki yolsuzluklardır.

  'İki milyon ağaç' kampanyası Tayyip'in en iddialı projelerinden biriydi. Ama her projesindeki gibi bunda da BİT'ler kullanılarak İstanbul halkı soyulmuştur. Ağaç alım, dikim ve bakım işleri önce belediye şirketi İSTAÇ'a verilmişti. İSTAÇ da bir başka belediye şirketi AĞAÇ AŞ'ye taşeron olarak devretmiş, AĞAÇ AŞ de siyasi yandaşları, kişi ve firmaları taşeron olarak kullanmıştı.

  Türkiye'den ucuz fiyatla sağlanması mümkün olan ağaçlar İtalya'dan birkaç misli fiyatla ithal edilmiş, trilyonlarca liralık döviz kaybına yol açılmıştı. Ayrıca İstanbul'un iklim koşullarına uygun olmadığı biline biline binlerce ağaç ithal edilmiş, bu ağaçlar kuruyunca da Tayyip Erdoğan'ın emriyle gece yarıları yerinden söktürülmüştü.

  Ağaç işleri ile ilgili yapılan soruşturmalar sonucunda 'görevde yetkisini kötüye kullandığı' tespit edildiyse de Recep Tayyip Erdoğan, beş yıllık zamanaşımı nedeniyle yargılanıp ceza almaktan kurtuldu."

  3. “PERSONEL TAŞIMA YOLSUZLUĞU

  Belediye ve bağlı şirketlerinin personelinin işe gidiş gelişlerini sağlamak için yapılan personel servisi ihalelerindeki yolsuzluktur.

  İstanbul Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının personelinin taşınma işleri Tayyip'in yakın arkadaşı Albayraklar şirketine verilmişti. Burada da akıl almaz yolsuzluk olayları yaşanmıştı. Danışıklı dövüş şeklinde yapılan bu ihalelere birkaç akraba şirket, bazılarına da sadece Albayraklar davet edilmişti. Sahte araba ruhsatlarının düzenlendiği müfettiş raporları ve savcılık iddianamelerine konu olan bu ihaleler % 2-3 gibi komik tenzilatlarla Albayraklar firmasına verilmişti.

  Tayyip Erdoğan bu yolsuzların önemli bölümünden yakasını beş yıllık zamanaşımı nedeniyle kurtardıysa da, 1998'de yapılan iki ihale nedeniyle İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "ihaleye fesat karıştırmak"tan yargılanıyor.

  Hazır söz ALBAYRAKLAR'dan açılmışken, bu ilişkilere ışık tutmaya yarayacak, Cumhuriyet gazetesinde çıkan iki haberi de yorumsuz olarak sunalım.

  ÖZELLEŞTİRMENİN GÖZDESİ ALBAYRAKLAR - I

  Ecevit Kılıç - Cumhuriyet - 6.11.2003

  Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde aldığı ihalelerle adını duyuran Albayraklar, AKP’nin iktidara gelmesiyle de özelleştirmenin vazgeçilmez şirketi oldu. Sümerbank Ereğli Tekstil, Balıkesir SEKA ve Trabzon Limanı’nı alan Albayraklar Yönetim Kurulu BaşkanıMustafa ALbayrak ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 11 kişi Büyükşehir Belediyesi’nden alınan ihalelere fesat karıştırmaktan mahkum oldu. Albayraklar’a da 1 yıl süre ile ihaleye girme yasağı getirildi. Ancak bu cezalar ertelendi.

  Albayrak kardeşler, Mustafa Albayrak öncülüğünde 1980 yılında işe İstanbul’da minibüsçülük ve otobüsçülük yapmakla başladı. 1994 yılına dek yalnızca otobüsçülükle geçinen Albayraklar’ın işleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasıyla açıldı. İlk önce belediyenin personel taşıma ihalesini alan Albayraklar’a daha sonra belediyenin çöp, inşaat ve metro ihaleleri de verilmeye başladı.

  Temiz Şehir Operasyonu

  Albayraklar’a verilen bu ihalelerdeki usulsüzlük iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı, mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdi. Aylar süren incelemeler sonucu, bu ihalelerde usulsüzlük tespit eden müfettişlerin raporu üzerine İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcılığı soruşturma başlattı. İstanbul DGM, 2001 yılında Organize ve Mali Şube Müdürlüklerine Albayraklar’a yönelik operasyon talimatı verdi. Albayrak şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Tayip Erdoğan’ın danışmanları ve şu anda AKP sıralarında Mecliste olan bazı milletvekilinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi gözaltına alındı.

  Bu kişilerden Mustafa Albayrak, Alican Balcı ve Nuran Erdoğan 19 Eylül 2001 tarihinde “çete kurmak”, “zimmet” ve “dolandırıcılık” suçlarından tutuklandı. Soruşturma devam ederken DGM Yasası’nda değişiklik yapıldı. Yasa değişikliği ile “çete” davaları DGM kapsamından alınarak ağır ceza mahkemelerine verildi. Albayraklar dosyası da İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Albayraklar soruşturmasını tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcıları Erolcan Özkan, Rasim Işıkaltın ve Hüseyin Yıldız, Mustafa Albayrak, dönemin İSKİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu ve Erdoğan’ın danışmanı Necmi Kadıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 70 sanık hakkında “çete” “zimmet” ve “dolandırıcılık” suçlarından dava açtı.

  Sanıkların 3 ile 75 yıl arasında değişen ağır hapis cezalarına çarptırılmasının istendiği iddianamede, Erdoğan’ı “geleceğin başbakanı” yapmak amacıyla çete oluşturulduğu ifade edildi. Organize olarak ihalelere fesat karıştırıldığı ve şartnamelerin Albayraklar’ın menfaatleri doğrultusunda hazırlandığı iddia edilen iddianamede, “Siyasal ve sosyal görüşten kaynaklanan bir amaçla, cürüm işlemek için devasa bir teşekkül oluşturuldu” denildi.

  Daha sonra Yargıtay’ın Erdoğan ve Ali Müfit Gürtuna hakkındaki dosyayı yerel mahkemeye göndermesi üzerine belediyenin eski yeni başkanları hakkında da dava açıldı. Bu dava bir süre sonra Albayraklar davası ile birleştirildi.

  Dosyanın İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesinin hemen ardından yapılan ilk duruşmada tutuklu sanıklar tahliye edildi. Gıyabi tutuklu sanıkların ifadeleri alınmaya gerek duyulmadan tutukluluklarının kaldırılması ise dikkat çekici idi.

  Bir süre sonra davada sanık olarak yargılanan Erdoğan’ın partisi iktidara geldi. AKP’nin iktidar olmasının hemen ardından yapılan duruşmada mahkeme kara verdi.

  Ceza aldılar

  Mahkeme heyeti, Mustafa Albayrak, kardeşleri Kazım ve Muzaffer Albayrak ile şirketin ihale bölümünde çalışan Hüseyin Yılmaz, Mehmet Sami Polat, Tamer Öztürk ve Osman Temur’un “ihaleye fesat karıştırmak” suçundan, Belediye’nin İhale Komisyonu’nda yer alan Basri Saygı, Mustafa Döner, Ömer Gaziler ve Beytullah Ateş’in de “görevi ihmal” suçundan 2 ay 27’şer gün hapis cezasına çarptırılmalarını kararlaştırdı. Daha sonra bu cezaları paraya çeviren mahkeme, sanıkların bir daha suç işlemeyeceklerine kanaat getirerek cezalarını erteledi.

  Mahkeme Gürtuna’nın da aralarında bulunduğu 54 kişinin ise delil yetersizliğinden beraatına karar verdi. DGM’ce yapılan ve daha sonra yasa değişikliğiyle ağır ceza mahkemelerine gelen davaların hemen hepsi hâlâ sürüyor. Erdoğan ve Gürtuna’nın yargılandığı bu yolsuzluk davası ise jet hızı ile sonuçlandı.

  Albayraklar davasında Erdoğan döneminde İstanbul Belediyesi’nde görev yapan ve daha sonra AKP sıralarında Meclis’e giren 6 milletvekilli de yargılanıyordu. Ancak dokunulmazlık kazanan Mustafa Açıkalın, Adem Baştürk, İdris Naim Şahin, Zülfü Demirbağ, Selami Uzun ve Mustafa Ilıcalı’nın dosyaları ayrıldı.

  AKP iktidarı da onlara yaradı

  3 Kasım seçimleri sonucunda AKP’nin iktidara gelmesiyle Albayraklar’ın yıldızı iyice yükseldi. Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Albayraklar’ın da adı artık daha büyük ihalelerle anılmaya başlandı.

  Albayraklar’a Türkiye’nin en büyük işletmelerinden olan Sümer Holding’e ait Ereğli Tekstil, Balıkesir SEKA ve Trabzon limanı verildi.

  SEKA’yı daire fiyatına aldılar

  Özelleştirme kapsamına alınan Balıkesir SEKA yalnızca 1.1 milyon dolara Albayraklar’a satıldı. Fabrika ile birlikte ambardaki 4 trilyonluk yedek parça, her biri için ortalama 20 milyar değer biçilen 185 lojman, 2.8 trilyonluk enerji tribünü ve 47 iş makinesi de Albayraklar’a geçti. 1981 yılında 1 milyon 189 milyon dolara inşa edilen fabrikaya SEKA müfettişlerinin biçtikleri fiyat 51 milyon dolar.

  Ucuza kapatılan liman

  Albayraklar’ın özelleştirmeden aldığı üçüncü tesis ise Trabzon limanı oldu. İşletme hakkının 30 yıllığına özel sektöre devri için yapılan ihaleye 6 şirket katıldı. Elemeli turda 2 şirket elendi ve liman 21.3 milyar dolarla açık arttırmaya açıldı. 30 yıllık işletme hakkı 22 milyon 400 bin dolar Albayraklar’a verildi. Bu kararla 2002 yılında 2 trilyon 850 milyar kâr eden liman yıllık yaklaşık 1.1 trilyon liraya Albayraklar’ın oldu.


  Albayraklar AŞ mahkeme kararlarına karşı SEKA’yı iade etmedi. Selüloz İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı İsmail Deniz, yargı karaları uyarınca fabrikanın SEKA’ya verilmesi gerektiğini söyledi.

  4. “ÇÖP YOLSUZLUĞU

  Toplanan çöplerin döküm alanlarına götürülmesi için açılan ihalelerde yapılan yolsuzluktur.

  İstanbul'un çöplerinin aktarma merkezlerinden döküm alanlarına götürülmesi işi de yine BİT'ler kullanılarak yandaş firma Albayraklar'a verilmişti. İstanbul Belediyesi bu işi önce belediye şirketi İSTAÇ'a ihale etmiş ve İSTAÇ da Albayraklar ortaklığı iki şirkette vermişti. 1996 çöp taşıma ihalesi Albayraklar'a ait Sistem İnşaat ile Günaydın Kardeşler'e 7 trilyon lira bedelle verilmişti. Aynı iş müfettiş denetimleri sırasında 2002 yılı için ihale edilmiş, Albayraklar'ın teklif vermediği bu ihale 6.67 trilyon TL'ye Ceynak firmasın işi almıştır. İstanbul'un çöp işi tüm enflasyon artışlarına rağmen 6 yıl sonra bile daha ucuz fiyata ihale edilmiştir."

  5. “AKBİL YOLSUZLUĞU

  İstanbul'da ulaşımı kolaylaştırmak için uygulamaya koyulan elektronik entegre bilet sistemindeki yolsuzluktur.

  AKBİL sisteminin kurulmasından, uygulamasına kadar her aşamasına yolsuzluk yapılmıştı. Türkiye için bir ilk olan "sanal ortamda hortumlama" da yine Tayyip Erdoğan dönemine rastlamaktadır. Elektronik ortamda verileri değiştirerek veya silerek trilyonlarca lira İstanbullu'nun cebinden hortumlanmıştı. Bir numaralı sanığın Recep Tayyip Erdoğan olduğu AKBİL davası halen Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam etmektedir."

  6. "İGDAŞ YOLSUZLUĞU

  İstanbul'un doğal gaz dağıtım şirketi İGDAŞ'daki şebeke inşaatlarından sayaç okumaya ve reklam işleri ihalelerine kadar yapılan bir dizi yolsuzluktur.

  İstanbul'un doğalgaz şebekelerini ve dağıtımını yapan DOĞALGAZ TEKELİ konumundaki belediye şirketi İGDAŞ Tayyip Erdoğan döneminde büyük yolsuzlukların merkezi oldu. Şebeke inşaatları fahiş fiyatlarla yandaş şirketlere verildi. El kitabı basımından hikaye ve boyama kitabı basımına, sayaç okumadan kolonyalı mendil alımına kadar kadar yapılan ihalelerde yolsuzluk yapıldı. Tayyip'in düzenlediği propoganda toplantılarının finansmanı İGDAŞ tarafından karşılandı. Tüm bu yolsuzlukların faturasını İstanbul halkı fahiş doğalgaz faturalarıyla ödedi. Bu konularda açılan dava halen Eyüp Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor."


  7. "KİPTAŞ YOLSUZLUĞU

  İstanbul'un gecekondu sorununu çözmek üzere Mesken Gecekondu Müdürlüğü fonunda biriken paralar ile tahsis edilen arsaların KİPTAŞ isimli BİT'e verilmesi ve burada keyfi ihale ve uygulamalarla çarçur edilmesidir.

  İstanbul'un gecekondu sorununa çömzüm getirmek amacıyla kurulan Mesken Gecekondu Müdürlüğü mülkiyetindeki arsalar ile fonlar belediye şirketi KİPTAŞ'ın emrine verildi. Bu şirket de yandaş şirketlere verdiği ihalelerle yapsatçılık yaptı.

  Ayrıca bu şirketin kasası, yandaş belediyelere borç para veren banka kasası gibi kullanıldı. İstanbul belediyesi şirketi KİPTAŞ Adapazarı'nda arsalar aldı, bu arsaların bir kısmını oradaki FP'li belediye başkanları ve politikacılara sattı. Sermayesi İstanbul halkına ait olan bu şirket tam bir çiftlik gibi yönetilmekte, gecekondu sorununun çözümü için ayrılan arsalar ve paralar çarçur edilmektedir.

  Yaptırdığı sosyal konut niteliğindeki binalar kalitesizlikten oturulamaz durumda olan KİPTAŞ, 200-300 dolara vilLa satan "yap-sat"çı durumuna geldi."

  8. "İSKİ'DEKİ YOLSUZLUKLAR

  İSKİ altyapı inşaatları, araç kiralama, personel taşıma, personel kıyafet temini gibi ihalelerde yapılan yolsuzluklardır.

  Recep Tayyip Erdoğan döneminde İSKİ de yolsuzluk ve usulsüzlüklerle yandaş kişi ve kuruluşları zengin etmek amacıyla kullanıldı. 119 ihaleden sadece 5'i gazete ilanıyla duyuruldu. 114 ihale yandaş şirketlerin davet edilmesiyle gizli olarak yapıldı. İstanbul'daki inşaat şirketleri yetmiyormuş gibi Gaziantep ve Kayseri gibi illerden yandaş şirketler ihalelerin yıldızı oldular. Araç kiralamadan personel servisine kadar birçok ihale, davet ve pazarlık gibi yöntemlerle gizli olarak yandaş firmalara verildi.

  İSKİ'deki yolsuzluklar nedeniyle, bir yandan İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılma devam ederken, bir yandan da İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişleri'nin incelemeleri devam ediyor."


  9. "METRO YOLSUZLUĞU

  İstanbul Metrosu'nun elektro-mekanik ihalesinde yapılan yolsuzluklardır.

  İstanbul Metrosu inşaatına Nurettin Sözen döneminde başlanmıştı. Kazı işleri devam ederken Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

  Sözen, metronun elektro-mekanik ihalesini de yapmış ancak zarfların açılma işini yeni başkana bırakmıştı. Tayyip zarfları açtı ve fiyatları pahalı buldu, tekrar ihale düzenlendi. İhaleyi Siemens- Simko- Garanti-Koza konsorsiyumu kazandı, ancak Tayyip 7 ay sonra sudan sebeplerle bu ihaleyi de iptal etti. Bu olaya tepki gösteren Almanlar Tayyip Erdoğan'ın bu ihaleyi yakınlarına vermek için iptal ettiğini açık açık söylediler. İhale üçüncü kez yapıldı ve ihale Tayyip'in yakını Albayraklar'ın ortak olduğu konsorsiyuma kaldı.

  Tayiip Erdoğan dönemi İstanbul Belediyesi bürokratlarının Metro ihalesindeki yolsuzlar nedeniyle İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaları sürüyor. Tayyip'in de bu olayda "görevde yetkisini kötüye kullandığı" tespit edildiyse de, suç tarihi 23 Nisan 1999'dan önce olduğu için "Rahşan affı" olarak bilinen erteleme yasasından faydalanarak yargıdan yakasını kurtardı."


  10. "KİRALIK ARAÇ YOLSUZLUĞU

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve BİT'lerde araç kiralama işlerinde yapılan yolsuzluklardır.

  Tayyip Erdoğan, binek araçlarını kiralama yöntemiyle temin ederek yeni bir uygulama başlattı. Kiralamaların yandaş şirketlerden yapılabilmesi için her türlü tedbir alındı. Örneğin, İstanbul Belediyesi araba kiralama ilanını Milli Gazete'nin İzmir baskısına verdi, işi eski MSP'li Bakan Hasan Aksay'ın oğlu Mehmet Emin Aksay'ın Ankara firması aldı. Belediye İstanbul'da, ilan İzmir'de, işi alan firma Ankara'da !..

  AyrıcaKiralamalarda fahiş fiyatlar uygulandı. Örneğin sıfır kilometre Renault Spring'în fiyatı 330 milyon TL iken, araba için bir yılık kiralama bedeli olarak peşin para 312 milyon TL kira bedeli ödendi !.. 18 milyon daha ödeseler araba belediyenin olacaktı !..

  Tayyip Erdoğan bu konuda da yargıdan yakasını "Rahşan Affı" sayesinde kurtardı."

  11. "SİNEK İLACI YOLSUZLUĞU...

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karasinek ve sivrisinek ile mücadele için gerekli ilaç alımında yapılan yolsuzluklardır.

  Recep Tayyip Erdoğan ve Ali Müfit Gürtuna haklarında İstanbul Belediyesi tarafından kara sinek, açık alan karasinek, sivrisinek ve biyolojik lavrasit ilaçlarının alımında tek ürüne ve tek firmaya yönelik ihale şartnamesi hazırlamak suretiyle ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı"


  12. "ÇAMUR BARAJI YOLSUZLUĞU

  Haliç'ten çıkarılan çamurun baraj sahasına taşınması sırasında yapılan yolsuzluklardır.

  Haliç ıslah çalışmaları sırasında çamur naklşinin yapıldığı boruların döşenmesinde Bayındırlık Bakanlığı fiyatlarının 50 misli fiyat ödenmesi, bu ödemenin yanlışlıkla yapılamayacak kadar büyük olması nedeniyle İstanbul belediyesi ile yüklenici firma gizli pazarlıklar olduğu gerekçesiyle İstanbul Ağır Ceza dava açıldı."


  13. "SAZ ARKADAŞLARI !..

  (Aşağıdaki liste 5 Eylül 2002 itibarıyla hazırlanmıştır. Bugün bu listede adı geçen bir çok isim milletvekili ve bakan olarak TBMM'de görev yapmaktadırlar !.. S.E )

  Recep Tayyip Erdoğan döneminde görev yapan ancak bugün çoğunluğu yolsuzluk sanığı olan İstanbul Belediyesi bürokratları,

  - BİT Genel Müdürleri,
  - İlçe Belediye Başkanları
  - Belediye Müteahhitleri,
  - Yakın dostları

  1. İDRİS NAİM ŞAHİN : AKP Kurucular Kurulu üyesi... İstanbul Belediyesi eski genel sekreteri. İstanbul üçüncü bölge 5. sıra milletvekili adayı. AKBİL ve ALBAYRAK davaları sanığı...

  2. MEHMET MUSTAFA AÇIKALIN : İstanbul belediyesi eski genel sekreteri. AKP İstanbul 3. bölge 13. sıra miletvekili adayı. AKBİL, ALBAYRAK ve İGDAŞ davaları sanığı.

  3. AKİF GÜLLE : AKP Genel Başkan Yardımcısı. İstanbul Belediyesi eski Personel Daire Başkanı. Amasya 1. sıra milletvekili adayı. BILBOARD davası sanığı.

  4. A. HİLMİ GÜLER : AKP Genel Başkan yardımcısı. İstanbul Belediyesi eski danışmanı. İGDAŞ eski murahhas azası. Ordu 1. sıra milletvekili adayı. İGDAŞ davası sanığı.

  5. ADEM BAŞTÜRK : İstanbul Belediyesi eski genel sekreteri. AKP Kayseri 5. sıra milletvekili adayı. ALBAYRAK ve İGDAŞ davaları sanığı.

  6. HÜSEYİN BESLİ : İstanbul Belediyesi eski basın danışmanı. AKP İstanbul 1. bölge 10. sıra milletvekili adayı. İGDAŞ davası sanığı.

  7. HAMZA ALBAYRAK : İstanbul Belediyesi eski Teftiş Kurulu Başkanı. AKP Amasya 2. sıra milletvekili adayı.

  8. NEVZAT PAKDİL : İETT eski Genel Müdürü. AKP Kahramanmaraş 2. sıra milletvekili adayı.

  9. MEHMET ALİ BULUT : AKP Kurucular Kurulu üyesi. İSTOn Eski yönetim kurulu üyesi. Kahramanmaraş 5. sıra milletvekili adayı.

  10. MİKAİL ASLAN : İstanbul Belediyesi eski Mesken Gecekondu Müdürü. AKP Kırşehir 2. sıra milletvekili adayı. AKBİL davası sanığı.

  11. MEHMET MEHDİ EKER : İstanbul Belediyesi eski Veteriner Müdürü. AKP Diyarbakır 6. sıra milletvekili adayı.

  12. ZÜHTÜ DEMİRAĞ : İstanbul belediyesi eski Yolm Bakım Müdürü. AKP Elazığ 3. sıra milletvekili adayı. ALBAYRAK davası sanığı.

  13. MUSTAFA ILICALI : İstanbul Belediyesi eski APK Daire başkanı. AKP Erzurum 4. sıra milletvekili adayı. ALBAYRAK davası sanığı.

  14. ALİ MAZAK : İstanbul Belediyesi eski Mezarlıklar Müdürü. AKP Mersin 6. sıra milletvekili adayı.

  15. SELAMİ UZUN : İstanbul Belediyesi eski Kontrol Daire balkanı. AKP sivas 6. sıra milletvekili adayı. ALBAYRAK davası sanığı.

  16. LOKMAN AYVA : İstanbul Belediyesi eski Özürlüler Koordinasyon Müdürü. İstanbul 3. bölge milletvekili adayı.

  17. BİNALİ YILDIRIM : İstanbul deniz Otobüsleri eski Genel Müdürü. Yakınlarına usulsüz büfe kkiraladığı söylentilerinden sonra GÜRTUNA tarafından görevden alınmıştı. AKP 1. bölge 6. sıra milletvekili adayı.

  18. AYHAN BÖLÜKBAŞI : İstanbul Belediyesi'ne ait SPOR AŞ'nin eski Genel Müdürü. İstanbul 3. bölge 21. sıra milletvekili adayı.

  19. GÜLSEY EROL : İstanbul Belediyesi Hamidiye Suları AŞ. eski genel müdürü. AKP İstanbul 1. bölge 13. sıra milletvekili adayı.

  20. MEHMET SEKMEN : Kartal eski Belediye başkanı. AKP 1. bölge 11. sıra milletvekili adayı.

  21. RECEP KORAL : Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı. AKP İstanbul 2. bölge 12. sıra miletvekili adayı.

  22. YUSUF TÜLÜN : Sarıyer eski Belediye başkanı. AKP İstanbul 2. bölge 15. sıra milletvekilil adayı.

  23. YAHYA BAŞ : Güngören eski Belediye başkanı. AKP İStanbul 3. bölge 11. sıra milletvekili adayı.

  24. NUSRET BAYRAKTAR : Beyoğlu eski Belediye Başkanı. AKP İstanbul 1. bölge 7. sıra milletvekili adayı.

  25. ALİ İBİŞ : Eski FP Belediye Meclis üyesi. Tayyip erdoğan dönemi FP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi. Belediye müteahhidi. AKP İstanbul 1. bölge 9. sıra milletvekili adayı.

  26. NURETTİN CANİKLİ : REFAHYOL dönemi İstanbul Defterdar vekili. AKBİL için gerekli iznin O'nun döneminde verildiği söylenmektedir. ALBAYRAKLAR grubu Mali koordinatörü. AKP Kurucular Kurulu üyesi. AKP Giresun 1. sıra miletvekili adayı.

  27. MEHMET VECDİ GÖNÜL : AKP Kocaeli milletvekili. Tayyip erdoğan döneminde İstanbul Belediyesi denetimleri sırasında Sayıştay başkanı idi. Erdoğan'ın partide en güvendiği ve saygı duyduğu kişilerden.

  28. ZEKİ ERGEZEN : AKPBİtlis milletvekili. Tayyip Erdoğan'ın yakın dostu. YAkınları İGDAŞ'ta doğalgaz işi KİPTAŞ'ta da toplu konut yaptılar.

  29. RESUL TOSUN : ALBAYRAKLAR grubuna iat Yerni Şafak gazetesinin köşe yazarı. Tokat 4. sıra milletvekili adayı.

  30. HAYATİ YAZICI : Tayyip Erdoğan'ın avukatı. AKP İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı.

  31. FATİH RECEP SARAÇOĞLU : İstanbul Belediyesi'ne iş yapan müteahhit firmalardan ERTE inşaatın sahibi. AKP 1. bölge 17 sıra milletvekili adayı.

  32. SAİM BAĞBARS : İstanbul Belediyesine iş yapan müteahhit firmalardan AY-SA ve EN-SA'nın sahibi. İstanbul 1. bölge 21. sıra milletvekili adayı."

  14. “ERDOĞAN DÖNEMİNDE BELEDİYE OLANAKLARI İLE KÖKTENDİNCİ SİYASET !..
  1. MÜSLÜMAN KARDEŞLER ÖRGÜTÜ İLE İLİŞKİLER : Uluslararası islamcı terör örgütlerine destek sağladığı bilinen merkezi Mısır'daki Müslüman Kardeşler Örgütü'nün temsilcileri belediye kasasından, İstanbul halkı cebinden karşılandı. Bu örgütün Ürdün sorumlusu Mohammed ASHMAWEY ile Mısır sorumlusu Hasan HUVAYDİ, İstanbul Bakırköy'deki Holiday Inn otelinde kaldılar, masrafları İstanbul Belediyesi şirketlerinden ULAŞIM AŞ tarafından ödendi. Bu olay İçişleri bakanlığı tarafından belgeleriyle tespit edildi.

  2. MÜSLÜMAN TOPLULUK BİRLİĞİ : Recep Tayyip Erdoğan, 28-29 Mayıs 1996'da İstanbul'da "Müslüman Topluluklar Birliği Konferansı" düzenledi. Necmeddin Erbakan'ın açılış konuşmasını yaptığı bu toplantıya katılan yabancı müslüman ülkelerin delegelerinin 180 000 dolar tutarındaki İstanbul Eresin Oteli faturasını İGDAŞ ödedi. Tayyip'in yaptığı islamcı toplantıyı İstanbul halkı doğalgaz parası olarak finanse etti.

  3. ULUSLARARASI İSLAM BİRLİĞİ KONFERANSI : Erdoğan Nisan 1997'de "Uluslararasın İslam Birliği" konferansı düzenledi. Masraflar yine İstanbul Belediyesi tarafından karşılandı.

  4. TAKSİM MEYDANINA CAMİ : RTE başkanlığı sırasında sürekli köktendincilere mesaj verdi, siyasi ortamı germek pahasına onların hoşuna gidecek eylemlerde bulundu. Taksim Meydanı'na cami yapma projesi de bu eylemlerden biriydi. Taksim Gezisi'ne cami yapmak üzere o alanın kenarındaki dükkanların boşaltılması için tebligatlar bile çıkarıldı. Ancak görevden alınması üzerine bu proje ortada kaldı.

  5. SİLAHLI KUVVETLER'DEN ATILANLARA KUCAK AÇTI : İrticai faaliyetleri nedeniyle, MGK kararıyla Silahlı Kuvvetler ile ilişiği kesilen subay ve astsubaylara Erdoğan sahip çıktı. Köktendinci kesimlere 'ben ordudan korkmuyorum' mesajı vererek puan toplamaya çalıştı. Ordu'dan atılmış 58 subay ve astsubay Erdoğan döneminde Belediye kadrolarında yer aldı.

  6. ATATÜRK'E HAKARET EDENLERE KADRO : Atatürk'e hakaret ettiği için kesinleşmiş, mahkeme kararı ile hüküm giymiş kişiler de Erdoğan tarafından sahiplenildi. Camilerde Atatürk düşmanlığı yapan imamlardan sözde bilimadamlarına kadar bir çok kişi İstanbul Belediyesi'nde işe alındı. Bu kişiler İstanbul halkı tarafından beslendiler. Erdoğan'ın danışmanı, Atatürk'e hakaret suçundan 1.5 yıl hüküm giymiş Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma da bu kişilerdendi.

  7. UĞUR MUMCU MAHALLESİ : İsmi nedeniyle Yakacık'taki toplu konut bölgesi "Uğur Mumcu Mahallesi"ne İSKİ su bağlamadı. İETT otobüs seferi koymadı. Yollar yapılmadı. İSKİ Genel müdür mahalleliye "isminizi değiştirmezseniz size su yok" dedi. Olay basına yansıdı, valilik el koydu ve uzun mücadelelerden sonra sorun çözüldü."
  Not:alıntıdır.....................

 2. #2
  Kanki Üye M@ny@k's Avatar
  Üye No
  96795
  Giriş Tarihi
  May 2006
  Mesaj
  65
  RepPuan
  250
  Rep Power
  4376Array

  Varsayılan

  sahtekara bak sahtekara neler yapmış neler dindan haktan bahseder bide utanmadan yetim hakkı yemiş tv lere cıkıp haktan hukuktan hoş görüden bahseder bu bizim bildiklerimiz daha bilmediğimiz gün yüzüne cıkmamış ne sahtekarlıklar vardır allah bilir ama kul hakkı yiyenlerin affı olmaz ancak kul affeder onuda ben haram zıkkım ediyorum hakkımı vede onun sırtından beslenenlere

 3. #3
  Parola VaTaN!!! Türkok's Avatar
  Üye No
  77526
  Giriş Tarihi
  Mar 2006
  Yaş
  38
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  3,193
  RepPuan
  6884875
  Rep Power
  5130Array

  Varsayılan

  Halk gerçekleri öğrenmek zorundadır.Bilenler bilmeyenleri aydınlatmalı.
  Bakara Suresi 104. Ayet
  ''Ey iman edenler! 'Bizi davar gibi güt' diye konuşmayın...''


  CUMHURİYET ONA LAYIK OLANLARINDIR

 4. #4
  Kanka Üye e-pack's Avatar
  Üye No
  90282
  Giriş Tarihi
  May 2006
  Cinsiyet
  Bayan
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  585
  RepPuan
  1393
  Rep Power
  4403Array

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi M@ny@k
  sahtekara bak sahtekara neler yapmış neler dindan haktan bahseder bide utanmadan yetim hakkı yemiş tv lere cıkıp haktan hukuktan hoş görüden bahseder bu bizim bildiklerimiz daha bilmediğimiz gün yüzüne cıkmamış ne sahtekarlıklar vardır allah bilir ama kul hakkı yiyenlerin affı olmaz ancak kul affeder onuda ben haram zıkkım ediyorum hakkımı vede onun sırtından beslenenlere
  bunlar daha yaptıklarının milyonda biridir
  password:
  normalde senin atatürkü sevmediğini biliyorlar değilmi
  - MEHMET ERKAN herkese hayırlı işler:
  atatürk çoğu zaman içkili olduğu için ne yaptığını bilmiyordu
  BU CÜMLELERİ YAZDIĞINIZ KLAVYEYİ ELİNİZE VERECEĞİMİZ GÜN YAKINDIR!!!

 5. #5
  test merkan's Avatar
  Üye No
  33449
  Giriş Tarihi
  Sep 2005
  Yaş
  58
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  733
  RepPuan
  8669
  Rep Power
  4637Array

  Varsayılan

  siz merak etmeyin kim ne yaparsa Allaha hesap verecektir.iyi veya kötü ama bir gerçekki olan bizlere oluyor.insanlar kime güveneceğini şaşırıyor.

 6. #6
  Kanka Üye e-pack's Avatar
  Üye No
  90282
  Giriş Tarihi
  May 2006
  Cinsiyet
  Bayan
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  585
  RepPuan
  1393
  Rep Power
  4403Array

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi merkan
  siz merak etmeyin kim ne yaparsa Allaha hesap verecektir.iyi veya kötü ama bir gerçekki olan bizlere oluyor.insanlar kime güveneceğini şaşırıyor.
  doğru sölüyosun olan bu millete oluyor!!! ama işi Allaha havale edip elimiz kolumuz bağlı oturamayız doğru seçimler yapmalıyız Allah nasılsa hesap sorucaktır diye bi saçmalık olmaz
  password:
  normalde senin atatürkü sevmediğini biliyorlar değilmi
  - MEHMET ERKAN herkese hayırlı işler:
  atatürk çoğu zaman içkili olduğu için ne yaptığını bilmiyordu
  BU CÜMLELERİ YAZDIĞINIZ KLAVYEYİ ELİNİZE VERECEĞİMİZ GÜN YAKINDIR!!!

 7. #7
  test Kanka Bot's Avatar
  Üye No
  100
  Giriş Tarihi
  Jan 2005
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  119,639
  RepPuan
  13397954
  Rep Power
  6452Array

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi e-pack
  doğru sölüyosun olan bu millete oluyor!!! ama işi Allaha havale edip elimiz kolumuz bağlı oturamayız doğru seçimler yapmalıyız Allah nasılsa hesap sorucaktır diye bi saçmalık olmaz
  Allah nasılsa hesap sorucaktır diye bi saçmalık olmaz...
  Yani şimdi bizler ne yapabiliriz. Bunun hesabını illaki Allah da sorcak. Hemde bizlerin sorduğu hesaptan daha acı. Artı bu adam şu an iktidarda. İstediğni yapıyar hatta tek tayyip değil daha öncekelileride yaptı. Belki aralarında yemeyen biri varsa Ecevittir. Öyle bir devirdeyiz ki En düzgün dediğimiz insan bile başa geçti mi halkın cebini değil kendi cebini doldurma çabasında.

  Onun için seçim oldumu oyum yine BOŞ
  Kanka Bot = Kanka Bot forumdan banlanmış ve silinmiş kişileri tek bir nickte toplar.

 8. #8
  Kanka Üye e-pack's Avatar
  Üye No
  90282
  Giriş Tarihi
  May 2006
  Cinsiyet
  Bayan
  Nerden
  Seçilmemiş
  Mesaj
  585
  RepPuan
  1393
  Rep Power
  4403Array

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi PeNTaGRaM
  Allah nasılsa hesap sorucaktır diye bi saçmalık olmaz...
  Yani şimdi bizler ne yapabiliriz. Bunun hesabını illaki Allah da sorcak. Hemde bizlerin sorduğu hesaptan daha acı. Artı bu adam şu an iktidarda. İstediğni yapıyar hatta tek tayyip değil daha öncekelileride yaptı. Belki aralarında yemeyen biri varsa Ecevittir. Öyle bir devirdeyiz ki En düzgün dediğimiz insan bile başa geçti mi halkın cebini değil kendi cebini doldurma çabasında.

  Onun için seçim oldumu oyum yine BOŞ
  haklısın sadece tayyip değil öncekileride yedi...ama seçimlerde boş oy kullanıp herşeyi Allaha havalet etmek yanlış o Allah ile tayyip yada öncekiler arasında bişey bizi bağlamaz...alternatifler kötü bile olsa kötünün iyisi seçilip mutlaka oy verilmelidir!!!
  password:
  normalde senin atatürkü sevmediğini biliyorlar değilmi
  - MEHMET ERKAN herkese hayırlı işler:
  atatürk çoğu zaman içkili olduğu için ne yaptığını bilmiyordu
  BU CÜMLELERİ YAZDIĞINIZ KLAVYEYİ ELİNİZE VERECEĞİMİZ GÜN YAKINDIR!!!

+ Yeni Konu Aç
13 sayfadan, 1.sayfa 12311 ... SonSon

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. AKP'de yeni yolsuzluklar
  By yurdusen in forum Siyaset Meydanı
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 04-03-09, 20:07
 2. Kriz Rusya’da yolsuzluklar bombaları patlatıyor 06.02
  By Hairdesigner in forum Yurtdışı Haberleri (Arşiv)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-02-09, 17:04
 3. Tayyibin Yaptığı Doğrumudur?
  By boz0 in forum Siyaset Meydanı
  Cevaplar: 27
  Son Mesaj: 08-12-07, 00:48
 4. AKP ve yolsuzluklar
  By kafkasay in forum Siyaset Meydanı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-06-07, 18:11
 5. Akp Ve Yolsuzluklar
  By Re-[Solute] in forum Siyaset Meydanı
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-08-06, 10:12

Bookmarks

Bookmarks

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açılamaz!
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

Forum Kuralları