2 sayfadan, 2.sayfa İlkİlk 12
Gösterilen Sonuçlar 9 sonuçtan 12 ile 12 arası

Konu: crazy / crazyb0y Adminin günlüğü.

SADmin crazy's Avatar
    Üye No
    7
    Giriş Tarihi
    Jan 2005
    Konular
    850
    RepPuan
    11975
    Reputation BilgileriReputation BilgileriReputation Bilgileri
    Kanka.net Admin

canınızı sıkan birşey varsa onun üstüne gidip sorunları hallederseniz çok daha mutlu ve huzurlu olursunuz. Tabiki gidip birini vurun gebertin demek anlamında değil bu yapmanız gereken işlerden bahsediyorum, ne kadar beklerseniz o kadar daha çok stress altına girersiniz bu yüzden hemen halledip keyfinize bakın.

SADmin crazy's Avatar
    Üye No
    7
    Giriş Tarihi
    Jan 2005
    Konular
    850
    RepPuan
    11975
    Kanka.net Admin

yeni serverın kurulumu tamamlandı, şuanda çok iyi çalışıyor..

Merak edenler için yeni server Linux Centos 7 işletim sistemiyle nginx, mariadb, php7 ile çalışmakta..
    Zaten server işletim sistemi için 2 seçenek var ya windows server kurulur yada linux veya benzeri bir işletim sistemi. En populer olan ve kullanmaya alışık olduğum Centos u tercih ettim. Windows serverın lisans ücreti v.s var genelde bu tür serverlar şirketlerde kullanılmakta özel networklarda v.s Centos daha çok web serverlar için uygun bir işletim sistemi ayrıca herhangi bir ücreti yok. Bedava yapmış adamlar helal olsun.

Tek kötü yanı serverı her gün kullanılmadığı için (admin tarafından) insan unutuyor 1 ay önce ne yaptığını yani hataları v.s düzeltmesi problemlere çözüm bulmak zaman alabiliyor. Sonuçta karşınızda windows gibi mause ile kullanacağınız bir ekran görüntüsü yok herşey siyah ekrandan komutlarla halledilmekte. Tabiki normal windows gibi görünümlü türüde var windowsa alternatif olarak denemek isteyenlere tavsiye edebilirim ama alışmanız biraz zaman alabilir.

Yeni sistem diyoruz kimsenin bir bilgisi yok, detayları anlatmadık şimdilikte gerek yok ama güzel olucak tek kötü yanıda masrafları olmakta. Yeni sistemle beraber çok şey değişicek tek amacımız bunca yıldır kullandığımız databaseyi yeni sisteme entegre edebilmek buda masrafları arttırıyor ama inşallah hallediceğiz. Biraz zaman alabilir ama uğraşmaya devam ediyoruz uğraşmadan olmaz.

SADmin crazy's Avatar
    Üye No
    7
    Giriş Tarihi
    Jan 2005
    Konular
    850
    RepPuan
    11975
    Kanka.net Admin

bir ara kopukluk yaşadık ama başladığımız işleri halledicez bırakmıyorum artık kurtuluş yok.

SADmin crazy's Avatar
    Üye No
    7
    Giriş Tarihi
    Jan 2005
    Konular
    850
    RepPuan
    11975
    Kanka.net Admin

bugün yeni serverın işlemcilerini 3ghz olarak değiştirdim, ilk işlemciyi sökmek ve yenisini takmak 2 dakikamı alırken, ikinci işlemciyi sökmek nerdeyse 2 saatimi aldı adamlar işlemciyle soğutucu diğer adıyla heatsink arasına ısı geçirici macun yerine yapışkan birşey koymuşlar bu iphone pillerine takılan türden, çeksen gelmiyor zorlasan kopucak kırılacak ikisinin arasına diş ipiyle kesmeyi denedim oda güçsüz kaldı, olta misinesi denedim oda koptu, 3 lü olta misinesi olarak bile denedim oda koptu... En son kablo bağı ile denedim zaten buda sonuç vermeseydi ya ana kart zarar görücekti yada başka birşey derken çıktı en sonunda.. Eğer bilseydim ne kullandıklarını ısıtarak sökmeyi denerdim... Neyse böyle bir deneyimimiz oldu 2 saat kafadan sürdü ama 2.33 den 3ghz hızlda iki işlemci baya bir fark yaratacak.. Bu işlemcilerin tanesi zamanında $1000 civarındaydı şimdi $20 civarında aradan geçen zaman 10-15 sene bu kadar zamanda bu kadar para kaybeden başka bir ürün yoktur heralde. Şimdilik bizi idare edicek daha sonra i9 ayarında yeni bir servera taşınırız gerektiğinde.. Bu arada ikinci mesajda yazdığım komşumun 2 haftalık ömrü kalmış hayat böyle işte bugün varsın yarın yoksun. Bu arada Ekrem İmamoğlunun mazbatasınıda dört gözle bekliyoruz, bu kadar uzatmak hiç yakışmadı.

+ Yeni Konu Aç
2 sayfadan, 2.sayfa İlkİlk 12

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)