2 sayfadan, 2.sayfa İlkİlk 12
Gösterilen Sonuçlar 9 sonuçtan 15 ile 15 arası

Konu: ingilizce çevirilecek metinler.

Uzman Üye küflüpeynir's Avatar
    Üye No
    514873
    Giriş Tarihi
    Jan 2013
    Konular
    61
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

Orjinal Mesaj Sahibi Track_ER
    http://hizliresim.com/kYPQMq Fotografı hızlıresim den yüklememi tavsiye eden arkadaşa teşekkür ederim çevirileri yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. iyi günler iyi çalışmalar.
    Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi LüzumsuzAdam Mesajı Göster
    Paragrafta ne anlatılmak istediğini anladım ama ifade edemiyorum
    teşekkür ederim çevirileri, yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum
    Düzenleyen küflüpeynir : 16-11-14 at 01:44

╭∩╮ (◣☩◢)╭∩╮ 0pposite's Avatar
    Üye No
    49425
    Giriş Tarihi
    Nov 2005
    Konular
    357
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

20 kagıt ateşlemessen olmaz
    Hoppala

Platin Üye
    Üye No
    509349
    Giriş Tarihi
    Jul 2012
    Konular
    82
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

Katedralin aşağısına/altına ve tepedeki üniversitenin etrafına konumlandırılmış olan Bangor, Kuzey Wales'deki -bunu pek şey bilemedim ama muhtemelen bir eyalet ismi- en çekici şehirlerden biridir. Hiç yok denecek kadar sanayisiyle sadece 13.000 nüfuslu küçük bir şehirdir. Bu yüzden hala temiz ve sakindir. Bangor, önemli bir kültür merkezidir. Bir tiyatrosu ve bir sineması vardır ve ziyaretçiler Welsh Antika Müzesi'ni ve Bangor'un ünlü ulusal parkı olan Gardd yr Esgob' u ziyaret etmelilerdir. Biraz uzağında demiryolu müzesiyle Penrhyn Kalesi vardır.
    Spor meraklıları için, Bangor 18 delikli bir golf sahasına ve geniş modern bir yüzme havuzuna sahiptir.

Böyle bir şey oluyor. Fakat sen bu dili buralarda, böyle öğrenmesen daha iyi olur gibi (geliyor bana).
    Yardım çağrısında bulunup gitmişsin. Şimdiye kadar çeviriyi yapmış olman lazım. Yaptın mı? Merakta bırakma bizi.

Elite Üye arhavili's Avatar
    Üye No
    136727
    Giriş Tarihi
    Nov 2006
    Konular
    3757
    RepPuan
    10

Wales: Galler. Eyaletten ziyade krallık olması lazım.
    Biz bülbül-i muhrik-dem-i şekvâyı firâkız
    Âteş kesilir geçse sabâ gülşenimizden

Sultan Selim II. Han

Sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi.
    Bilmez ki sorsun, bilse sorardı.

Şeyh Sadi-i Şirazi.

Yeni Üye
    Üye No
    523128
    Giriş Tarihi
    Nov 2014
    Konular
    1
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri
    Ünvan : Yeni Üye

Kusura bakmayın bu aralar işlerim yoğundu foruma pek bakamadım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çeviriyi yapan arkadaşımız sen bu dili böyle öğrenmesen daha iyi olur bence, daha önce çevirisini yaptın mı ve merakta bırakma bizi demiş. Bunlar odtü reader at work diye bir kitabın içerisindeki kısa kısa paragraflar ingilizcemi geliştirmek için bunların çevirilerini yapıyorum cümle kalıplarını ve kelime öğrenmek için. Çevirilerini yapıyorum derken oturup başka bir kağıda geçmiyorum. Aklımdan çevirmeye çalışıyorum kabaca. Bazı paragraflar zor geliyor bazılarının bir kısmını anlayabiliyorum sadece. Bende paragrafların fotografını çekip buraya atarım diye düşünmüştüm. Fakat sizin için yorucu olacağı için başka bir alternatif bulmam gerekiyor ya da pek takılmamam gerekiyor çeviremediğim kısımlara. Çeviriyi yapan arkadaşımız ingilizceyi böyle öğrenmesen daha iyi olur demiş. Yeni fikirlere ve eleştirilerinize açığım ingilizceyi öğrenmem gerekiyor bu sene. Nasıl öğrenebilirim 1-2 tavsiye verebilir misiniz? Sınavlara girdim pre-intermediate seviyesindeymişim. Başka merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz. Kusura bakmayın geç yanıt verdiğim için. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim...

Yeni Üye
    Üye No
    523128
    Giriş Tarihi
    Nov 2014
    Konular
    1
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri
    Ünvan : Yeni Üye

Rumpestilskin'e teşekkür ediyorum çevirisini çok iyi yapmış gerçekten. İngilizceye bayağı hakim görünüyor darısı bize inşallah. Sormamın bir mahsuru yoksa öğrenci misiniz, ingilizceyi nasıl öğrendiniz bizede birkaç taktik vermek ister misiniz?

Platin Üye
    Üye No
    509349
    Giriş Tarihi
    Jul 2012
    Konular
    82
    RepPuan
    10
    Reputation Bilgileri

Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi Track_ER Mesajı Göster
    Rumpestilskin'e teşekkür ediyorum çevirisini çok iyi yapmış gerçekten. İngilizceye bayağı hakim görünüyor darısı bize inşallah. Sormamın bir mahsuru yoksa öğrenci misiniz, ingilizceyi nasıl öğrendiniz bizede birkaç taktik vermek ister misiniz?
    Galiba sözlük okuya okuya öğrendim bu dili.
    Önce sözlük okudum. Dil bilgisini sözlüklerdeki kısa cümleler vesilesiyle kavradım. Sonra çeviri yaptım. Buna da cümlelerdeki yüklemleri bularak başladım.

Dil öğrenme konusunda sana tavsiye(ler)de bulunabileceğimi sanmıyorum ve tavsiyelerin eksik kalacağını düşünüyorum. Çünkü benim öğrenme biçimim/yöntemim bir başkasının işine yaramamakla kalmayıp öğrenme sürecini uzatıyor.

+ Yeni Konu Aç
2 sayfadan, 2.sayfa İlkİlk 12

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)